Бихте ли направили компромис за качествата на партньора си?

  • 11 979
  • 662
  •   1
Отговори
# 45
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Феникс, да. До сутринта - разговори, споделяне и тн.
Не е нужно да е системно, но да знаеш, че може да се отпуснеш до край..
Подобен шит тест не е необходим, за да знаеш дали можеш да се отпуснеш с някой или не. Но.... ти си знаеш. Simple Smile

Ама ако тръгна за това да сменям хората... Ще стане едно скачане от цвят на цвят... Хайде не, благодаря. По въпросите за връзката и всичко покрай нея, да. За останалите интереси има приятели.

# 46
  • Мнения: 6 930
Аз някак си правя разлика между връзка за секс и за семейство. Сексуалното привличане не винаги води до хармонична връзка.

Но пък без него също не става.

+1000

# 47
  • София
  • Мнения: 3 157
Аз някак си правя разлика между връзка за секс и за семейство. Сексуалното привличане не винаги води до хармонична връзка.

Но пък без него също не става.
Аз не вярвам, че някъде между секса и хармоничната връзка, или поне между връзката и семейството, човек би могъл да не си зададе въпроса "Какъв би бил животът ми с този партньор" и всички следващи уточнения. Дори не е нужно някой да е психар, с дефицити или нещо такова, за да не ми е ОК на мен лично, или на някой друг, може нещо съвсем дребно на пръв поглед да се окаже нетърпимо за даден човек.

# 48
  • Мнения: 1 114
Имам чувство, че повечето пишещи имат идеалистични представи или са много млади.

Огромен процент от семействата стават случайно. В малък град, село, девойката забременява и се женят. На никой от двамата не им и хрумва да мисляд за съвместимост. После се почва с изневери, за които всички знаят, насилие, но се седи там, защото... какво ще кажат хората.

# 49
  • Мнения: 934
Не мисля, че имат идеалистични представи. Това, че не искаш за себе си "реалността", не означава, че не я виждаш за другите. В крайна сметка всеки избира в каква реалност да живее и ако някой ще се носи по течението, да се носи, но има такива, които не искат, не им понася.

# 50
  • София
  • Мнения: 35 087
Часове по семейно планиране, това е. И не само проформа.

# 51
  • Мнения: 1 114
Не мисля, че имат идеалистични представи. Това, че не искаш за себе си "реалността", не означава, че не я виждаш за другите. В крайна сметка всеки избира в каква реалност да живее и ако някой ще се носи по течението, да се носи, но има такива, които не искат, не им понася.

Не те разбрах. Аз казах нещо различно. Типичната картинка е - девойка забременена от местния бек, женят се заживяват при свекървата в семейния дворец. Бекът започва да си излиза с приятели, жената седи у тях и прислужва.

Нито любов, нито особено привличане има там, да не говорим за общи планове.

# 52
  • Мнения: 11 069
AGSBM,
затова човек си обучава децата на самоуважение и контрацепция. Не чака училището и улицата да ги научат на тия неща.
Освен това като знам колко разпространени са абортите в България (първенци сме в Европа по този показател заедно с Румъния), това не ще да е чак толкова честа картинка.

# 53
  • София
  • Мнения: 3 157
И по-лоши картинки има, но това не ги прави общата нормална ситуация. Ако сам не се замислиш как искаш да живееш живота си, няма кой.
А да се вменява, че е меркантилно и лошо да оценяваш обективно потенциала, качествата и недостатъците на партньора си, няма да помогне на нито една девойка, независимо от София или Сусурлево.

# 54
  • Мнения: X
Много се "рилейтнах" с тази тема, и аз в позицията на авторката. Занимавам се от известно време с младеж, който за моите разбирания е доста ограничен, бих казала по-скоро с "провинциален манталитет". Не е толкова зле, колкото този, който авторката описва, но някак си ме дразнят определени неща и реплики. Примерно аз казвам записах се на еди си какъв курс (сега в извънредното, беше ми много скучно) - отговор- "това пък за какво ти е". Ходил е в чужбина, но резултатът по-хубаво от Бг няма и следва подробен разказ тип хейт. Обсъжда хора на база външен вид, малко ми е като клюкарките пред блока... Непрекъснато слушам разкази за леля му, съседа му, братовед му. Малко дървен философ, в компания много ме дразни като вземе да развива теории.
Аз от своя страна съм съвсем друг тип човек и доста често съм малко рязка с него "това сега защо ми го разказваш", "защо ми обясняваш 15мин за някакви хора, които не познавам и никога няма да познавам?"
Иначе като сме двамата се чувствам много добре с него... Мога да изброявам много положителни качества, но все още се чудя дали ме дразни или ме кефи и си караме на приливи и отливи.

# 55
  • Мнения: 934
Може и аз да не съм разбрала мнението ти, AGBSM. Отбелязвам, че това, че някой не иска да рисува обичайна картинка не означава, че не е виждал такива и не предполага, че съществуват (и са масови), просто я отхвърля за себе си и това за мен не е идеализъм.

# 56
  • София
  • Мнения: 38 475
Ами и двата случая не бих ги изтърпяла. Аз се оплаквам от моя на дивана, но всъщност той има адски отворен ум. Може да се напием и да си говорим за музика цяла нощ. Оня ден ме изненада с един джаз певец. Винаги е готов да научи нещо ново, да отиде на ново място. Сега изкара курсове /които си бяха половин висше/ и ще излиза да работи в чужбина.
Леле, много го хваля. 😅

# 57
  • Мнения: X
Зависи какво е това нещо, което ми липсва.
Зависи дали си на 20, 30, 40, 50...60.

# 58
  • Мнения: 760
"Бихте ли направили компромис за качествата на партньора си ?"
Да, бих. Ако обичам партньорката си, съм склонен да приема нейните недостатъци, дори и да проявява ревност, която по принцип ме задушава.

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 15 551
На мен просто умът ми не побира, как може една жена да изпитва привличане (хеле пък – да мисли за бъдещо развитие) към мъж, който я дразни по толкова много параграфи... Описвате въпросните индивиди с такива нелицеприятни епитети и въпреки това, се чудите дали имате някакъв шанс за връзка с тях.

Общи условия

Активация на акаунт