ДНЕВНИКЪТ Тема 104 Да отслабнем всички заедно!

  • 49 766
  • 776
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 2 275
Добрата новина е, че свалих панталон без да го разкопчавам. Лошата е, че имам 2 такива съвсем еднакви и са най-малкия размер.
В магазин нЕма да ходя с маска, а още по-малко да меря каквото и да е с маска. Ще ровя по куфари за стари панталони. Добре е, че си падам по класически такива.
Ще го преживея гардеробния проблем, важното е че се чувствам отлично. А странното е, че ми беше "свободна" седмицата с обичани български гости, на мезета и бира, веднъж по няколко хапки от три различни торти (чудесна стратегия: малки и различни тортички) и много ходене.
Явно малките отклонения не влияят (отрицателно) при мен.
Минавам си на моето хранене с интервално (без вечеря).

Последна редакция: пн, 07 сеп 2020, 15:23 от tania6

# 556
  • Мнения: 68
Добрата новина е, че свалих панталон без да го разкопчавам. Лошата е, че имам 2 такива съвсем еднакви и са най-малкия размер.
В магазин нЕма да ходя с маска, а още по-малко да меря каквото и да е с маска. Ще ровя по куфари за стари панталони. Добре е, че си падам по класически такива.
Ще го преживея гардеробния проблем, важното е че се чувствам отлично. А странното е, че ми беше "свободна" седмицата с обичани български гости, на мезета и бира, веднъж по няколко хапки от три различни торти (чудесна стратегия: малки и различни тортички) и много ходене.
Явно малките отклонения не влияят (отрицателно) при мен.
Минавам си на моето хранене с интервално (без вечеря).
Танче, браво, че успяваш с по няколко хапки от торта. На мен все още ми е трудно, но имам напредък в тази област. Бях на рожден ден и успях да не се натъпча и да преям.

# 557
  • Мнения: 476
Хора, имам един въпрос.Може да ви се стори глупав, за което се извинявам.Както знаете трябва да минат поне 4 часа от последното ни хранене преди лягане.Но дните през които почивам, не работя, нямам други ангажименти и съм си вкъщи след като закусвам и обядвам стоях в облегнала- полулегнала поза докато си почивам, чета книга и гледам тв.Защото така съм свикнала.Не съм лежала.Не правя следобедни дрямки.Не бях и в легнало положение цялата.Но преди малко се замислих това нещо да не е направило на храносмилането и метаболизма.
Какво мислите?

# 558
  • Мнения: 2 275
Хич не го мисли. То тялото си функционира (за щастие) без да се съобразява с човешки правила и закони.
Виж, ако ти не се чувстваш добре, имаш киселини, тежест....по-добре е да се разходиш, но това е не от положението на тялото, а от количеството и/или вида на храната.
Също така, ако имаш проблем с кръвна захар, инсулин, високо кръвно....също е добре да се разходиш, а и ако е по-въглехидратна храната разходката е задължителна.

# 559
  • Мнения: 10 024
Според някои школи полулегналото положение след хранене дори се препоръчва. Като султан на диван. Smiley
https://www.amazon.com/Body-Mind-Sport-Mind-Body-Lifelong-ebook/ … %2C289&sr=8-2

Не че аз съм в състояние да го практикувам, но метаболизъм се нарушава и обърква със систематични чудовищни издевалтелства, не с почивка след работен ден.
Не се филмирай.

При мен няма разлика. Храня се желязно, и съм доволна. Явно ми трябва по-солидно ограничение, но ще е от понеделник. Сега се свърши.
Днес и утре съм безвъглехидратна, само яйца и пиле, без зеленчук.

