Инвитро/Икси на 40 (и) + Инвитро/Икси с ИЯР - тема 16

  • 48 433
  • 744
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
Благодаря Ви, момичета! Не,не съм спряла лекарствата. Ще направя още един тест,но нямам надежда Sad.

Честно да Ви кажа, моят лекар е малко маниак на тема изследвания. Има школи в репродукцията, които препоръчват изследване на прогестерон и естрадиол на 3,7 и 14 ден след трансфера. Е, моят лекар постъпва по този начин,за да се види дали има нужда от коригиране на дозите на някои от поддържащите медикаменти. И е добре,защото още при изследванията на 11.08.2020 видях,че естрадиолът ми е спаднал рязко. Изчетох сума ти статии на английски и руски и от тях научих,че спадането на естрадиола не е никак добър знак и,че е белег за неуспех при ин-витро процедура. Е,неуспехът е налице Sad.
Това за Естрадиола е правилно , защото след втория пик , който е няколко дни след О, ако няма бременност той намалява , ако има заедно с прогестерона вървят нагоре. Аз по себе си го забелязах по болките в гърдите , които цял живот съм си мислела , че са от висок прогестерон - дръжки ! Естрадиола прави болезнени гърдите. И като направих контрола при която прогестерон от 34 беше 22, Е2 от 210 беше 140, разлика от 21 ден до 27 ден , всичко ми светна. Но не ми стигаше и пуснах и ЧХГ - 1,9 , което е точната цифра за 13 ден след Овитрел 10000. 2 дни по-късно лелката дойде.

# 61
  • Мнения: 1 742
Благодаря Ви, момичета! Не,не съм спряла лекарствата. Ще направя още един тест,но нямам надежда Sad.

Честно да Ви кажа, моят лекар е малко маниак на тема изследвания. Има школи в репродукцията, които препоръчват изследване на прогестерон и естрадиол на 3,7 и 14 ден след трансфера. Е, моят лекар постъпва по този начин,за да се види дали има нужда от коригиране на дозите на някои от поддържащите медикаменти. И е добре,защото още при изследванията на 11.08.2020 видях,че естрадиолът ми е спаднал рязко. Изчетох сума ти статии на английски и руски и от тях научих,че спадането на естрадиола не е никак добър знак и,че е белег за неуспех при ин-витро процедура. Е,неуспехът е налице Sad.
Това за Естрадиола е правилно , защото след втория пик , който е няколко дни след О, ако няма бременност той намалява , ако има заедно с прогестерона вървят нагоре. Аз по себе си го забелязах по болките в гърдите , които цял живот съм си мислела , че са от висок прогестерон - дръжки ! Естрадиола прави болезнени гърдите. И като направих контрола при която прогестерон от 34 беше 22, Е2 от 210 беше 140, разлика от 21 ден до 27 ден , всичко ми светна. Но не ми стигаше и пуснах и ЧХГ - 1,9 , което е точната цифра за 13 ден след Овитрел 10000. 2 дни по-късно лелката дойде.
Да,  при мен Прогестеронът беше стабилен - 20ng/ml, но Е2 се срина от 548 pg/ml на 197 pg/ml....
Сега гледам изследванията, миналото лято след трансфера - прогестеронът е бил 11 ng/ml, E2 - 426 pg/ml, 5 дни след това - прогестерон - 56 ng/ml, E2-1602 pg/ml.

Ако някоя от Вас се интересува, подробно:

https://ru.dzvranje.org/4854-estradiol-in-ivf-standards-in-the-t … and-features.html

--------
Малага, благодаря ти. Аз не тая никакви надежди. По-скоро се настройвам за живот без деца!

Последна редакция: пт, 14 авг 2020, 16:06 от bubastet

# 62
  • Мнения: 166
Скрит текст:
Aglaya86, Препоръчвам ти да направиш цветната снимка в Надежда щом там си избрала да правиш процедурите. Иначе може да проследиш антралните фоликули при добър АГ специалист, където прецениш. Щом казваш, че си с изчерпан яйчников резерв, явно си правила необходимите изследвания. Не пречи да провериш базовите хормони в цикъла, в който ще проследяваш антралните, а във втората половина на цикъла те съветвам да провериш пролактин и хормоните на щитовидната, както и точно 7 дни след овулация, доказана с фоликулометрия, прогестерона. Може да изследваш МБ и цервикален секрет за инфекции (евентуално в Геника). Също, преди трансфер бих изследвала пакет за тромбофилия. Кариотипи очевидно имате, щом споменаваш генетични проблеми. В Надежда може да ти пуснат и имунологични, биопсии и т.н.по преценка на доктора. Ако имаш въпроси, пиши ми.


Благодаря ти за изчерпателния съвет, Малага Simple Smile
Тоест за цветната снимка е добре да изчакам прегледа след 2 месеца в Надежда или мога да се запиша само за нея?
Кариотип анализ нямаме, просто мъжът ми има генетично заболяване (изследва му се един конкретен ген в Геника), което няма към момента неблагоприятни проявления, но има 50% шанс да го предаде на детето и при него да се развие много зле. Изобщо не се замислих, че може и други пречки да имаме в генетично отношение. Изследването на кариотип трябва да се направи и на двамата партньори, нали т.е. цената по две?

