Приятелка?

  • 4 091
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 96
Здравейте.
Ще се опитам да опиша историята от началото, и накратко. Уточнявам, че за себе си, съм взела решението. Интересува ме повече, колко такива хора срещате около вас.

Накратко,с  въпросната личност се запознахме началото на миналата година. Само след някакви 3-4 м. познанството се оплака, че поради болест на хазяина и спешна продажба, се налага да освободи квартирата. Потърси пари на заем. Отказах. Можех да помогна единствено със стая за живеене, което й беше предоставено абсолютно безвъзмездно, но на отдалечено място. Постоя около месец, през това време и съпругът ми се прибра от чужбина. Изнесе се. Даже й гледахме и котките, че ги остави при нас. Оттогава е сменила 3 квартири. Колко пъти е искала пари на заем, по малко, да, но не им помня бройката, и то при положение, че знае, че и при мен положението не е цветущо, още повече, че може да ми създаде разправии в къщи. Отделно, тъй като работи и като дистрибутор по каталог, ме постави в ситуация да ме търсят мои познати, които е срещнала чрез мен, защото поръчаните продукти ги няма по 2-3 мес. Това е за мин. година и няма общо с Covid. Не знам колко пъти ми се е случвало да присъствам на разговори с други клиенти по същия въпрос и знаех, че тя просто не ги е поръчала , а е използвала парите за себе си, да си оправи положението. Много искаха направо да им се върнат парите. Е, все някога след 2-3-4месеца си получава ха продуктите.
Преди няколко месеца съпругът ми почина. Имаме проблеми при унаследявато. И тя е напълно запозната с тях, но все някога ще се разрешат.
Изумлението ми беше, как въпросната личност започна да прави изказвания от сорта: ние ще правим с теб бизнес( нарочно не упоменавам какъв, но уточнявам, че тя няма и грам понятие от съответната дейност, а и не е показала никакви заложби), помогни ми да се релокирам в София( идеята е да живеем заедно, при положение, че има много близки роднини) и т. н
В един момент почнах да се благодаря за забавянето, относно наследството.
Върхът беше преди около месец. Март месец ме помоли да заема телефон, понеже нейният се развали. Единственият, с който разполага, беше на съпругът ми, сравнително нов, закупен миналата година от чужбина, с много екстри. Дадох го. В последващите месеци няколко пъти ме помоли за сравнително малки суми, които да върне до няколко дни. Е, връщаше ги. Но, на мен ми писна. Още повече, че прекарвах с нея достъчно време от деня. Еми, тя няма спиране по магазините и то за пълни глупост. В повечето случаи 2 ра не работеща употреба, и отделно по заведенията, където се прави на..... Еми, популярната ССФ тук, ряпа да яде.
Та, преди около месец, отново поиска на заем и отказах. Само след 2-3 часа ми се обади с треперещ вълнение глас, как Вселената се грижи нея и намерила на улицата 30лв. На следващият ден, същото обаждане, но този път намерила 50. И 1 седмица, моят телефон(ползвам го близо 5 години) се скапа тотално. Обадих й се, че ми трябва другия апарат. Оказа се, че го е заложила. Толкова за Вселената. Върна ми го,де.

Та въпросът ми към вас е доколко вярвате на хората, около вас? Защото аз започнах вече да изпитвам абсолютно недоверие.

# 1
  • Мнения: 3 251
Много дълго си издържала.

# 2
  • Мнения: 2 495
Да ти имам въпроса .Аз не бих се сетила за точно такъв .

# 3
  • Мнения: 306
Съжалявам за загубата на съпруга ти. Може би си прекалено доверчива, може би прекалено дълго си правила компромиси поради ситуацията и в твоя личен живот.
Относно това дали вярвам на хората - ами май не. Може би защото не съм имала случай някой приятел да ми иска пари. Не бих дала повече от 1-2 пъти. Ако иска повече пъти значи има проблем и даването на пари назаем няма да помогне. Ще има нужда от друг вид финансова помощ, кредит, финансово ограмотяване ако щеш.
Моя близка имаше проблем с приятел , които искаше пари и впоследствие разбрахме, че е заклет комарджия.

# 4
  • Мнения: 112
Това е прекалено- явно си много търпелив и добър човек.

# 5
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Чак нереално ми се струва да има такива наивници.

Достатъчно добре познавам близките си, за да знам доколко може да им се вярва. А по принцип съм мнителна и за да ми спечели доверието някой трябва бая да се потруди.

# 6
  • Мнения: 233
Такива не срещам и дай Боже да не.

# 7
  • София
  • Мнения: 28 674
На хората около мен вярвам. Но такива като описаната не се задържат около мен.

П.П. Как ти хрумна да наречеш "приятел" човек, с когото се познаваш от толкова малко време?

# 8
  • Мнения: 96
Благодаря за отговорите. Не мисля, че е проблем с хазарта,, но от друга страна и неконтролируемото харчене е психологически проблем. А от това, което съм виждала, тя има хубав доход от основната си работа, но харчи безумно, и то за глупости. През тези месеци се опитвах леко да повлияя, дори припомняйки й нейни решения да започне да спестява. Еми, няма грам от това. И говоря за човек над 50г.

# 9
  • Мнения: 6 733
А на теб какъв ти е проблемът? Даваш й пари, тя ти ги връща. Кой как живее не те засяга....

# 10
  • Мнения: 3 251
А за телефона нещо да кажеш?
Или ти обичаш приятелите ти ден през ден да ти искат пари? Случва се, но като стане често е неприятно.

# 11
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 711
Тъкмо щях да питам за възрастта й, но ти си писала. Има хора, които са цял живот във техен си луд филм, вероятно както и тя.
Аз съм много доверчив човек, стига отсрещната страна да ми вдъхне стабилност. Не говоря само за пари, а за цялостна отдаденост и готовност за помощ.
Същевременно с това съм и много дистанциран и нетолерантен човек по отношение на простотия и нахалство. с други думи, намерила съм си баланс, намери и ти твоя и нека така ти се хармонизира търпението с приятелствата.

# 12
  • Мнения: 7 336
Аз ти се чудя на акъла, авторке. Ако не друго, поне чувство за самосъхранение нямаш ли?

# 13
  • Мнения: 96
Имам чувство за съхранение. Затова и приятелката в заглавието е с въпросителен знак.
Както споменах, помагала съм, по- малко,  именно от чувство на съхранение. По вдигнах темата, тъй- като е скорошен случай, но отделно от това имам чувството, че масово хората са тотално изтрещяли.

# 14
  • София
  • Мнения: 7 996
Това не е приятелка, а обикновена използвачка.
За мен приятелството предполага години познанство и отношения. Трудно скъсявам дистанция и ситуация като описаната е абсолютно алогична.

# 15
  • Мнения: X
Изпитваш недоверие към околните, защото някаква психопатка, която си осиновила, въпреки че я познаваш от има-няма онзи ден, регулярно се възползва от теб? Ми и аз бих. Ама не се "сродявам" с непознати и си живея добре. И се опитвам да попитам без да изгрубявам, ама не знам как, та направо на въпроса: колко самотен и отчаян трябва да е човек, за да се обгражда с подобни плужеци?
Редактирам се: прочетох предходните постове и разбрах защо. С това надменно отношение и мнение за "българите" с нормални хора няма как да се обградите.

Последна редакция: вт, 28 юли 2020, 22:56 от Анонимен

# 16
  • Мнения: 2 172
А аз смятах, че сестрата на мъжа ми е досадна......Е, днес чашата за мен е наполовина пълна😄

Иначе по въпроса- не, това не е приятелство и не знам как изобщо си допуснала толкова далеч да стигне. А това, че си я запознала с близки хора си е направо автогол...

# 17
  • Мнения: 96
А за телефона нещо да кажеш?
Или ти обичаш приятелите ти ден през ден да ти искат пари? Случва се, но като стане често е неприятно.

Благодаря, че си отбелязала този факт.
Също така, в 1я ми пост, отбелязах, че съм взела своето решение.
Може би трябваше да поставя заглавие от сорта на: колко фалшиви хора има около вас?
Благодаря за мненията на всички. Все пак, моля, обърнете внимание на въпросите ми.

 
Да подчертая, че въпросът ми е колко такива хора срещате?
Живея в 1 от големите градове на Б-я. Хайде, мога да приема, че съм проявила известна доза сантименталност, след 10 години в чужбина, но и достатъчно съм се пазила. Това предвид, че въпросната личност е искала и 3, и 4 цифрени суми, но не ги е получавала от мен. Помагах с малко. Лично аз смятам, че човек ако не може да си реши проблема, никой друг, не може. Хубаво е да се даде рамо, но не и да влачиш някой. Не я огря, точно защото съм се пазила, както и семейството си. Имали сме възможност, но предвид другите й изпълнения, включително изказванията й след като съпруга ми почина, имах не 1, а 100 наум. Защото те бяха наистина от сорта на " ние нали ще правим бизнес"
Лично за себе си съм приела, че трябва да пазим човечността. Но не и да забравяме себе си.
И припомням, че през последните месеци от познанството ни, съм се опитвала леко и ненатрапчиво да повлияя на поведението и решенията й. Включително с припомняне на нейни собствени обещания.
Е, не стана.

# 18
  • Мнения: 96
Изпитваш недоверие към околните, защото някаква психопатка, която си осиновила, въпреки че я познаваш от има-няма онзи ден, регулярно се възползва от теб? Ми и аз бих. Ама не се "сродявам" с непознати и си живея добре. И се опитвам да попитам без да изгрубявам, ама не знам как, та направо на въпроса: колко самотен и отчаян трябва да е човек, за да се обгражда с подобни плужеци?
Редактирам се: прочетох предходните постове и разбрах защо. С това надменно отношение и мнение за "българите" с нормални хора няма как да се обградите.

Доста груба си. Направо човек да си зададе въпроса, какво изобщо търсиш в този форум, след като живееш толкова добре. Ами, то от кеф в живота ти, не би трябвало да ти остават сили, само заради положителните емоции.

# 19
  • Мнения: X
Изпитваш недоверие към околните, защото някаква психопатка, която си осиновила, въпреки че я познаваш от има-няма онзи ден, регулярно се възползва от теб? Ми и аз бих. Ама не се "сродявам" с непознати и си живея добре. И се опитвам да попитам без да изгрубявам, ама не знам как, та направо на въпроса: колко самотен и отчаян трябва да е човек, за да се обгражда с подобни плужеци?
Редактирам се: прочетох предходните постове и разбрах защо. С това надменно отношение и мнение за "българите" с нормални хора няма как да се обградите.

Доста груба си. Направо човек да си зададе въпроса, какво изобщо търсиш в този форум, след като живееш толкова добре. Ами, то от кеф в живота ти, не би трябвало да ти остават сили, само заради положителните емоции.

Днес ми останаха, по изключение. Но приемам забележката, че мястото ми не е тук.

# 20
  • Мнения: X
Скрит текст:
Изпитваш недоверие към околните, защото някаква психопатка, която си осиновила, въпреки че я познаваш от има-няма онзи ден, регулярно се възползва от теб? Ми и аз бих. Ама не се "сродявам" с непознати и си живея добре. И се опитвам да попитам без да изгрубявам, ама не знам как, та направо на въпроса: колко самотен и отчаян трябва да е човек, за да се обгражда с подобни плужеци?
Редактирам се: прочетох предходните постове и разбрах защо. С това надменно отношение и мнение за "българите" с нормални хора няма как да се обградите.

Доста груба си. Направо човек да си зададе въпроса, какво изобщо търсиш в този форум, след като живееш толкова добре. Ами, то от кеф в живота ти, не би трябвало да ти остават сили, само заради положителните емоции.
Днес ми останаха, по изключение. Но приемам забележката, че мястото ми не е тук.


Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 21
  • София
  • Мнения: 38 595
Ами отговарям на въпроса - въобще, от години, не съм срещала такива хора.
Защо ли? 😜

# 22
  • Мнения: 96
Отново благодаря на всички отговорили.
Без значение, позитивно или негативно.
Все пак основният зададен въпрос е поставен неутрално и по принцип мислех, че всякакви мнения са добре дошли.  Еми, ще помоля стандартните ССФ да не пишат тук. Предпочитам мнения на истински хора, а не на имагинерни такива.
Потребителка съм на форума от години, но само четейки. Но, ми направило впечатление, как няколко други потребители се изявяват във форума, винаги заедно и винаги с хейт

# 23
  • Мнения: 246
@tamarind  и яз съм като теб и често попадам на такива хора , но вече се научих да ги познавам.Само за протолала - този бизнес ,който ти е предложила да не е от развлекателния бранш, защото скоро една позната така я офертираха ?

# 24
  • Мнения: 859
Пълно е с такива хора. Имало ги е и винаги ще ги има. Уж без късмет, уж все прецакани, а много добре си живеят, вечно на чужд гръб. От този пари, от онзи - услуга. И все не я връщат. За съжаление покрай използвачите хората вече не вярват на чистото приятелство, благотворителността, грижата за другия. Когато се опариш няколко пъти и не ти се ще да си балък и жертва.
Прекратявай отношения по-бързо, че да не ти се наложи утре да те търсят за чужди дългове и ти да ги изплащаш.

# 25
  • Мнения: 96
Прекратих ги веднага след ситуацията с телефона.
Не, не става въпрос за развлекателния бранш:sweat_smile:
Тук случая е по-скоро демонстрация на много високо самочувствие и "класа", но за сметка на други хора.
Ще подчертая, на мен тя ми е връщала парите. А и никога не съм давала много.

# 26
  • София
  • Мнения: 971
Познавам такава жена, но съм само страничен наблюдател. Лъже, маже, иска пари и услуги... Ако ти каже "добър ден", трябва да се огледаш дали пък не е вечер ... Вече всичките и познати я знаят каква е и никой не иска да я вижда. За това тя си търси самотни, чувствителни, възпитани и свити хора за да ги омотае в мрежата си. Аз лично, мисля, че главата не я слуша! А е много красива!

# 27
  • Мнения: 61
Здравейте,
всеки човек би изпаднал в подобна ситуация ,но въпроса е да излезе навреме,тъй като хора като тази са токсични.Миналата година се оттървах от една така ''приятелка'',която се ширише по заведения и вечери с гаджето си през вечер и в един момент започна да обяснява как и трбвал заем за да погаси нов.Аз и казах,че ще си намери начин да се оправи и вторият път отново попита имам  ли да и дам 1000 лв.Отрязах я  а тая започна да говори за грешките ми(което не знам каква връзка имаше) или защото беше пияна или озлобена,че не бих и дала пари .Пълна по...мия отвсякъде.И в този ден проключих с нея .Не искам да звуча жестока но предпочитам да стоя настрана от такива хора.Да,много хора имат заеми и изплащат и за тая цел има банки .Винаги когато става дума за пари приятелството се разваля.Не казвам,че не бих дала 20-50 лв заем,налага се предвид обстоятелствата,хора сме,но смятам всеки трябва да е отговорен към подобни действия и както казах от такива хора бягам с 200.

# 28
  • Шотландия
  • Мнения: 2 856
Здравейте.
Ще се опитам да опиша историята от началото, и накратко. Уточнявам, че за себе си, съм взела решението. Интересува ме повече, колко такива хора срещате около вас.

Накратко,с  въпросната личност се запознахме началото на миналата година. Само след някакви 3-4 м. познанството се оплака, че поради болест на хазяина и спешна продажба, се налага да освободи квартирата. Потърси пари на заем. Отказах. Можех да помогна единствено със стая за живеене, което й беше предоставено абсолютно безвъзмездно, но на отдалечено място. Постоя около месец, през това време и съпругът ми се прибра от чужбина. Изнесе се. Даже й гледахме и котките, че ги остави при нас. Оттогава е сменила 3 квартири. Колко пъти е искала пари на заем, по малко, да, но не им помня бройката, и то при положение, че знае, че и при мен положението не е цветущо, още повече, че може да ми създаде разправии в къщи. Отделно, тъй като работи и като дистрибутор по каталог, ме постави в ситуация да ме търсят мои познати, които е срещнала чрез мен, защото поръчаните продукти ги няма по 2-3 мес. Това е за мин. година и няма общо с Covid. Не знам колко пъти ми се е случвало да присъствам на разговори с други клиенти по същия въпрос и знаех, че тя просто не ги е поръчала , а е използвала парите за себе си, да си оправи положението. Много искаха направо да им се върнат парите. Е, все някога след 2-3-4месеца си получава ха продуктите.
Преди няколко месеца съпругът ми почина. Имаме проблеми при унаследявато. И тя е напълно запозната с тях, но все някога ще се разрешат.
Изумлението ми беше, как въпросната личност започна да прави изказвания от сорта: ние ще правим с теб бизнес( нарочно не упоменавам какъв, но уточнявам, че тя няма и грам понятие от съответната дейност, а и не е показала никакви заложби), помогни ми да се релокирам в София( идеята е да живеем заедно, при положение, че има много близки роднини) и т. н
В един момент почнах да се благодаря за забавянето, относно наследството.
Върхът беше преди около месец. Март месец ме помоли да заема телефон, понеже нейният се развали. Единственият, с който разполага, беше на съпругът ми, сравнително нов, закупен миналата година от чужбина, с много екстри. Дадох го. В последващите месеци няколко пъти ме помоли за сравнително малки суми, които да върне до няколко дни. Е, връщаше ги. Но, на мен ми писна. Още повече, че прекарвах с нея достъчно време от деня. Еми, тя няма спиране по магазините и то за пълни глупост. В повечето случаи 2 ра не работеща употреба, и отделно по заведенията, където се прави на..... Еми, популярната ССФ тук, ряпа да яде.
Та, преди около месец, отново поиска на заем и отказах. Само след 2-3 часа ми се обади с треперещ вълнение глас, как Вселената се грижи нея и намерила на улицата 30лв. На следващият ден, същото обаждане, но този път намерила 50. И 1 седмица, моят телефон(ползвам го близо 5 години) се скапа тотално. Обадих й се, че ми трябва другия апарат. Оказа се, че го е заложила. Толкова за Вселената. Върна ми го,де.

Та въпросът ми към вас е доколко вярвате на хората, около вас? Защото аз започнах вече да изпитвам абсолютно недоверие.

Преди доста години една такава се завъртя около семейството ми, беше уж приятелка на майка ми. Обсъдихме проблема и престанахме да даваме назаем, постепенно разредихме и прекратихме контактите с нея. Тя си намери други Меки Мари, а аз повече не съм се срещала с такива. Никога не препоръчвам малко познати хора на приятелите си или на други хора. Единственият случай, в който сме помагали на семейство с подобен тип проблем беше, когато на приятелка на майка, на която сме много задължени, синът й беше от този тип, късно дете и родителите му даваха всичко за него, стигна се дотам, те му приписаха семейното жилище, а той го продаде, след като се пенсионираха и те трябваше да отидат в старчески дом. Родителите ми ходеха да им помагат с пари, дрехи и храна, когато сме имали възможност, пенсиите им бяха ужасно ниски. Синът знаеше, че сме милосърдни и се опита да зули и нас, отказахме да дадем пари и ясно показахме, че не е желан в дома ни.

# 29
  • Мнения: 61
леле,какъв неблагодарник,Мила. А той защо е продал жилището,да не е бил хазартен тип?Те са много опасни! Имах познат който изкарваше хубави пари и ги пръскаше по казина и алкохолни запои и накрая все нямаше пари и го караше ден за ден като ''братята''. Моите родители също са ме създали късно ,но определено моята майка беше бая строга към мен и не съм си и помисляла да кривна и направя глупости...

