Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 66

  • 34 534
  • 777
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 137
Аз съм в Терапията и съм много доволна, за всеки проблем който съм имала от химията, ако се налага ме изпращаха при специалист. Заради херцептина имам и кардиолог който посещавах преди всяка вливка. В Аспарухово правих биопсия епикризата ми объркана, след това се разочаровах на онко комисията. Сега лъчето пак ще правя в терапията. Между другото след лъчето ще имам 15 херцептина + Перджета, заради туморен ембол в единия лимфен възел. Знам, че има от вас на херцептин, но с перджета ли са били? И при липсата на Доцетаксел възможно ли е да нямам кой знае какви странични реакции?

# 61
  • Мнения: 3 993
Муцито, д-р Николов беше МОЯ Доктор с главно Д.
На 33г бях без засегнати ЛВ, но рече и отсече - 4+4 или 4+12 вливки. Смили се над мен и ги остави 4+4, защото съм зле с вените. Лекарството е еднакво като количество, просто се бие всяка седмица.
При мен е отсъствал само веднъж (август).
Може да има някакви проблеми човека в момента.
Но и моята дружка от онкото беше при него и тя е много доволна.
Но още първия ден човека ме предупреди - Тук се чака. Ти се водиш 3 дни при нас. Или чакаш , или оставаш да спиш тук.
Та аз първия ден ходих в 7.30ч до 14ч трябваше да стоя за инжекция.
Втори ден- от 7.30ч до към 14ч, зависи от вливката.
Трети ден- когато отида, ама си чакам свободна сестра за другата инжекция.
Едната ми беше допълнителна за повръщане, а другата за левкоцитите.
Телефона си даде човека без да съм го искала, но не съм звъняла. Смятам, че ако не е много належащо, не е добре да им се звъни- и те са хора, и те имат работно време.
И много зависи отношението на докторите от отношението на пациентите Wink
Та въпросната дама с телефонния разговор,не се знае какво и как е казала.

За бялата химия!
Имах болки в краката, не не нетърпими.
Но как ми падаше кръвното.....
4 дена се чувствам добре и излизам от вкъщи спокойна и баммммм - ниско кръвно. Отидох да видя колегите и им изкарах акъла. Искаха линейка да викат.
Та имай едно на ум.

# 62
  • Мнения: 409
      Янис, аз съм на Херцептин и Перджета без Доцетаксел повече от година. Мога да те уверя, че почти нямат странични ефекти. В сравнение с химиотерапията това е направо песен. Основният проблем при тези два медикамента е, че са кардиотоксични, но това се контролира с ЕКГ преди вливката и периодични ехокардиографии. Аз не съм имала проблеми със сърцето преди да започна терапията, сега също нямам. Единствено малко по-лесно се изморявам в сравнение с преди, но отдавам това на химиотерапията с Капецитабин, която приемам паралелно и на ефекта от ЛТ. Така че спокойно, всичко ще бъде наред!

# 63
  • Варна
  • Мнения: 172
Мерси момичета , надявам се че не съм досадила , не търся конфликт и се надявам да не съм обидила никого . Наясно съм че и те са хора и си имат проблеми , и аз не съм звъняла до сега нито веднъж да не го притеснявам , но дори и факта че помолих за рецепта за Деган или Зофран при нужда и все още никой не ми е дал .....и така търпя си тихо и броя вливките , рецептата от другаде си я уредих вчера .
Обмислям дали да не си направя консултация в Терапията и да се преместя там , или да си трая,....... защото даже и иглите трябва да ходя до там да си купувам , а това е в двата края на града , да не говорим че в Аспарухово само 2 ,3 сестри от всички искат да ми слагат иглите за порта, и я са на смяна я не са  .....другите ми отлазват директно .
ДЗ За Чакането  няма проблем ,  ще ти пиша на лични за да не занимавам прекалено със себе си .
Извинявайте ако има нещо момичета .

Последна редакция: ср, 29 юли 2020, 17:35 от Муцито.

