Най-неверни клишета, които се приемат като мъдрости

  • 9 193
  • 196
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 40 868
"Каквото не те убива, те прави по-силен". Това го мразя от сърце.
И аз! Толкова празна патетика, и се употребява за глупости основно.

И в това има истина. Другата версия е "Един бит струва колкото двама небити". Идеята е, че човек се учи от опита си и ако успее да се измъкне невредим (не само жив ) от премеждие, после се предполага да си е взел поука и да може да се справи, ако пак изпадне в такава ситуация.

# 16
  • Мнения: 720
"Проверката е висша форма на доверие".
Ами не е.

# 17
  • Мнения: 2 352
1. "Спи сега, защото като се роди детето няма да можеш"
Ами за момента за мен не е вярно. Даже има моменти, в които се наспивам повече от преди детето.
2. " Бременност е най- хубавия период от живота на една жена!"
Ооо...толкова ми беше хубаво този период, че нямах търпение да се роди детето. Всички казваха, че ще родя в началото на 9 месец, а на ината не му се излизаше. Накрая се роди и секцио след 5 дни преносване. Молих се всеки ден да се роди вече. Беше ми писнало да съм подута, да не мога да се завъртя в леглото, имах проблеми с гърба и не можех да стана понякога сама без помощ, имах киселини, постоянни топли вълни, да не говоря за ритниците, които накрая боляха. Нито бях с наднормено тегло, качих 9кг за цялата бременност. Представям си на жените качили по 20-30кг какво им е било и колко добре са се чувствали .

# 18
  • България
  • Мнения: 6 209
" След лошото, винаги идва добро".
Не съм съгласна. След лошото може да идва лошо и така няколко пъти.

# 19
  • Мнения: 4 018
"Каквото не те убива, те прави по-силен". Това го мразя от сърце.

Това и аз хич не го обичам.
Друго, с което също не винаги съм съгласна е:
„Така е трябвало да стане”.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 548
1. "Спи сега, защото като се роди детето няма да можеш"
Toва е абсолютно безсмислено. Все едно можеш да се наспиш сега и после няколко месеца да не спиш.

# 21
  • Мнения: X
Всякаквите му варианти на оправданието, че кофти човек е станал такъв заради други хора - родители, братя/сестри, роднини, съученици, колеги, партньори и трябва да проявиш разбиране. Ми не. В 21ви век с достъп до милиони добри примери - или си г*з, или не си, и никой друг не ти е виновен.
Защо на добрите и мили хора никой не им рови майчиното мляко и кътните зъби да оправдае и прояви разбиране към добротата им?

# 22
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
" След лошото, винаги идва добро".
Не съм съгласна. След лошото може да идва лошо и така няколко пъти.
Всеизвестна истина е, че едно зло никога не идва само.
“Мисли позитивно и всичко ще се нареди” - това като го чуя и ми идва да убивам.

# 23
  • Мнения: 159
Аз се сещам за "Всичко се връща."
Абсолютно вярвам в това, надявам се че е така, дори и със закъснение. Бих го нарекла баланс, справедливост.

# 24
  • Мнения: 1 153
"Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!" - какъв е смисълът да влагаш усилия, ако на края няма да стане каквото трябва.

# 25
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 321
"Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!" - какъв е смисълът да влагаш усилия, ако на края няма да стане каквото трябва.
И аз се уморих да правя каквото трябва и вече гледам да правя това, което ме кефи.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
"По-добре ужасен край, отколкото ужас без край". Е, още като го прочетох и реших, че е абсурдно.

# 27
  • Мнения: 3 033
Не е точно мъдрост, но аз много мразя безсмисления разговор - Как си; Добре съм; Това е толкова изтъркано от употреба и лишено от съдържание, че като го чуя ме втриса. И защо е всичко това, като нито питащия се интересува реално как си, нито отговарящия е искрен???

# 28
  • София
  • Мнения: 62 595
"Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!" - какъв е смисълът да влагаш усилия, ако на края няма да стане каквото трябва.

Смисълът е да постъпиш правилно при високо ниво на несигурност  и почти равни шансове нещо да се случи или да не се случи.

# 29
  • Мнения: X
"По-добре ужасен край, отколкото ужас без край". Е, още като го прочетох и реших, че е абсурдно.
Е, по-добре няколко месеца ексцесии покрай развод, отколкото 30 години брак със скандали.

Общи условия

Активация на акаунт