ДНЕВНИКЪТ Тема 104 Да отслабнем всички заедно!

  • 49 831
  • 776
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 21
Здравейте, момичета!

Много се радвам, че открих тази тема, така можем да се мотивираме взаимно и да обменяме опит. Аз имам да свалям 10,5кг. Сега съм 55.5, а целта е 45кг., ниска съм и всеки килограм си личи. Преди няколко месеца бях 51кг, но след много стрес и преяждане с месеци надебелях.

Засега съм правила диета на яйца от един клип на диетоложка в ютуб. Трябваше да изям 6 твърдо сварени яйца, 2 ябълки и овесена каша с ядки. Оказа се, че твърдо сварените яйца не ми действат добре, защото имат много алергени. Затова прекратих и диетата. След това си казах, че ще мина на режим и всъщност ми се отрази много добре. Правих така наречения 5:2 фастинг. През 2 дена от седмицата приемах около 500 калории(или 2 плода и някакъв зеленчук), а през останалите 5 се храних нормално. Метаболизмът ми въобще не се забави и се чувствах страхотно, усетих че и храносмилането ми се подобри. Свалих 3,6кг за месец и ги запазих за няколко месеца.

# 541
  • Мнения: 3 490
Бързичък въпрос - палачинките с пълнозърнесто брашно стават ли хубави като обикновените? Thinking Детето ме врънка много да правя и ми се иска да измисля по-здравословен вариант за всички.

Аз днес малко му отпуснах края с омлет с кашкавал и сирена, че и масло сложих. Оправдавам се пред себе си, че вчера ми звъняха от БОДК и днес ходих да даря кръв за някаква онкоболна жена. Добре направих, че се изтърсих в центъра за кръводаряване веднага след фитнеса, че тъкмо ми се беше вдигнало кръвното почти до нормални граници и успях да ги предумам да ме пуснат да мина Sweat Smile Хемоглобинът и той на границата, ама аз съм си виновна, че не ям достатъчно месо. Е, нищо, тия дни ще наваксам.

И аз бих те посъветвала на децата да правиш нормални палачинки. Те не са нездравословни и количеството брашно е малко. Важното е с какво ги ядеш Simple Smile

За теб, ако искаш друг вариянт, аз когато отслабвах си правех две лъжици овесено брашно, 1 яйце, 2 лъжици мляко, малко естевия и малко сода. Стават едни по-дебели, но много вкусни палачинки. С това не огладнявах до обяд без проблем.
Аз много години съм била на диети и моето заключение е че това, което ядеш трябва да ти е вкусно. За мен овесените палачинки бяха цяло откритие Simple Smile

# 542
  • София
  • Мнения: 11 746
И аз ям понякога овесени палачинки, правя ги всеки път различно, но най-често в робота слагам супена лъжица мюсли, едно малко яйце, 1/3 банан, 2 малини и микс от кокосово и бадемово мляко. Не ям ежедневно, а са ми почерпка, ако ми се дояде повече сладко, за да не прибягвам до купешки глупости. Не ги мажа с нищо, затова слагам плодът вътре, за да нямам нужда от топинги. Аз ям плодове, не съм на НВ, но по принцип избягвам мюсли.

# 543
  • Мнения: 6 622
Днес съм само -100 гр, утре не очаквам минус тъй като днес ми е ден с повече калории.
И да напиша моята алтернатива за палачинки. Слагам яйца разбити с миксер, отделно белтъци и жълтъци, кокосови стърготини, кокосово мляко и малко бакпулвер. Правя гъста кашичка, като за американски палачинки. Става вкусно.

# 544
  • Мнения: 1 429
Здравейте момичета,да се отчета и аз.ММ е тук от една седмица,а аз вече съм ок.1 кг отгоре.И странното е,че не мога да кажа,че постоянно се отпускам.Обаче явно калориите са повече и веднага ми се отрази.Утре тръгваме на море,ще се постарая да ям само веднъж на ден.
А за мотивацията: вчера мерих бански,че нямах.Ами...нямаю думи.Гледах се в огледалото и си мислех, колко зле изглеждам,а съм свалила над 10 кг.Продължавам,вече няма отказване.Гледам да не съжалявам,ако ям,пия нещо.Отслабването, хубавата фигура зависят от нас и само от нас.

# 545
  • Мнения: 3 490
Здравейте момичета,да се отчета и аз.ММ е тук от една седмица,а аз вече съм ок.1 кг отгоре.И странното е,че не мога да кажа,че постоянно се отпускам.Обаче явно калориите са повече и веднага ми се отрази.Утре тръгваме на море,ще се постарая да ям само веднъж на ден.
А за мотивацията: вчера мерих бански,че нямах.Ами...нямаю думи.Гледах се в огледалото и си мислех, колко зле изглеждам,а съм свалила над 10 кг.Продължавам,вече няма отказване.Гледам да не съжалявам,ако ям,пия нещо.Отслабването, хубавата фигура зависят от нас и само от нас.

Ти си знаеш най-добре, след 10кг свалени, но не зная как издържаш само с едно ядене на ден.. аз карах по 5-6 😬

Направете си разходки по морето. Отидете да видите нещо интересно. Освен че разсейва, ще се раздвижите. Приятна почивка!

