ОКТОМВРИйското детенце е вече с изпечено дупенце!

  • 10 032
  • 267
  •   1
Отговори
# 210
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Бабке -жабке  какъв подарък избрахте?? Wink
Подаръка от ЕР-ка е една блуза от Кенвело.  Heart Eyes От мама са едни маратонки на Лото и празненството на 17 човека в ресторант "riber side" - Воденицата.  Hug
А ние с Краско ще празнуваме довечера у дома, самички. Thinking

Още един повод има рожденничката да почерпи - приеха я студентка в Благоевград.Без да искаме се получи двоен празник.  smile3521

# 211
  • Варна, България
  • Мнения: 739
здравейте!
почвам с честитките:
Честит рожден ден, Ивон! Много много усмивки и настроение в този хубав ден!
Честита рожденичка и студентка, бабка жабка! Много успехи на щерката! Честити нови зъбки на Краско!
Честити християнчета Нати  и  Любчо!
ММЗ, честито бебче на приятелката ти и лека бременност на сестра ти!
Миринда, Сами е на 4-кратно хранене от 7-мия месец. Сам отказа сутрешното кърмене. Така че давай смело - ще видиш как ще й огладнява д-то и ще си хапва всичко! Mr. Green
Джулка, честит ви повод за питката! Не се съмнявам, че ще омесиш най-вкусната пита за детето!
Гея, аз моите цветарник го изкарах на терасата, когато Самуил го дръпна и го събори върху себе си барабар със саксиите. Горките цветя гината на терасата, но  туй е положението. Сами и той само разхвърля - всичко се събаря на земята и съм се отказала от идеята да ми е подредена къщата - по-добре детенце да играе и да се чувства добре. Този период все някога ще мине...  newsm78
Галентинка, все се надявам да можеш да влизаш  и все пак да организираме детски РД.
При нас разходките са с пълна пара. Тези дни ще довършим стаята на Сами - днес избрах килима. Дадох и пердета да се ушият. Аз нали мога да шия, но честно не ми се отварят машините и не ми се занимава. Дано само шивачката добре да се справи, че май много много не й беше ясно за какво става въпрос, та аз й давах напътствия кое как!  #Crazy
Засега толкова чао и цунки

# 212
  • Мнения: 1 209
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН,ИВE!!!                                          
БЪДИ МНОГО ОБИЧАНА, ЗДРАВА И ЩАСТЛИВА!ВЕСЕЛО ИЗКАРВАНЕ И МНОГО УСМИВКИ ДНЕС!


БАБКА ЖАБКА,ДА ТИ Е ЖИВО И ЗДРАВО ДЕТЕНЦЕТО! ВСИЧКО НАЙ-ДОБРО!
ВЕСЕЛО ИЗКАРВАНЕ НА ПРАЗНИКА!

# 213
  • Мнения: 2 494
ЧРД ИВОН!!!!!!!!!!ПОЖЕЛАВАМ ТИ САМО ПРЕКРАСНИ НЕЩА ДА ТИ СЕ СЛУЧВАТ!!!!

Джули, май скоро ще правиш прощъпулник, браво на момчето!!!

Йони е много добра ученичка-днес я заведох от 8 сутринта и ми казаха като я взех, че е образцова ученичка!!!! Много ми я хвалят, добро дете, яде спи и така.....дано е все така!!!!
Утре сме за цял ден!!!
Аз почвам работа на 2 октомври, днес говорихме с шефа ми, няма търпение да се върна, аз имам ама няма как!
Утре пристигат майка ми и сестра ми, и племенничката ми!!! Нямам търпение толкова много ми липсват, че сме далече!!!!!!!!

Целувки!!!

# 214
  • Мнения: 391
ИВЕ, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН! ЖЕЛАЯ ТИ МНОГО ЗДРАВЕ И ЩАСТЛИВИ МИГОВЕ!  bouquet

БАБКА ЖАБКА, ЧЕСТИТА РОЖДЕННИЧКА! ДА ВИ Е ЖИВА И ЗДРАВА!

Аз имам много работа и в офиса нямам никакво време да ви чета.  Толкова Помощи при пътуване и Зелени карти направихме, че имам чувството, че тези почивни дни в България няма да остане жива душа.

Резервирахме клуб за РД на Рали и вече ми е по-спокойно. Много ми хареса един в Гео Милев, светличък, просторен и новичък. Другите два в района не ми харесаха, единия е много малък, а на другия залата за родители е като коридор, може ли да си поканим гостите на такова място. А децата, за да стигнат до залата за игра, минават през нещо като склад на бара. А най-интересното е, че като им гледах сайтовете, този който резервирахме най не ми хареса. Съвсем различно е да видиш всичко на живо.

