Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 27

  • 24 086
  • 765
  •   1
Отговори
# 720
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 301
Акото й е воднисто и с елемвнти на пресечвно мляко, не съм забелязала да има слуз. Нямаме и алергии и непоносимости към храни в семействата си. Ще направя тази проба от две седмици и ще пиша дали има промяна.

# 721
  • Мнения: 1 988
Здравейте, заради алергичен конюнктивит ми изписаха капки за очи Oftaquix и Макситрол за мазане. Лекарката каза, че са съвместими с кърменето. Проверих и в e-lactanica и ги дават с нисък риск, но предвид предупрежденията в листовките, се притеснявам.
Някоя от вас прилагала ли ги е по време на кърмене? Как мога да разбера колко време след   слагане се изчистват от организма?

# 722
  • Несебър
  • Мнения: 529
Аз съм капала на малката офтакуикс заради запушено слъзно каналче още на 2 седмици като беше.

# 723
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 301
Взех си микс билки за кърмачки от жаблек, анасон, семена от фенел и шипка. Някой има ли преки наблюдения дали действително жаблекът увеличава кърмата, а анасонът и фенелът успокояват коликите?

# 724
  • Мнения: 4 502
Капките и крема са локални, няма проблем с тях.

# 725
  • Мнения: 7 776
Здравейте, заради алергичен конюнктивит ми изписаха капки за очи Oftaquix и Макситрол за мазане. Лекарката каза, че са съвместими с кърменето. Проверих и в e-lactanica и ги дават с нисък риск, но предвид предупрежденията в листовките, се притеснявам.
Някоя от вас прилагала ли ги е по време на кърмене? Как мога да разбера колко време след   слагане се изчистват от организма?
Имате уверението на лекар и на международната база данни за съвместимост на лекарства. Няма значение кой как го е прилагал на себе си, достоверната информация вече я имате. А именно, че лечението не влияе на кърменето Ви и е безопасно.

Взех си микс билки за кърмачки от жаблек, анасон, семена от фенел и шипка. Някой има ли преки наблюдения дали действително жаблекът увеличава кърмата, а анасонът и фенелът успокояват коликите?
Билки не се самоназначават. Не са безвредни и могат да се предпишат от медицинско лице или билкар. Никое лактогонно средство няма да увеличи кърма, ако няма добра организация за кърмене,колкото и каквото и да се приема,защото производството на мляко се обуславя от стимулация.
Жаблекът се смята за лактогонен и се ползва при млеконадойните крави. Доколко това е доказателство за нещо...при предозиране предизвиква повръщане и стомашни разстройства и възпаления. Не се самопредписва!
За коликите няма научни доказателства все още на какво се дължат, камо ли да има доказателства дали някакви билки ги успокояват. Учените имат две хипотези за тяхната същност и едната е,че са болка подобна на мигренната и нямат нищо общо с някакво стомашно неразположение. Факт е,че някои бебета имат такъв период, но той преминава, просто трябва търпение.

# 726
  • Мнения: 970
Здравейте момичета, нещо напоследък имам зверски апетит към сладко и си върнах няколко от свалените килограми... Все още кърмя през нощта и чат пат през деня, че детето е много злоядо и понякога спасява положението. На 1г и 4м е. Попаднах на хранителна добавка с Хром, която помага за намаляване на апетита към сладко и се чудя дали може да се приема по време на кърмене, на някои добавки нищо не пише, на други че не е препоръчително. Но знам че повечето се презастраховат и затова пишат така. Имате ли представа дали има негативен ефект по време на кърмене? Благодаря! 🌹

# 727
  • Мнения: 4 502
Апетита за сладко се потиска с увеличен прием на мазнини, примерно ядки.

# 728
  • Мнения: 7 776
Справка тук
Скрит текст:


Не се самоназначават добавки. Хромът влияе върху работата на инсулина, за диабетик при предписание може да е ок,за здрав човек може да не е.
Няма научни доказателства да действа върху апетит. Ао желаете да взимате подобен продукт,консултирайте се с ендокринолог.

Апетитъ за сладко лесно се контролира - не си купувате сладки неща и ядете плод вместо продукти със захар.

Моля Ви не си самоназначавайте билки, добавки, пробиотици, чайове за отслабване,таблетки за отслабване и прочие продукти,които благодарение на липсата на контрол се продават свободно навсякъде. Не са безвредни и свободният достъп не означава, че са безопасни за организма. Съвсем добронамерен призив.

# 729
  • Мнения: 970
Благодаря за отговорите и напомнянето, че към някои неща не трябва да се прибягва лекомислено. За съжаление вкъщи има винаги сладки неща, защото ММ не може без такива, а на него не му и пречат. Явно ще разчитам на волята си и някоя друга ядка! 😁 Бъдете здрави! 🍀❤

# 730
  • София
  • Мнения: 616
Здравейте и от мен! Моля, препоръчайте ми хубави витамини, че това кърмене май доста ми изтощи организма. А както е тръгнало и отбиването не ми се получава....

# 731
  • Мнения: 816
И аз искам мнение за витамини . Какво мислите за витамините за бременни на Raw Foods - пише , че стават при кърмене. Повечето витамини спадат към добавки , но аз трябва да пия метилирана форма, които при традиционните тук лекарства/витамини ги няма.

# 732
  • Мнения: 29
Здравейте.
Искам да разбера някоя мама правила ли си е процедури за фотоепилация по време на кърмене ,понеже си закупих фотоепилатор за в домашни условия, но никъде не успях да намеря информация ,за това дали има опасност за бебето?
Благодаря!

# 733
  • Несебър
  • Мнения: 529
Е, тя авторката не веднъж каза, че добавки не се самоназначават. Консултирайте се с ЛЛ за витамини и др.

# 734
  • Мнения: 1 730
Абсолютно всички млечни ли спря?
Моето бебе има ужасни колики и от днес и аз спрях млечните, за да видя дали не е от тях. Но се чудех дали маслото може да се остави.
Колко време трябва дамине, за да се види има ли рвзултат? Някъде четох, че е около седмица..
Аз, честно да си призная в началото изобщо не вярвах, че една храба може да окаже някакво влияние било то на колики, било то на рефлукс. За коликите се спасихме вече с комбинация от капки за колики. Рефлукса обаче, бях решила че вече е преминал и започнах пак да ям млечни, които бях намалила до минимум. Е, на следващия ден си отповръща детето. Същото го забелязах и с домати. В неделя ядох доста обилно количество домати на обяд и на вечеря, през нощта, по време на нощното кърмене в 4ч започна силен рефлукс до 6 и така вчера цял ден. Като всъщност вчера съм закусвала и филия с лютеница, просто не се усетих. От сутринта не съм яла нищо млечно и никакви домати, от днес има коренна разлика.
А относно кърменето - все още реве на втората гърда. Налага се да я успокояваме по 5-10 минути с таткото, някой път изцяло отказва. Ще се мъпа с друга поза, макар да съм си свикнала така.

Общи условия

Активация на акаунт