# 546
  • Мнения: 25 898
Аз след много ядене (и пиене) вчера, днес съм 62,5кг.Sob
 Днес режимна обаче, тези 2 кг горница ме преследват и дразнят. Вечерям салата с бяло вино и около 150 гр тофу за наяждане.

# 547
  • Мнения: 81
Момичета, мен споделянето ме мотивира😊вече два или три дена не съм яла хляб, което в моя случай е голямо постижение! Също така не се храня безразборно и "емоционално" , а по-подредено, нормална закуска, обяд, вечеря. Без гризане набързо на това и онова през целия ден, това ми е лош навик,  който искам да преборя.

# 548
  • Мнения: 1 429
Здравейте момичета,да се отчета и аз.ММ е тук от една седмица,а аз вече съм ок.1 кг отгоре.И странното е,че не мога да кажа,че постоянно се отпускам.Обаче явно калориите са повече и веднага ми се отрази.Утре тръгваме на море,ще се постарая да ям само веднъж на ден.
А за мотивацията: вчера мерих бански,че нямах.Ами...нямаю думи.Гледах се в огледалото и си мислех, колко зле изглеждам,а съм свалила над 10 кг.Продължавам,вече няма отказване.Гледам да не съжалявам,ако ям,пия нещо.Отслабването, хубавата фигура зависят от нас и само от нас.

Ти си знаеш най-добре, след 10кг свалени, но не зная как издържаш само с едно ядене на ден.. аз карах по 5-6 😬

Направете си разходки по морето. Отидете да видите нещо интересно. Освен че разсейва, ще се раздвижите. Приятна почивка!
Ами започвам четвърти месец на ОМАД , организма ми свикна и не огладнявам вечер (храненето ми е на обед).Но сега пробвах да изместят обедното хранене вечер,ами ,мисля,че не е ок.за мен.
А за разходките: със сигурност ще имам движение,с две малки деца луди по морето и непроходило все още бебе, движението ми е гарантирано 😀

# 549
  • HH
  • Мнения: 3 270
...
А за мотивацията: вчера мерих бански,че нямах.Ами...нямаю думи.Гледах се в огледалото и си мислех, колко зле изглеждам,а съм свалила над 10 кг.Продължавам,вече няма отказване.Гледам да не съжалявам,ако ям,пия нещо.Отслабването, хубавата фигура зависят от нас и само от нас.

Точно същият проблем имам и аз. При мен още не са 10, делят ме грамове от тях, но се гледам и не се харесвам. Отделно мисля, че и почти не ми личи, защото само много близки (майка, сестра и т.н.) отчитат че имам някаква видима разклика. Не че искам да слабея, за да ми казат "оо колко си отслабнала", но това ми действа леко демотивиращо.
Но не се отказвам за нищо на света. Миналата седмица ми направиха нова фитнес програма, която ми изкарва душата все още. Досега ходех 2, рядко три пъти в седмицата, сага се опитвам да ходя 3 или 4.
И вече осъзнавам, че работата на смени не ми е приятел в начинанието.

# 550
  • Мнения: 447
Преди моят отчет да кажа че кето палачинките са много вкусни и ги препоръчвам все още ги правя в къщи.
А аз нали бях на почивка ( в къщи,по независещи от мен причини) в същото време ММреши че ще обнови домашния фитнес ( та и без него бях) ,имаше и няколко рожденни дни аз съм с около кило +. Вече всичко е в норма като изключим че имам интервю за работа ,която не е много в моята област но пък реших да се пробвам. Та след вторник съм сериозна.

# 551
  • Мнения: 6 622
Аз днес се отчитам с -400 гр. Грам по грам се доближавам до втората ми цел. Само грамове ме делят от теглото ми преди да забременея. Доволна съм от себе си и много мотивирана.

# 552
  • На острова
  • Мнения: 1 276
naomi79, за палачинките с яйца и крема сирене ли говориш или някакви други?

Ние се завърнахме от едноседмична морска почивка. Първите два-три дена бях стриктна, после умишлено си му отпуснах края - с пресен хляб, картофи, два пъти сладолед, кроасанче за закуска и т.н. Резултатът е качен един килограм, който няма да мисля много.

От днес обратно към нормалното, наобяд се сборих с ММ за две яйца, че нямаше повече в хладилника и си ги направих на очи с масло и фета. Снак малко бадеми, а за вечеря ще изпека бутчета май. Яде ми се и нещо сладко, така че мога и да забъркам някое режимно десертче.

От утре по-стриктно. Следващата цел е да падна под 55 кг. и да качвам с отпускане макс до 55-56 кг.

# 553
  • Мнения: 447
Миа-аз ги правя с 2 яйца,кокосово брашно и кокосово мляко колкото си поеме,рецептата е с 4 яйца но аз не искам да ми докарва на омлет та промених я леко .

# 554
  • Мнения: 208
Добро утро! И аз започвам битката с килограмите.Плана е следващите 8 седмица да смъкна 6 кг.струва ми се реално и имам усещането че този път ще успея:blush:Закуската ще е плодове или кисело мляко с овес.трици и сурови ядки(ще редувам),обяд салата с месо, вечеря отново салата с месо и чаша две вино(макс.два пъти в седмицата за обед ще е кашкавал или моцарела).Все храни които много обичам.Правя по 30 мин.упражнения всяка сутрин, иска ми се и вечер да правя коремни преси и планк но засега за това все ме домързява.И така дано успея,ще се отчитам.

Общи условия

Активация на акаунт