# 30
  • София
  • Мнения: 13 290
Случвало ми се е да срещна хора, които са се пробвали да се възползват по подобен начин. Това е било в младите ми години, когато съм нямала достатъчно опит. Още при първото усещане на ситуацията съм прекратявала всякакви контакти. С годините си редуцирах общуването до хора, на които имам (някакво) доверие. 100% имам само на себе си.

# 31
  • Мнения: 96
Познавам такава жена, но съм само страничен наблюдател. Лъже, маже, иска пари и услуги... Ако ти каже "добър ден", трябва да се огледаш дали пък не е вечер ... Вече всичките и познати я знаят каква е и никой не иска да я вижда. За това тя си търси самотни, чувствителни, възпитани и свити хора за да ги омотае в мрежата си. Аз лично, мисля, че главата не я слуша! А е много красива!

Joy Да не се окаже, че говорим за един и същи човек.

Благодаря за отговорите, момичета. Споделих тук, точно защото откак се прибрах в Б-я, наблюдавам как хората все повече се свиват в семействата си и онази задружност и съпричастност, която помня от преди доооста години, сякаш е напълно изчезнала.

# 32
  • Мнения: X
Здравей!
Съжалявам за загубата на съпруга ти. Очевидно си добър човек, от който обаче определени хора се възползват.
Трябва да поставиш граници в отношенията си с  другите  и да са наясно, че добротата и търпението, не са константна величина.
Давам ти един пример със себе си:

Миналата година се запознах  с една дама от форума, сприятелихме се -  виждахме се няколко пъти, споделяхме си проблемите.... и.т.н. Преди Коледните и Новогодишните празници ми обеща парфюм на добра цена, аз ѝ дадох скромната сума от 30 лв. и оттогава не съм я виждала. Simple Smile  
Имам и други ситуации, но просто не ми се коментират, тук.

 Уча се да прощавам, защото никой не е идеален, но  да ми се качват на главата -  просто няма да стане!  Съветвам те да бъдеш по - внимателна и добрините, само към хора, които наистина имат нужда и го оценяват.  

Не вярвам сляпо на никой, не очаквам нищо от никой  – доверието и приятелството се градят във времето и конкретни ситуации.

Последна редакция: ср, 29 юли 2020, 12:58 от Анонимен

# 33
  • Мнения: 61
Малее,сериозно ли за 30 лв. тая е правила такива гимнастики,не мога да повярвам.Аз съм имала момент когато мъжа не вади пари за питието си ..по принцип обичам 50/50  и не държа да ми плащат,но аз да плащам на мъж няма да стане.

# 34
  • Мнения: X
!

Последна редакция: ср, 29 юли 2020, 13:10 от Анонимен

# 35
  • Мнения: 53
На въпроса, който е зададен: ПРИЯТЕЛКА? след прочетеното ще отговоря не, не е приятелка. Съвета ми е да се прекъснат всякакви връзки с въпросното лице, за да се избегне въвличане в по големи проблеми в бъдеще. От такъв човек очаквай само неприятности. Беж по далеч.

# 36
  • Мнения: X
Най-добре кажете на всички около вас, че вече нямате отношения с нея, защото ако и на други е разправяла, че ще прави бизнес с вас и ви използва за примамка, това може да ви докара големи проблеми. И ако е имала достъп до личните ви документи, сменете ги. Такива хора са безкраен източник на неприятности и непрекъснатото искане на пари е най-малката такава, която могат да причинят.

# 37
  • София
  • Мнения: 38 595
Що се отнася до задружност и съпричастност - имаме прекрасен приятелски кръг, по-голямата част от който изградихме през последните 15 г.,тук, в София.

# 38
  • Мнения: 2 039
Задружността и съпричастността не винаги се демонстрират така ,че всеки да ги види.
По въпроса-това не е никакво приятелка.От вас зависи с какви хора се сближавате. И да има такива използвачи,но не трябва да се допускат в близкото обкръжение.