# 63
  • Мнения: 1 278
Aglaya86, щом ще правите ПИД и си с ИЯР, значи се приготви да отнеме повече време по събиране на ембрионите, подходящи за биопсия. В този смисъл - ЦС се прави преди ЗЕТ. На мен ми отказаха да я повтарят преди ЗЕТ, а предишната ми е отпреди 3-4 г.,но това в Щерев. В Надежда искаха актуална, което е резонно.
За 1 г. аз успях само един бластоцист да изследвам в Надежда като в крайна сметка последствие направих трансфер в Щерев без ПИД на 2 броя ембриони - на риск. Стори ми се невъзможно да събера 4 ембриона за изследванеето, каквито са изискванията от рентабилност в Щерев поради високата цена. Отказах дори и амниоцентезата, защото досега (23+5 г.с.) никой от 3-та ФМ, както и фетален ехокардиолог, нямат забележки по бебето.  До края ще си остана със съмнението, че нещо може да не е наред, но не посмях да допусна дори минималния риск да застраша здраво бебе с инвазивна манипулация. ММ има балансирана транслокация на две хромозоми.
 Ако със сигурност ще правите ПИД може и да не пускате кариотип, иначе - да, отделни са за двамата партньори.

# 64
  • Мнения: 166
Благодаря, Малага Simple Smile просто ми е странно само да седя и да чакам и вероятно малко прекалявам с действеността...просто искам да отхвърля всички възможни други спънки или поне да имам повече време за реакция, ако се установят нови.
Леко бременеене ти пожелавам и едно здраво и радващо те бебче Flowers Hibiscus

# 65
  • Мнения: 1 845
Малага, всичко е наред и ще бъде едно здраво и пухкаво,красиво бебчееее 🙏🏼🤞🍀
От толкова фетални все някой щеше да забележи,ако му имаше нещичко съмнително(от опит го казвам) и аз не бих се подложила (ако недай боже се наложи де) на амнио/хорионбиопсия.
Прегръдки и много силно стиснати палчета за безпроблемна бременност до края 🍀♥

# 66
  • In transit
  • Мнения: 11 843
Mikkey, благодаря, аз съм предимно на супи все още, хем и да поотслабна малко Wink Цикатридина след колко време започна да пръскаш?
Веднага след като ми махнаха конците.

# 67
  • София
  • Мнения: 2 970
Честит празник! Сбъднати мечти!

# 68
  • Мнения: 273
Честит празник на всички ❤

Момичета от София,
Въпрос, леко встрани от темата:

Може ли някой да ми препоръча изпитана гледачка (на кафе, боб, ръка, каквото дойде, но не астроложка) 😆
Имам утре един свободен ден в София, не съм ходила от години и реших, че е време за малко вътрешна информация от небесата 😉
Знам, че е от днес за утре, ама е август и... знае ли човек.
Предварителни благодарности на отзовалите се 🙏🏻😘

# 69
  • Мнения: X
Момичета, чакам за първоначален преглед в "Надежда", но ще е след 2 месеца, а искам да свърша колкото се може повече неща преди това, за да не губим ценно време. Имам ИЯР, мъжът ми е с генетично заболяване, ще правим Инвитро с ПИД при всички положения.

Искам да ми се преброят антралните фоликули - къде в София ми препоръчвате да ида (освен Щерев), ще си пускам и хормони за да видя моментното положение какво е.
Също така при инвитро налага ли се да се прави цветна снимка на тръбите или след като всичко се случва в лабораторни условия няма значение какво е там положението? Тя по някакъв начин влияе ли негативно на яйчниците, яйцеклетките и т.н.?
Чудя се още какво мога да свърша през следващите седмици, докато чакам. И мислите ли, че в "Надежда" ще признаят изследвания от друга клиника? 

Аз докато си почивах между неуспешни опити в Турция ходех да замервам нещата, тоест броя на антралните няколко пъти в Адела при Семерджиева, сега Македонова май се казва. За нея не се чакаше миналата година и почти от днес за утре ставаше, сега не знам как е. Та за броене става. Иначе в Бодимед информативно почти всеки месец съм си пускала хормони, така, за мене си.

И да, категорично потвърждавам че амх варира. При все, че винаги взимам витамин Д понеже лесно ми пада, лятото винаги амх ми е по-висок. Според мен все пак естествения източник слънце върши повече работа от добавките, независимо че не ми качва нивото кой знае колко.

# 70
  • Варна
  • Мнения: 361
Момичета, помагайте! Във вторник ще ми е пункцията. За днес имам цитротид и хориомон. Хориомона ми е за 21 часа. Цитротида вчера като ми ги дава сестрата каза, че било за 17 и 30—18 часа, а сега видях, че е писала 20 часа. Днес е неделя, звънях, но явно няма дежурни. Идея имате ли колко трябва да е

# 71
  • Мнения: 746
Нели, на мен винаги цитротида ми е сутрин,между 8 и 9, последният ми беше вчера сутринта, хориомон снощи късно и утре съм на пункция. Свържи се с тях, трябва да ти кажат. При мен вечер цитротид не е имало никога, пункцията ми е насрочена за 9 ч.

Последна редакция: нд, 16 авг 2020, 09:19 от Danita 14

# 72
  • Мнения: 1 996
Neli, сега погледнах в моите протоколи от двете стимулациии - и при двете съм имала оргалутран/цитротид в 18 часа, както съм го била и предните дни, а овитрел в 21:30 или 22 часа.

# 73
  • Мнения: 3 046
За n-на брой пункции Цитротида винаги е бил м-у 16 и 18 часа.

# 74
  • Мнения: 3 505
И при мен Цетротида винаги следобед е слаган.

Общи условия

Активация на акаунт