Магията на изтока - тема 62

  • 19 121
  • 733
  •   1
Отговори
# 165
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 801
Еми, ще пускаме "Цветето" Simple Smile Понеже нямаме много време да гледаме сериали, особено ММ, реших, че щи си пускам сбез него. Питах го дали му се гледа един русалски сериал "Легендата на Синьото море"? ММ: - Може. А аз - греда. Тогава да си пусна криминалния? Нали не му се гледат толкова криминалните. Той - Може и да му стане интересно. А аз - греда. Кой знае кога ще изгледам всичко свалено.

И искам да попитам къде мога да гледам пълните серии на едно шоу RUNNINGMAN. Кратко ли е времетраенето на сериите, защото намерих едно клипче 16 мин.

# 166
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
Епизодите на Running Man са по час и половина и към днешна дата са над 500. Излъчва се от 2010 г.
Не знам защо си решила да го гледаш, не е кой знае какво шоу. Игри, в които се състезават (лигавят се най-често и се правят на интересни) и в 99 % от случаите Тигърът Джонг Гук побеждава и мачка всички. Интересно е само, когато някой по-известен кореец участва, а откъси можеш да намериш и в YouTube (с дадения актьор).
А всички епизоди ще откриеш на същото място, от което ти дадох линк и за шоуто на И Донг Ук. Отваряш сайта и горе вдясно в търсачката ще го откриеш по име.

Шо, това е трейлър на най-новия филм на Кей Танака - Aishu Cinderella, който ще излезе в Япония през февруари. Прочети инфото, изгледай трейлъра и ще се светнеш какво чудо ще е.
Ауу, обичам такива истории, дори и да са много yabai, както казват японците, страховити.
Тя в един ден просто изперква, а животът на Кей Танака и дъщеря му ще се промени завинаги.
Такива роли са точно и за Тао, и за Кей Танака.

Последна редакция: ср, 12 авг 2020, 15:10 от rossonera

# 167
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 801
Благодаря! Стана ми интересно, но явно ще гледам само откъси.

# 168
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Шо разгледа и видя. Да дочакаме. Малко ще трябва да ме понавиеш за този филм Thinking , като погледнах как се казват предишни неща на човека-филм Tao Tsuchiya не се сещам къде съм я гледала но съм я виждала.

Haken no Hinkaku  2 4-5 изгледани. Хумора явно чакаше Шоджи да се появи Smile.
Скрит текст:
По едно време даже спрях картината да се посмея на спокойствие като се "захапаха" за пореден път с Харуко Mr. Green . Що енергия, що чудо  има в Шоджи и туй му пречи.От тоз му проект с "бишкоти" от Хокайдо не огладнях но се Smiley как го спасяваха с "редене на пъзели". Милата Омае чак "изпуши" след толкоз извънреден труд. Младока с връзките направо ме Mr. Green . Ippei Uno - нисичкия закръглен шеф току го ожалвам. То виртуалност, то временни работници, които са по на висота от много от постоянните, то такива като въпросния младок горе........... hahaha

# 169
  • Мнения: 5 234
Anone с всеки следващ епизод ми става все по-интересен.



Дането още не се е появила... Дано да е добре.

# 170
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
Шо, доволно звучиш, не мърмориш. Това е добре.

Сега прегледах първи епизод на Watashitachi wa Douka Shiteiru. Днес започна в Япония.
Ще го превеждат веднага на английски, защото е по много популярна манга, ако искаш можеш да го погледнеш.
В главната роля е твоето любимо розово фламинго Рюсей Йокохама, а в една от второстепенните роли е и Широ Сано (Тераучи-сан с брадвата, хаха).
На мен най-много ми хареса невероятната красота, която показват - уагаши/ wagashi, традиционните японски сладки, чиято направа/ изработка са превърнали в истинско изкуство. Имаш чувството, че това не може да бъде създадено от ръцете на човек. Останах без дъх, особено при вида на зелените уагаши във формата на птичка.

# 171
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Направо мъркам Smiley.

Ммм  Широ Сано Smiley. Ей тоз Рюсей Йокохама така и ще си остане "розовото фламинго". Еми да се сърди на себе си Wink. Щом бързо ще се превежда ще го погледна. Да ги видя и аз тез сладки.

Бел, нещо такова помня и аз за Anone - интересно бе във възходяща . Героя на Ейта само какъв фалшификатор бе Mr. Green . И симпатичната героиня на Yuko Tanaka - Аноне.

Чудя се да нападна ли 6-и епизод но като се познавам ще осъмна с финала Thinking

# 172
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
Ти си едно японско котенце, хаха. Мъъррр, мъъррр.

За Тао Цучия пропуснах да ти кажа, че си я гледала във филм.
Подсказвам: с Такеру Сато. Тя беше на инвалиден стол... Тета Сугимото също участва.
Сега вече и сама трябва да се сетиш кой беше филма.

