Магията на изтока - тема 62

  • 19 119
  • 733
  •   1
Отговори
# 195
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 800
Аз напредвам с Devilish Joy. Много ми харесва. Забавен, тъжен.

# 196
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
Това е схемата на корейските сериали: забавен, тъжен, много тъжен, сценаристът по средата вече губи нишката на историята (не помни какво е писал в началото) и следва претупан финал, който много често и не можеш да разбереш (като зрител), след всичко, което си видял в първите 15-ет епизода.

Ооо, снощи е имало мрън-мрън-мрън от Шо, хаха.
За полицая не бързай. Има причина да е такъв, но ще видиш как ще се промени до финал.

Излязоха "наказанията" на Ямапи и Каме след глупостите, които вършиха в края на юли.
Ямапи напуска шоубизнеса за неопределено време. Няма яснота колко точно, но в никакъв случай не се говори за окончателно напускане и приключване на кариерата.
Не съм изненадана - очаквах, че ще го спасят и ще го покрият за известно време. Паричките са свършили работа, поне донякъде, повече нямаше и как да се иска, то дори и това си е измъкване от закона.
Каме е с много сериозно предупреждение от компанията, но той няма да излиза във "ваканция", макар че и едва ли скоро някой би му предложил каквато и да е роля.
Е, да, той поне не е спал с пиклата, а след пиянската нощ с непълнолетни, се е прибрал в апартамента си.

# 197
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Не , то само полицая да говореше сакадирано да го преживея ами то и не малко островитяни така. Ама туй лесно- махам звука и си чета буквите на тишина и спокойствие. Но тийнката ..... Mr. Green, ако не внимава /не се вземе в ръце ще я отредактирам и тогава може да се сърди саааамо на себе си.
Изгледах и епизод 2.
Скрит текст:
На нашия полицай му свалям шапка за ентусиазма а и постигна своето. Някаква форма на медицинско обслужване се получи на острова. Не е малко. Учителката продължава да ме "дразни" с хладилника Beers

# 198
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
И нищо не каза за Ямапи. Доволна ли си от наказанието му, не си ли?

На Саймон Урара-сенсей (малкото ѝ име е същото като на нашата Урара, фурията на татко Ацуро Уатабе) значи ѝ завиждаш за кенчетата с бира Асахи в хладилника.
Специализира ли се вече и в отглеждането на захарна тръстика?

Малката социалистка ще предизвиква утре батко си. Тя не знае с кой си играе.

# 199
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Те тез двамцата нещо като кор-идолите ли са с агенциите им и образите им на  асексуални? То като цялото това за мен е патология когато е изкуствено,  та такива развития са част от логиката.
Взел някой такъв метод за решавана на казуса . Ок. Ямапи най го помня иначе как шестваше по път 66 в САЩ бърборейки с Лили Франк. То тогава май за пръв път видях Лили и разбрах кой е .

Сега навлизам в тръстиката. Но ако онзи речетатив на отговорника по тръстиката ми го казва всеки епизод, до края ..... мога и аз наизуст да го знам. Mr. Green

Туй ме подсети че в д-р Ринтаро във всеки епизод има едни кадри с едни овце и него. Култов направо момент. Много ми допада и всеки път си го чакам и се Smile . Мнооого на място. Друг любим момент ми е когато самия д-р Хино разпуска/изпуска негативната си енергия със своя персонален психолог- приятеля му игран от Kenichi Endo. Тези двамата са голяма забава SmileySmile

Мне, бира в канче не признавам. И каквото и да е като кафе и бира в канче. Отврат направо. Но гледам разбиращо тези кадри Mr. Green Smile като се затвори насаме с бирата.

# 200
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Dr. Rintaro, Psychiatrist  1-5 изгледани.
Скрит текст:
Към първите 3 серии имам забележки към творческия. 4-5 доста по-добре, там вече заприличаха нещата  малко по  на психиатрия така да се каже. В 4-и епизод героя на Issey Takahashi- млад психиатър  ме Smile с един дует от "Щелкунчик" в дует с една малка госпожица. Големи скици. Нейсе се захванаха по като хората с казуса на младата гейша. Дано след не много доброто начало до края не ме разочароват.
Даже се сетиха да разкриват и главния герой най накрая . Той има не една и две особености и бе крайно време да ме "светнат" защо се разнася нон-стоп с един термус с чай и има няма "черпи" от него едва ли не де каква овца  срещне   Wink

# 201
  • София
  • Мнения: 562
Шош, специален поздрав за теб Flowers Hibiscus

# 202
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Ехха, колко приятно е човек да си припомни такива моменти. Видях и другите Майкъл-откъси на този канал.
Мерси, мерси freedoms  Hug Пак се припознах на моменти в действията на ГГ SmileSmile
Еххх , тоз Майкъл бе, колко повече записи можеше да ни остави .......Имам за всякакво настроение мелодии в неговото творчество, текстове също. Еххх.

Сега съм с ребус. Не мога да се сетя заглавието на сериала. Помня добре че и ти го гледа. И е назад във времето. Може като нищо да го повторя. Помня че беше с много текст и самоанализи. Заглавие което след дълго време може пак да се гледа и зрителя от дистанцията на времето да има други акценти на вниманието. Thinking.

