Магията на изтока - тема 62

  • 19 068
  • 733
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 9 180
Гост,ти гледаш ли го? Спряла съм го на 5 еп. и чакам да излезнат всички.
Все едно гледам паралелна вселена.Пийт го няма.ОК.Знаех и бях подготвена,но не бях за Кан и Тин.Като характер са си същите, може би Тин е малко по-тъже и интроверт.Обаче историята им не почва там от където спря сезон 1,а аз това исках.Историите на другите не са се променили.
Мрън,но ще го изгледам.
Аз не харесвам никое от излъчваните в момента тай БЛ.

# 661
  • MJF
  • Мнения: 8 565
E Рос, къде намери корейска пералня ?! WinkSmile
Светят, говорят,пеят, само и сами да простираха и прибираха Wink

#Remolove: Futsuu no Koi wa Jado 1 изгледан.
Бая сенсеи събрах напоследък.
Мими - сенсей голяма скица. Успокоих се. Гардероба на Хару е на място и "любимите " ми "поли-панталони" навлечени по нея.
От  Fumie Mizuhashi след Хотару май не съм гледала нещо друго Thinking.
Норико и Мицухиро идат тук направо от Ханзава Наоки 2 WinkSmile. Радвам се. С тях скука няма.
Мими намери "Лимона" но той е меко казано не възхитен от реалността Mr. Green
Хареса ми как дават сегашната действителност. Всичко свързано с днешната ситуация. Такива като Мими-сенсей и Лимона ни липсват в общите части у нас съвсем.
Засегнаха и офис-среда и ресторант/кафе/заведение среда. Влюбените към момента и в розов период на връзка. Заточените да работят вкъщи и тамошните проблеми.
Мисаки олицетворение на милиони луди по света към момента. ooooh! . Точно за Мими- сенсей е тоз :Mr. Green
Хм, никой от показаните в първа серия не ми прилича да е като за нашата Мими. Thinking
Завидях ѝ за перваза. Много.

# 662
  • BG
  • Мнения: 4 456
Гост,ти гледаш ли го? Спряла съм го на 5 еп. и чакам да излезнат всички.
Все едно гледам паралелна вселена.Пийт го няма.ОК.Знаех и бях подготвена,но не бях за Кан и Тин.Като характер са си същите, може би Тин е малко по-тъже и интроверт.Обаче историята им не почва там от където спря сезон 1,а аз това исках.Историите на другите не са се променили.
Мрън,но ще го изгледам.
Аз не харесвам никое от излъчваните в момента тай БЛ.
Не съм го гледала, предпочитам след като го излъчат да започна. Скоро БЛ не съм гледала.

# 663
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 519
Мими намери "Лимона" но той е меко казано не възхитен от реалността Mr. Green

Аааа, не, мъжката медицинска сестра - Дайки, не е Лимон-сан. Дайки е сладурче и много ми харесва как неговия герой реално е разказвачът на историята. Това е много добър ход, като човекът най-близко до нея ден след ден.
Лимонът е Кохей Мацушита, който питаше дали може да прави кекс по време на карантината, хаха. Голям образ е, а това, че уж има заигравка между него и другата колежка, мисля, че само поставя началото. Там нещата ще се обърнат, гарантирано.
Той е Зелката (кябецу/ kyabetsu), хаха. Имената, с които кръщава мъжете в живота си, трябва да си ги записвам. Големи попадения има.

Вече съм спокойна, че щом си изгледала първи епизод, значи знаеш как точно трябва да хвърлиш своята маска в кошчето за боклук. Това е цял ритуал, хаха.

