2021 Февруарски Мами Тема II

  • 35 762
  • 744
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 39
Мен при феталната в 18 г.с. ме посъветва док. да направя след 3 седмици, защото бебчетата ще са по-големи и по-добре ще се виждат сърчицата. Така че смятам да я направя

# 526
  • Мнения: 374
Аз съм от Варна, тук я правят доц. Шивачев и д-р Христов ( за когото нищо не знам). Знам, че д-р Румен Маринов от НКБ София е най-добрият и национален консултант. Чудя се да се разкарваме ли до София, че е доста пътя.

# 527
  • София
  • Мнения: 6 015
Аз няма да правя фетална ехокардиография, на втората фетална казаха, че всичко е наред и е излишно.

# 528
  • Мнения: 828
Аз мислих в началото да ходя ,защото аз имам проблем.. но на 2те фетални сърцето на бебето си е съвсем наред и няма смисъл общо взето. То се ходи ,ако се забележи проблем ☺️

# 529
  • Мнения: 1 046
Аз мислих в началото да ходя ,защото аз имам проблем.. но на 2те фетални сърцето на бебето си е съвсем наред и няма смисъл общо взето. То се ходи ,ако се забележи проблем ☺
И аз съм със сърдечни проблеми , та се чудя ако бебка е ок на феталната трябва ли да се доверя от раз и да не ходя или д а отида за всеки случай

# 530
  • Мнения: 25
Аз днес ходих на втората фетална и не можа хубаво да види всичко,че ме кара да пия вода поне литър и пак не можа и ми записа час за др.седмица и ме иска с пълен пикочен мехур🙄

# 531
  • Мнения: 374
Аз също съм с междукамерен дефект и за това се чудя.
Аз мислих в началото да ходя ,защото аз имам проблем.. но на 2те фетални сърцето на бебето си е съвсем наред и няма смисъл общо взето. То се ходи ,ако се забележи проблем ☺
И аз съм със сърдечни проблеми , та се чудя ако бебка е ок на феталната трябва ли да се доверя от раз и да не ходя или д а отида за всеки случай

# 532
  • Мнения: 828
Ами аз няма да ходя. 2ма различни лекари ми казаха, че проблеми няма 😂

# 533
  • Мнения: 20


 Здравейте,вчера бях на фетална морфология.Имам нужда от информация относно: HC/AC( campbell ),
FL/HC  (hadlock).Имам звездички срещу стойнотите, а незнам какви са нормите и как се изчисляват.Някой знае ли какви са референтните стойности,има звездичка на тези две стойности,което ме навежда на мисълта че не са в нормата.

# 534
  • Мнения: 12
Здравейте, мамите от Пловдив, може ли да ми предложите добър доктор за ФМ ? Благодаря Ви предварително 😊

# 535
  • Мнения: 444
Скрит текст:


 Здравейте,вчера бях на фетална морфология.Имам нужда от информация относно: HC/AC( campbell ),
FL/HC  (hadlock).Имам звездички срещу стойнотите, а незнам какви са нормите и как се изчисляват.Някой знае ли какви са референтните стойности,има звездичка на тези две стойности,което ме навежда на мисълта че не са в нормата.
Това са съотношенията на обиколката на главата спрямо обиколката на коремчето и обиколката на главата спрямо дължината на фемура. И двете съотношения са показатели, които служат за определяне на гестационната възраст. По принцип се изчисляват в проценти като има съответни вариабилни за тях. Различните школи смятат, че всяко от тях има диагностична стойност след определена гестационна възраст ... примерно някои показатели се следят след 28г.с, някои чак след 35г.с.  Не съм гинеколог и не зная кое кога се следи и съответно не бих се наела да интерпретирам на база таблични данни, съветвам те и ти да не го правиш, за да не се притесниш излишно. Това, че апарата извежда тази стойност не означава задължително, че тя е показателна за този етап на бременността. Освен това, някои машини са така настроени, че да мерят по едно замерване определено от доктора, други мерят средна стойност на всички замервания ... ама доктора къде е цъкнал ... ако е цъкнал да снима малко по-нагоре или по-надолу за да види малкия мозък да речем .. там обиколката е по-малка и ни направило съотношението по-голямо.
Малко дълго стана .... мисълта ми е, че ако имаше нещо смущаващо, доктора щеше да ти каже. Намираме си много неща, за които да се тревожим, което сигурно е нормално, но най-важното сега е да сме максимално спокойни Blush Ако все пак ще го мислиш, се посъветвай със специалист Hug
Здравейте, мамите от Пловдив, може ли да ми предложите добър доктор за ФМ ? Благодаря Ви предварително 😊
Д-р Борислав Иванов, практикува в Медлайн.

Последна редакция: вт, 29 сеп 2020, 15:07 от AnMary

# 536
  • Мнения: 1 113
На мен на втората фетална ми казаха, че всичко си е наред, но ако искам мога да ида и на ехокардиография. Ходих в Надежда при д-р Маринов. Останах много доволна. Внимателен е, оглежда всичко подробно и после обяснява. ☺️

# 537
  • Мнения: 115
Здравейте, мамите от Пловдив, може ли да ми предложите добър доктор за ФМ ? Благодаря Ви предварително 😊
Борис Стоилов посетих аз за първата фетална и второта отново ще ми бъде при него. Лично аз съм много доволна.

# 538
  • Мнения: 2 883
Здравейте, мамите от Пловдив, може ли да ми предложите добър доктор за ФМ ? Благодаря Ви предварително 😊
Борис Стоилов посетих аз за първата фетална и второта отново ще ми бъде при него. Лично аз съм много доволна.

И аз ходих при него на първа фетална и съм меко казано очарована. Отношение, професионализъм на ниво.
И понеже не съм се представяла в темата Simple Smile Здравейте Simple Smile надничам от доста време, но не ми беше до писане, че до скоро ми беше лошо. Термина ми е за 25.02, чакаме момиченце според д-р Стоилов 🥰 втора бременност ми е, каката е на 1.10г.
Приятна вечер

# 539
  • Мнения: 39
Здравейте, мамите от Пловдив, може ли да ми предложите добър доктор за ФМ ? Благодаря Ви предварително 😊

Аз бях при Васил Даскалов. Работи срещу Пълмед. Аз лично останах много доволна, внимателен, обясни ми всичко с подробности. Като цяло отношението на целия персонал е на много високо ниво.

Общи условия

Активация на акаунт