Дистанционно обучение за учениците-Teмa 4

  • 19 554
  • 770
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 239
Децата ми са били 1 година в селска детска градина ... такова нещо е нямало никога. Вътре чисто, вънка с обувки. Ако такова е положението в самата сграда и стаята, в която играят децата 😲... А какво е положението, тогава в кухнята?!

Потресена съм на 100%

# 61
  • Мнения: 11 902
Дъщеря ми беше в друга градина и блестеше от чистота. Сменихме квартала и вече нямах транспорт до там, затова записах малкия в най-близката градина, уж сред най-добрите в града. Заведох им дете на 3 години и половина, говорещо, осъзнато, научено на хигиена, хранещо се чисто и т.н и т.н. Тръгна на градина и хигиената му рязко се влоши, стигна се до там, че донесе и глисти (пламна им градината, във всички групи имаха). Иначе претенциите им големи, ама условията откъм хигиена са ...

# 62
  • Мнения: 7 375
Дидиа, това са подметките на вътрешните обувки на сина ми. Килимът по стъпалата е махнат. Абсолютно винаги когато имахме достъп до помещенията и се събувахме на входа на бос крак се усещаше праха. Чорапите на сина ми всеки ден са черни все едно е ходил по чорапи навън. Ако е по сандали на двора като го взема в 17 часа краката му под чорапите са в пепел все едно е бил бос - без чорапи и обувки! Следващия път ще снимам площадката им в какво състояние е и краката му и затворените обувки. Съжалявам, за мен не е нормално това. Все пак става въпрос за "елитна" градина в областен град, а не за селска нива. Когато излиза с мен и кака си на игра ходи със сандали на бос крак и краката му не са в този вид, в който го прибирам от градината.
Сандалите ги ползва миналата година като летни обувки, след което ги изпрах и му ги дадох за вътрешни. Всяка седмица в петък подметките са мръсни. Изтъркване се получава и при неправилно стъпване - синът ми е с хиперподвижни глезени и не стъпва правилно на пета.
                 При това ,което разбрах от обясненията ви изводът е само един : Персоналът ги извежда без да ги преобува.Което си е нарушение от всякъде - недопустимо.Аз,ако съм на вашето място ще отида при директора на ДЗ и.....ако не помогне тръгвам по инстанциите нагоре.Недопустимо е да се отглеждат децата по този начин.Въвеждането на правилото за смяна на обувките важи и в случая когато ги извеждат навън.Толкова ли ги мързи,че не могат да преобуват децата? Не мога да осмисля какво правят след като не извършват дори елементарното?!?! А как вие ,родителите,търпите всичко това ми е направо чудно и непонятно.

# 63
  • Мнения: 11 902
А, не. Преобуват се на входа. Но персоналът не го прави и зацапва стълбите. После децата вървят по чорапи и цапат чорапите. А площадката им е цялата в пръст и пепел и изобщо не е бутната за три години откакто малкият е там. И имам чувството, че на никого не му прави впечатление. Сигнал до РЗИ вече подадох, чакам отговор.

# 64
  • Мнения: 7 375
...... Но персоналът не го прави и зацапва стълбите. .....
                     В момента има разпореждане за персонала не само да се преобуват извън помещенията ,но и да се преобличат преди да влязат в групите.

# 65
  • София
  • Мнения: 17 591
И аз мисля,че ако носят маски в училище нищо няма да им стане.


Определено щом лекарите могат да издържат една 12 часова смяна - възрастни хора, нерядко с купища "съпътстващи" заболявания - едно здраво, право дете със здрави дробове не би следвало да има проблем да издържи 4-6 часа.

За онези, които са и на занималня... не знам. При всяко положение по-трудно. Но не виждам никаква причина средния и горен курс да не носят. Поне намалява в някаква степен опасността - вкл. и за малките в същата сграда и коридори. Малките... може би поне извън основната класна стая следва да носят. И, навярно, по време на основните занимания - с идеята, че част от тях няма да присъстват на занималнята.

Проблемът не е с обучението, а с гледането на децата. Социалната функция на училището - да е забавачка, докато родителите са на работа. Аргументите не са "детето остава неуко", а "не мога да ходя на работа". А както се постави въпросът, така ще се постави и решението. Затова каквото ще да става, нищо няма да затворят, а ще поемат риска да има жертви.
                       А,бе,млади хора сте ,а такова ..черногледство и...такова зомбиране не е характерно за вашата възраст.Жертви.....а може ли някой да ми каже ,колко са жертвите ,за този период /със забрани/ от други заболявания ,защото не им е оказана нужната медицинска помощ,защото се пътуваше с разрешение! Може ли някой да ми даде статистика колко други умират на ден от това,че сега да влезеш в болница или да ти окажат необходимата мед.помощ е почти невъзможно.
                        Не,че са се загрижили с тези с короната.Мои познати,които са с вирус и изявени признаци на начлано заболяване просто си ги зарязаха в къщи да се оправят както знаят - или оцеляват или умират.Сега един близък е в болница ,защо се влоши и то много.До това му състояние изобщо никой не му обърна внимание.Въпреки признаците и тест не направиха.Трябваше връзки да търсят,че да го приемат в болница.