# 215
  • София
  • Мнения: 203
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, Ивон! Пожелавам ти много здраве, щастие и успехи!   bouquet

[ММЗ, честито бебче на приятелката ти и лека бременност на сестра ти!
Волтажче, кумата ми роди, а най-добрата ми приятелка е бременна - аз имам брат  Laughing.

# 216
  • Мнения: 5 322
bdbaloni ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, ИВОН  bdbaloni! БЪДИ ЩАСТЛИВА И ВИНАГИ ВЛЮБЕНА  newsm51!

newsm59 БАБКА ЖАБКА, ЧЕСТИТО ТИ РОЖДЕННИЧКА  И СТУДЕНТКА newsm59! УСПЕХИ И САМО ДА ТЕ РАДВА  baloni!

Зори, мъника е страхотен ездач  Grinning! И изобщо не го е страх, браво!
Райчева, как хубаво подскача Райчо в бънджито  smile3503! Ние тая работа така и не сме я овладели. Сладура изглежда великолепно -  строен, усмихнат  Hug!
Честито на малките християнчета   bouquet!
Джулка, браво на ходещото човече, по-точно бягащото  Joy!
Меган, успех на малката ученичка  Hug!
ММЗ, честито бебче на кумата ти   ylinfant! И лека бременност на приятелката  preggo!
При нас ново - опитваме се да се пуснем и да стоим сами, но падаме в изненадващи посоки. Пълзим с бясна скорост  newsm30. Прегръщаме играчки и правим много мили муцунки с много жални звуци. Дърпаме всички кабели и натискаме копчета на телевизора. Все интересни неща.
Лека нощ на бебоци и мами newsm46!


# 217
  • Мнения: 122
здравейте
Цитат
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, ИВОН  ! БЪДИ ЩАСТЛИВА И ВИНАГИ ВЛЮБЕНА  !

 БАБКА ЖАБКА, ЧЕСТИТО ТИ РОЖДЕННИЧКА  И СТУДЕНТКА ! УСПЕХИ И САМО ДА ТЕ РАДВА  !
съжалявам, че го цитирам, но нямам много време да пиша и да спестя няколко минутки Embarassed. Честито и на двете!

Ами, от къде да започна? Ние се върнахме от морето още на 13 септември. Мишо от начало не хареса морето, а се плацикаше в нещо като локвичка /разрушен пясъчен замък/. След 3 ден обаче, като реши, че иска да се къпе и хопа-тропа лазейки се запътваше към голямата локва. Много се радваше да влиза заедно с мен на по-дълбокото. И за мое учудване се отпускаше на повърхността на водата и понякога чак риташе с крачета сякаш плува /за мое съжаление това го правеше само при мен, а и освен мен нямаше кой друг да фотографира, та.... Whistling/ Както повечето деца и той не подмина да опита в първите дни пясъка, водата, фасовете... С други думи изкарахме добре, уцелихме на време и почерняхме Grinning, ама снимки още не съм качила Embarassed, направо съм за  #2gunfire.  Когато го направя ще ви разкажа по-подробно.

Та, когато се прибрахме, реших първо да изчета всичко и тогава да ви пиша. И тамън стигнах до писането, мъжа ми ми каза, че търсят учител по англ език в основното училище на 100м от нас. И понеже преди да родя се водех фиктивно на работа във фирмата на свеки, набързо пресметнах + и - и беж да си търся дипломите /незнайно по какви причини бяха у майка/, да пиша автобиографии и да се занимавам с кандидатстване. Е, одобриха ме и от 18.09 съм на работа. само където още не ми е приключена трудовата книжка и не съм подписала договор. Когато стане това ще ви черпя, виртуално Joy. И сега да се оправдая, че пак не съм ви чела, но обещавам в скоро време да го сторя!

Междувременно Мишо беше и на консултация. Малко е хремав и за пореден път пропускаме ваксините, а са ни сложени само дтк. И Мишо тежи само 8600, но е 79 см.

