Хитринки за всякакъв случай - 24

  • 44 289
  • 742
  •   1
Отговори
# 105
  • Пловдив
  • Мнения: 997
Моля дайте съвет как да си поддържам мивката на Фат Гранит. За 1 месец се получиха петна и стои захабена. А след всяко миене на чинии я търкам с гъба и сапун. Не оставям да се нацапа и чак тогава. Май не беше добър избор, но в магазина изрично попитах за гранитна мивка, която да не се захабява бързо и видимо. И ми дадоха тази или някаква супер скъпа немска.

Отделно да попитам и за техническия камък как поддържате. На него нищо му няма видимо, но явно от водата при засъхване остава котлен камък и на пипане ми е грапаво. Доста търкане с гъбата, за да лъсне пак.

# 106
  • София
  • Мнения: 8 580
Черна фатгранит мивка в район с твърда вода? Или друг вид захабяване?
Моята след едно оставяне без правилна поддръжка беше побеляла, та след редица опити с какво ли не, накрая ММ я мина с магическа гъба (нищо, че е абразивна, без натиск я използва) и се оправи. По препоръки на ФАТ (пише в сайта им) мия на 1-2 дни с веро, не със сапун - остатъците от сапун седят като бяло наслагване и те. Казват при по-силно замърсяване да се мие с Cif или подобно, но при мен не се получи, та рискувахме с магическата гъба.

# 107
  • София
  • Мнения: 1 879
Не знам дали питам на правилното място - купих си ръчна месомелачка, уж е яка, тежка, но ... много трудно върви, почти не може да изкара каймата от дупчиците, парчетата месо се връщат отгоре, въпреки че ги натискам с пръсти, един килограм месо не мога вече 40 минути да смеля. Даже не килограм, док.тук съм смляла три парченца.Аз ли нещо не правя както трябва, или да я засилвам за контейнера с отпадъци и да си купувам електрическа.

# 108
  • София
  • Мнения: 3 951
Има ли вероятност да си сложила някоя част наобратно?

# 109
  • Мнения: 4 212
Не знам дали питам на правилното място - купих си ръчна месомелачка, уж е яка, тежка, но ... много трудно върви, почти не може да изкара каймата от дупчиците, парчетата месо се връщат отгоре, въпреки че ги натискам с пръсти, един килограм месо не мога вече 40 минути да смеля. Даже не килограм, док.тук съм смляла три парченца.Аз ли нещо не правя както трябва, или да я засилвам за контейнера с отпадъци и да си купувам електрическа.

Вижте ножа да не е наобратно.

# 110
  • Мнения: 15 356
Как да почистя ютията ,не са запушени дюзите,само с дестилирана вода я ползвам.Има нещо като сив налеп отдолу,а днес и розов полар се лепна там.Не е тефлонова,съвсем проста ютия е.Гладя само бебешки дрехи с нея,ако има значение за почистването.

# 111
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 458
Аз да вметна за изцапания матрак- има памучни протектори, които определено спасяват положението и по никакъв начин не запарват. Друго си е да има още един слой плат, плътен при това, между чаршафа и матрака. На децата леглата са с такива протектори, тип чаршаф с ластик са; на нашата спалня е цял калъф с цип. Заслужават си.

# 112
  • Мнения: X
Как да почистя ютията ,не са запушени дюзите,само с дестилирана вода я ползвам.Има нещо като сив налеп отдолу,а днес и розов полар се лепна там.Не е тефлонова,съвсем проста ютия е.Гладя само бебешки дрехи с нея,ако има значение за почистването.
Със сода за хляб. Или дори опитай само с грапавата част на кухненска гъба. На студена ютия.

# 113
  • Мнения: 15 356
Благодаря,Азалия!

# 114
  • Мнения: 300
Как да почистя ютията ,не са запушени дюзите,само с дестилирана вода я ползвам.Има нещо като сив налеп отдолу,а днес и розов полар се лепна там.Не е тефлонова,съвсем проста ютия е.Гладя само бебешки дрехи с нея,ако има значение за почистването.
Със сода за хляб. Или дори опитай само с грапавата част на кухненска гъба. На студена ютия.
Аз съм чистила налепи по ютия с тест. Намазваш оставяш да седи един-два часа и бършеш. Или от вечерта до сутринта. А щом няма покритие според мен може и с магическа гъба.

# 115
  • Пловдив
  • Мнения: 106
Здравейте, момичета! Моля за помощ! Купих от фешън дейс яке на Бенетон. Изпрах го, защото миришеше на нещо спарено. Явно пълнежа е от рода на гъши пух и сега той стана на топчета. Май 70лв отидоха на вятъра. Моля ви да ми дадете идеи дали има шанс да се оправи??


# 116
  • Мнения: 13 197
Да, пухено е. Трябва му сушене в сушилня с много топки и ще стане пухче.

# 117
  • Мнения: 4 018
Как да премахна много загоряло от дъното на тиган (външната страна), което се е натрупвало дълго време, без да му нараня покритието и да не се налага да стоя 4 часа над него с гъба в ръка?
Такъв тип нагар е.
Скрит текст:


# 118
  • Мнения: 8 265
Как да премахна много загоряло от дъното на тиган (външната страна), което се е натрупвало дълго време, без да му нараня покритието и да не се налага да стоя 4 часа над него с гъба в ръка?
Такъв тип нагар е.
Скрит текст:



Медикс грил, ако не е алуминиев

# 119
  • Мнения: X
Apta или Медикс грил

Общи условия

Активация на акаунт