Магията на изтока - тема 62

  • 18 994
  • 733
  •   1
Отговори
# 180
  • MJF
  • Мнения: 8 528
Watashitachi wa Douka Shiteiru 1. Изгледах го. Широ Сано ме Mr. Green - пак нервак го играе наш Тераучи. Харесаха ми обясненията на сладките от ГГ. Това за сакурата и това за луната. Е много красиви сладки видях. "Розовия" сега пък много тъмен иииии отделно ми иде да го разроша какъвто са го зализали Wink. Манга да, надушва се отдалече по начина на снимане/разказване.
Ама ще траем заради уагашите.

# 181
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 492
Сега на захарната тръстика ли отиваш?

# 182
  • MJF
  • Мнения: 8 528
Пакетирам багажа и тръгвам към ферибота. Дръж се остров. SmileyWink

# 183
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 492
Приятен път. Токио - Наха - Ишигаки на самолет и после лодка.
Ако искаш първо мини през Тайван да видиш Шао Ши и от там към Ишигаки. Близо е.

Я, виж това заглавие - Contrail: Crime and Love. Звучи като точно за нас. Загледах го, защото изобщо нямам спомени за него. От 2016 г. и сега започнаха да го превеждат на английски. В главната роля е нашият любимец Арата Иура.
Първи епизод онлайн

# 184
  • MJF
  • Мнения: 8 528
Ха, преди като си проверявах ресурса и аз видях това заглавие и го разгледах. Но въпроса е тоз един преведен е инцидент или ще продължи?!

Значи и самолет. Пфу,  искаше ми се по море само за разнообразие. Тепърва ще отварям картите. Значи чак там до Тайван ще се рея.

# 185
  • България
  • Мнения: 6 172
Петъчно с усмивка Grinning

# 186
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 492
Шо, за нас е Contrail: Crime and Love. Гледах до 15-та минута и заспах, но не защото не ми беше интересно, а защото бях много изморена. Но и тези няколко минути ми бяха достатъчни, за да усетя, че това е човешка японска драма - от живият живот, както обичаме да казваме.
Сценарист е Шизука Ойши, авторката на двата сезона на Сангеня и на Dai Renai. Все сериали, които харесваш.
Преводачката на английски е отговорна. Превежда бързо. Епизодите са само 8, по 45 минути.

Отивай днес да гледаш Нагиса-сан 6. Става интересно.
Не знам какви бяха тези ужасни обеци на Мей, които приличаха на кламер?!? Стилистката на този сериал е за убиване. Да я гонят като мръсно коте в посока Хараджуку. Само за там е. Котето може да остане, но тя не.

Честит имен ден на Тайна! Да е жива и здрава.
Мариянче, всичко най-добро!

# 187
  • MJF
  • Мнения: 8 528
Тайна , честит имен ден. Да си жива и здрава с името си .

Рос, чакай че с тези Сангеня и Dai Renai ребус ми зададе Wink.  Dai Renai: Boku o Wasureru Kimi to не съм го гледала Thinking. На второ четене загрях че двата сезона на Сангеня са Ie Uru Onna no Gyakushu BlushSmiley. Добре че не продаде и моя дом таз Сангеня , опасна Whistling Mr. Green, много опасна.
От Shizuka Oishi съм гледала и Glass House - Garasu no Ie,   Second Love,   The Weather Girl Knows,   Mitsu no Aji - A Taste Of Honey,    Second Virgin,    4 Lies,    First Love. Въобще мой човек е Оиши Smiley.
Цял списък направо стана за гледане. Smile

Значи и Contrail ще иде в списъка. Браво че ще го преведат.

Аз още не съм тръгнала за острова. Не виждам още Нагиса-сан 6 но ще се появи, няма къде да ходи.
Разсеях се снощи с Dr. Rintaro, Psychiatrist. Любопитството ми наделя над куфара. Не мога аз да пропусна такова рядко животно на далекоизточния фронт, еле пък на японския. Mr. Green . Цял психиатър на екрана  Shocked , че даже не е и един.
Както подозирах/не останах изненадана от показаните в първи епизод неща от начина на третиране на психиатрията. Имах чувството че съм някъде 20-40 години назад във времето по нашите ширини. Не че приемам сериал за източник на информация , обективност, но гледайки фронта по диагонала не от вчера , показаното не е далече много от реалността вероятно. Това ми обяснява и мнооого неща.
Каста е много силен на първо четене. Събрали са , загубих им дирята, толкоз много познати муцуни и все симпатични ми.

