Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 27

  • 23 967
  • 765
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 359
Активната съставка е клотримазол. В описанието на крема в интернет пише, че е безопасен, но като го купих, четейки листовката виждам, че не е препоръчан за кърмачки..

# 61
  • Мнения: 4 377
Няма проблем, мажете!

# 62
  • Мнения: 7 776
Безопасен е.

В листовките го пише така,защото за да пишат,че е безопасен,преди пускане на медикамента на пазара,са длъжни да са провели изследване и да го приложат,а това е излишен разход за фармацевтичните компании,все ще им се купува лекарството. Така,че проверката по активна съставка в базата данни на elactancia е достоверната информация 😉

# 63
  • Мнения: 1 359
Благодаря ви, момичета!

# 64
  • Мнения: 1 692
Здравейте  от мен пак.
В седмицата на кърменето аз май ще се откажа от него. Бебето е на 22 дни и през последните няколко започна да повръща. Колкото и да я оригвам и да я държа изправена, веднага след това се повръща на фонтан количество колкото две големи супени лъжици по 2-3,понякога и 4 пъти. На моменти чак имам чувството, че не е яла толкова много колкото връща. Виждам я, че и става много гадно после и се тормози. Според педиатърката е възможно да преяжда, макар че на пробното кърмене изчислихме, че изяде някъде към 80мл. Знам, че преяждането  с кърма е трудно да се случи, но е факт че от вчера е на АМ Aptamil AR и макар и да не и стига, и да се съдира после от рев, не повръща.
Ако зависи само и единствено от мен искам да спра, честно казано голяма тежест ми е, но ми е адски гузно за нея, че няма да мога да й дам най-доброто максимално време.

# 65
  • Мнения: 7 776
Ако повръща на фонтан постоянно (не единично),ти трябва консултация с гастроентеролог. Може да е рефлукс, може да е непоносимост в диетата ти, лекар трябва да прегледа.

То зависи само и единствено от теб. Твоето тяло и твоето решение е. След 2 месеца ще са минали тези тегоби, първият месец е много труден,моментът с напасването също, но веднъж преодолени препятствията, идва приятната част. Но ти решаваш къде е твоята граница, дали можеш и искаш още. Понякога ни изглежда абсолютно невъзможно да продължим повече и не само с кърмене,с ред други ситуации с малко дете, въпрос на нагласа е как ще реагираме. Дай си поне 1-2 размисъл.

Ако решиш да спреш,направи го постепенно с намаляващи кърмения, за да има време тялото да се напасне (ако го направиш от раз ще станат бучки и запушвания) и да спре естествено кърмата.

# 66
  • Мнения: 1 669
Може ли да пия бирена мая или бира 0% алкохол и увеличава ли кърмата?

# 67
  • Мнения: 7 776
Може да пиете. Но няма да увеличи кърмата. Бирената мая е богата на витамини и минерали,затова е чудесен суплемент. Бирата подпомага рефлексът на потичане (алкохолната,безалкохолната не съм сигурна как се прави/какво съдържа), но няма доказателства в посока увеличение на кърма.
Кърма се увеличава с повече кърмене/ цедене. Ако искате кажете защо е нужно,защо смятате,че нямате достатъчно количество и опишете организацията на кърменето в момента,за да помогнем със съвет.

# 68
  • Мнения: 4 377
Кърма се увеличава и с голям прием на течности, защото ако майката не приема достатъчно вода, няма как да стане, но това е на фона на една много добра стимулация.

Медиса, много вероятно е детето да прави алергия към вашето хранене. Моето дете повръщаше като ям яйца, а отделно от това имаше проблем с млякото. Вашето явно не повръща от АМ, така че търсете проблема в немлечните храни, които ядете, а това може да са яйца, ядки или други белтъчни храни. Ако случайно откриете от какво е, тогава трябва да си дадете сметка дали сте склонна да спазвате диета без да я нарушавате, за да кърмите детето си. Рева от АМ може да е реакция към него, това също не го подценявайте. Аз когато ядях мляко, детето ми се сцепваше да реве след това. Много възможно е да си повръща просто защото хапва някой милилитър повече и стомахчето не може да го задържи. Голямата ми дъщеря повръщаше почти до годинката и не съм се замисляла да я отбия, защото ми цапа килима или дрехите и причина за повръшането нямаше. 
Помислете си добре, решението е ваше!

# 69
  • Мнения: 1 692
Изобщо не съм споменавала, че ще я отбия защото ми цапа килима! Искам да я отбия, защото я виждам че се тормози, млякото дори излиза и от носа, а рева после е голям. Жал ми е да я гледам и слушам така.
Ако имам някакъв шанс да се оправят нещата разбира се че няма да се отказвам. Сега например й дадох 30мл АМ и 60мл кърма от шише. Не е повръщала. Може ли да се изключат алергиите? И това значи ли, че проблема е позата и захапването на зърното, защото тя наистина още не може да го захапе правилно.
Едит. Повърна на фонтан току що.

Последна редакция: вт, 04 авг 2020, 12:07 от medissa

# 70
  • Мнения: 4 377
Алергии се изключват с елиминационна диета. Много вероятно е повръщане на фонтан да е причинен от алергия.
Има ли храна, която ядете в повече?
Може да опитате да спрете млечните за 1 седмица и да следите реакциите на детето, но става дума за пълно спиране, четене на етикети и т.н., ако нищо не се промени, тогава започвате фа ги ядете и спирате яйцата и пак така докато отхвърлите всички съмнителни храни. Ако положението не се подобри, тогава е добре да заведете детето на гастро, защото някои има силен рефлукс. Ако има рефлукс се пият едни затапващи сиропи, които образуват нещо като желе над храната в коремчето и не успява да я повърне.

Последна редакция: вт, 04 авг 2020, 12:50 от Ваня А.

# 71
  • Мнения: 221
Здравейте! Моля помагайте, от снощи съм с най-ужасния летен вирус. Приемам ентерол и панадол за температурата, за сега спрях с повръщането.
Беба е на 4 м,изцяло на кърма и педиатърката туко що каза, че ще е по-добре да спра,но днес тя си се държи както обикновено, има апетит, спи и т.н.
Като изключим, че имаше леко разстройство (само един ден ака 4-5 пъти, сега ака × 2, леко зеленее) след прием на шествалентната миналата седмица и от тогава давам адирекс бейби.
Как мислите, основателно ли е да спра да кърмя ден-два? Изобщо не ми се иска.

Последна редакция: вт, 04 авг 2020, 15:06 от Dreamer_19

# 72
  • Мнения: 7 776
Не, кърмете спокойно. Така всъщност ще предпазите детето от вируса. Дори при установен корона вирус се кърми.

# 73
  • Мнения: 1 359
Като споменахме корона вирус. Ще си кажа болката,  макар да не е точното място. В петък имахме конткат с човек, който в понеделник е дал положителна проба... Беба е на ваксина след 8 дена, въобще не знам откъде да я почвам....

# 74
  • Мнения: 4 377
Не слагайте ваксината, изчакайте! Вие, лекар или РЗИ да прецени дали да ви направи тест.

Общи условия

Активация на акаунт