Почитатели на исторически филми, period drama и екранизации по романи - 13

  • 58 537
  • 791
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 30 205
Именно. И аз се чудя за какъв расизъм става дума. Това си е история. За Ан Болейн няма да коментирам, защото това е повече от безумно.
Отделно има много факти за аристокрацията- как са изглеждали, какви разбирания са имали, какви решения са вземали, дори как са протичали баловете и как са се женили. Не съм чувала по това време някой чернокож да е бил в балната зала, да не говорим пък да е бил херцог. Та те не са се излагали на слънце, защото млечно бялата кожа е била на почит.

# 226
  • Мнения: 397
Четох темата, четох и не намерих това, което търся. Съжалявам ако се повтаря въпроса ми но ще помоля за препоръки 🤗
Наскоро открих за себе си този жанр сериали. Изгледах на един дъх Vanity fair и в момента се случва същото със Sanditon ❤️ Може ли да ми препоръчате подобни на тези двата сериали. Много ми харесват и като каст и като истории. Благодаря предварително!

# 227
  • Мнения: 25 350
Четох темата, четох и не намерих това, което търся. Съжалявам ако се повтаря въпроса ми но ще помоля за препоръки 🤗
Наскоро открих за себе си този жанр сериали. Изгледах на един дъх Vanity fair и в момента се случва същото със Sanditon ❤️ Може ли да ми препоръчате подобни на тези двата сериали. Много ми харесват и като каст и като истории. Благодаря предварително!

Почти всички книги на Джейн Остин (Сандитън) са екранизирани по няколко пъти и се намират по нашите торент тракери.
На мен любима ми е минисериала на BBC  "Гордост и предразсъдъци" с Колин Фърт и Дженифър Ел. Киноверсията с Кийра Найтли (много я харесвам нея) не ми харесва. Смятам, че америкнците не трябва да правят филми по британски и руски класики, защото не могат да ги усетят и почувстват така, както биха го направили руски и британски режисьори и актьори.

# 228
  • Вестерос
  • Мнения: 38 328
Четох темата, четох и не намерих това, което търся. Съжалявам ако се повтаря въпроса ми но ще помоля за препоръки 🤗
Наскоро открих за себе си този жанр сериали. Изгледах на един дъх Vanity fair и в момента се случва същото със Sanditon ❤️ Може ли да ми препоръчате подобни на тези двата сериали. Много ми харесват и като каст и като истории. Благодаря предварително!
Downton Abbey
Pride and prejudice от 1995 година
The Paradise
Bridgerton
Belgravia
Miss Scarlet and the Duke

# 229
  • Мнения: 18 566
https://www.thetvdb.com/series/the-buccaneers-1995
Aз харесвам и този. Много отдавна съм го гледала. Малко е драматичен. За 4 момичета, които са от Америка,новобогаташки отиват в Лондон за сезона с идеята да  се омъжат за английски аристократи. За вълненията по пътя на новия им живот, за приятелството, любовта, разочарованията в брака, интересен е. Даже мисля скоро пак да го изгледа. Избор има много. Ема, Разум и чувства, Абатството Даунтън, Белгравия. Хващай темата от начало, мисля имаше много подробна информация. Исторически сериали има много, които си заслужават, костюмни драми също.

# 230
  • Пловдив
  • Мнения: 14 088
В първия пост има много предложения.

# 231
  • София
  • Мнения: 30 205
Изгледах Сандитън. Не е лош, но финалът беше супер измислен, а и ГГ няма да е същият през новия сезон, както коментирахте вече.

Последна редакция: вт, 25 май 2021, 21:05 от missence

# 232
  • Мнения: 18 566
Започнах снощи Bridgerton. Много ми хареса, изтеглих целия сезон. Свежа история, имало и книги. Допада ми много контраста тук между двамата главни, негрите не ме дразнят, главния е мноогогоо симпатичен, мисля, че е най-хубавия негър, който съм виждала досега. Определено сериала е "моята чаша чай". Книгите дали ги има на български?

# 233
  • Вестерос
  • Мнения: 38 328
От 1 до 4 ги има в читанка, от 5 до 8 са на английски език и другаде ги намерих. Всяка книга е за отделно дете Бриджъртън. Бързо се четат. Аз съм на шестата

# 234
  • Мнения: 18 566
От 1 до 4 ги има в читанка, от 5 до 8 са на английски език и другаде ги намерих. Всяка книга е за отделно дете Бриджъртън. Бързо се четат. Аз съм на шестата

Много благодая. Ще си имам за четене. Тъкмо се чудех какво да чета. Ще ги почвам.

# 235
  • София
  • Мнения: 30 205
Започнах Belgravia. Доста тежък първи епизод.

# 236
  • Мнения: 18 566
Bridgerton сериала обхваща ли и другите книги или само историтята на Дафни и Саймън? Понеже съм вече на втората книга. А и другите герои ми се виждат доста интересни-Антъни, Пенелопи, Елоиз. Много са интересни книгите. Сега паралелно чета и гледам, на 4 та серия съм. Гледам че и 2 ри сезон май ще има. Доста ми допадна историята.

# 237
  • София
  • Мнения: 30 205
Ще има втори сезон. Отложиха снимките заради пандемията.

# 238
  • Вестерос
  • Мнения: 38 328
В първи сезон има разкрития и за другите братя и сестри, просто защото за да запълнят епизодите и да не е само Дафне и Херцогът. Всичко около Елоиз и Кралицата го няма в книгите. Има за Антъни някакви любовни истории, които в книгите са само леко загатнати. Лошото на сериала е, че в последната серия разкриват кой е Лейди Уисълдоун, а в книгите е чак в четвъртата.

# 239
  • София
  • Мнения: 30 205
Скрит текст:
Четох темата, четох и не намерих това, което търся. Съжалявам ако се повтаря въпроса ми но ще помоля за препоръки 🤗
Наскоро открих за себе си този жанр сериали. Изгледах на един дъх Vanity fair и в момента се случва същото със Sanditon ❤️ Може ли да ми препоръчате подобни на тези двата сериали. Много ми харесват и като каст и като истории. Благодаря предварително!
Downton Abbey
Pride and prejudice от 1995 година
The Paradise
Bridgerton
Belgravia
Miss Scarlet and the Duke
Belgravia са 7 епизода, нали?

Сега ще започна The Paradise.

Последна редакция: нд, 30 май 2021, 12:30 от missence

Общи условия

Активация на акаунт