Инвитро/Икси на 40 (и) + Инвитро/Икси с ИЯР - тема 16

  • 48 352
  • 744
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 103
Благодаря ти! Дано скоро всички се пренесем скоро отново към отчетните:hugs:

# 46
  • In transit
  • Мнения: 11 773
Амели, за белези от лапарото на мен ми помогна много цикатридина спрей.

# 47
  • Мнения: 1 709
Момичета, да споделя и аз с Вас, днес на 12 ден след ЗЕТ на 4 бр. 3-дневни - 31,57, стойност след бит на 11.08.2020 - 1/2 доза Овитрел.
Лигавицата ми беше 14 мм. 3-те ембриона перфектни на външен вид, дори развиващи се по-бързо от очакваното, 4-ият с 5-10% фрагментации, но без ПИД...няма как да се знае. От резултата по-горе е очевидно, че не са ставали....
Сагата с мои Я приключи. Оттук-нататък не сме решили какви стъпки да предприемем. Времето ще покаже!
Успех на всички Вас в процедура и на чакащите! Animal AntAnimal BeetleAnimal Ant

Последна редакция: пт, 14 авг 2020, 12:30 от bubastet

# 48
  • Мнения: 166
Момичета, чакам за първоначален преглед в "Надежда", но ще е след 2 месеца, а искам да свърша колкото се може повече неща преди това, за да не губим ценно време. Имам ИЯР, мъжът ми е с генетично заболяване, ще правим Инвитро с ПИД при всички положения.

Искам да ми се преброят антралните фоликули - къде в София ми препоръчвате да ида (освен Щерев), ще си пускам и хормони за да видя моментното положение какво е.
Също така при инвитро налага ли се да се прави цветна снимка на тръбите или след като всичко се случва в лабораторни условия няма значение какво е там положението? Тя по някакъв начин влияе ли негативно на яйчниците, яйцеклетките и т.н.?
Чудя се още какво мога да свърша през следващите седмици, докато чакам. И мислите ли, че в "Надежда" ще признаят изследвания от друга клиника? 

# 49
  • Мнения: 1 346
Момичета, относно белезите от моите от лапарото, а бяха с 1 дупка повече, то си беше направо разрез де, няма и следа, след много упорито и продължително мазане с домашна свинска мас. Скоро, по друг повод, изпробвах нещо, което е пъти по-ефикасно, нарича се "Спатель", мисля украинско, мехлемче на билкова основа, към 5лв е тубичката, белезите се заличават много, много бързо, но отново много упорито мазане си трябва, по много пъти на ден.

# 50
  • Мнения: 990
Момичета, да споделя и аз с Вас, днес на 12 ден след ЗЕТ на 4 бр. 3-дневни - 31,57, стойност след бит на 11.08.2020 - 1/2 доза Овитрел.
Лигавицата ми беше 14 мм. 3-те ембриона перфектни на външен вид, дори развиващи се по-бързо от очакваното, 4-ият с 5-10% фрагментации, но без ПИД...няма как да се знае. От резултата по-горе е очевидно, че не са ставали....
Сагата с мои Я приключи. Оттук-нататък не сме решили какви стъпки да предприемем. Времето ще покаже!
Успех на всички Вас в процедура и на чакащите! Animal AntAnimal BeetleAnimal Ant
bubastet , поне още един тест направи Flowers Four Leaf Clover И тоя Овитрел големи бели прави, нищо не може да сметне човек - има ли поне имплантация, няма ли Disappointed
И аз приключих с мои Я и сега големият въпрос е приключих ли въобще с бебетата или ДЯ Disappointed Relieved Дано вие сте по-решителни, че времето тече Unamused Но важното сега е да се обичаме с половинките ни Wink

# 51
  • Мнения: 95
!Diva! , след колко време започна да мажеш и колко време е минало от операцията? То и аз съм с една дупка повече и тази на пъпа много ме притеснява, продължава да сълзи и след махане на конците, дали е нормално? Имам чувството, че опъва повече отколкото след самата операция Frowning1

bubastet , и аз мисля, че трябва да направиш пак тест и да не спираш лекарствата! Hug

# 52
  • Мнения: 3 000
bubastet ,направи още един тест-не спирай лекарствата.

# 53
  • Мнения: 3 505
bubastet, струва ми се, че ти е рано да се отписваш. Не спирай лекарствата и направи още поне един кръвен след два дни. Късмет!
Aglaya86, прави се и цветна снимка при ин витро.

