Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 27

  • 23 980
  • 765
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 6 959
В събота се събудих със силни болки в кръста (дясно) изместиха се и на корема бях до спешното от там ми изписаха но шпа спазмалгон и линекс форте и ентерол със съмнение за бъбречна криза и утре съм на нефролог ...въпроса ми е колко дни след като спра тези хапчета мога да кърмя (сега се цедя,бебето е на 6+м.смесено хранене )

# 136
  • Мнения: 343
Здравейте,имам бебче на 13 дни,в родилното нямах кърма и хранене с АМ. От както сме вкъщи се храним само с кърма и на поискване,правим около 12-13 хранения на денонощие,имаме пълни памперси с пишкано и акано. Храня само от едната гърда на хранене,ако сега дам дясната на следващото хранене давам лявата,бебо заспива на гърда и не го будя (може би там ми е грешката). От вчера е голяма борба като го сложа на лявата гърда,не я иска,може би 5-6 мин се борим докато я засуче. Въпросите са ми два,единия е грешка ли е че не храня от двете гърди на хранене,ако да като дам лява после дясна на следващото хранене почвам с дясна нали така,а не пак лява,дясна ?
И втория му въпрос е относно това дърпане от гърда каква може да е причината,сигурно аз не правя нещо както трябва.
Благодаря предварително.

# 137
  • Мнения: 7 776
Не питате ли лекарите? Попитайте на горещия телефон на НАПК. Линекс е пробиотик, ентерол са дрожди, съвместими са. За ношпа не намирам информация. Спазмалгонът преминава в кърмата и е с дълъг живот на разпад. Предполагам той ще е проблематичното. Но се свържете по телефона. Може и с ibclc Марияна Енева да говорите.

Круела, да,трябва да давате и двете гърди. Това е с цел стимулиране на достатъчно количество кърма. Давате едната, докато пусне или заспи, после оригвате, разбуждате  предлагате и втората. Прочетете задължително това,за да разберете защо https://xedra.wordpress.com/2010/09/26/use-or-lose/
Дърпането няма как да кажа от какво е. Може да е позата,може по-бавно от нея да тече млякото, зърното да е различно. Опишете по-подробно, за да може нещо по-конкретно да ви посъветвам. За сега кърмете кожа в кожа и пробвайте биологичната поза.

# 138
  • Мнения: 343
Благодаря за бързия отговор,пропуснах да кажа че като станат 2,5-3 часа от последното кърмене гърдите ми почват да текат по малко което ме навежда на мисълта че кърма имам достатъчно.
Относно зърната бяха разранени,но мажа с лансинох и седя почти постоянно гола за да дишат,може би има малка разлика между двете зърна,но до сега не му е пречело и си засукваше нормално.
С биологичната поза не се справихме,кърмя като аз съм седнала и имам възглавница зад гърба си.

# 139
  • Мнения: 7 776
А на колко време кърмите? На поискване ли кърмите? 3 часа е голям интервал за кърмено бебе. Кърмата се обработва за около час,час и половина от организма.Това потичане се нарича рефлекс на потичане. Не ви гарантира количества кърма. Просто тялото ви реагира на сигнал, че бебето е гладно и потича мляко. Обикновено като гушнете или чуете бебешки плач, ще се случва.

Моля прочетете статията,за да разбере важността на предлагането на двете гърди. Нали целта е успешно кърмене повече от 2 месеца? Има видеа в първи пост за биологична поза,пробвайте пак. Ето ви и на български http://www.podkrepazakarmene.com/biologichna-poza-617.html
Тази поза помага на бебето, водено от вродения си инстинкт, да засуче само зърното. Затова ви казвам да я опитате. Бебета с малоформации на челюстта, успешно засукват в тази поза. Затова съветът ми е опитайте я, щом има дърпане от зърното.
Поза люлка според моето мнение е най-трудната и изисква майката наистина да знае как се хваща детето иначе не сработва хич добре. Има и за нея инфо в първи пост, ето ви и второ видео на български https://xedra.wordpress.com/2012/08/01/bf-clip/
Подпора ви трябва не само на гърба,но и възглавница под бебето, за да стига гърдите. Не бива да сте пригърбена напред или детето да се мъчи да стигне.

