Любители на кучета - 107

  • 21 457
  • 768
  •   1
Отговори
# 45
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Благодаря за новата тема.Ето ви едно спящо куче в чекмедже

Бяхме на почивка и докато оправя багажа Рексун се намъкнал в гардероба и заспал...
Да питам с какво мога да обезмериша изкуствената трева на терасата?Уж не е пишкал върху нея,обаче мирише ужасно,особено в жегите,и ММ само мърмори...

# 46
  • тук-там
  • Мнения: 5 691
Аз пръскам с дезедорант без алкохол в него. Нъки повече не ходи там, а и не мирише на белина или урина (или смесица от двете).
Нашият малък сладур е с едно синьо и едно кафяво око със синьо петно в него:

# 47
  • sofia
  • Мнения: 3 706
mtz, много е сладичък Нъки! Нагушкай го здраво!
Изпълнявате мечтата ми, да имам още едно куче...Така сме влюбени в това, че започваме да мислим, че не е лоша идея да са 2. Simple Smile

# 48
  • тук-там
  • Мнения: 5 691
И ние се влюбихме в Мокка и за това ни се появи желание за още едно. Взехме детенце на сестричка на Мокка от предишно кучило. Демек са леля и племенник.

# 49
  • Мнения: 1 752
Горещи ли са телата на 🐕 ви? На моето е горещо, при все че стоим на климатик... Даже се притесних да няма температура.

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 2 418
mtz, голямо вълнение настана в душата ми. Моля те показвай по-често снимки на тези прекрасни същества и на щерка ти. Hands Pray Нъки? От къде идва името? Как се приеха леля и племенник?

Елислава, първо завидях на празния гардероб. После осъзнах, че не е у вас.

bilqna_69, ще взема да му купна на Шошо едно яке за всеки случай. Че той със синковеца не се движи бърже, напротив тътрузят се.

# 51
  • под тепетата
  • Мнения: 9 291
Ози е като печка, но и обича да е на топло зимата.Сега си ляга в тоалетната следобед, изглежда там му е хладничко.

# 52
  • sofia
  • Мнения: 3 706
На кучетата телесната температура е по-висока от човешката, така че винаги са топли. Лелето е вечно залепен за мен...Жегата не му пречи...

# 53
  • sf
  • Мнения: 10 143
Нъки е страхотен! Дано не смятате да развъждате.
Ние имахме изкуствена трева на терасата, като бебе беше пишкал, нищо не помогна, смърдеше си и я махнахме. Тогава и спря да пишка вътре.

# 54
  • Мнения: 2 405
Нъки наистина е безобразно сладък. Нека ви носи много радости!

Аз не мога да си представя 2 кучета, големи като Бейли. Поне не и в апартамент.
Върнахме се от чужбина, бяхме за седмица. Ами още 1 екскурзия и сме за ремонт. Тапети, столове, оптичен кабел, рушил е... Ютия нямам вече...

Когато обмисляхме да го купим знаехме, че няма да спрем да пътуваме и знаехме, че няма да може да го взимаме навсякъде с нас. За щастие има кой да го гледа, помислихме и за това и за щастие майка обича кучета, живее на близо. Тя го гледаше, дори е спала при него. Отново е разхождан по минимум 3 пъти, но ето, че щом ни няма руши...
Кога ще се кротне и дали ще се 😁

Иначе е пораснал и е почнал да слуша поне повече, когато сме навън. Не яде боклуци, върви до мен, в това отношение има лъч светлина 😁


Бейли белята

Последна редакция: нд, 09 авг 2020, 21:45 от Be_Special

# 55
  • Мнения: 989
Мокка ми е любима, а този Нъки не пада по-назад от нея. Страхотни са и двамата!

Иланг, ще го изнежиш с дреха. Според мен той чудесно ще се справя на студовете през зимата. За Хари не съм си и помисляла да купувам дрехи. Всичките ѝ роднини живеят на вън по дворовете и тичат по горите в снега. Няма да се изнежваме Simple Smile

# 56
  • тук-там
  • Мнения: 5 691
Ние се решихме на 2 кучета, защото породата е уникално умна и се поддава на обучение. Вече доста сме напреднали с Мокка - изпълнява комадни всякакви, включително такива за послушание. Но и сме в къща с двор, можем да си позволим да гледаме както едно, така и две сладурчета. Ще видим как ще ни се получи с Нъки. Вече гледа от каката и я имитира. Ще работим и отделно с него, за да изпълнява нашите команди, а не тази на Мокка. Моята тийнейджърка също много помага. Сега на всеки два часа през нощта ги изкарваме, за да чишкат навън. Тя пое половин нощтна смяна.
Мокка ревнува в момента, но ние се опитваме да тушираме ревността, като първо нея галим и не и се караме за нищо, в което и двамата са участвали. Само 2 дни сме заедно в този състав, така че всичко всъщност предстои.

# 57
# 58
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Нашата разходка до София беше много напоителна. Да оставим дъжда настрана, той  е ясен. Част от програмата беше да посетим приюта в Слатина, където е бебешкото отделение на този от Горни Богров. Извеждахме малчовците от клетките да се разтърчат, да ги намачкаме, да ги порешем... Нашите хора от София ходят редовно неделите, ние бяхме за първи път. Ема се разтрои много за едно конкретно пале - Минимаус. Дошла е с брат си Минибой и незнайно как са оцелели. При постъпването са били в потресаващо състояние, но сега са добре, захранени, контактни. Много е малка обаче все още /около три месечна/ и ще бъде почти невъзможно обслужването й, ако по някакъв начин склоним мъжа ми да станем приемен дом. Предстои ни десетдневно отсъствие от нас и дори Швепса ще бъде командирован на село. Няма кандидати за нея. Нямам и снимки. Носихме телефони, но честно - не съм си помисляла да ги вадя и снимам, докато се закачахме с дребсъните. Тези ръце трябваше да са свободни за тях. Целта е да се социализират, да се научат да стоят с нагръдници, нашийници, да виси повод до тях, да взимат от ръката ...
Разстроих се. Спирам.

Последна редакция: пн, 10 авг 2020, 15:00 от `ТуиГ

# 59
  • Мнения: X
Туиг, голямо сърце имаш! Само това ще кажа..

Общи условия

Активация на акаунт