ОКТОМВРИйки 2020 - тема 5

  • 30 969
  • 774
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 13 470
Нямам и намерение да го уча постоянно да е в ръцете ми, защото после зорът ще е пак за мен.
И аз не знам хълца ли не хълца ли Grinning обажда се от време на време, но не различавам.

# 31
  • Мнения: 209
Връщам се аз от преглед и да се отчета - 32 г.с и 1 ден бебо тежи 2450 гр. Голямо си расте от самото начало. Не съм правила обременяване, последно глюкозата ми на гладно беше 3.9.
Хемоглобин и еритроцитите са на Долна граница и сега рязко увеличих приема на суров бейби спанак и мога да кажа, че има разлика в това как се чувствам.

Виждам, че коментирате и гърдите - при мен почти не пораснаха, но доколкото знам се уголемяват при появата на кърма и е строго индивидуално. Самият размер не оказва влияние на способността да произвежда кърма.

# 32
  • Мнения: 1 766
Пак да си кажа, размерът на гърдите, порастването им през бременността, както и това дали има коластра по време на бременността нямат отношение към успешното кърмене Simple Smile
Деси, ако се чудиш дали хълца, значи не хълца Simple Smile При хълцането са много равномерни движенията отвътре. Моето веднъж съм го хващала да хълца досега.
Има ли някоя с болки в тазобедрената става? Имам такива от известно време в областта на свивката на левия крак. Като съм в покой не ме боли. Боли при ставане и определени движения. Съвсем търпимо е, просто питам, защото не си спомням да ме е боляло преди

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 13 470
Мен нещо ме боля на лявото бедро /предположих че е тазобедрената, но не съм сигурна/ прорязваше ме при ставане, при ходене на моменти накуцуквах, при повече  натоварване /да речем след като си направех пътеката утихваше/. АГ само ме предупреди да не залежавам, че ще си усили болката. Да съм я усещала около месец и изчезна от самосебе си. Възможно е при мен и да е от кг, макар и качвани равномерно.

# 34
  • Мнения: 105
При мен има болка в таза и краката всяка нощ. Ставам, разхождам се и леко ме отпуска. Сутрин съм съвсем схваната за първите около 15 минути докато пак се поразтъпча.
Кръста и гърба пък ме болят през деня, особено ако се заседя на стол. Няма пълно щастие Grinning

# 35
  • София
  • Мнения: 418
И аз имам тази болка. Най-силна е сутрин, докато се раздвижа съм като робокоп Satisfied Освен това девойката яко ми подпира ребрата и дробовете, направо на моменти не ми стига въздух.
Иначе тя си хълца доста. И баткото беше така.

# 36
  • Мнения: 162
Момичета, мислите ли да взимате дрешки размер 50? Чудя се дали да взема по няколко бройки от 50-и размер, но ако се роди 49-50-51 см дали няма да са малки Thinking Тези, които ги водят 0-3 месеца на какъв размер отговарят. НЕ Искам да трупам излишно, но пък искам и да съм подготвена за първите 3-4 седмици, че тогава няма да ми е до пазаруване.

# 37
  • Мнения: 131
Аз лично ще купя една рокличка за изписването 56ти размер и едно боди, всичко друго ще е за 3 месечно сега, защото ако си дочакам термина госпожицата ще излезе направо изгледана като за 6 месеца 🙄 на ние сега сме 2.300, още 2 месеца 4 кг не ни мърдат, но да е жива и здрава само и гола ще си я взема 😂

Относно болките аз от 5тия месец съм с болки таза и ми минава единствено с раздвижване, сега вече имам и болки ниско долу все едно срамната кост, те пък минават с лежане. Та си вървя като бита и е..на 😂😂😂

# 38
  • Мнения: 534
Най- малките дрешки са ми 56 размер, взела съм 5-6 комплекта. Другите са за 3-6м. Гледам да не прекалявам с дрехите, че ще има подаръци също и повечето ще се израстват неносени.
За момента не мога да се оплача от болки някъде. Била съм повече килограми отколкото съм в момента през бременността и явно за това не усещам тежест. Съня също ми е непробуден, с едно посещение на WC през нощта. Поне сега ще си отспя, после ще будуваме с бебката.

# 39
  • София
  • Мнения: 418
Имам само няколко дрешки от най-малкия размер, другото е 0-3, има и по-големи няколко. Баткото се роди дребен, та си поноси всички дрехи доста време. Лекарката казва, че девойката най-вероятно ще е около 3 кг, но ще видим.
Мен много ми тежи, защото никога не съм била на тези килограми. С баткото забременях 53 и качих 13, а сега тръгнах от 59 и съм качила 10 досега, а има още около 2 месеца. Освен това баткото е пролетно бебе и през зимата ми беше супер. А сега и тия жеги много ме уморяват.

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 1 195
Май само дрешките за изписването ще са 50 размер ... смятам да взема 2-3 бодита 56 и останалото 62. Сина ми се роди 52 см и 3180гр и пак си му ставаха 50 и 56 почти цял месец. Но той е лятно бебе и носеше само бодита ... панталонките сигурно по-бързо умаляват.

# 41
  • Мнения: 182
И аз имам болки: в таза, в кръста, в краката, в срамната кост. Много ми тежи корема: качих 8 кг. до тук, а тежи като 20.
С предишните не  ми тежеше така , чак на края.
   Имам няколко бодита и ританки 50-56 размер. Всичко друго е 62 размер. Зависи от бебето, но много бързо израстват 56.

# 42
  • Мнения: 1 091
Аз също имам болки и задух на моменти. През ношта се будя от болки ту от лявото бедро, ту от дясното. А задуха е като легна, може би притиска нещо бебето ли? С първото бях като кон из улиците и не ми е пречило изобщо. Качих 17кг и се роди 3700, а с това ца сега съм 9кг и е 1700 до момента,дали пък и годините не оказват влияние. А в срамната кост понякога усещам неко като боцкане.

Дрешки за сега събрах 1 чувалче от първото 0-3м,но ако бързо се развали.времето ще трябва да купувам,защото първото е пролетно бебе и започват вече летни дрешки.

# 43
  • Мнения: 28
Честита нова тенимичка,нека я напълним само с хубави новини!
Относно кърменето, аз съм ЗА. Смятам да пробвам, пък ако стане, стане. Сега чета и книгата на Хедра която ми е доста полезна,но ще видя какво ще стане на практика.

Аз имам болки в кръста и то след сън или ако съм полежала малко повече.Стана ли и се раздвижа отшумява. От време на време ми се появяват и в тазобедрената става,но там са и докато стоя и докато ходя. Честно казано не съм се притеснила защото го отдавам на килограмите и на измененията на организма за подготовка на раждането. Вече ако не отмине след раждането ще му мисля.

Дрешки имам няколко броя от 50 размер,но са ми подарени,иначе купих 56 р-р. Като цяло моето бебче върви малко назад и смятам, че ще са ми нужни няколко чифта.

# 44
  • Мнения: 3 039
и мен нощем ме хващат болки в ставите - вътрешната част на бедрата горе, схващане и тъпа болка (от качените килограми ще да е), спя настрани. Изпрах всички дрешки от баткото, които ще станат и за девойката, сега чакам малко роднински Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт