РЕСТОРАНТСКИ/кръчмарски рецепти

  • 300 666
  • 467
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 11 607
Сега ако някой напише и рецептата за пилешко в сладко-кисел сос.........

# 106
  • Мнения: 1 352
нещо сте се объркали с това пиле Беарнез изобщо не е това което сте си сготвили
в соса Беарнез изобщо не се съдържа въпросното топено сирене ...
..............
.мисля че въпросното "пиле Беарнез" беше ядено в Хепи та... малко сте се пообъркали просто сте яли "Късчета с топено сирене" не беарнез Simple Smile 
поздрави от една работничка в Хепи!  Party


Не разбирам защо му придаваш такова голямо значение Tired. Никъде не съм споменавала, че въпросното пиле Беарнез съм го яла в Хепи. Не мисля, че има и някакво значение името му, просто така беше записано в менюто в една най-обикновена кръчма с добра кухня. Както и да е, радвам се, че ви е харесало Wink.

 

# 107
  • София
  • Мнения: 4 294
А някой знае ли как се правят китайски пролетни ролца?
Виж тук:  http://kulinar.gbg.bg/recview.php?rid=908
http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=RECIPE_INFO&RECIPE_ID=160

# 108
  • Мнения: 1 893
delyana, много благодаря   bouquet
а някой знае ли откъде може да се купи уок?

# 109
  • София
  • Мнения: 4 294
Виждала съм в Билла и Метро.

# 110
  • Мнения: 1 272
delyana, много благодаря   bouquet
а някой знае ли откъде може да се купи уок?
Най-добре си купи от китайски магазин.

# 111
  • Мнения: 1 893
Благодаря ви. В Метро и Била съм виждала, но не са истински. Ще проверя в китайските магазини.

# 112
  • Мнения: 780
Благодаря ви. В Метро и Била съм виждала, но не са истински. Ще проверя в китайските магазини.
аз си купих моя от МЕТRО , но още на първото ползване / пържих зеленчуци / се надраска от дървените шпатули който бяха с тигана Sad . най - добре на TEFAL ,но са скъпички

# 113
  • Мнения: 7 640
с уок не се ли готви само на газов котлон?

# 114
  • Мнения: 7 091
с уок не се ли готви само на газов котлон?

Има и такива, които са за електрическа печка. Аз имам такъв, ползвам го може би вече 3-4 години, не е мръднал, нито се е надраскал, нито нищо. ПОлзвам само дървена шпатула или лъжица. Не си спомням на коя фирма беше, но наистина беше доста скъп, към 100-тина долара. За мен това е най-използвания и удобен вид "тиган".  Peace

# 115
  • Мнения: 7 640
с уок не се ли готви само на газов котлон?

Има и такива, които са за електрическа печка.

честно, не си го представям,оригиналните такива тигани нали имат конично дъно, т.е. не могат да стоят сами прави

# 116
  • Мнения: 7 091
честно, не си го представям,оригиналните такива тигани нали имат конично дъно, т.е. не могат да стоят сами прави

Ами този е заоблен( не съвсем отвесен конус) отвътре и плосък отвън, по принцип уок са 2 вида round bottom и flat bottom. Втория е подобен на моя, ето тук може да го видиш на снимка:
http://www.crateandbarrel.com/family.aspx?c=490&f=9281
Има много статии по въпроса кой е по-добър, но по мое лично мнение определящото е от типа печка, която имаш, вършат еднаква работа и е въпрос на навик по-скоро.  bouquet

Забравих да кажа, че има и такива специални рингове, които се слагат на ел.котлоните ( само на тези, които са с открити реотани, те са различни от плочите в БГ), в/у които може да се сложи уок. Лично на мен ми се струват много по-опасни обаче.

# 117
# 118
# 119

Общи условия

Активация на акаунт