Кога се доверихте на друг мъж след развода?

  • 5 393
  • 101
  •   1
Отговори
# 15
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Честно казано, обидата от предателството, още я има при мен и вероятно никога няма да изчезне напълно.

# 16
  • София
  • Мнения: 5 619
Именно. Аз по-скоро се притеснявам, че няма да мога да изградя доверие не само в отношенията си с мъж, а като цяло с хората около мен. Не е като да се развеждаме заради изневяра, но си мисля, че по-лесно бих приела, ако е имало друга жена, отколкото това, че живях години наред в обиди, психически тормоз, а накрая и физически.

# 17
  • Мнения: 17 407
Затова е опитът, да се научиш да подбираш.

# 18
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Някак трябва да осъзнаеш, че това се е случвало с този конкретен човек, да си направиш изводите за своето поведение и какво не би позволила повече, за всички червени лампички...и да си изясниш или поне да усетиш в сърцето си, какво точно искаш.
 
Аз исках добър човек, истински и добър, нищо друго....

Някои жени искат амбициозни мъже, или такива които да демонстрират сила нахакани мъжкари, или работяги майстори, на които да разчитат за мъжката работа или мечтатели романтици или прагматици ...

Въпрос на късмет  да го срещнеш, но поне, когато го срещнеш, ще го разпознаеш

Изясни си своите очаквания и защо се е стигнало до това, не си ли е личало, че ще се окаже насилник и т.н...

# 19
  • Мнения: 1 114
Аз понякога се чудя, защо хората и по-специално жените, отдават такова значение на това да не са сами. Нищо страшно няма в това. В един момент, голяма част от хората остават сами. Партньорът почива, децата са по своя си път. Не е зле да сме самостояелни и да не търсим връзка, заради това, да не сме сами.

Аз харесвам да съм сама. Не ми пречи, не ме е страх. Давам си сметка за рисковете, но не е краят на света.

# 20
  • Мнения: 7 343
Просто светът е за двама. Ако някой твърди колко му е хубаво да е сам, ами не му вярвам. Въпреки развода ми не съм губила никога доверието си в мъжете. Винаги съм обичала мъжете, в най- широк смисъл, разбира се. Кога след развода ще срещнеш истинския мъж е въпрос на късмет. При мен беше след доста години.

# 21
  • Мнения: 17 407
Дори когато влизат в нови отношения без да са преживяли старите? Или си давят “връзките” в битовизмите? Борят се уж за равноправие, а всъщност е надмощие
Кой ги мисли тез клишета и тоя свят за двама?

# 22
  • Мнения: 1 114
Еми не, съвременният свят е за единаци. И няма защо да ми вярваш, аз съм го живяла и ми е било супер. Случи се така, че срещнах човек, с който ми е добре, о не ми е било самоцел да не съм сама. И сега не ми е и ако ни се разминат пътищата няма да изпадна в криза.

Добре е да сме си самодостатъчни, а другото е +. Така, ако + изчезне е по-малко вероятно да сме безпомощни и нещастни.

Например да си опиша един от "самотните" ми дни:

Ставам, пия афе, разхождам кучето, отивам на работа. Там комуникирам с много хора, обядвам с някой, имам срещи, прибирам се в къщи, пак разхождам кучето, после или гледам филм, или се ровя в нета, или доработвам, или излизам някъде с приятели. Прибирам се и си лягам.

Кое точно ми липсва от "светът е за двама"?

Ако ми е кеф чета, ако и е кеф готвя, ако ми е кеф излизам.

много хора в двойка нямат тази свобода поради редица зависимости. Сегашната ми връзка ми дава тази свобода, с някои ограничения, които ми харесват. Искам да сме заедно, но не усещам задължение да сме. За него важи същото. Изкарвали сме почивен ден съвсем отделно, макар и в къщи. Той си прави каквото му харесва и аз така.

# 23
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Изобщо обичала ли си някога?

# 24
  • Мнения: 1 114
Не, по принцип мразя всички Simple Smile.

# 25
  • София
  • Мнения: 10 594
Противоестествено е човек да е сам.
Хората не са вълци единаци.
Това, че единици избират този път, не означава, че това е в човешката природа. Изборът често е резултат от неприятни външни фактори.

# 26
  • Мнения: 4 961
Противоестествено е човек да е сам.
Хората не са вълци единаци.
Това, че единици избират този път, не означава, че това е в човешката природа. Изборът често е резултат от неприятни външни фактори.

Противоестествено е,но да си с някой само за да не си сам,също е крайност.
Понякога се случва да останеш сам (развод,смърт).И е хубаво да да откриеш хармония и равновесие.
Пък ако срещнеш - още по-добре.

# 27
  • София
  • Мнения: 10 594
Ми, нали това казвам и аз.
Не да си с някого на всяка цена, само и само да не си сам.
Но не е в природата на човек да е сам.
Приятели, роднини, родители, деца... Кой ги отрича. Но партньорът е друга класация.
Аз съм избрала в момента да съм сама, поради независещи от мен обстоятелства. Не съм останала с БНД само и само да съм във връзка някаква, там, да не съм сама.
Поне аз не говоря за крайности.

# 28
  • Мнения: 496
Според мен сама ще го почувстваш.
Аз винаги съм тръгвала с отворено сърце към всички след развода, но ми беше ясно, че няма да се оженя за тях. Бях си самодостатъчна (с детето, де), но си бях казала, че ако в някакъв момент срещна някой, с когото наистина да се събера и ни прави щастливи, добре. Ако не, не ми е проблем. 8 години след развода ми, го срещнах. По-точно детето ми го срещна първо 😀

# 29
  • Мнения: 4 961
Dicewithoutnumbers,сега те разбрах:)
Преди много години, ми беше тъжно за вуйчо ми и леля ми,не разбирах защо останаха сами след разводите си.Струваше ми се много самотно.
Е сега съм в техните обувки и мисля различно.



Общи условия

Активация на акаунт