# 39
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
“Приятелка” е докато има полза.

# 40
  • Сф
  • Мнения: 10 673
Тази жена, дори не ти е близка!Познанство случайно от една година и малко.Защо изобщо си се хвърлила на такова приятелство..тя използва каквото може.Познавам подобна, от много години.Непрекъснато в заложната, кредити, провали си и брака.Никога не си обясних какво ги прави  и за какво са и тези пари-понякога ми искаше за билетче да отиде на работа.Баща и я извади от батака, след n години-богат човек.Почна от нулата отново, ако това е нула де- апартамент, поети сметки, всичко от до. И пак се забатачи- дотогава обвиняваше мъжа си.
Отново в тях е кочина, отново проси, отново попада в приключения.Няма нито една останала близка, всяка завлечена с нещо..По едно време мислих че е хазарт, после пиене, но като че ли не е това-дълго време съм я наблюдавала.Вече съм склонна да мисля че психически не е добре, въпреки че не и личи и просто не може сама да съществува, трябва и пъдар да я избавя от действията и.
Не ми се пише повече, но по-горният пост е много важен! Този, който касае лични документи, и изобщо твоя информация ,с която тя е наясно.Може да се възползва, така че бягай на далече! Изобщо не са безобидни подобни хора.И вечно някакви фантасмагории са им в главата, дали бизнес, дали обещания за бъдещи ползи..удрят го и на милосърдие, но винаги има или се появава драма. Обиковенно роднините са наясно, но това са дълбоки , мрачни тайни и човек трудно ще разбере, защото се прикрива.
На това ми прилича, което описваш. Защото не е просто до взимането на 20,30 лева заем, случва се , или телефон, тези хора обсебват с вечните си драми/еуфории и направо става филм- за твоя сметка!
Режи, ама тотално!

# 41
  • Мнения: 21 514
За "приятелката" какво да кажа, всички познаваме такива хора и няма никакви причини да ги понасяме и да търпим неудобства от тях, ако  не сме свързани с роднинска връзка, дългогодишно приятелство от детските години или сантиментални спомени, а ги познаваме от два-три месеца.

Помислете си , обаче, защо давате толкова аванси - и финансови и времеви на човек, който явно ви дразни, чийто манталитет не одобрявате и когото коментирате с явна неприязън. Защо ходите с нея по заведения, магазини и къде ли не, а после ни представяте това като нещо неприятно и противно? Аз не бих ходила никъде с нея след първия, максимум втория път. А Вие пари, дом, телефони, подробности за имотното ви и финансово състояние - а накрая, тя е такава-онакава. Странно е.

# 42
  • Мнения: 18 578
Така де, и аз бих се замислила защо жена на възраст - явно и двете не са гимназистки, да кажеш, че им липсва житейски опит, - ще очаква толкова много от толкова кратко познанство. Виждате жена, която явно е в постоянен финансов и всякакъв батак, започвате с дотациите на пари, телефони, осигурявате къде да пребивава, и се чудите защо е такава, защо отношенията не са каквито ги искате... Ако не ви харесва поведението на Х, ако не ви се дават пари и телефони, поставяте ясна граница, режете или каквото е необходимо според обстоятелствата.

# 43
  • Мнения: 61
Ирис,напълно съм съгласна с вас,но искам да добавя,че и приятелка от детството да е ,ако поведението и не е окей ще я разкарам.Имам ткаъв случай в миналото и днес не съжалявам,че я разкарах.Както старите хора са казали-"Криво дърво се оправя,крив човек не!''

# 44
  • Мнения: 2 243
Преживявала съм подобен контакт. Не същото, но паразитиращ тип персонаж. След като приключиха всякакви отношения си се чудех бая на акъла, да не кажа че още се чудя. А какво облекчение е да не се занимаваш с индивиди, умеещи само да товарят...