Сега я втасах. Психиатрия, Братята , Захарната тръстика, Уагашите.... кое по напред  Shocked
Thinking преводачката на Contrail: Crime and Love май е по-добре да не бърза много.
Wink

Последна редакция: сб, 15 авг 2020, 12:05 от Шошулчо

# 188
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 492
Предположих, че си гледала всички тези заглавия на Шизука Ойши, но не знаех дали ще се сетиш и за тях. Тя е популярна сценаристка и създава точно human drama в класическият им японски смисъл.
Dai Renai съм ти го представила октомври 2018 г. и си тръгнала с намерението да го гледаш, но си била само до там. Отнесла си се на кънки тогава.

Доктор Ринтаро не съм го гледала, но може да хвърля едно око. Все пак това е и Ханзава Наоки a.k.a Масато Сакай.

Изгледах един китайски филм - исторически, но не летяха, а и беше ром-ком. Преди две седмици е излязъл в Китай и вече е качен на английски.
Превъртах, но като цяло се посмях и забавлявах, дори и с абсурдните сцени. Главният герой поне беше мъжествен, хубав китаец, а не като втората цигулка в историята, който беше толкова изнежен, че ми идваше да го нашамаря.

# 189
  • MJF
  • Мнения: 8 528
Мани, мани, тази есен-зима ще са ми.... много дълги. Кънките като ми почнехе с юньорите края на август и ...... дойде пролет неусетно Wink. Така с фигурното не ми тежаха недолюбваните месеци. На ти сега. Ще трябва да се стягат нашите снимачи. Още повече нашите преводачи. Mr. Green. Иначе както ще съм без фигурното , ще настане едно голямо мръъънкане. Добре че сме в ерата на достъпния видеоархив.

Преди като "цъках" заглавията на Ойши забелязах че бих погледнала и Mama wa Mukashi Papa datta но на бърза проверка не видях превод за мен. Dai Renai ъпдейтнат в списъка ми.

Д-р Ринтаро смятам да го гледам в темп на час по лъжичка. Ще си го подслаждам. На моменти спирах картината за да се "оправя" с превода. Не че е лесно за превод ако човек е пълен лаик в темата. Но има едни такива ненужни грешки, дето ме разсейват, добре е било да мине редактор. Имаше един скок от височина, който като снимане направо ме ooooh! , е все пак добре е на японския фронт като снимат някои неща да се постараят за някаква малко повече достоверност на екшъна. На корейския фронт също. Такива неща не мога да гледам сериозно. Хем аз екшъни не гледам въобще Smiley. Еми повечето са като "неизживяно детство на режисьора и сие с подръчните му детски играчи" , ожалвам все сценариста в такива моменти, за какво се е напъвал. Mr. Green

# 190
  • Мнения: 14 394
Честит имен ден на Тайна! Здраве и много хубави моменти! Следя ви и ви чета редовно, но все не остава да погледам нещо източно.

# 191
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 492
A City Called Macau

Китайски филм. Не беше толкова зле, колкото оценката му в imdb, а и се нагледах на чудните гледки от Макао. Град на два свята - Португалия и Китай. Историята ме увлече, а щом става дума за Макао няма какво друго да е освен хазарт.
Къщичките бяха чудни, все едно се намирах в Португалия. Красиво, европейско и пълно с китайци.
Бай Бай Хъ е много красива. Китайките са си класа.
Доволна. Опознавателно за мен, прилично заснето/ направено.

Това е известната Руа де Фелисидаджи (Улица на Щастието), от която също имаше кадри във филма. Тя май е задължителна щом стане дума за Макао.
По колониално време е била улица на Червените фенери (хазарт, платена любов, улица на пороците), но сега е туристическа атракция с малки магазинчета за сувенири, пекарни, малки заведения за храна и пр.



Още кадри от Макао.