Май това е за сега, желая ви лек ден и се надявам да не съм ви отегчила с мойте писания в телеграфен стил. Обичам ви   bouquet и да нацелувате дечицата

# 218
  • Мнения: 378
Здравейте момичета,

Ние се завърнахме в София - но ще бъде за кратко - особено ако е времето е хубаво и може да се язди.
За малкият- да не си помислите че той язди -само го качихме на коня- все още е малък, но от догодина ще го кача- казаха ми че може и аз ще го кача- много искам да му дам основата- а пък после ако той иска да продължи - ще го направи - ако ли не - негова си работа. Иначе да ви се похваля - ставам все по добра ездачка - вече мога да си подкарвам коня в тръс и освен това да не падам  Joy сега остава да пробвам и галоп - и няма да имам равна Simple Smile Не съм очаквала - но най трудното нещо е да вземеш да подкараш коня - особено в тръс - като усетят че не си добър ездач и започват да ти правят номера от рода - да спрат на най близката сянка и прочие (само за протокола - новаците яздят без стремена, нагайка и всички допълнителни атрибути подкарващи коня и каращи ездача да му е по лесно) Та това са новините от моята и на Алек ездаческа кариера....

ПОнеже онзи ден не исках да пиша на латиница, затова започвам днес със всичките пропуснати пожелания:

Честит Рожден ден на Стоян и Камен - да са все усмихнати и здрави и да радват мама и тате! Heart Eyes

Честит Рожден ден и на Ивон - да умее да се радва на всички хубави моменти и да цени съкровищата които има   bouquet


Честито на бабка жабка рожденничката и студентката! Все успехи да жънат

МИрамакс - здравей, хубаво е че си си намерила работа  Hug

Райчева- малкият е голям сладур. дано всичко се оправи бързо при него Simple Smile

Джули - честито ти проходил мъж.

Меган - успех на ученичката -дано е все така послушна.

Момичета - колко от вас ще остават с малките мушмули и няма да се връщат на работа- лично аз реших и зимата да си остана с моят - нещо не мога да се разделя с него....

# 219
  • Мнения: 5 322
Зори, брой ме в групата на мами в къщи. Не успях да се нарадвам на баткото като бебе - с Валерия ще наваксвам всички пропуснати моменти   girluu!
Мира, честита нова работа! Успехи  smile3525!

# 220
  • Мнения: 2 282
Лека и приятна работа желая на завръщащите се на работа!  Simple Smile
Честито на рожденничките, бъдете много щастливи!

Аз твърдо оставам с Ели до 2рата и годишнина. Макар че знае ли човек... Но най-хубавите моменти с Катето бяха дните преди да тръгне на ясла, а аз на работа - по цял ден скитосвахме навън, общувахме, учехме се на какво ли не, вървяхме и пеехме, играхме футбол... Всичко това е толкова сладко между 1 и 2 години. А сега иска на детската площадка, на люлките в парка, на компютъра или пред телевизора. Отвратително е. Макар че донякъде ме устройва, все пак имам и дете в количка още, трудно ми е с футбола.

Джулка, като гледам, прощъпулник ще правиш  Heart Eyes Да ти кажа за питката - никва философия не е. Колкото и неграмотно да месиш, все ще се по.учи нещо ядливо. Тоне е като да правиш козунак, макар че дори и там се успява без опит. Затова зарежи бабите, действай сама, и ще ти е много кеф!

И е време да се оплача. Момичета, напоследък много съм изперкала, ама и мъжа ми явно е на същия хал. Пропуснахме си годишнината - 15 септември. Това ни беше 15тия 15ти септември заедно, и първия, за който никой от двама ни не се сети!!!!!! Обикновено си правим хубава вечер у нас или навън, разменяме подаръци.... А сега се усетихме 4 дена по-късно Sad И то не аз, а мъжа ми! Горкия, помислил си, че аз съм се сетила, ама изчаквам да видя той кога ще се сети.

# 221
  • Мнения: 122
ехе, пак съм аз Hug. да не повярва човек как за един ден пиша за  Peace път
Относно работата, забравих да ви спомена, че всъщност аз комай съм си с детето #Crazy newsm78. Учудихте  ли се? Ами нали ви казах, че е в училището на 100тина метра от нас. Най хубавото е, че свеки има книжарница точно пред училището. До нея пък имаме малък двор с домашно направени пързалка и люлки /нали в рода са 3 деца и на продавачката в книжарницата са 2 и 2 комшийски/. Та по принцип там си е весело и си седяхме там по цял ден, цялото лято. С други думи, преподавам си аз урока или изпитвам и хвърлям по някой и друг поглед на свеки с Мишо. Направо е супер, защото когато не съм в час мога да си го и гушкам. Кой е кат мен? Heart Eyes

А относно мамите в къщи - изобщо не бях мислила по въпроса да започвам работа толкова рано, но кога друг път щях да получа толкова добри условия -почти нямам стаж, а ме назначиха, опит като учител имам само 1год, децата ги виждам през прозореца на стаята и не давам пари за път и хранене на работното място Mr. Green Между другото и скъпоценното майчинство от 160 лв. го прехвърлям на мъжа ми - има трудов договор, ще се води по майчинство, но пак ще работи  Party. И сега ако не съм за завиждане?

Е, сега като се похвалих нещо ще се обърка /по закона на Мърфи/, ама карай да върви! Всяко зло за добро, ще мисля в последствие кое му е било хубавото Grinning

Хайде пак чао за сега

П.С. Mr. Green облаче права си за възрастта между 1 и 2 год. Много хубаво си прекарвахме и ние с моят батко, но откакто се роди малчо, Юли тръгна на градина и вече няма време да си играем както преди. Незнам дали на него му липсва, ама на мен много.

Облаче, голяма работа, че сте забравили за годишнината, важното е, че все още се обичате и сте щастливи заедно. Случва се човек да забрави нещо. Тази година всичко си беше наред, но миналата год ние с моят мъж пропуснахме датата на годишнината от сватбата, а беше едва 3та. В 9ч. вечерта кума се обади и вика честито, а мъжа ми се пули на телефона и не се сеща за какво иде реч. Та тогава той, макар и късно ни подсети. И ние хоп, веднага на заведение. Изкарахме си много готино, макар че нищо не беше организирано предварително

# 222
  • Мнения: 700
Уф, затри ми се постинга!
Накратко!
Честито на рожденниците - Стоян, Камен , Ивон и сестрата на Ер-ка!
Браво на Райчо! Явно бънджито му харесва!
Харесах си клуб за Рождения ден - нов в квартала, събира до 25 деца. Много ми хареса. Става и за големия Рожден ден. Сайта още не е готов : http://prikazka.net.

# 223
  • Мнения: 700
Абе я да се оплача!
Вчера мъжа ми беше зает и аз си взех всободен следобед и се отправих бодра-бодра да прекарам един весел следобед с Ема преди да замине при баба си.
Пристигам - бавачката я приспива. Реших, че е подходящо време да й сложа капки за уши , защото спи и е мирна. Капнах й в едното уше, сложих й памуче и излязах, за да мине малко време, да поемат и тогава да я обърна на другата страна за другото уше.
На Ема леглото е до стената, а с тясната си страна е облегнато до шкаф, на който е повивачката, покрита с пелена.
Капките оставих на повивачката, като само сложих капкомера върху шишето без да го завивам.
Няма и 2 минути и чувам едно туп. Изтичах и видях Ема права - ухилена, целите й ръце в жълтите мазни капки и шишето се търкаля на земята. Явно се е пресегнала, дръпнала е пелената от повивачката и така е докопала шишето с капките. Нямаше капки около устата. Веднага я взех, пъхнах си пръста в устата й - нямаше нищо, нито следа от капките, близнах слюнката не беше горчива, дадох й бибата и после я опитах - пак нямаше горчивина. Бърках й в гърлото, но нищо не свърших... И не знаех повече какво да правя. Тя беше цял следобед весела и усмихната, хапна си с апетит. После я разходих, дадох й по-голямо парче плод и тя повърна - нямаше следа от капките.
Изживях огромен ужас! Не го пожелавам на никой!
И много внимавайте какво оставяте покрай децата, че не знаете как и кога ще го докопат...

# 224
Благодаря още веднъж на всички за пожеланията.

Вчера така стана, че само с мъжа ми празнувахме. и по-добре стана така, че откакто Любчо се роди по-рядко общуваме. Бяхме в едно заведение (Brasserie) с азиатска кухня и ни беше много забавно, защото като четохме менюто и си представяхме някакви супер специалитети със засукани съставки, а накрая в голями чинии ни поднесоха някакви джвъчки, от които си останахме гладни. нещо като "Дорсия" във филма "Американски психар", ако сте го гледали.

Lo доста детски клубове се навъдиха напоследък в нашия квартал, което е чудесно. наистина си е стресиращо, това което си изживяла с Ема. добре че не е опитала капките.
Мира честито за новата работа. наистина късмет, че ти е толкова наблизо.

аз мисля да започна работа на половин ден от ноември. защото не ми се стои зимата в къщи. офиса е на 5 минути от нас, така че няма да губя време в път. а и ще работя с мъжа ми и свекърва ми и няма да се налага да спазвам работно време. още не знам дали ще се получи, но ще пробвам.

Общи условия

Активация на акаунт