Децата ни трябва да се занимават от малки с изкуство и спорт

  • 7 192
  • 69
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 493
Simple Smile  момичета готино е децата ни да се занимават със спорт или изкуство но мисля, че ако пусна сина ми сега както е почти на 2 години ще е истински провал
а за Шветския лятото съм виждала група деца и една жена да ги тренира но не знам 100% как стои ситуацията там

# 46
  • Варна
  • Мнения: 513
Миличка Павлина, нали знаеш, че късмета каца веднъж на рамото ни. Така е и с Хора на варненските момчета. Надали ще го поканят повече там. Те си избират деца предимно от първи клас и първата година тези момченца са като подгответа, демек учат ги на каквото трябва, и чак следващата година минават в хора. Твоя адаш пя 2 години в подготвителния състава. Малък беше да мине при големите и може би затова му мина желанието, което не беше много голямо. Сега вече няма надежда да отиде повече там, а аз какво бъдеще виждах пред него.... Oha!
Забравих да ви кажа, че тренировките по плуване струват 25 лв. за 12 посещения. Не съм 100% сигурна, но май толкова е и в Дом Младост, а за Шведския - незнам. Детето на мои познати ходи там, обучават го индивидуално и вече плувало по 1 км. на тренировка. За сведение басейнът е 25 метров и е дълбок 1,80 м.  Детето е на 7,6 г.  
Важно е да не се избърза много с амбициите на родителите, защото ако детето е малко се губи интерес. Синът на моя приятелка рисува чудесно, явява се на няколко конкурса и ги печели, но вече не му се рисува по зададена тема, а иска, когато има вдъхновение и желание, тогава да рисува.  Е как да го запише в паралелка с разширено изучаване на Изобразително изкуство?
Абе сложна работа е това!

# 47
  • Мнения: 3 042
Лиди, Лиди - много верни работи казваш за мотивацията при децата - знам го от опит, работила съм в детска градина.

# 48
  • Мнения: 3 379
Аз смятам още това лято да пусна Гого на плуване - в Спартак има треньори за бебета над 3 месеца. Също така тенис в момента, в който може да държи ракета. Това са двата ми люибми спорта (и на таткото)... Иначе бабата (майка ми) е професионална баскетболистка (нищо, че е кинта и петдесет), та може и тя да иска реализация Simple Smile

Имаме и пиано (мойто), но не мисля д аго мъча - ако иска, да свири, ако не - не съм амбициозна.

Виж, спорта е полезен за здравето!

# 49
  • Мнения: 2 839
Цитат на: SZA
Спартак има треньори за бебета над 3 месеца.


А така. И аз знам, че може от бебета. Ама на който не може да работи с бебета, явно му е по-удобно да дрънка, че не става. Имам приятелка в Берлин, която също си води дъщеричката на плуване още от 4-5 месечна. Всъщност предполагам, че после има един период, който си е периода на отричане на абсолютно всичко, в които наистина децата не възприемат. Ама хванеш ли го преди да стане на годинка, трябва да става обучението. Аз не, че толкова от амбиция да се научат да плуват, ама е добре за здравето. А плуването и калява ...

# 50
  • Мнения: 652
За плуването на малки бебета съм с две ръце за!
Най-добре е малкото да започне преди навършването на 2 месеца. Аз водих сина си в Русе на плуване (малко силно казано плуване, де). Повлия благотворно на целия му организъм, както и на него самия - като активност. За жалост се преместихме в друг град и тук няма такива екстри.
Ако имате такава възможност, не я пропускайте. Много е важен и подхода на водещия занятията - при по-малките бебета е добре това да е кинезитерапевт. Ако искате мога да споделя още опит.

# 51
  • Мнения: 2 452
Цитат на: DiVA
  Всъщност предполагам, че после има един период, който си е периода на отричане на абсолютно всичко, в които наистина децата не възприемат..