# 64
  • Мнения: 72
Момичета, някой слагал ли си е ваксината "Катрапс"

# 65
  • София
  • Мнения: 127
Момичета, някой слагал ли си е ваксината "Катрапс"

Не се връзвай, това е пълна шарлатания.
Катрапс не е ваксина. Тези, които въртят този бизнес, спекулират с факта, че препаратът ужким е на базата на БЦЖ ваксина (която има доказан противотуморен ефект). Само че това не е вярно; в най-добрия случай е някаква промита "вода", малко на хомеопатичен принцип. Инвестират главно в непочтена реклама и измислени патенти. В научната литература няма никакви данни за техния препарат; нито са правени клинични изпитвания.
Не си давай парите и надеждите на недобросъвестни търгаши (иначе са лекари де...). Няма да ти навреди, но няма и да ти помогне.

# 66
  • Мнения: 72
Благодаря Flo!

# 67
  • София
  • Мнения: 5 074
Мисля, че Миленката има отговор на въпроса.

# 68
  • Мнения: 454
Хули, как мина днес?

# 69
  • Мнения: 1 416
Муцито, Hug
Не си досадила на никой, групата е точно за това, на някой като му е тежко, другите да помагат със съвети и подкрепа! Heart
Монетата ВИНАГИ има 2 страни - аз например боготворя проф. Гаврилов, много момичета откровено не го понасят. Така и с твоя доктор, който за Dz е бил чудесен. Случва се.
Но наистина е много гадно да се отнасят с теб като с куче и то по време на тежки терапии!!! Disappointed Relieved
Има много сърдечни лекари, сестри и други, има и като от камък. Пожелавам ти да срещаш повече от човечните! Hug
Във Варна няма ли някоя частна клиника като Сити Клиник да ходиш там?
П.п. четох стари теми и Мидкооо толкова липсва...Disappointed Relieved
Дано ни наглежда!

# 70
  • Мнения: 3 993
Аз просто изразих моето мнение, както казваш монетата има две страни.
Но темата е за това, всеки да споделя, аз затова се включих и с моето мнение Hug

Имаме си СитиКлиник, ама не е като вашата.
Тук не провеждат химеотерапии.
Онзи ден там бях на гинеколог, много съм доволна. На регистратурата сами ме попитаха, дали съм освободена от такса. Казах за телка и диагнозата , но не носих документи. Не ми искаха да доказвам нищо, направо ме освободиха от такса преглед и на направлението за цитоннатамазка написаха диагнозата, за да ми спестят едни 10лв.
И на ехограф ме погледнаха...
Та аз съм доволна от клиниката, но нямат онко ....

Мидко пие бира и слуша рок.. Някъде там горе.
Много липсва на темата Disappointed Relieved

# 71
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 017
Момичета, някой слагал ли си е ваксината "Катрапс"
Аз си я слагам от 8 г. и половина, но след написаното след поста ти едва ли има какво да добавя. Там съм виждала всичко. Има умрели, въпреки ваксината, а има и такива, на които сигурно е помогнала. Не мога да бъда толкова категорична в мнението си. Поставянето и не ме събаря финансово,така, че ще продължа да си я слагам. Алтернативните методи в повечето случаи предизвикват усмивка и ирония у мен и не вярвам на хомеопатии, тревички и т.н. Мисля, че биха могли да бъдат добро превантивно и поддържащо , но не и терапевтично и лечебно средство. Ваксината, обаче я почнах на майтап и така до днес. Както на няколко пъти стана дума, всяко ситуация има две страни. Simple Smile

# 72
  • София
  • Мнения: 5 074
В понеделник ще ме оперират. Да го махат, че ми писна да ме боли.

# 73
  • Мнения: 29
Здравейте момичета.И аз отдавна не съм писала.Вчера ми беше и на мен първата вливка с  Epirubicin /червен коктейл/.Всичко беше ОК до тръгването ми от болницата.Започна да ми става лошо и повръщам доста.Можете ли да ми кажете Деган инжекции по колко на ден могат да се поставят,защото от таблетките няма смисъл.Опитвам се да се свържа с лекуващата ми докторка,но безуспешно.Притеснявам се да не се обезводня.Ако някой знае и за друго лекарство моля да пише.

# 74
  • assenovgrad
  • Мнения: 254
Здравей, mom31 ! Вземи си Зофран, по-скъп е, но много по-ефикасен.

Общи условия

Активация на акаунт