3 дни поддържане на температура на дете на 1.3 години, моля за съвет

  • 2 537
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 367
Здравейте, във вторник сина ми вдигна температура около 37.6 на обяд. До 18 часа стана 38.3 и му дадох Панадол. В процес на никнене на зъби сме, единият му венец е брутално подут. На следващият ден го заведох на педиатър, пуснахме пкк и црп, като црп-то беше добре, а левкоцитите му бяха малко занижени. Заключението беше - леко розово гърло, гърди чисти и най вероятно вирусче. Изписаха ни имуномикс, витамин ц и калциев глюконат. До тук добре. Прибрахме се и цял ден беше с температура около 38.5, след като дадох 4 пъти Панадол за 24 часа, вечерта му дадох Нурофен и през цялата нощ поддържа 38 градуса. Няма хрема или друго неразположение, само температура. Звъннах на педиатърката да й кажа, че поддържа температура и тя ми каза да започвам да му давам Суметролим. Аз обаче изобщо не искам да го давам, особено като му прочетох листовката, май повече вреди, отколкото помага. Колко време е нормално да поддържа такава температура, ако е вирус. Много съм притеснена, това ни се случва за първи път и нямам много опит в такава ситуация, но нещо ме спира да дам този Суметролим. Записах час при друг педиатър за утре, днес отново температурата беше 38.5, дадох Панадол, хладна баня и сега е 37. Как сте процедирали в подобни ситуации и какво мислите за този сироп? Всякакви съвети са добре дошли.

# 1
  • Мнения: 918
Щом толкова дни детето поддържа температура, трябва да се даде антибиотик.По- добре да спрете инфекцията сега, отколкото да слезе надолу.

# 2
  • Мнения: 1 851
До 5 дни може да поддържа температура от вирус, след това се подозира бактериална инфекция.
Не се наемам да давам съвет, а и детето е малко.
В подобна ситуация, изпишат ли АБ съм го давала. Може би не винаги е било нужно, но не ми се е рискувало. Дъщеря ми обаче много рядко вдига толкова висока температура.
Ако не вярвате на вашия пердиатър, отидете при друг. Доколкото разбирам утре ще му е четвърти ден с температура, не мисля, че е много и че е проблем да изчакате прегледа, но вие преценявате.

# 3
  • Мнения: 46 437
PureFlower, 3-4-5 дни е нормално да има Т при вирус. Също така е нормално да спада, докато действа лекарството, т.е. 3-4 часа, после пак скача.

Идете за второ мнение и ако имате съмнение за бактериална инфекция, пуснете секрет и антибиограма, но без диагноза, ей така, за зачервено гърло, не бих дала АБ.

Карал ли е Розеола или още т.нар. Шеста шарка? Точно на тази възраст я минават повечето деца. 3-4 дни Т, после спада и избиват пъпчиците. Не е страшна и минава без усложнения. Следи кожата.

П.П. Предивид възрастта, вероятно не е минал Варицелата, затова не давай Нурофен (и в листовката си пише, че не се препоръчва). Никога не се знае дали няма да е тя, така че докато не я изкара, само Панадол.

# 4
  • Мнения: 2 755
Панодол може да се дава максимум 3 пъти на ден, на 8 часа!

# 5
  • Мнения: 367
PureFlower, 3-4-5 дни е нормално да има Т при вирус. Също така е нормално да спада, докато действа лекарството, т.е. 3-4 часа, после пак скача.

Идете за второ мнение и ако имате съмнение за бактериална инфекция, пуснете секрет и антибиограма, но без диагноза, ей така, за зачервено гърло, не бих дала АБ.

Карал ли е Розеола или още т.нар. Шеста шарка? Точно на тази възраст я минават повечето деца. 3-4 дни Т, после спада и избиват пъпчиците. Не е страшна и минава без усложнения. Следи кожата.

П.П. Предивид възрастта, вероятно не е минал Варицелата, затова не давай Нурофен (и в листовката си пише, че не се препоръчва). Никога не се знае дали няма да е тя, така че докато не я изкара, само Панадол.
Не е минал нито една шарка до сега. Нурофен съм дала 1 път за сега, ама това с варицелата ме притесни, тези педиатри сливи ли имат в устата...Дано да мине всичко по бързо, че се взех в чудо..Секрет от носа ли трябва да се вземе, питам защото хрема няма. Урина не е пускана, ще взема да пусна и нея..