# 173
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Мърр , значи там е било - The 8-Year Engagement

Какво стана с "подвизите" на Ямапи?

# 174
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
Феновете много го критикуват, но компанията му се намеси, явно платиха където и на който трябва, и в момента в пресата не се говори за това. Покриха го, поне засега.
Може би ще се измъкне, заради звездния му статут и могъщата/ богата компания, която стои зад него.
Такива, като Юя Тегоши, ги гонят като мръсни котета и то само, защото го бяха снимали на парти по време на извънредното положение през април, но Ямапи, едва ли.
Ямапи спи с непълнолетна, новината гръмва и до там.
Ще видим какво ще стане, но е много подозрително, че го покриват, а полицията не казва нищо.
Може тази 17-годишна пикла да му е направила и капан. Била много популярна в IG, с хиляди последователи. Колко му е да го качи в някоя хотелска стая, да накара някой да я снима и след това всичко за излезе наяве? То и на Ямапи акъла като му е в гащите, става още по-лесно.
Ако науча повече, ще пиша. Сега се мълчи. Да видим. Затишие пред буря.

# 175
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Мне, геройски устоях снощи и изгледах само епизод 6. Явно наближава кулминацията и нещата взеха да стават доста сериозни/ да потъват. Както е заглавието на книгата.
Скрит текст:
Шоджи и неговата любов към фирмата на фона на целия потъващ цинизъм. Чудесно от страна на творческия екип. Сатонака вечния борещ се демократ. И Омае нашия прагматичен  реалист.
За десерт имам последните две серии. Да пребройм давещите се Wink

Тези симпатични сладки уагаши се сетих къде последно им обърнах внимание. В Every Day A Good Day.
Този филм е и за тези с въпроса "препоръчайте ми японски филм". Нещата от живота разказани с различни чайни церемонии. Направо дзен.

# 176
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
На мен само сладките ми харесаха и обяснението, което правят - какво символизират те, с какъв пълнеж са, самата церемония, която изпълняват.
Другото е манга, която е...meh. Хич не е по моя вкус. Заради уагаши-то ще прехвърлям епизодите, 8 ще са на брой.

Скрит текст:







Айде, приключвай с Харуко, Шоджи и Сатонака и отивай на захарната тръстика край Ишигаки.

# 177
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Познавайки се аз тез сладки трудно ще ги накуся. Най-вече за това че са произведение на изкуството. Направо сърце няма да даде на апетита. Ще ги съзерцааавам .... и ще хапна нещо друго. Към кафето а те да си вървят към чая Wink Smile.
Чакай че те ако потънат и захарната тръстика ще иде освен всичко останало. Първо потъването да спрем Wink Smile

# 178
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
Ето ти първи епизод на инглиш. Дори няма и 24 ч. от излъчването в Япония.
Феновете на мангата обаче са разочаровани. Не се движат точно по нея.
Разбрахме се, че гледаме заради уагаши-тата, останалото - здраве да е.

# 179
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Haken no Hinkaku  2020 изгледан.
Така завърши Smile все едно екипа се застрахова зрителите да не мрънкат за трети сезон. Симпатично решение за Сатонака, "младоците" и Омае. Шоджи верен на фирмата до гроб Mr. Green .
Засегнаха глобалния проблем с изкуствения интелект.
Скрит текст:
Хареса ми че финално при младоците всеки получи това което искаше и избраха балансирания Сатонака , без абсолютизации на дигиталните неща. Тоз изкуствения пак добре че уволни шефа Mr. Green
Как обаче работниците по онези ширини траят всичкото това, за мен , вербално насилие остава мистерия за мен. То напивания, то самоубиства, то липса на "п". ooooh! Thinking
А пък ролята и мястото на жената .... още повече.
Мистерия пълна. Гледката си е направо хорър.
В последния епизод най ми хареса как Харуко-сан елиминара дрона hahaha . С хъс.

Хареса ми че екипа в сезон 2 повече засегна социално значими и актуални неща. Повече human drama от сезон 1. Напълно одобрявам такова продължение. Напълно доволна финално.

След тоз социален хорър Wink Mr. Green ми се полага  нещо по-спокойно. Направо заминавам на острова със захарната трастика, козички и т.н.

Каква изненада! Сега като се загледах в Miho Nakazono видях това заглавие Dr. Rintaro, Psychiatrist. Ти да видиш, цял психиатър.

Сетих се че и Kotaki Brothers and Shikuhakku не съм си догледала.

Последна редакция: чт, 13 авг 2020, 21:38 от Шошулчо

Общи условия

Активация на акаунт