Пазарът на недвижими имоти, какво се случва реално? -Тема 46

  • 33 659
  • 738
  •   1
Отговори
# 135
# 136
  • Мнения: 969
@Томева, Жена ми каза, че им промиват мозъците в университетите. И че ако имаше акъл, то нямаше да работи това и да живее под антените.

Не веднъж индустрията излиза с угодни за нея платени публикации, докато експертите на различно мнение са заклеймявани, а статиите им прикривани.

На фигура 44 от документа е дадена теоретичната диаграма (на практика е необходимо да се измери): https://www.researchgate.net/profile/Plamen_Dankov/publication/3 … rezata-cast-3.pdf

Последна редакция: ср, 05 авг 2020, 10:00 от pooh06

# 137
  • Мнения: 2 786
@Томева, Жена ми каза, че им промиват мозъците в университетите. И че ако имаше акъл, то нямаше да работи това и да живее под антените.

Не веднъж индустрията излиза с угодни за нея платени публикации, докато експертите на различно мнение са заклеймявани, а статиите им прикривани.

Добре, че все още се намират хора без акъл, че още щяхме да измисляме колелото иначе...

При нас има антена в отсрещния блок, като поживея там 10 години и като се комбинира с 20-те години живот покрай АЕЦ-а, може би ще се превърна в Годзила Wink

# 138
  • София
  • Мнения: 8 566
pooh06, нали зададе въпрос и получи отговор от Daniel356? Никой не може да те убеди, че си в безопасност, нито ти ще убедиш останалите, че сме в опасност. Всичкото конспиративно писане ще е излишно, както и всички научни доводи. Нужно ли е да продължаваме с точно тази специфика на имотната тема? Ти си търси имот без антени наоколо, подавай сигнали където прецениш ако ти сложат антена впоследствие; останалите ще си взимат имоти без да гледат антените и това е - никой никого с нищо не задължава, не е нужно да сме еднакво уверени или еднакво изплашени.

# 139
  • Мнения: 969
Добре Тони, препоръчайте ми квартал без антени или с възможно най-малко такива на близко разстояние една от друга. То се е видяло, че малко хора обръщат внимание на точно този проблем, а на държавата не може да се разчита.

Последна редакция: ср, 05 авг 2020, 10:25 от pooh06

# 140
  • София
  • Мнения: 8 566
Живея във вилна зона, смея да кажа, че това е една опция според критерия ти. Както и райони като Панчарево, Герман, Лозен, Горубляне...може би Княжево, Горна баня. В северни и западни подобни квартали предполагам, че е същото.

# 141
  • Мнения: 969
Идеята е добра, но с деца трябва да си постоянно шофьор. Тук има някаква карта (незнам доколко е актуална), но е неудобно търсенето за целия град.

https://public-emp.ncpha.government.bg/Geolocation/ViewBaseStationsOnMap.aspx

# 142
  • Мнения: X
С познат брокер като търсихме жилище ,ми каза един абсурден критерий на негов клиент. Когато си търсел жилище, четял некролозите в квартала. Според него имало райони, където хората били дълголетни и такива , в които трудно стигали 70. Стана ми смешно тогава, но например след Родопите, баш Центърът на София беше на второ място по продължителност на живот , без да имат родопския въздух и храна. А където живееха родителите ми , наистина хората масово измираха след 50, 60 г. възраст, вкл. и нашите, въпреки дълголетния им ген. Та всеки с неговото си предпочитание. Като се безпокоиш от антените, по-добре далеч от тях. Ние преди доста години се отказахме от апартамент срещу Борисовата градина , заради подстанцията там . Съпругът ми още го смята , че не е трябвало да ми угажда на страховета. Но пък и със страх не се живее.

# 143
  • Мнения: 9 033
Статистически факт е,че хората преди 50 години и преди 100 години са живеели средно по-кратко,а днес - по-дълго.

# 144
  • Мнения: 9 794
Като не си с промит мозък, явно ще се сетиш къде се слагат антени. Давам и отговор - на високо. Така че търси апартамент в ниското или сред природата, но не по върхове.

Иначе за критериите за търсене - аз ще дам още едно предложение. Ако планирате потомство, търсете апартамент, в който са правени и живели бебета. Просто така, за късмет.

# 145
  • София
  • Мнения: 4 668
То и в блок, където правят много бебета е опасно. Щото после не се знае твоите, ти ли си ги правил.

Та няма пълно щастие. Който го е страх от мечки, да не ходи в гората. Пардон, в града.

# 146
  • София
  • Мнения: 8 566
Идеята е добра, но с деца трябва да си постоянно шофьор. Тук има някаква карта (незнам доколко е актуална), но е неудобно търсенето за целия град.

https://public-emp.ncpha.government.bg/Geolocation/ViewBaseStationsOnMap.aspx
Дано ти свърши тази карта някаква работа. А за шофирането - ти наистина ли опитваш да откриеш пълното щастие, светият граал на жилищата, който чака единствено теб? Танграта ти го е казал - който го е страх от мечки... моята добавка е "ще му се наложи да шофира".
Ако нямаш интерес наистина към имоти и квартали, а ти се обсъждат лъченията и предполагаемите вреди от тях, защо не си отвориш една нова тема?

# 147
  • Мнения: 40 931
Ако намериш място без GSM покритие от който и да е оператор, значи там няма антени. За по-сигурно търси да няма и електричество, защото токът поражда полета.

# 148
  • Мнения: 969
Спрях да коментирам повече. Но немога да разбера едно нещо - едни и същи хора като не ви изнася нещо започвате да иронизирате, да хейтите, тролите и какво ли не. Ако искате вие си отворете тема или сайт затова. Благодаря за малкото смислени отговори и коментари.

# 149
  • София
  • Мнения: 4 192
Само са се отчета че съм тук, жива съм, доходите спаднаха, тая година няма да купувам, само ще троля тук...Trollface

Общи условия

Активация на акаунт