# 54
  • In transit
  • Мнения: 11 773
Амели, на мен тази на пъпа ( моята е в пъпа вътре) ми опъваше когато ям повече и ми се издуе корема. Опитай се да ядеш по-лека и течна храна, да не се запичаш. За сълзенето не помня при мен как беше.

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
bubastet и аз мисля да те посъветвам да направиш след два дни още един кръвен , ти ако искаш още днес го направи , поне ще покаже надолу или нагоре вървиш , но не спирай лекарствата преди да си сигурна че нищо не е станало Simple Smile

Последна редакция: пт, 14 авг 2020, 16:18 от casablanka

# 56
  • Мнения: 95
Mikkey, благодаря, аз съм предимно на супи все още, хем и да поотслабна малко Wink Цикатридина след колко време започна да пръскаш?

# 57
  • София
  • Мнения: 23 162
за белезите от операции май си е до кожа.
аз имам лапароскопия стандатна с три дупки и секцио.
с нищо не съм мазала, така ми казаха.
вече нямам белег нито от едното, нито от другото, а доста зловещо ми изглеждаха в началото.

# 58
  • Мнения: 1 709
Благодаря Ви, момичета! Не,не съм спряла лекарствата. Ще направя още един тест,но нямам надежда Sad.

Честно да Ви кажа, моят лекар е малко маниак на тема изследвания. Има школи в репродукцията, които препоръчват изследване на прогестерон и естрадиол на 3,7 и 14 ден след трансфера. Е, моят лекар постъпва по този начин,за да се види дали има нужда от коригиране на дозите на някои от поддържащите медикаменти. И е добре,защото още при изследванията на 11.08.2020 видях,че естрадиолът ми е спаднал рязко. Изчетох сума ти статии на английски и руски и от тях научих,че спадането на естрадиола не е никак добър знак и,че е белег за неуспех при ин-витро процедура. Е,неуспехът е налице Sad.

Последна редакция: пт, 14 авг 2020, 14:47 от bubastet

# 59
  • Мнения: 1 278
Aglaya86, Препоръчвам ти да направиш цветната снимка в Надежда щом там си избрала да правиш процедурите. Иначе може да проследиш антралните фоликули при добър АГ специалист, където прецениш. Щом казваш, че си с изчерпан яйчников резерв, явно си правила необходимите изследвания. Не пречи да провериш базовите хормони в цикъла, в който ще проследяваш антралните, а във втората половина на цикъла те съветвам да провериш пролактин и хормоните на щитовидната, както и точно 7 дни след овулация, доказана с фоликулометрия, прогестерона. Може да изследваш МБ и цервикален секрет за инфекции (евентуално в Геника). Също, преди трансфер бих изследвала пакет за тромбофилия. Кариотипи очевидно имате, щом споменаваш генетични проблеми. В Надежда може да ти пуснат и имунологични, биопсии и т.н.по преценка на доктора. Ако имаш въпроси, пиши ми.
Bubaset, за 12-ти ден е нисичко, още повече с овитрела, но при мен първият път ЧХГ беше 170 на 11 ден на 3-дневни и завърши с мисед, та и висока стойност не е гаранция. Ти знаеш как да действаш Blush
Момичета, стискам палци да ви стигнат силите за всички възможности, които сте си очертали. Аз все си казвах: можеш да издържиш още - каквото и да струва за теб самата. Но и това не е съвсем правилно. На първо място трябва да останем здрави ние, за да осигурим друг живот. Flowers Four Leaf Clover Прегръдки от мен!

Общи условия

Активация на акаунт