Прдполагам, че той е спазвал стриктно всички противоепидемични мерки, винаги е излизал извън дома си с маска и очила или шлем, нитрилни ръкавици, които е дезинфекцирал през 10 - 15 минути, стриктно е дезинфекцирал всичко, внесено в дома, своевременно е свалял и изпирал всички дрехи, с които е бил вън, дезинфекцирал подметките преди прибиране, измивал ръцете до лактите веднага при прибирането с антибактериален сапун... Защото ако отговорът е "ми не", не се сещам за някаква причина друг - лекарите в случая - да са длъжни да се грижат за него повече отколкото той сам е бил склонен да полага грижи. И от "лошичко му беше и близките му ги беше страх да се грижат за него" до "имаше нужда от подаване на допълнителен кислород за да диша" има доста голяма разлика. Щом не е бил приет в болница състоянието му очевидно не го е налагало. Ако беше за прием и тест щяха да му направят.

Хайде малко повече да се замисляме какво НИЕ можем да направим, за да ограничим заразата, а не какво ДРУГИТЕ са длъжни да правят за нас в случай на заразяване поради нехайство.

Последна редакция: пн, 27 юли 2020, 22:01 от katiABV

# 66
  • European Union
  • Мнения: 1 379
Като чуя как учениците ще си носят маските и започвам да се чудя дали аз живея в паралелна вселена.
По този повод ми попадна една картинка във фейса.

# 67
  • София
  • Мнения: 2 713
Хубаво казваме нямало проблем да носят маски - а кой ще ги напомня на сменят маските на 2 часа, да изхвърля старата маска, примерно идва 8 ч., сменя в 10, 12, 14, 16 и т.н. Значи трябва да носи поне с 4 резерни маски,  ако е за многократна употреба да я прибере, за да я върне в къщи за пране и т.н.


Копирам едно мнение за училище от темата за ковид
Gabito1504# 18 84328 юли 2020, 11:07 ч.
" Пускам линк за статия на немски по повод отварянето на училищата. Доста е дълга обаче. Който иска, ще трябва да я пусне в транслейта.
Като цяло казват, че децата рядко се заразяват, в огромната си част го карат леко, проблемът е по-скоро, че учителите могат да ги заразят, а не обратното.
Психолозите са на мнение, че децата трябва да се виждат с приятели и да имат структурирано протичане на деня.
Локални огнища ще има, разбира се, но това е премерен риск.
Като цяло казват, че трябва да се ходи на училище."
https://www.gmx.net/magazine/ratgeber/kind-familie/schule-zuruec … ssenraum-34928188

# 68
  • София
  • Мнения: 62 595
Редакция.Всичко ще се види наесен.

Последна редакция: вт, 28 юли 2020, 19:51 от Andariel

# 69
  • Русе
  • Мнения: 11 916
И аз мисля,че ако носят маски в училище нищо няма да им стане.
От къде си толкова сигурна. Колко е нуждата от кислород на един подрастващ организъм.Забравяш сигурно, че въпросните възрастни не стоят в затворена стая с още над 25 човека през цялото време.И да, повечето деца ходят на допълнителни занимания и там някой ще иска да го овърже. Отделно ако щете да ги омотаете в стреч, пак не е сигурно че някоя вредна учителю субстанция няма да прелети.

 Четох в немската тема, как са организирали заниманията в едно немско училище в момента. Разделят класовете на две групи в две смени. В клас са десетина деца през чин по един на чин. Чиновете може да са на дистанция, такава че да се осигури необходимата дистанция от учител. Обаче часовете на учителите ще се увеличат, но могат да се редуцират от безмислени административни занимания.

  Все си мисля, че ще могат да се намерят начини и хора, които да ги реализират без да се душат децата.

# 70
  • София
  • Мнения: 62 595
Всъщност Дорстен сам обръща внимание, че училището е рисково и че децата също са вектор. Може малките да са слаб вектор, но са вектор за заразяване. Или това нищо не означава? Нали и помежду си могат да се заразят, каква е нуждата от вирусен товар за един подрастващ организъм? Ако изведнъж се окаже, че за децата има опасност, тогава пак ли ще е същото "не се знае дали какво ще им стане с маски"?

# 71
  • Русе
  • Мнения: 11 916
Ако изведнъж се окаже, че за децата има опасност, тогава пак ли ще е същото "не се знае дали какво ще им стане с маски"?
 Първо - маските имат доста лимитирана функция за предпазване. Второ - ако има съответен риск за децата, има и други форми за  образование. Носенето на маски по този начин - затворено пространство с много хора, ограничен обем на въздух ,продължително време и всекидневно. Със сигурност ще е опасно и ще има трайни последици за много деца.
 Почвам да губя интерес от дискусията заради липса на смислени доводи

# 72
  • София
  • Мнения: 62 595
Когато "не искам" е всичко, няма никакъв смисъл да се говори повече.

Последна редакция: вт, 28 юли 2020, 19:51 от Andariel

# 73
  • Мнения: 8 222
Аз писах за себе си, че с маска ми е трудно да пиша и чета. Пречи ми да виждам добре и ми е много трудно. Последният месец обикалях по институции, четох документи, писах по документи, но ми беше страшно трудно с маската. Не е глезотия, костваше ми много усилия. Но все пак това е било инцидентно, изтрайва се. Пет-шест часа в училище не знам как ще пишат, решават задачи, говорят и прочие.и не децата, аз си залагам главата, че първо учителите ще махнат маските, защото на тях им се налага повече да говорят, а с маска това не е най-приятното занимание, отделно не се чува добре.
И къде ги виждате тези ученици, които всяко междучасие са на двора? Това е единствено през голямото междучасие, ако е хубаво времето и ако не ги домързи да слязат от трети-четвърти етаж. От какъв зор да слизат на двора за пет минути?

# 74
  • София
  • Мнения: 62 595
Нещата при хората се научават винаги по трудния начин.

Общи условия

Активация на акаунт