Магията на изтока - тема 62

  • 19 128
  • 733
  •   1
Отговори
# 645
  • MJF
  • Мнения: 8 593
Аз, така да се каже, с Харума се простих.

МоарейнД май не е казвала да е гледала японско фентъзи, историческо-фентъзи. Thinking

Прочетох че 90 -те години и земетрус със срутвания е имало на Йонагуни.
Абе при определени условия туй си е идилия на такива острови все пак. Кой каквото си няма ....

# 646
  • Мнения: 6 779
Като прочета Ода Нобунага и веднага се сещам за Шун в тази роля. Ще чакам и аз този последен филм на Харума.

Аз съм при тръстиката и козичките. Успях да откъсна малко време и изгледах първи епизод. Доволна съм.

Lonely Enough to Love приклчи с 10 епизода. Първоначалната информация беше за 16, но явно са го съкратили. Остава ми да изгледам последния епизод, но бих казала, че сериалчето беше доста приятно.

# 647
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
Тя и Шошулчо е гледала японска продукция с Ода Нобунага, но не е светнала още лампичката. Трудно ще светне, ако не подскажа...

Nobunaga no Shiifu

Година по-късно сериала имаше и втори сезон.

# 648
  • MJF
  • Мнения: 8 593
Eeeee, 2в1, съседки сме Hug. Махам ти от Йонагуни на Ишигаки. Там е нашия скъп полицай на колело а аз съм с д-р Кото , който все си е с колело извън клиниката. Няма как.
Thinking абе все пак на моя остров му липсва поне една коза. Даже май котка не съм видяла. Само любимеца ми Шиге-сан отвреме на време попада в кадър с някаква уловена риба , дето дава на някой от безбройните си приятели по острова.

Мне, нещо им става на кор-фронта, "само" 10 епизода. Но виждам че пише Network: MBC every1. Туй явно е отговора.

Аааа помня го тоз Нобунага Ода. Моля, моля ние във фигурното пързаляне си имаме някакъв далечен негов кръвен наследник Нобунари Ода. Кой като нас. Даже Mitsuhiro Oikawa като го гледах скоро в Ханзава Наоки се сетих какъв Ода бе Smile
Thinking подозирам че Ода Нобунага "съм го гледала" поне няколко пъти. Едно време, преди интернета, преди мобилните телефони, ...по телевизиите, ....даваха от японския фронт само самурайски филми. Та там не може да сме минали без Нобунага. Абсурд.
Рос, обаче е добре че подсказваш Hug

# 649
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
Е, Кимурчо, Кимурчо. Сигурно неговия Ода Нобунага си гледала в тв филма от 1998 г.
Дори мисля, че и аз съм го виждала, по БНТ.
Той Кимурецът изигра и Миямото Мусаши преди няколко години.
Накъде без Кимура щом на екран се играят едни от най-важните японски исторически личности, мм?

# 650
  • България
  • Мнения: 6 213
МоарейнД май не е казвала да е гледала японско фентъзи, историческо-фентъзи. Thinking
Гледала съм едно преди толкова много години, че не мога да се сетя за заглавието.
Даже съм питала тук, но явно никой не се сеща.
Заглавието беше нещо от рода на "Тъмните сенки от мрака на Ада".
Беше много странен филм. Гледах го по кината.
Главният герой беше историческа личност - водач на японските християни.
Върна се от ада да отмъщава. Беше много кърваво и странно.
Искам да го гледам отново, за да проверя дали пак ще ми хареса толкова много.
Гледала съм и Тетрадката - беше един от любимите филми на дъщеря ми. Не е фентъзи, но като нямам дълъг японски списък, добавям и фантастиката. Grinning

# 651
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
#Remolove - епизод 1

Първи епизод беше много повече отколкото очаквах. Влюбих се от пръв поглед, както се казва, в този сериал и историята, която ни представят.
Свързана е и с Ковид 19 и цялата ситуация, в която в момента се намира целия свят. Не тъжно, не отчайващо, не стягащо душата, а напротив - с типичното за японците позитивно мислене, представяне на нещата по един много хуманен/ човечен/ милосърден и реалистичен начин.
Като видях кой е сценарист (сериалът не е по манга), изобщо не се учудих - това е авторката на Hotaru no Hikari.
Ааааа, Хару, Хару, Хару. Прави страхотна роля, макар че и този път гардеробът ѝ е.... мале, мале. Но това си е Хару, нея стилистите така я обличат винаги. Е, поне в 90% от ролите ѝ, защото в Border беше страхотна.

Вече нямам търпение да дойде следващата сряда, за да видя втори епизод. В такава каша се забърка Хару, че не знам кой от мъжете в офиса ѝ ще се окаже Той, с главно "Т", макар че вече съм почти сигурна, че това е героят на Кохей Мацушита.
Шо, Норико Егучи отново е тук. Тази жена е истинска фурия. Тя е в ролята на най-добрата приятелка на Хару.
Гледай първи епизод и ще коментираме повече. Качен е от блиц-ките.
Днес спомена Мицухиро Ойкава, като Ода Нобунага. И той е тук, като колега на Хару. Страшен шемет, хаха. С него е много весело.

Толкова много ми допадна първи епизод, така съм се смяла с глас, че сигурно пак ще го изгледам.
Героинята на Хару се казва Мими и е лекар, т.е наричат я Мими Сенсей. Усещам, че това ще стане нарицателно, хаха. Мими Сенсей.

# 652
  • MJF
  • Мнения: 8 593
E така е то като не се пишат по програмите и оригиналните заглавия. Като взема да чета тв програма, еле пък като ме питат гледала ли съм нещо и ми "люснат" българското заглавие и ....до там. Настава пълна мистерия за какво иде реч. Smiley. На далекоизточния фронт не помня от кога не гледам нещо на български, съответно въобще "не вдявам" на заглавия на български. Тук в процеса на гледане на не малко заглавия им слагаме кодово име на български но това е друго. Така поне се сещаме Smile

Аз ще падна от стола ако гардероба на Хару не е този който очаквам. Значи да съм спокойна Рос. Така , така , звучи ми повече от добре.
Е време беше сегашната реалност да стигне до екрана. Даже не знам до сега защо не виждах поне малко от малко повече маскирани по екрана във филми и сеиали. То реклами, то плюскане, то говорене по телефони..... ама .......все пак сме в 2020 да му се не види.
Да, вчера видях че е качен в blitzfansub. Следва после.

Последна редакция: чт, 15 окт 2020, 16:07 от Шошулчо

# 653
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
Не е качен вчера, защото снощи го излъчиха в Япония.
Блиц го качиха преди 4 часа с превод на английски.
И сега погледнах какво са написали в Twitter. Описва точно това, което и аз мисля за първи епизод. И в Япония е с висок рейтинг.

Скрит текст:

Сигурна съм, че много ще се смееш на това как Хару сравнява мъжете... с храна, хаха. Това е култово. Аз също го практикувам в живота, хаха.

# 654
  • Мнения: 9 199
Гост,спомняш ли си по време на карантината през пролетта гледах 2 сериала -2gether и En of Love? Ако си спомняш En of Love бяха - Тосара,Механиката и още един,а продуцентите бяха казали,че този сезон,който получи  най-много гледания ще има пълна версия.Тадаааа .....Love Mechanics.Пуснаха днес клипче - артистите са същите.
Страшно много го харесах,но с оглед на  Love by Chance 2 много ме е страх:unamused:

# 655
  • България
  • Мнения: 6 213
Днес ще започвам 29 епизод на The Taoism Grandmaster (2018).
Без да съм го догледала влиза в топ листата ми.
Минах средата на сериала в очакване да загубят темпото, както се случва при такива дълги сериали, но не, измислят все по нещо интересно.
Разбира се, актьорите и актрисите също са на ниво.
Любимият ми герой е в средата - не е от главните,  но ми е най-интересен.

# 656
  • DE
  • Мнения: 9 068
Новия сезон на Sing!China2020. Какви прекрасни младежи пеят Heart
Оста на  "Legend of Hua Buqi"


Оригинала е мъжки, също толкова въздействащ.

# 657
  • MJF
  • Мнения: 8 593
Ахха, явно съм видяла заглавното съобщение че ще го превеждат #Remolove, щото вчера по едно време им гостувах на blitzfansub за да зареждам No Side Game
дането, почнаха ти разните певчески предавания с новите сезони. Имаш за слушане и гледане.

# 658
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
Обърни внимание на пералнята на Хару. Тя говори. Моята е корейка и може само да пее, но японските говорят.
Микровълновата фурна също говори. Уникалната японска нация и новите технологии.

Нов/ съвременен прочит на корейски класики.
Това са сцените на Ким Кю Джонг и Хо Йонг Сенг от SS501 и Су Хьон и Кевин от U-KISS по време на Чусок-изданието на едно уеб шоу (излъчва се в YouTube).
T-ARA и Teen Top също участваха.
Свидно ми стана, докато ги гледах, защото ми напомниха за златните години на кпоп-а, когато имаше истинска конкуренция и се правеше страхотна поп-музика.



Скрит текст:


# 659
  • BG
  • Мнения: 4 457
Гост,спомняш ли си по време на карантината през пролетта гледах 2 сериала -2gether и En of Love? Ако си спомняш En of Love бяха - Тосара,Механиката и още един,а продуцентите бяха казали,че този сезон,който получи  най-много гледания ще има пълна версия.Тадаааа .....Love Mechanics.Пуснаха днес клипче - артистите са същите.
Страшно много го харесах,но с оглед на  Love by Chance 2 много ме е страх:unamused:
За, спомням си, наистина са направили правилен избор. Какво те притеснява за LBC 2?

Общи условия

Активация на акаунт