# 45
  • Мнения: 24 467
Скрит текст:
Здравейте.
Ще се опитам да опиша историята от началото, и накратко. Уточнявам, че за себе си, съм взела решението. Интересува ме повече, колко такива хора срещате около вас.

Накратко,с  въпросната личност се запознахме началото на миналата година. Само след някакви 3-4 м. познанството се оплака, че поради болест на хазяина и спешна продажба, се налага да освободи квартирата. Потърси пари на заем. Отказах. Можех да помогна единствено със стая за живеене, което й беше предоставено абсолютно безвъзмездно, но на отдалечено място. Постоя около месец, през това време и съпругът ми се прибра от чужбина. Изнесе се. Даже й гледахме и котките, че ги остави при нас. Оттогава е сменила 3 квартири. Колко пъти е искала пари на заем, по малко, да, но не им помня бройката, и то при положение, че знае, че и при мен положението не е цветущо, още повече, че може да ми създаде разправии в къщи. Отделно, тъй като работи и като дистрибутор по каталог, ме постави в ситуация да ме търсят мои познати, които е срещнала чрез мен, защото поръчаните продукти ги няма по 2-3 мес. Това е за мин. година и няма общо с Covid. Не знам колко пъти ми се е случвало да присъствам на разговори с други клиенти по същия въпрос и знаех, че тя просто не ги е поръчала , а е използвала парите за себе си, да си оправи положението. Много искаха направо да им се върнат парите. Е, все някога след 2-3-4месеца си получава ха продуктите.
Преди няколко месеца съпругът ми почина. Имаме проблеми при унаследявато. И тя е напълно запозната с тях, но все някога ще се разрешат.
Изумлението ми беше, как въпросната личност започна да прави изказвания от сорта: ние ще правим с теб бизнес( нарочно не упоменавам какъв, но уточнявам, че тя няма и грам понятие от съответната дейност, а и не е показала никакви заложби), помогни ми да се релокирам в София( идеята е да живеем заедно, при положение, че има много близки роднини) и т. н
В един момент почнах да се благодаря за забавянето, относно наследството.
Върхът беше преди около месец. Март месец ме помоли да заема телефон, понеже нейният се развали. Единственият, с който разполага, беше на съпругът ми, сравнително нов, закупен миналата година от чужбина, с много екстри. Дадох го. В последващите месеци няколко пъти ме помоли за сравнително малки суми, които да върне до няколко дни. Е, връщаше ги. Но, на мен ми писна. Още повече, че прекарвах с нея достъчно време от деня. Еми, тя няма спиране по магазините и то за пълни глупост. В повечето случаи 2 ра не работеща употреба, и отделно по заведенията, където се прави на..... Еми, популярната ССФ тук, ряпа да яде.
Та, преди около месец, отново поиска на заем и отказах. Само след 2-3 часа ми се обади с треперещ вълнение глас, как Вселената се грижи нея и намерила на улицата 30лв. На следващият ден, същото обаждане, но този път намерила 50. И 1 седмица, моят телефон(ползвам го близо 5 години) се скапа тотално. Обадих й се, че ми трябва другия апарат. Оказа се, че го е заложила. Толкова за Вселената. Върна ми го,де.

Та въпросът ми към вас е доколко вярвате на хората, около вас? Защото аз започнах вече да изпитвам абсолютно недоверие.

Гореописаната ситуация не буди въпроси за вяра или липсата й в хората.
Хората са всякакви - на едни можеш да се довериш, на други - не.
Проблемът тук е от друг характер - дали и как човек се учи да поставя граници.
Паразитиране има, когато има гостоприемник.

# 46
  • Мнения: 96
Следя отговорите и благодаря за тях. Не, не се оплаквам, тъй като не съм позволила да се възползват от мен. Уточних го още в 1я пост.
Judy, съгласна съм с мнението ти относно паразитиращите хора.
Исках да видя мненията и на други хора, които виждат ситуацията отстрани и дали имат подобни познати и получих достатъчно отговори.
Ще помоля администраторите да закрият  темата.

Общи условия

Активация на акаунт