# 203
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
Това е Михо Канно в сцена от Magerarenai Onna.
Гледа го преди 1000 години. Такаши Цукамото беше в една от главните мъжки роли.

# 204
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Hug
Направо се уморих да тършувам, биричка ми се полага,  на острова, от онзи известен хладилник ooooh!

Сериозно мисля по някое време да го повторя Magerarenai Onna. То било на нашия голям приятел Kazuhiko Yukawa . Мда.

На японския фронт до тук май съм повтаряла само едно заглавие. Нашата Ан/мемия - Hotaru no Hikari  1 и 2 . И помня че ми бе успешно повторение. Мда.


Добри, добри са тримцата Satisfied

Покрай кучето в края на клипа се сетих че съм пропуснала до сега да похваля моя психиатър д-р Хино че има куче. Цял бобтейл. И напълно от моята порода е като стопанин- заяви че кучето ме е като пълноправен член на семейството, след като един пациент чак отиде в дома му и завлече и завърза кучо в една градинка.

Последна редакция: вт, 18 авг 2020, 19:58 от Шошулчо

# 205
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
Ето ти Асахи от Масахару Фукуяма.
Скоро не си го гледала (последно беше при Корееда), но ти предстои среща с него във филма на Шунджи Ивай - Last Letter.
То и това заглавие с него е като за теб - Shudan Sasen. Я вземи го пъхни там, в "японската си тетрадка" и гледай да не хване прах.

# 206
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Shudan Sasen в японската ми тетрадка. Друго си е бира в стъкло. Съвсем друго.

Бел , виждам Penshion: Koi wa Momoiro
Първо ще си догледам "Острова" обаче а и "Братята".

Д-р Ринтаро изгледан. След не много силното начало нещата се поправиха след епизод 3 и сериала вървеше по възходяща до края. Така и завърши. Последните няколко епизода минах направо наведнъж. Емпатията. Голям проблем явно специално и на японски терен. До края много от основните герои развиха и някакви форми на психоза Mr. Green и то доста логично , причинно-следствено. Според мен обаче дадоха прекалено консервативен негативизъм , некомпетентност по цялата тема. Една доза повече ведрост щеше да е по-добре за сериала като цяло. И да си редактират първите 3 епизода.
Останалото ми хареса и ми бе интересно.
А да. Имам забележка и по темата снимане на куче. Тук цял бобтейл, който освен позиращ като манекен , куче не бе. Нямаше в такъв случай смисъл от него. Поне със снимането на домашния любимец да имаше емпатия като хората.
Но туй с овцете- въведение във всеки епизод им го оценявам високо.
Накратко - изгледан, доволна че намерих цял психиатър на японския фронт Satisfied , нооооо имат нужда от редакции. За това и повече да засягат тази тема им предлагам. Току виж се усъвършенствали и "влязат в крачка".

# 207
  • Мнения: 5 231
Шо, на мен ми остава да видя финала на Anone и после може да се прехвърлим на Лили Франки.

# 208
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
Корейците са пламнали с К-19. Видях поне 6-7 заглавия на новите сериали, които спират снимки заради заразени актьори. Театрални постановки, мюзикъли отложени, шоумени на KBS, SBS също с положителни проби.
Есента ще е тежка за корейските сериали, но не, че тъгувам.

Сатошко се завръща в нов сериал от октомври, по книга на Кейго Хигашино. Ще се гледа.
Гон-сан с нов филм заедно със Сангеня - First Love (2021). Както се казва на "чист" японски - фасуто рабу.



Друго кой знае какво нямам за казване. Гледам си всяка вечер Джери и се смея с китайските му приключения. Добър е, много добър в комичните ситуации.
Така и още не съм погледнала първи епизод на новия сериал на Ха Сок Джин и Джи Су, но и нещо нямам желание, не бързам.
От японците изгледах онзи ден Нагиса-сан 7. Прощавам им абсурдния гардероб на Мей (който в този епизод, да си призная честно, бе приличен и не дразнеше), заради всичко, което казаха и показаха. В него имаше от всичко, заради което обичам и ценя японците и техните продукции - човеколюбие, добрина, уважение. И на мен ми се насълзиха очите с Нагиса-сан.
Отивам да си гледам тайванското сериалче, епизод 11. Маркъс е бонбон.

Последна редакция: чт, 20 авг 2020, 19:12 от rossonera

# 209
  • България
  • Мнения: 6 211
Вече гледам бавно, не превъртам нищо. Любимите ми актьори имат бъдещи участия в адаптации на цензурирани романи, явно и в Китай модата по гей сериалите набира скорост.
Май ще се наложи да гледам отново и отново един сериал. Яд ме е че изтрих някои, други вече изтеглих отново.
Точно по средата на And The Winner is Love (2020) съм.
Не е много динамичен, но актьорите в главните роли са ми от любимите, така че има какво да гледам.
А и знаят как да зарадват хората. Grinning

За разлика от rossonera не мога да се отлепя от "летящите", даже и за преведен на български китайски сериал.

Общи условия

Активация на акаунт