2021 Февруарски Мами Тема II

  • 35 762
  • 744
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 191
Аз съм вече в 23та г.с. и досега съм + 3.4 кг. (от тях 2 кг качих през петия месец). Но то при мен няма и кога да кача повече с работата и университета 😀. 171 см съм и започнах от 57 кг, т. е. нормално тегло преди бременността, не съм била кльощава. Бебчо е 500+ гр засега и си расте даже е и по-едричък. Докторът ми се накара да си обърна повечко внимание и да спра едно от двете начинания, но ясно му заявих, че нямам право да ми идва в повече, след като съм решила да си запазя детенцето. (ще си го гледам самичка, затова Simple Smile)

# 661
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 320
Аз съм 177 и съм качила 12 кг. Преди бременността бях 58, което с моят тежък кокал си бях направо кльощава. АГ то не ми е казвала нищо за кг, и без това едва се вижда че съм бременна, а камо ли в 25 г.с.. не се ограничавам от нищо, единствено се старая последното хранене да ми бъде около 19ч.
Някоя мама имала ли е кошара тип next to me? Моля да споделите отзиви от такава, ако имате. Не визирам удобство за кърмене, а по-скоро мобилност из стаите.

# 662
  • София
  • Мнения: 6 015
Хриси, съжалявам, че си била изправена пред такъв избор, но си взела правилното решение! Надявам се семейството ти да те подкрепя Simple Smile

# 663
  • Мнения: 191
Хриси, съжалявам, че си била изправена пред такъв избор, но си взела правилното решение! Надявам се семейството ти да те подкрепя Simple Smile
Не искам някой да ме съжалява, сами носим отговорност за изборите си в живота. Simple Smile Взех се в ръце веднага. Със средното си образование намерих работа, с която си изкарвам две средни заплати за България, така че все едно работят двама. 3/4 ги заделя за бебчо, останалото си ми стига за мен. И майчинството ще е по-високо вероятно. Натоварвам се максимално сега, за да си позволя 2 финансово осигурени години, в които да се съсредоточа върху образованието и бебчето. Не бива да гледам на него като пречка, а като още по-голям стимул. Дори и на 20 човек може да порасне изведнъж. Не съжалявам за избора си. Искам само да сме здрави, пък с другото ще се справим. Имам морална подкрепа от семейството си, но то и само от такава имам нужда, благодаря им, че ме разбраха и приеха решението ми. Доста рядко ги виждам, веднъж на 2-3 месеца, но нямам много време да се прибирам при тях. Те също са млади хора, които си имат своя живот и не смятам, че са длъжни да поемат моята отговорност. Simple Smile Благодаря за разбирането, все пак. Обикновено избягвам да споделям как стоят нещата, защото отсреща в повечето случаи посрещам доста негативизъм.

# 664
  • Мнения: 16
Правих изследвания за б12 и вит.д сега пия на капки вит б12,пия магнерот 3х2табл и ибупрофен 400мг на ден изписан он невролог...казвам ви някакъв ужас е ..😥[quote author=-INA-73 link=topic=1243576.msg41554571#msg41554571 date=1602743681]
Някой с болки в ръцете? Направо е непоносимо особено през нощта😔😔😔

На мене ми изтръпваха през ноща, като стана болката беше силна, раздвижвам се 5 мин преди да отида до тоалетната, че не мога да отворя вратата. Последните 2-3 нощи като, че изчезнаха, НО на мене ми беше високо нивото витамин В9-фолиева киселина, спрях я и сега съм добре.
Помисли дали нещо не ти влиае - храна, добавка, достатъчно вода приемаш ли ?
[/quote]

# 665
  • Мнения: 514
Здравейте на всички, включвам се и вас да ви чета. По принцип термина ми е на 16.03, но ще съм планово секцио понеже имам конизация 2017г, и сложен серклаж заради скъсената ми шийка след консумацията. В 18+3 съм, но не усещам още бебока и съм в пълен филм дали всичко е наред, първа бременност ми е след един аборт в 6 г.с януари месец. Пия но шпа 3х2, магнерот 3х2 и утрогестан 1х2 си слагам. Мин.седмица прокървих и лежах в софиямед няколко дни слагаха ми системи с кормагнезин. Надявам се всичко да е наред на втора фетална съм чак на 3.11.

