Кога се доверихте на друг мъж след развода?

  • 5 367
  • 101
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 617
Все още съм много в началото на тази дълга и изтощителни процедура по развод. Нямам опасения дали съм взела правилното решение да подам исковата молба.
Любопитно ми е да получа отговори от онези, които вече са минали по този път. Колко време след разводът дадохте шанс на друг мъж? Какво ви накара да повярвате отново в любовта? Интересно ми е да разбера и как се случиха нещата при онези с дете?

Последна редакция: нд, 09 авг 2020, 23:13 от Неизвестна16

# 1
  • Мнения: 12 473
3-4 месеца след беше първата връзка..за да установя, че хич не искам още да се давам сериозно пак..)
Поживях си 2 г добре сама и се наслаждавах на свободата си активно, докато най-накрая не си срещнах другарчето..

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
След 2 години и половина все още нямам и желание да се впускам в нова връзка. Не е ме е толкова страх, колкото усложненията вече са доста. Пък и на този етап аз сама се грижа за детето, ходя на работа - кога ли и да се виждам с някого. Надявам се обаче рано или късно  все пак да срещна някого и нещата да се получат

# 3
  • София
  • Мнения: 4 294
Аз не съм се доверявала, защото не искам. Ама аз съм си темерут.
Иначе при всеки е различно. Може и след 2 месеца да срещнеш човекът за теб и да създадете прекрасно семейно гнездо. Може и след 5 години.
Моят съвет е да не бързаш и да не се фиксираш в това.
Наслаждавай се на живота си и на свободата си, срещай се с хора, без изначално да мислиш дали това е човек, който би ти бил мъж. Ако е истинско - ще се получи.

# 4
  • София
  • Мнения: 10 579
Имах сериозна връзка, повече от година, но когато нещата опряха да заживеем заедно, мен ме хвана голям страх и прекратих нещата.
Повече от две години сме разделени, хем не ми се стои сама, хем не съм сигурна,че искам някого. Затова избягвам размисли по темата. Когато стане, ако стане. Не е нужно да става. Въпреки че синът ми дава зор да си намеря нов мъж. Явно е приел раздялата ни и не иска да съм сама. А пък мен точно децата не спират да скоча в дълбокото.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Не знам!
Казваха/казват ми, че трябва да бъда сама известно време.
Дори не знам сама ли съм, бях ли сама, в някакви несериозни отношения ли съм или...
Принципно нямам желание да съм сама, нямам желание или психика за несериозни отношения /а май съм в такива/, защото съм твърде сериозен човек може би.
Накрая обаче се случват неща не, както на мен ми се е искало или би ми харесвало.
По въпроса - хем съм тъпо доверчива и попаднах в много странна и объркана ситуация, хем ще кажа "не, нямам доверие".

# 6
  • Мнения: 17 407
Не съм мислила за друг мъж по време на развода. Не съм мислила никога за мъжете, като  напаст, че таман се отървах от един и кога ще мога с друг. Подобен сметкоплан може да ти донесе разочарования.
Няма срокове за тая работа, но да кажем - по-малко от година след. Не бих използвала твоите изразни средства, защото обичам естествения ход на отношенията. Това нищо не значи. Само недей бърза да впрягаш каруцата пред коня.

# 7
  • Мнения: 4 949
7-8 месеца след раздялата.Беше прибързано и различно изживяване.
Любов,доверие..смятам,че се случват естествено.А може и да не се случат вече.

# 8
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз отдавна не го обичах и след раздялата, но още преди фактическия развод се влюбих и заживяхме със сина ми с новия ми мъж ... Разведох се, защото забременях с второто си дете Simple Smile
И до сега си мисля, че той е любовта на живота ми!
Пожелавам ти късмет, да срещнеш твоя си човек!

Иначе съм в добри отношения с бившия, въпреки, че той е причината да се разделим

# 9
  • София
  • Мнения: 5 617
Не ме разбирайте погрешно, съвсем нямам намерение да се впускам в прибързани връзки и отношения. Още повече, че детето ми все още няма 3г и съм наясно със себе си и това, че животът ще ме завърти в съвсем друга светлина. Беше ми любопитно просто.

# 10
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И моето беше на 3..

Сигурна съм, че ще срещнеш любовта!
Нито е късно, нито нищо...
Но трябва да се сетиш какво е това любов, да я откриеш в себе си първо и към себе си

И малко по- егоистично

# 11
  • Мнения: 4 949
Не ме разбирайте погрешно, съвсем нямам намерение да се впускам в прибързани връзки и отношения. Още повече, че детето ми все още няма 3г и съм наясно със себе си и това, че животът ще ме завърти в съвсем друга светлина. Беше ми любопитно просто.

Нормални въпроси си задаваш..Просто иска време.Отърси се от едното,след време ще се появи и другото.

# 12
  • Мнения: 17 407
Аз като ти казах за каруцата нямах предВид прибързани връзки, имах предвид да не си изтървеш очакванията пред нагласите и готовността за действия спрямо човека. Щом мислиш за нов мъж насред развода, може би ти минават разни мисли. И пак да напомня - събирането на лични истории особено за важни решения, и присъствието на срокове може да бъде много коварно Simple Smile
Аз много не обичам да ме питат за лични предпочитания, щото много често приятелките ми тълкуват мой избор, като това е правилното. А твоите въпроси ми звучат малко като кога да мина на крем против бръчки.
Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 5 617
Е, то затова сме различни хора, за да имаме и индивидуални възприятия.
В момента последното нещо, за което мисля, е връзка. Зачудих се по въпроса с доверието, защото осъзнах, че последните няколко години съм живяла в заблуда, сляпо вярвайки на отношения, които са били разбити в началото. Тоест, доверила съм се изцяло и отдадено на брак, като не съм получавала дори и половината от даденото. Още повече, че в момента всякакви близки и познати ми дават съвети и осъзнавам, че не знам на кого мога да имам доверие, дори и като става въпрос за доброжелатели. И от там навързах нещата с евентуални последващи връзки.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 845
Според мен времето зависи от това, доколко наранен излиза човек от завършилия брак.

Аз, например, се разведох с бившия си без скандали, без изневери, просто осъзнахме, че отношенията ни са изчерпани и толкова. Нямам травма от този брак. Още след половин година си намерих гадже. А след още половин година срещнах сегашния си мъж, с когото се събрахме да живеем заедно още на шестия месец, а година след това се оженихме.

По принцип ако имаш дете от предишен брак, колкото по-малко е то, толкова е по-лесно за него да приеме нов мъж в живота ти, а и на новия мъж, да се привърже към него. Но всичко е въпрос на късмет все пак. Важното е да си спокойна вътрешно и да не се отчайваш, нито пък да търсиш връзка на всяка цена.

Общи условия

Активация на акаунт