Магията на изтока - тема 62

  • 19 061
  • 733
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 5 190
Да, син на Кен и брат на Анчето. Дай прилича много на баща си. В лице е Кен Уатанабе Номер 2.

Наистина много си приличат баща и син. Дай не го знам що за актьор е, не съм го гледала, трябва да поправя този пропуск.

Скоро ще имаме нужда от нова тема.

# 676
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 512
Г-н Корейско съвършенство, за мен.



Усеща се, че му предстоят нов сериал и филм. Зачестиха рекламите с негово участие.
Няма търпение да го видя в роля.

Шо, тайванският ни майстор се появи.
Качи ново видео след повече от месец отсъствие.
Виж какво истинско произведение на изкуството създаде (и този път). Златни му ръце.

# 677
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 512
Събудих се днес в 05:30 ч. и станах. Докато се разсънвах, реших да пусна тв (последно беше оставен на AMC). Навън тъмно, тихо, градът спи. Пускам аз телевизора и виждам Канг Донг Уон, с чосонска шапка. В първия момент помислих, че още сънувам и ми се привижда. Разтърках очите и погледнах инфото, за да разбера кой е филма.
На български беше изписан като Време за борба (?!?), т.е това е Kundo: Age of the Rampant от 2014 г. AMC е американска телевизия, а явно въртят и корейски трагизми, но досега не бях попадала.
Не съм гледала филма, но като видях и повече в asianwiki, дори и заради Господин Ма и И Сонг Мин не бих се жертвала.
Хванах последните минути, та, видях и как на финал убиха Канг Донг Уон.
Прерязоха му гърлото, пронизаха го с копие, но той умираше в продължение на няколко минути. Аааа, омона! Типично по корейски - бавно и мъчително.

Трябва да си пусна нещо приятно, че денят ми да не завършва така както започна.

Тази руска корейка, Зоя, я гледам от време на време. Корейка, но родена и отгледана в Русия. На о-в Сахалин има хиляди като нея - руски корейци. Не говори добре корейски, а руски и английски.
Зойчето е луда геймърка, но пуска понякога и интересни видеа, та, хвърлям ѝ по едно око.

# 678
  • MJF
  • Мнения: 8 558
Smile оххх Рос, какво събуждане.
Аз видях нашия майстор и нашата китайка.



Починах си с тях. Много пипкав проект от майстора- големи завъртулки, голям йероглиф Smile, оцених нашите букви WinkSmiley.
При Ли ожалих тиквите и кестените щото където и да бяха комбинирани а не сами по себе си не ми харесаха и станаха зян според мен. Всичко това докато си хапвах аз кестени, та спокойно гледах Wink

# 679
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 512
Свалих първи епизод на новото корейско риалити с Ким Нам Гил. Преди малко свърши излъчването в Корея.
Това е втори сезон на Транссибирската железница (нали го гледа и ти наскоро), но този път пътуват с яхта, а заглавието е K-Ocean Pathfinders.
Герои в приключението този път са Ким Нам Гил, Ко Гю Пил (отново), актрисата Ко А Сонг и много любимият ми Пак Сонг Унг.

Като няма нов сериал с Нам Гил  - поне има нови филми и участия в предавания.





Трябва да хвърля едно око и на епизод 2 на Якудза Хироши Тамаки.

# 680
  • MJF
  • Мнения: 8 558
E какъв е маршрута на тази яхта?

# 681
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 512
Заглавието подсказва - k-ocean, т.е в корейски води. Никой няма да ги пусне надалеч, в Тихия океан, при белите акули. Имат дори обхват в морето, телефоните им работят без проблем. Движат се близо до брега.
Тръгват от източната част на Корея, от Мокпо (долу на югозапад) и от там към о-в Чеджу, после към островите под Пусан и така до Японско море и о-в Докдо.

# 682
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 512
Днес отново същият корейски "номер" по AMC, раноооо сутринта.
Станах и пуснах отново, а този път истинско корейско щастие - Шиуан в The Merciless от 2017 г.
Този път филма не ме изненада, защото съм го гледала и го помня отлично. Гледах го тогава заради любимият Мисенг-каст, който участва и тук - Шиуан в главната роля, а във второстепенни бяха Ким Хи Уон и  И Кьонг Йонг (той ми е като двойник на японския Тераучи-сан, много си приличат двамата).
Погледнах програмата на AMC - да не би да е някаква практика в ранните часове да излъчват именно корейски филми (за разлика от обичайните американски), но не, имала съм късмет последните два дни и е рядкост да излъчват корейски филми.
Късмет. Единият ден нацелих Канг Донг Уон, а другият Им Шиуан.

Изгледах до край първи епизод на K-Ocean Pathfinders.
Ким Нам Гил е голям готвач, хаха. На това пътешествие липсва Човекът-паста и сега той го раздава шеф-готвач на яхтата.
Ко А Сонг, по принцип, я харесвам като актриса, но като я гледам каква е извън роля - ох, малеее. Кифльок. Ще я видя и в следващите епизоди как ще се представи. Сложили са и нещо женско и младо, че да има аджошитата с какво да се закачат и тя да им казва постоянно: "Оппааа, оппааааа, оппааааа....".

Дадоха превю за следващите епизоди. Ще има голямо корейско щастие за мен на тази яхта. В ден 6-ти, от пътуването, към тях ще се присъедини Ю Йон Сок, а в ден 8-ми - И Санг Юн.
Мммм, вече нямам търпение да ги видя. Това пътуване от остров на остров с капитан Пак Сонг Унг (той държи руля) и шеф-готвач Ким Нам Гил ще се превърне в любимо, усещам.

# 683
  • MJF
  • Мнения: 8 558
Ако го качат някъде за мен , мога и да я погледна таз разходка с яхта. На морска вълна съм. На цял остров.Smiley
E защо са качили една жена на яхтата в каста, по-добре без нея тогава, така ще покажат всички кор-дамски клишета на нейн гръб така да се каже ooooh!. И да съм я гледала в нещо не съм я виждала, така да го кажа. Тъпа работа.
А Go Gyu Pil за настроението ли отговаря? Smiley

Хе, хе има прилика м/у Тераучи сан и Lee Kyoung-Young. Последно го гледах в Hyena

# 684
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 512
Още не е преведен на английски. Когато е готов, ще ти кажа.
Качват го там където гледаш най-много онлайн, така че проверявай в графата "Recently Kshow".

Ко Гю Пил е и за настроение, да, но най-вече, за да похапва всичко, което сготви Ким Нам Гил, хаха.
Нам Гил им приготви първо наденички с омлет, беконче и хлебче. Ммм, много вкусно изглеждаше, дори ще си направя и аз тези дни, че се облизах на кадрите.

Скрит текст:

След това се започна с типично корейски яхнии, брррр. Не ги понасям манджорляците, които ядат във всекиднeвието си. Блъскат какво ли не в една тенджера и каквото стане. А, да, и кимчи, задължително.

Качиха и като за теб, онлайн, първи епизод на ветеринар Сатошко. Започвай и него. Снощи в Япония излъчиха втори епизод. Интересен е, а и все пак е по книга на Кейго Хигашино.

Героинята на Юрико Йошитака (Венера-та от заглавието Kiken na Venus/ Опасната Венера) яко мотае добрият Сатошко.
Много хитра лисанка е Юрико, но се надявам скоро Сатошко да усети каква е нейната игра. Засега тя го мотае, типично по женски, а той като един влюбен глупак, се хвана на въдицата.
Не е случайно, че именно Шота Сометани е в ролята на по-малкия брат на Сатоши. Голяма игра заиграха в този сериал и с Дийн Фуджиока.

# 685
  • вятърничава
  • Мнения: 1 838
Днес отново същият корейски "номер" по AMC, раноооо сутринта.
Станах и пуснах отново, а този път истинско корейско щастие.....
Всъщност преди тези двата имаше и още един китайски A Better Tomorrow 2018, уж римейк по Джон Ву.
Не всяка сутрин /нощ си е направо то/ има корейски филм,но често пускат.Така попаднах на Муса войнът (The Warrior) , The Pirates (2014) .В неделя от  04:45 ще излъчат Адмиралът: Ревящи течения,който ме беше впечатлил.
Не знам каква е логиката да ги пускат точно по това време.

# 686
  • MJF
  • Мнения: 8 558
Може да ги дават в/по корейския праймтайм Wink Smiley
Не съм срещала такъв тв канал у нас.

Ок, за K-Ocean Pathfinders и за Сатоши-ветеринаря.
Вярно че трябва някой и да яде всичко що се готви Smiley. Той май заслабна на руски терен Wink, помня че нещо като "видна примадона" ни занимавеше с червата, стомасите и сие, напомни ми за скъпия ми Алф тогава....ooooh! Те ясно, от корейската кухня попонай няма.WinkSmiley

# 687
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 512
Ти имаш и Тацу, великата Якудза, да гледаш. Втори епизод ми беше също толкова забавен. Голям е Хироши Тамаки в тази роля. Онзи ден, на 16 октомври, се навършиха 14 година от старта на Nodame Cantabile, че си припомних отново някой любими сцени с него и Ейта.
Млад, млад Хироши, такова хубаво и сладко биши, цяло кавай бишонче.. Ммм, кога отлетяха тези години?!? Сега Хирошко е на 40 г. и снима Якудза, който върти домакинство.
Последвах IG-профила на Тацу, хаха, където качва това, което готви.
Във втори епизод го показаха. Реален е, създаден е от продукцията и се поддържа от екипа на сериала. Гледам, че вече има над 54 000 последователи.

OCN са потвърдили, че ще заснемат Voice 4.
И Джин Ук го убиха на финала на 3-ти сезон, та, сега ще търсят нов кандидат за главната мъжка роля.
Аз ще си чакам г-н Швепс в сериала Sweet Home, догодина по Нетфликс.
Тази реклама с него ми е толкова на сърце, че вече седма година мине не мине време все я гледам.

# 688
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 512
Шо, хайде. Снощи преведоха на английски спешъла на Tokyo Tarareba Girls. Качен и като за теб, онлайн.

Нищо не спомена за 35-sai no Shojo на Казухико Юкава (явно не си го видяла), а и неговия превод на английски започна преди няколко дни.
Всичко японско, която излезе дотук се превежда и то бързо. Преводачите или работят от вкъщи, или си стоят повече у дома и имат време за преводи на японските сериали.
Едно положително нещо от тази напаст К-19.

Днес в Япония ще стартира и новия сериал на Томоя Накамура с Нана Мори (знаеш, говорих ти много за този сериал) - Kono Koi Atatamemasuka. Коментар довечера.
Ще се превежда на английски, обявен е от една от групите. Те превеждат много бързо, така че няма да има проблем и с това заглавие.
Ще има доста да се облизваме от екран, на вкусотиите, които ще показват. Томоя го видях, че днес ще гостува в едно от предаванията на TBS и ще опитва различни храни, ммм.



В петък, 23 октомври, ще стартира и новия сериал на Сатонака - Koisuru Hahatachi.
За него все още няма кандидат-преводач, но предполагам, че няма да го оставят, предвид каста. Все някой ще си го хареса за превод.

# 689
  • Мнения: 6 726
Привет Simple Smile.

Буболечето тръгна на градина и вече съм една идея по-свободна. Чак ми е странно, че имам време през деня да изгледам някой и друг епизод. Та се възползвам и преглеждам приключилите или наближаващи да приключат корейски заглавия.

When I Was The Most Beautiful - главната причина да го гледам са главните, че съм им фен и на тримата. Иначе е ясно. Тя между двамата братя. Малкият изпитващ първите тръпки на любовта, а баткото с осъзнатото чувство, че си намерил човека, с когото искаш да прекараш живота си. Бившата на баткото, която не се отказва и е способна на всичко, за да си го върне. Една симпатична девойка имала нещастието да се влюби в малкия брат в неподходящо време. Властната и егоистична майка на братята вълнуваща се повече от бизнеса от колкото от децата си. Доста уравновесен баща, но пък на моменти ми беше прекалено мекушав и толерантен. И не на последно място нейната майка, жертвала се заради детето си. Плюс още една камара второстепенни герои.
Do You Like Brahms? - скучноват ми е. Като че ли няма живец у главните, а и историята нещо не ме грабна. Поредните любовни триъгълници между приятели, задлъжнели или амбициозни родители натоварили децата си със собствените си неудачи и мечти, само че тук с добавка на малко класическа музика и живот в музикалните среди. Прехвърлих набързо от тук-от там и ще погледна само края.
Lies of Lies - класическа семейна мелодрама, от онези, които се правеха преди години. Но и двамата главни са ми любимци, та заради тях ще го догледам, независимо от всичките корейщинки.
More Than Friends - сериал за любовта, живота и реализацията на младите в края на 20-те им години. За сега нищо специално, но и нищо кой знае колко дразнещо. Много готин  Ким Донг Джун независимо, че го играе втора циглка.

Общи условия

Активация на акаунт