# 664
  • MJF
  • Мнения: 8 565
Thinking хм, каква обърквация! А аз що реших че Лимона е Дайки. Е значи следва и Мими да разбере обърквацията.
Мда, свежо е така с включванията на Дайки-разказвач.
За изхвърлянето на маска за еднократна употреба: така, така, така и така Mr. Green
Значи мислиш че със Зелката ще се занимаваме Thinking . Проблем нямаме, тъкмо му е сезона а и опит със зелета в темата имаме Smile
Мими като се прибираше и нали има за съседи котки. Та първия път реших че и на котката ще сложи маска. Но после се разбраха тяхните кадри за какво са. Wink

Мими ни се яви голям конкурент. И ние не си поплюваме и бързо им намираме прякори но тя .....е много бърза. Направо не може да ѝ се смогне на моменти. Вярно трябва списък. hahaha

Последна редакция: пт, 16 окт 2020, 07:35 от Шошулчо

# 665
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 519
Да, Дайки не е Лимона. Затова и когато тя на финал му се представи, той погледна в камерата и каза, че греши, използа форма на chigau (грешиш, не съм съгласен и пр.).
Нейното объркване дойде от там, че след като си писа с Лемон-сан (пиша го точно така с "Е", както и тя го произнася, защото на български е И за лИмон, но му се губи чара на името, ако не е произнесено така както тя го прави на японски) разбра, че той не обича лимони, въпреки че беше сложил снимка на лимони на аватара си.
Когато Мими видя, че Дайки беше отделил лимона в неговото бенто, предположи, че той не обича лимони като Лемон-сан (а той наистина не обича лимони, също като Лемон-сан) и следователно е самия Лемон-сан, хаха, разбира се, след като свърза всичко и със снимката от покрива на сградата, която Лемон-сан й прати.
Зелката е Лемон-сан за мен и защото четох повече в японските сайтове и проверих главните герои добре. Няма как да бъде друг. Знам как японците представят схемите с героите в историите си, така че гарантирам ти, че Зелката е Той.
Твоето объркване е дошло оттам, че и Дайки и Лемон-сан не обичат лимони. То това ще е ключето към разкриването на истината, хаха.

На мен любим ми стана прякора на Мицухиро Ойкава, който е "тлъстото тонкацу", хаха.
Тонкацу е паниран (в хлебни трохи панко) свински котлет, който се сервира със сос и обикновено придружен със салата от ситно нарязано зеле (Зелката, хаха)
Слагам ти една от моите снимки. Тук обаче съм го приготвила с пилешко, т.е chicken katsu, но принципа е един и същ.

Скрит текст:


Последна редакция: пт, 16 окт 2020, 08:29 от rossonera

# 666
  • MJF
  • Мнения: 8 565
eat eто това е грижа за човека! Hug
Рос, важното е че и в твоята чиния има лемон. Smile
И зелка и лимон и месце не отказвам Satisfied, ще ги видим всички тез. hahaha
Рос,
Скрит текст:
скоро в готварския видях един сладкиш от ябълки с извара от теб. Тепърва ще навлизам в сезона на тиквите и ябълките в моята кухня. Та има "опасност" като ми дойде муза да пробвам такъв вариант ябълки с извара да те питам. Да те предупредя от рано. Wink Smile
Thinking петъка го почнахме опасно вкусно.

# 667
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 519
Да не забравяме и "телешката пастърма", beef jerky-то Гомоджи-сан, хаха.
Основно ще се въртим между телешката пастърма, зелката и тлъстото тонкацу.

На финал зазвуча и откъс от главното парче към сериала. Само като чух първата дума и подскочих от радост - Масахару Фукуяма. Този блестящ глас няма как да бъде сгрешен.
От шест години не е издавал албум, това ще се случи на 8 декември. Едно от парчетата от новия му албум е главно и към сериала.
Ето ти кратка версия от канала на Масахару в YouTube. Цялото видео другия месец (ще излезе малкоооо преди албума).



Скрит текст:
Това е apfel käsekuchen, демек ябълков чийзкейк. Гледах тази рецепта.
Нищо особено не е, която и немска рецепта за кезекухен да вземеш ще стане, отгоре (или вътре в тестото) само добавяш ябълки.

# 668
  • Мнения: 9 180
Space Sweepers с Катерицата ще бъде пуснат директно по Нетфликс без тур по кината. Филмът трябваше да излезе на 23 септември ,но Mask  попречи това да се случи. Space Sweepers е третият филм,който ще премине през Netflix след „Call“ и „Paradise Night".