# 666
  • Мнения: 16
Всичко ще е наред!Аз също пих същите неща поради аборт и киста,но тя вече се пукна е не пия нищо.Спокойно

# 667
  • Мнения: 450
Някоя мама имала ли е кошара тип next to me? Моля да споделите отзиви от такава, ако имате. Не визирам удобство за кърмене, а по-скоро мобилност из стаите.
Намам личен опит с тази, но мамите от отчетната на баткото ползваха и бяха доволни. Недостатък: в някакъв момент, когато бебони порасне малко, почва да се бута в мама и да не зачита много личното пространство. 😀
Аз ползвах Aeromoov travel cot и я местех из целия апартамент и на балкона. Няма колелца, но е мега лека и минава през вратите без да я сгъвам. Бебето обаче го вадех като местех кошарта. Целодневно и целонощно я ползвах до към 6я месец на бебето. После го преместих в стаята му, в дървената кошара, а на тази подвижната свалих нивото и си играеше в нея. Пак ще си я ползвам.

# 668
  • Мнения: 3 546
Аз съм 177 и съм качила 12 кг. Преди бременността бях 58, което с моят тежък кокал си бях направо кльощава. АГ то не ми е казвала нищо за кг, и без това едва се вижда че съм бременна, а камо ли в 25 г.с.. не се ограничавам от нищо, единствено се старая последното хранене да ми бъде около 19ч.
Някоя мама имала ли е кошара тип next to me? Моля да споделите отзиви от такава, ако имате. Не визирам удобство за кърмене, а по-скоро мобилност из стаите.
Аз тръгнах от наднормени кг. По добре е да се пазя, как ли не съм се мъчила да отслабвам, преди бременността и не ще и не ще. Ще видя как ще е след раждането и ще ходя на обстоини прегледи да не би да има нещо нередно, което да пречи. Може и до ген да е - мама и татко са с наднормено тегло. По добре да се пазя сега и да гледам да не кача много.

# 669
  • Мнения: 1 501
Здравейте на всички, включвам се и вас да ви чета. По принцип термина ми е на 16.03, но ще съм планово секцио понеже имам конизация 2017г, и сложен серклаж заради скъсената ми шийка след консумацията. В 18+3 съм, но не усещам още бебока и съм в пълен филм дали всичко е наред, първа бременност ми е след един аборт в 6 г.с януари месец. Пия но шпа 3х2, магнерот 3х2 и утрогестан 1х2 си слагам. Мин.седмица прокървих и лежах в софиямед няколко дни слагаха ми системи с кормагнезин. Надявам се всичко да е наред на втора фетална съм чак на 3.11.
Здравей, не се притеснявай за това, че не усещаш бебето. Аз ги усетих чак в 20 г.с (при мен са двечки) и също бях много притеснена, но сега си ги усещам постоянно и ми е по-спокойно. Всичко ще е наред, само спокойствие.

# 670
  • Мнения: 514
Благодаря, на това се надявам и аз всичко да е наред с бебока:heart_eyes:

# 671
  • Мнения: 16
Включете ме и менннн🙈🙊🙉 3 февруари термин момиче🤰

# 672
  • Мнения: 9
Как сте момичетааааа 😍 Вече започнахте ли с покупките 🤩🥰

# 673
  • Мнения: 7 685
Не. Живот и здраве, в края на 8ми, началото на 9ти даже. Нямам даже един чорап купен, не виждам и смисъл.

# 674
  • София
  • Мнения: 6 015
Ние си имаме всичко от баткото и ще купуваме само дреболии - памперси, части за помпата, мокри кърпички и дрешки за изписването и ако нещо друго много ме грабне. Вече взехме дървено легълце, което се монтира до спалнята ни. За мен подготовката ще е в пране и гладене Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт