Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 67

  • 36 555
  • 737
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 7 898
Да, вагинозата излиза с точна бактерия и подходящи антибиотици. Тя се характеризира с увеличено течение. Аз често имам такива.
Явно е нещо друго. 2 пъти съм имала сърбежи без нищо да излезе на МБ. Питай гинеколога за лактоглобули например. Може да намалят дискомфорта.
Трудно ми е да ти обясня, но когато се прави микробиология, като се погледне под микроскоп и се виждат clue cells.

# 511
  • Мнения: 127
Благодаря на всички включили се с коментар за микробиологията ми. Вчера говорих с лекарката ми и потвърди, че засега няма бактерии или гъбички. Увеличените левкоцити може да се дължат на части от бременността или от стартираща инфекция. Предписа ми 6 дни полижинакс, след това гинофит и паралелно си взех пробиотик. Нямам оплаквания вече, но при мен обикновено протичат безсимптомно.

# 512
  • Мнения: 34
Здравейте мами, в 17г.с седмица съм, днес докато пътувах усетих пробождащи болки ниско долу и след като пристигнах легнах да си почина, обаче от време на време пак ме наболява корема, въпреки че пих ношпа. Мисля да отида в болницата за да ми се влее система, нали по преценка на лекаря. Вие какво мислите да чакам ли утре да отида на преглед или да ходя още сега?

# 513
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 786
Здравейте мами, в 17г.с седмица съм, днес докато пътувах усетих пробождащи болки ниско долу и след като пристигнах легнах да си почина, обаче от време на време пак ме наболява корема, въпреки че пих ношпа. Мисля да отида в болницата за да ми се влее система, нали по преценка на лекаря. Вие какво мислите да чакам ли утре да отида на преглед или да ходя още сега?
Ако много те боли и с почивка или но шпа не минава, за свое спокойствие иди да те видят. Но пък по това време къде ли адекватен гинеколог освен по специализираните болници... В някое стандартно спешно отделение се съмнявам да обърнат сериозно внимание... А дали ще има нужда от система или някакви лекарства вече на място ще преценят като те видят.

# 514
  • Мнения: 268
Мнения за д-р Славкова за фетална ехокардиография?

# 515
  • Мнения: 204
Здравейте 😊има ли мами в 7ми месец?
Аз съм в 29та седмица и сякаш доста ме тясната хормоните 😅 интересно ми е да чуя при вас как е или само аз съм се побъркала 😅

# 516
  • Мнения: 81
Аз🙉🙊🙈едва ли си по- зле от мен

# 517
  • Мнения: 102
Здравейте мами, искам съвет. Излиза ми мъдрец, случайно разбрах, тъй като нещо по бузата ми от горната страна ме дервше все едно афти, като погледнах пробил мъдрец, чак се плаша. Какво да правя бременна съм в 20та седмица

# 518
  • Мнения: 4 144
Здравейте мами, искам съвет. Излиза ми мъдрец, случайно разбрах, тъй като нещо по бузата ми от горната страна ме дервше все едно афти, като погледнах пробил мъдрец, чак се плаша. Какво да правя бременна съм в 20та седмица
Аз си го изтърпях цялото му поникване.

# 519
  • Мнения: 352
Момичета, отчаяно търся решение на проблема си, който е следния:
Родих преди 4 месеца и бях 63 кг. сега вече съм 50.. срам ме е да изляза на пътя, изглеждам ужасно. Освен това нямам сили.. чувствам се като парцал.
Как да кача отново килограмите си?

# 520
  • Мнения: 3 114
Скрит текст:
Момичета, отчаяно търся решение на проблема си, който е следния:
Родих преди 4 месеца и бях 63 кг. сега вече съм 50.. срам ме е да изляза на пътя, изглеждам ужасно. Освен това нямам сили.. чувствам се като парцал.
Как да кача отново килограмите си?
Колкото и да е странно мини на диета. Но не за отслабване. Изчисли си колко калории има нужда организма ти, ако кърмиш добави и за кърмене и завиши калориите с още 200-300. Раздели порциите на 3-4 основни яденета със междинни закуски. Калориите да идват от месо и основни въглехидрати - картофи, ориз, добавяш и зеленчуци. На междинните хапвания сложи плодове. Ако имаш възможност ходи на фитнес, но само с тежести. Така ще се стегнеш и оформиш, няма да си отпусната и да имаш мазнини само на места /корем, бедра/.
Еееех, де да имах твоя проблем. Hug

# 521
  • Мнения: 5 234
Момичета, отчаяно търся решение на проблема си, който е следния:
Родих преди 4 месеца и бях 63 кг. сега вече съм 50.. срам ме е да изляза на пътя, изглеждам ужасно. Освен това нямам сили.. чувствам се като парцал.
Как да кача отново килограмите си?
Разкажи как се храниш, кърмиш ли, наспиваш ли се. Вероятно си преуморена и нямаш време да ядеш. Спокойствие, достатъчно сън и здравословна храна + спорт вероятно ще ти се отразят прекрасно. Успех!

# 522
  • Мнения: 352
Обикновено не закусвам, понеже нямам време да приготвя закуска. Пия 1 кафе.  Обядвам,  после вечерям и това е. Иначе се наспивам. За спорта - всяка вечер извеждам малкия с количката. Не кърмя.

# 523
  • Мнения: 3 124
Провери хормоните на щитовидната, ако искаш да качиш закусвай, аз си правя мюсли с мляко, бързо е, хапвам докато малката играе.За сили е нужна силна храна, витамини, достатъчно вода.

# 524
  • Мнения: 102
BonniBonn, Здравей, та мен не ме боли, но ме драска гърло възможно ли е да е от него, а дори не е червено и носът ми също, същата страна дупката е запушена, та аз си ми беше запушен носът, но преди два дни беше по - добре, но от това ли е не знам...

Общи условия

Активация на акаунт