Минчо е станал официално лище на нова платформа за ел. търговия - Lazada



Гледам снощи епизод на Arm Share и водещия си купува парфюм (парфюмна вода) от безмитния на летището. Дори госта си купи същия парфюм.Нещо нормално. Това е много хубав парфюм - плодов аромат,дори той каза,че е сладък и е  Lanvin Modern Princess. Сигурно няма нищо странно да използват дамски парфюм,някои могат да минат за унисекс,но този опредлено е дамски и  днес се парфюмирам, и си мисля,че аз,куп жени и поне двама тай актьори миришем еднакво Joy

# 669
  • MJF
  • Мнения: 8 565
Под музиката малко да попиша. А героя на Мацухиро забравих какъв код получи от Мими. Голям смях Smile. Абе надмина ни д-р Мими и туй то.
Ей на , добри че от животинския свят имаме- Катерици и пр.
Tuon, големи миризливци сте, пазете се от пчели , оси и пр. WinkSmiley
Рос,
Скрит текст:
щом е кезекухен ясно. Те там кварк си имат. Ама аз ще експериментирам, има няколко варианти извара все пак по нашите магазини- суроватъчна, кашкавалена и пр. Хареса ми как го бе аранжирала. Аз понеже съм голям "плоден червей" но и мързелив та от печени ябълки/тикви и съответни пюрета, рядко плода стига до нещо друго Blush Smile , но рано или късно ще се стигне до кухена.

# 670
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 519
А героя на Мацухиро забравих какъв код получи от Мими. Голям смях Smile

За какво говориш?! Не мога да ти разбера Шо-шулковските мисли?
Нали за героя на Мицухиро Ойкава написах сутринта, че неговия прякор ми е най-любим?! Тлъстото тонкацу.

Четирима са мъжете около Мими Сенсей - Дайки (мъжката медицинска сестра), телешката пастърма (героят на Шотаро Мамия), Зелката (Кохей Мацушита) и тлъстото тонкацу (Мицухиро Ойкава).
Тонкацуто се видя, че има син. Не казаха дали съпругата му е починала или са разведени, но той отглежда сам детето си.

А, онзи с температурата - Мисаки-сан, който Мими Сенсей гонеше из сградата, е Дай Уатанабе (в реалността това е синът на Кен Уатанабе).

# 671
  • MJF
  • Мнения: 8 565
Оххх, Crazy ooooh!, направо списък ми трябва, кой кой е . Blush ще ги "наредя" де в процеса на гледане.
Е и на мен туй най ми харесва , малко с редакция "закръгленко тонкацу" Satisfied
Ей тоз Мисаки просто го гледах и пуфтях. Такива всеки ден на килограм виждам в "общите градски части". Значи и той Уатанабе.

# 672
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 519
Да, син на Кен и брат на Анчето. Дай прилича много на баща си. В лице е Кен Уатанабе Номер 2.
Мисаки-сан (Дай Уатанабе) беше оприличен от Мими Сенсей на тонкоцу рамен, известен и като хаката рамен. Това е вид рамен, характерен за региона на Фукуока (по името на квартал Хаката), със свинско месо.

Дайки пък го оприличи на кайтен суши.
Ето ти видео, да разбереш най-добре какво е кайтен суши. Това е суши, което върви по конвейерна лента. Виждала си сцени от такива ресторанти в много японски сериали.
"Въртящо" се суши.



Дано не си забравила имената им до другия четвъртък.

Та, телешка пастърма, зеле, мазничко тонкацу, хаката рамен или кайтен суши ще избере Мими на финал?
Абе, аз, така само по имената на ястията... нищичко не бих отказала да хапна.

# 673
  • България
  • Мнения: 6 202
Thinking петъка го почнахме опасно вкусно.
И го продължаваме опасно красиво Blush:

# 674
  • DE
  • Мнения: 9 068
Аз се пуснах "Lost Romance" Маркус е такъв бонбон Heart Eyes Първи епизод беше ужасен, почти бях на път да го зарежа, клишета, преиграваща не много приятна главна, някак дървено започна, но реших да му дам шанс, просто отдавна не съм гледала тайванско, а така ми се искаше нещо интересно от там.


Между другото прегледах набързо няколко японски един от които е Личния телохранител 2. Нещо не ми харесва Кимура там, влязъл е в щампата и от няколко проекта играе едно и също. Но Сайто Такуми и другите от звездния каст много радват. Твърде малко епизоди.

Общи условия

Активация на акаунт