# 6
  • Мнения: 46 437
Секрет от носа ли трябва да се вземе, питам защото хрема няма...
Според симптомите. При вас щом е зачервено гърлото, от него се взима.

Панодол може да се дава максимум 3 пъти на ден, на 8 часа!
Броят на приемите зависи от това как е разделена максималната дневна доза според теглото. Минималният интервал е 4 часа (съответно с по-малки дози).
https://www.panadol.bg/collective-knowledge/dosagecalculator.html

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Не се шашкай, това са зъби.

# 8
  • Мнения: 246
Щом има Т ,понижени левкоцити и зачервено гърло - да най-често е вирусче. Няколко дни ще има температура ,ще пада и ще се вдига- нормално е. От къде дойде тази варицела незнам.Какво Ви притеснява в даването на суметролима ,това което е описано в листовката са възможните НЛР.а не че ще се появят всичките. Ако имате въпроси за лекарства, давайте.

# 9
  • Мнения: 367
Щом има Т ,понижени левкоцити и зачервено гърло - да най-често е вирусче. Няколко дни ще има температура ,ще пада и ще се вдига- нормално е. От къде дойде тази варицела незнам.Какво Ви притеснява в даването на суметролима ,това което е описано в листовката са възможните НЛР.а не че ще се появят всичките. Ако имате въпроси за лекарства, давайте.
Здравейте, като цяло съм доста скептична към бисептол и производните му и мисля, че има потенциала да нанесе вреди върху различни органи. По тази причина не искам да го давам профилактично, самата лекарка вчера беше на мнение, че не е необходим за момента, но явно температурата я накара да мисли друго.

# 10
  • Мнения: 246
Напълно те  разбирам в решението ти да не даваш лекарството без нужда. Даже като се замисля аз също не бих дал АБ в тази ситуация.(ама иначе си съветвам пациентите да си пият всичко 😁) Предполагам го е изписала за да не се насложи някаква бактериална инфекция.

# 11
  • Мнения: 367
Днес след панадола в 10 часа поддържа м/у 37 и 37.4 градуса. След сън измерих към 37.9 - 38, изкъпах го и сега отново е 37. Не съм давала други температуропонижаващи, ако остане така няма и да дам. Обаче днес ака три пъти и като че ли на разстройство отива, попива в памперса като водичка. Пие течности и няма опасност да се обезводни засега. Ако и утре има, може би ще пусна изследване на фецес. Много се надявам температурата да продължи да пада, това означава, че организма се е справил с вируса , нали Simple Smile

# 12
  • Мнения: 2 416
Тъй като и аз се боря с температура тази вечер и давам Нурофен като пръв избор винаги, защото действа по-добре от Ефералган при сина ми, специално четох листовката отново. Няма нищо споменато за шарка и противопоказания.

# 13
  • Мнения: 46 437
Тъй като и аз се боря с температура тази вечер и давам Нурофен като пръв избор винаги, защото действа по-добре от Ефералган при сина ми, специално четох листовката отново. Няма нищо споменато за шарка и противопоказания.
Може би не е пълна листовката.
"ЛИСТОВКА: ИНФОРМАЦИЯ ЗА ПОТРЕБИТЕЛЯ
Нурофен за Бебета и Деца с Вкус на Ягода 40 mg/ml перорална суспензия
Ибупрофен 3 месеца до 12 години
...
Обърнете специално внимание при употреба на Нурофен за Бебета и Деца с Вкус на Ягода ако Вашето дете:
...
• страда от варицела (дребна шарка), препоръчва се да избягвате употребата на Нурофен за Бебета и Деца с Вкус на Ягода."
Източник

# 14
  • Мнения: 11 737
Бисептол е стар натибиотик и доста "лек". И двете ми деца са го пили без странични ефекти.
Температурата може да спадне чак след 3-4 дни и с АБ.
Аз бих показала детето отново на лекар и бих пуснала проби на фецес и евентуално гърлен секрет и антибиограма.

Общи условия

Активация на акаунт