# 560
  • Мнения: 315
Привет,
аз продължавам на плодове. Вчера кантара показо 58,9кг. Започнах плодуването на 61,5кг. Целта ми е 58 кг., да ги задържа и след това нова цел 55кг.
Този път подуването ми е малко по-трудно. Може би се изсилих толкова скоро пак да го правя.  Правих го началото на юли с 10 дни захранване. След това през август пак бях предимно на плодове и салати.
В събота имах спазми и се наложи да изям 3 препечени филийки през деня.
Сего до петък планирам плодово -зеленчукови дни и след това постепенно вкарване на други храни.
Успешен ден на всички!

# 561
  • Мнения: 154
Здравейте, дами Hug Включвам се с въпрос дали някоя от вас е пробвала тренировките на Памела Райф (Pamela Reif) и ако да, как ви се струват? Избрах си програма тази вечер, обаче ми се виждат хипер трудни, само като я гледам се изплаших, не знам утре какво ще е Joy

Иначе ето коя програма си избрах, по препоръка на приятелка е:

# 562
  • Мнения: 316
Аз също се включвам с въпрос. Дали някой има обяснение, защо когато ям НВ-ВМ не се засищам, мога да погълна огромни количества и ме удря жесток глад за сладко след това? Това усещане така и не се оправи с времето. Но забелязах, че когато ям НВ-ВП се засищам много бързо, с малко количество и след това дълго време не съм гладна. Нито налитам на сладко. Давам пример, ако ям яйца с масло и доматки, мога да изям огромно количество, ситост 0 и едвам устисквам да не налетя на някой сладкиш. Чак осверепявам и съм постоянно гладна през деня. Но, ако ям яйцата без масло и пак с доматки, всичко е точно. И съм заситена, и не ме блазнят сладкиши и много часове мога да изкарам без да ям.
Благодаря!

Последна редакция: ср, 09 сеп 2020, 22:06 от kotenze_84

# 563
  • На острова
  • Мнения: 1 275
При мен е обратното. Аз установих, че се засищам с мазнини. И въобще не ми се мисли за сладко. При всеки организъм е различно.

Яж си както ти изнася, дето се вика. Щом не налиташ на сладко на НВ-ВП, продължавай така.

# 564
  • София
  • Мнения: 11 700
Телата са ни различни, няма смисъл да си ВМ и са си гладна. Може да пробваш тип средиземноморските, мазнините да са ти зехтин, авокадо, ако не искаш да не приемаш мазнини.

# 565
  • Мнения: 10 024
Kazmii, просто започни, и модифицирай при нужда. Не се стряскай предварително. Успех!

От понеделник започвам нещо ново, два месеца ще се съсредоточа върху кондиционни тренировки със собствено тегло. 2х седмично в група, веднъж с треньор. Фокус гръб и долна част.
Също ще направя Whole 30 палео протокола отново.

В събота ще тичам "тежка", но миналата събота видях страхотна цифра за мен на състезание на 5км. Подобрих си времето с 2мин, което е много, без да съм тренирала за тази дистанция.
Жестоко съм мотивирана и нахъсана в момента, и тези числа намирам за по-важни от тези на кантара.

Последна редакция: чт, 10 сеп 2020, 08:12 от Dez

# 566
  • Мнения: 447
Успех Дез хх

# 567
  • Мнения: 7 769
успех, Дези 🍀
пускай храната тук за целите 30, ако ти се занимава 🙏

# 568
  • Мнения: 10 024
Благодаря, Херцен!

Ще пиша всеки ден, защото няма да е лесно. Но ако си напазарувам добре и направя менютата, би трябвало да ОК.

# 569
  • Мнения: 539
Преди два дни осъмнах с голям плюс - 56,2кг след вечеря с доста сирена и половин парче торта. Цялата изминала седмица беше изпълнена с много стрес и неправилно хранене и днес пак съм 55,3кг. само след 2 дни спазване на калории. Не свалям много но съм доволна и че задържам 55.
П.С. Вчера приятелка, с която не се бяхме виждали месец каза, че изглеждам по-добре от преди бременността.

Общи условия

Активация на акаунт