Хранене на недоносено бебе

  • 2 224
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 140
Здравейте! Детето ми се роди на 05.06, а терминът беше за 26.07. Отдавна сме си вкъщи, но от няколко дни бебо връща храна - кърмата ми свърши и сега е на АМ. Не мога да намеря някаква таблица, в която да е описано количеството, с което трябва да го храня. До сега го хранех на 3 часа, но заради връщането започнах да изчаквам да ревне и тогава да го нахраня. Какво количество трябва да изпива?

# 1
  • Мнения: 698
Добре е да се обърнете към педиатър за компетентен съвет.

Иначе мога да споделя първата схема за количество АМ, което педиатърката ми даде, когато родих преди 6 месеца.

1 седмица - до 55мл на хранене
2 седмица - до 75мл на хранене
3 седмица - до 95 мл. на хранене
4 седмица - до 110мл. на хранене
5 седмица - до 135 мл. на хранене

Имайте предвид, че може да е и от млякото има АМ за бебета с рефлукс.
Наистина най - добре е да се обърнете към лекарят на бебето. 🙂

# 2
  • Мнения: 140
Педиатърката общо взето нищо не ми казва - искам конкретни стойности, а не може толкова, ама и по-малко може, а и повече може.. такъв отговор не ми върши работа. Днес като говорих с нея ми каза да взема точно антирефлуксно АМ и когато се събуди, ще му дам от него. Дано има ефект, а иначе сме и на преглед утре при нея..

# 3
  • Мнения: 406
Моето дете се роди в 31седмица.Беше в неонатологията почти месец и когато се прибрахме вкъщи изпиваше около 35/50 мл.и се случваше да връща мляко. Ядеше на интервал от 2/2,5ч.Много бързо обаче започна да изяжда повече отколкото пишеше на кутията.Много здраве и късмет.

# 4
  • Мнения: 698
Наистина тези милиритри са ориентировъчно и всяко дете яде на различен интервал и различно количество.
Стискам палци в най - скоро време бебето да спре да връща млякото.
Бебенцата, които са се родили мънички винаги бързо наваксват 🙂

# 5
  • Мнения: 406
Наистина тези милиритри са ориентировъчно и всяко дете яде на различен интервал и различно количество.
Стискам палци в най - скоро време бебето да спре да връща млякото.
Бебенцата, които са се родили мънички винаги бързо наваксват 🙂
Да така е,наваксват бързо и настигат връстниците си.Аз му взимах Аптамил прематюр за недоносени.

# 6
  • Мнения: 2 352
Не можеш да очакваш, че детето ще изяде примерно точно 60мл, не е робот. Един път ще се засити от 50мл, друг път от 70мл. В началото е нормално да връщат по малко мляко, особено като се оригват. С времето се учат и коремчето свиква. Дъщеря ми до 4-5 месец връщаше след всяко хранене, но по малко. Разбира се, може и да има рефлукс, особено ако е на фонтан.
Ако се изчаква твърде много с храната може да се получи поточен кръг. Детето става прекалено гладно, коремчето му се е свило и бърза да се нахрани. Съответно поема и много въздух. И съответно после го боли коремчето от много газове. Може и по- рано да огладнее пак, защото е яко повече или е върнало повече.

# 7
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Съветите на неонатолозите е бебето да се храни на 2 часа първите два, три месеца, съответно с по-малко количество. Обикновено го пише и в епикризата. Можеш да заведеш бебето и на неонатолог. Имаш два безплатни прегледа по здравна каса през първата година. Педиатрите обикновено не са много наясно с недоносените бебета.

# 8
  • Мнения: 14
Здравейте имам близнаци на 11 дни родиха се 2.245кг и 2.585 давам АМ Aptamil Premature по препоръка на педиатър но от 2 дни изхожданията са им зелени и се опъват много дали е от млякото ?

Общи условия

Активация на акаунт