Скрит текст:




# 192
  • MJF
  • Мнения: 8 528
Nagisa-san 6 Така, така , раздвижиха го образа на Нагиса -сан.
Скрит текст:
Добре че Suyama приключи с Tadokoro. Догаждам се какви неща са станали в личен план на Нагиса  за да се откаже от предишната си кариера и за се заеме със сегашната и да изгради такова като сегашното си битие. С майка му и тази дама дето показаха в този епизод.
То от парцали нямам време и за обиците но понеже каза , та тези ги забелязах, май и едни като безопасна игла видях за кратко, към тез кламери. Mr. Green
Смях се на два пъти със спиране на картината в този епизод. Първия път при разговора на ГГ и Segawa в колата, получи се забавно Smile. Втория път когато ГГ при следенето на Нагиса го загуби , пък той я намери и цялата сценка с коремобола.

Като отворих линка за A City Called Macau (2019) там описанието ми заприлича като на документален филм. Плюс и снимките горе от Макао. Колорит голям Smiley

# 193
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 492
Може да мине лекоооо и за документален. В началото започва с кадрите от церемонията през 1999 г., когато Португалия връща официално Макао на Китай, т.е превръща го от колония в район със специален статут в рамките на Китайската народна република.

Китайките и те пияни като корейките и все се намира г-н Перфектен, който да ги носи на гръб. Брех, че късмет имат. Като на кино.
Това е откъс от утрешния 10-ти епизод на сериала на Джери.
Китайците качиха в Youku 20-ет епизода, на английски стигнаха до 9-ти, включително. Едната седмица преведоха пет, миналата само четири. Явно тази седмица в Китай ще пуснат и останалите 14 епизода и след това ще има чакане за английски превод.



Качили са днешния 11-ти епизод и на тайванския ми сериал. Ще го прегледам и ще потърся след това пак някой китайски филм за тази вечер.

Шо, не съм ти слагала последните месеци видео от Тревър. С неговата китайка, Тинг Тинг, се преместиха да живеят от Чънду, Китай в Кей Ел (Куала Лумпур), т.е в Малайзия.
След 9:21 мин., когато Тревър посети китаеца, за да опита хокиен-нудълите със свинско и скариди, аааа, замръзнах при сцената с миенето на големия тиган и как хвърли мръсотията направо на земята. Иначе нудълите изглеждаха вкусно на финал, но хигиената, ох, малеее. Азиатска натуралност.

# 194
  • MJF
  • Мнения: 8 528
Може и аз да го пробвам филма за Макау.

Мани, мани, сетих се преди години как в София в центъра като се навъдиха дюнерите и китайските ресторанти, гишета за храна за вкъщи , ...имаше големи проблеми с този им навик- люс боклука на улицата.

Аз нейсе акустирах на острова. Но изгледах и втори епизод на д-р Ринтаро. Да не ми се обижда  Miho Nakazono но някак си не мога да схвана прави ли разлика м/у неврология, психиатрия и психология. На кор-фронта съм гледала един психиатър - It's Ok, That's Love - там всичко бе фюжън и някак си бе поносимо от страна на психиатрията. Тук за сега е мъъъка. Някак си несериозно е спрямо темата.
Скрит текст:
А казуса с младата гейша е толкоз ясен че вече ми стана напълно безинтересен а явно ще го точат през всички серии.

Иначе както актустирах на острова, тез островитяни плюс нашия нов полицай направо ме накараха да изключа звука и да гледам така-нямо кино. Еми то викане то чудо, ушите ме заболяха,
Скрит текст:
направо и на мен ми се прииска да избягам от тоз остров. За капак и таз Минами- точно тийн който ме ....ooooh! Mr. Green  Ожалих Сейта безброй пъти заради кака му. А сега и полицая ще го мисля какво го чака от таз тийн ooooh! .
Иначе учителката е голяма скица. Каква медитация има с пълния с бира хладилник Mr. Green . Но явно я чакат провокации покрай нашия полицай и ще трябва да се "поразмърда". Smile
Майката на кмета е симпатяга.
Видях го отговорника по тръстиката Mr. Green
Отворих и картата. Интересна локация там до Тайван. Разсейвам се от време на време с ботаниката дето влиза в кадър. Завиждам благородно. Smile

Общи условия

Активация на акаунт