Моля прочетете в първи пост закования текст,за да си набавите базовия минимум знание как и защо се кърми новородено,ще ви е само от полза.

# 140
  • Мнения: 343
Кърмя на поискване,благодаря за информацията,ще я погледна

# 141
  • Мнения: 7 776
Колко кърмения има за 24 часа тогава?

# 142
  • Мнения: 343
Колко кърмения има за 24 часа тогава?
За последното денонощие сме имали 13 кърмения.

# 143
  • Мнения: 7 776
Добре,значи предлагайте двете гърди на хранене. Като честота са супер. Може да пробвате и легналата поза. Може и да пробвате с "недолюбваната"гърда, да изцедите на ръка или с помпа за1-2 минути, колкото да потеках капки, да замирише на мляко и тогава да я предложите. Опитайте и кажете как върви тези дни.

# 144
  • София
  • Мнения: 616
Не съм много веща, но да кажа от моя личен опит какво забелязах. И двете ми деца имаха предпочитания към едната гърда ( ама не към една и съща ), и двата пъти една от гърдите произвеждаше по-малко мляко от другата. С каката беше лявата, с малкия дясната. Та сега моето човече също се дърпаше от едната гърда, но започнах да го кърмя легнала от нея и така му хванах цаката Wink Ще стане на 1г 2мес и още сме така - от едната легнали, от другата в стола за кърмене, ама така всички сме доволни Simple Smile

# 145
  • Мнения: 82
Здравейте. Писах преди време. Бебчи се роди в 34сед и беше 25дни в неонатология. Изписаха я преди 17дни. 2250гр.Храня я с кърма. Първо само съа шише и постепенно я слагам на гърда за по 10мин и после да си дояде от шишето. По колко яде нз точно. За 10 дни е качила 450гр. И въпроса ми е: тя не се буди цяла нощ за храна. Вчера беше яла в 21ч. И до 6ч не се събуди въобще. Иначе през деня яде през 2 3 часа. Даже аз я будя ако са минали 2.5ч и не се е събудила. Нз дали да я будя нощем и какво да правя. Мисля че са малко броя на храненетата през деня. Но не може да се събуди за повече.
Мерси

# 146
  • Мнения: 4 399
Наддаването е повече от добре и може да опитате да храните само от гърда за колкото иска, не 10 мин, и правете компресия, за да тече по-силно и за да е по-лесно на бебчето. Ако оставите нещата на сегашния режим с гърда и шише не виждам смисъл да будите при това наддаване.

# 147
  • Мнения: 1 692
А такава голяма пауза не влияе ли на количеството кърма?

# 148
  • Мнения: 7 776
Аз бих ви посъветвала да будите поне веднъж-два пъти, голяма е паузата. Детето има да наддава повече от връстниците си, поспаливо ,защото е мъничко, поне първите два месеца, докато навакса хубаво, би било добре да будите. Сънено бебето не суче ли? Обикновено нямат проблем да сучат полузаспали. Събуждането - смяна на памперс,миене на дупе, гъделичкане на стъпала, ръце, сгъвки, мокро тампонче по лицето,опитайте.

# 149
  • Мнения: 82
Мерси.
Иначе пробвах и аз да я будя, сменям памперс. Навирам и гърда в устата. Тече по нея кърма ☺. А тя си спи. Тази нощ 2 пъти се буди явно беше гладна. Ако не се събуди аз ставам по 2 пъти за помпа.
Чудя се дали да не я слагам само на гърда колкото изяде без да давам шише после? Нз дали ще и стига. И дали да продължавам с помпата да цедя или да разчитам само на бебето?

Общи условия

Активация на акаунт