В тази възрастова група децата обикновено се страхуват от водата. Дъщеря ми обожаваше да я къпем докато беше бебе, но след около 15 месеца до към 2 години изпитваше ужас от водата. Точно през този период я записахме на нещо като плуване, по-скоро акватика - с много труд успявах да я вкарам във водата и докато бе там бе вкопчена в мен. Сега (на 3 години) е като риба - може да стои в басейна с часове. Така че си права - има подходящи и неподходящи периоди и по-добре е да се изчака, иначе няма смисъл.

# 52
  • Мнения: 3 042
А във Варна има ли някакви занимания по фигурно пързаляне? Thinking

# 53
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Цитат на: Павлина
А във Варна има ли някакви занимания по фигурно пързаляне? Thinking


Това ще е изненадата на деня...ако има! Не съм чула за пързалка...

# 54
  • Мнения: 3 042
бе чудя се просто Thinking  представям си Съни фигурист - хахахха

# 55
  • Мнения: 2 839
Цитат на: Павлина
А във Варна има ли някакви занимания по фигурно пързаляне? Thinking


Ах и аз със завист гледах оня ден някакъв репортаж от пързалка в София. Беше по повод на това, че правели намаления за учениците през ваканцията. Да направят тук пързалка, ние няма да се натискаме за намаление.  Imp

# 56
  • Мнения: 1 399
Цитат на: DiVA

И аз така   sport027  Дали на шведския няма някой позасукан треньор, който да занимава майките докато треньорката учи децата им та да се научим и ние  Laughing
То трябва и някой по-скрит басейн, че ще развеселим всички наоколо с уменията си, а аз лично и със схватливостта си Crazy .
Абе, за треньор незнам, ама някой ми разправяше, че при въпросната треньорка тренирал заедно с детето си Simple Smile . Аз обаче не се хващам, мъжо може да й плати да ме удави #Silly  Crazy

# 57
  • Мнения: 2 655
Да. На всяка цена.
Аз съм дете, което не е живяло по улиците. Ходила съм къде ли не. Бях организирана и винаги успявах. Учех бързо, за да ходя на другите занимания.
От 6 г. играя балет. Това продължи 6 години. От 6 г. ходех и на един Варненски театър "Щурче", докато съществуваше /бях студентка/. Това продължи дълги години и едни от най-красивите ми детски спомени са свързани с театъра. Беше страхотна. Там имаше деца събрани от любовта към изкуството, които се интересуваха само от театър и музика. Не се говореше за уроци и училище. Ходехме по турнета, по лагери и т. н. Живеехме заедно, беше прекрасно. Още си спомням с голяма носталгия за тези времена и прекрасните братя Райкови. Wink

# 58
  • Мнения: 4 212
Пела, сериозно, и аз ходих на балет в школата на Йорданови, много добри бяха, всъщност най добрите, жалко 4е по4инаха. Cry

# 59
  • Мнения: 2 452
Цитат на: DiVA
[
Ах и аз със завист гледах оня ден някакъв репортаж от пързалка в София. Беше по повод на това, че правели намаления за учениците през ваканцията. Да направят тук пързалка, ние няма да се натискаме за намаление.  Imp


За ти стане още по-завиждащо  Laughing  Laughing  Laughing , да ти кажа, че в Монреал има ледена пързалка, която се поддържа и през лятото - навън е непоносима жега, а там хората се пързалят върху лед; освен това съседите срещу нас поддържат саморъчно направена пързалка - щом се застуди "отцепват" голяма част от предния си двор и я заливат с вода. Така се образува ледена пързалка, която поддържат през целия зимен сезон; накрая (съвсем да те ядосам Laughing  Laughing  Laughing  Laughing ) в центъра на Отава има канал, който замръзва през зимата и се превръща в една огромна ледена пързалка. Това е една от атракциите на града; някои хора ходят на работа с кънки през зимата.  Laughing  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт