Дългото чакане след трансфер-тема 85

  • 40 473
  • 748
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 33
Момичета, престраших се и направих кръвен тест и съм с 660.90 hCG+ бета! Много се вълнувам, но в същото време се и притеснявам. Започна една тежест ниско долу, а нямам никакви симптоми за бременност, Дано не е нещо опасно. Докторката ми се връща от отпуска чак на 25.08 и до тогва няма как дори да говоря с нея. Чудя се дали не трябва да започна прием на някакви допълнителни витамини!
Страх ме е да се зарадвам дори.

# 31
  • Мнения: 3 124
Честито!
За витамини не е спешно да се почват в началото, само това което са ти изписали и фолиева к.
За усещанията, нормално е 🍀

# 32
  • Мнения: 590
Момичета, престраших се и направих кръвен тест и съм с 660.90 hCG+ бета! Много се вълнувам, но в същото време се и притеснявам. Започна една тежест ниско долу, а нямам никакви симптоми за бременност, Дано не е нещо опасно. Докторката ми се връща от отпуска чак на 25.08 и до тогва няма как дори да говоря с нея. Чудя се дали не трябва да започна прием на някакви допълнителни витамини!
Страх ме е да се зарадвам дори.

На мен, а и доколкото чета тук и на други момичета, докторът ми каза да се запася с Но-шпа за подобни случаи - досега не ми се е налагало да го пия обаче (7-ма г.с.). Не бих започвала да пия нищо без препоръка от доктора ми. Не мисля, че има място за притеснения ако болката не е твърде силна и постоянна или ако няма необичайно кървене. По-скоро спокойствие, леко движение и позитивни мисли Hands Pray

# 33
  • Мнения: 3 124
Да, аз пих няколко пъти в началото но шпа, дори помня че в началото на единия преглед едва вървях, доста ме боля, лекарят ми каза, че е нормално,намества се, матката прави промени, после отшумя и не съм пила но шпа.

# 34
  • Мнения: 47
Момичета, престраших се и направих кръвен тест и съм с 660.90 hCG+ бета! Много се вълнувам, но в същото време се и притеснявам. Започна една тежест ниско долу, а нямам никакви симптоми за бременност, Дано не е нещо опасно. Докторката ми се връща от отпуска чак на 25.08 и до тогва няма как дори да говоря с нея. Чудя се дали не трябва да започна прием на някакви допълнителни витамини!
Страх ме е да се зарадвам дори.
и аз съм със същата ситуация. доста съм оплашена от тия болки, но и на мен  лекарката ми  каза ,че мога да пия но-шпа, но не го правя. Болката е неприятна, но търпима. Много се надявам наистина да е наместване.

# 35
  • Мнения: 15 356
Няма нищо страшно в но шпато.Успокоява матката,аз го пих и без болки след ЗЕТ.

# 36
  • Мнения: 33
Аз пия но-шпа от самото начало на трансфера. Така ми е изписао от докторката и то 3 пъти на ден.
Желая успех на всички, наистина е много тъжно как не можем да се зарадваме пълноценно, но след толкова години опити, за мен лично това е първият изобщо успешен опит, до сега никога не съм стигала до този етап и пак се радвам и се вълнувам, дори нещо да стане, поне знам, че има надежда!

# 37
  • Мнения: 75
Здравееейте. Записвам се и аз при вас в дългото чакане,днес ми върнаха ми 2 бластоцистчета на 5 дневен трансфер,едно го замразих,бяха общо 3,според доктора били идеални.Ще слагам 2 седмици Утрогестан както съм си го слагала до сега 2*3,Естрофем 2*1,Медрол от днес,не знам него защо,Фолиева 2*1,Ношпа 3 по 1, инжекции през 2 дни в корема Зарзио и през ден Прегнил 100,някой знае ли това Зарзио за какво се използва,четах че лекувало Ендометриоза,много странно. Много ми е странно,страх ме е по малка нужда да ходя дори . Успех милички. Grinning

# 38
  • Мнения: 867
Зарзиото е за имплантацията май.
И при моя доктор е практика за поставяне дори и в началните седмици след + тест.

# 39
  • Мнения: 175
Добро утро момичета, аз се подготвям за ЗЕТ. Вчера бях на преглед ( 12 ден от цикъла ) и лигавицата беше 11 мм. И доктора ми каза чакай обаждане от ембриолозите и най вероятно трансфера ще е вторник ми каза. Според вас лигавица 11 мм добре ли е на 12 ден от цикъл? ( предния ми зет беше 9мм на 12 ден от цикъла)

# 40
  • Мнения: 75
Добре е Ася. Успех
Момичета,някоя знае ли след пункция на мястото на фоликулите образува ли се жълто тяло,което да произвежда прогестерон? И имала ли е някоя успешен опит без болки в гърдите?

# 41
  • Мнения: 1 734
Добре е Ася. Успех
Момичета,някоя знае ли след пункция на мястото на фоликулите образува ли се жълто тяло,което да произвежда прогестерон? И имала ли е някоя успешен опит без болки в гърдите?
След пункция не остава жълто тяло - източник на естествен прогестерон. Жълто тяло може да остане при ЗЕТ на ЕЦ.

# 42
  • Мнения: 15 356
Добре е Ася. Успех
Момичета,някоя знае ли след пункция на мястото на фоликулите образува ли се жълто тяло,което да произвежда прогестерон? И имала ли е някоя успешен опит без болки в гърдите?
Имах болки в гърдите чак като кърмих.Инсче,девет месеца не.

# 43
  • Мнения: 75
Благодаря ви. А имплантацията на 5 дневни нали е 2 3 дни след трансфера? Много ме е страх да не би да няма нищо на кръвния на 21.

# 44
  • Мнения: 590
Благодаря ви. А имплантацията на 5 дневни нали е 2 3 дни след трансфера? Много ме е страх да не би да няма нищо на кръвния на 21.

Мен около 3ти ден след трансфера на 5-дневни ме подхванаха спазми и пристягания като при цикъл и направо си мислех, че ми идва...но не ми дойде. Явно тогава е ставало имплантирането..  Но колкото изчетох по темата, се оказва, че колкото жени имат симптоми, толкова и нямат.. Уви, чакането е много тегаво, но друго няма какво да се направи. Най-добре се ангажирайте с нещо, за да минава времето. Аз не пусках никакви допълнителни тестове, проби и т.н. докато не ми дойде датата за прегледа. В общи линии, още един урок по търпение и "укротяване на опърничавата" Nerd Hands Pray

Общи условия

Активация на акаунт