Парфюмни размисли и страсти - 248

  • 49 561
  • 749
  •   1
Отговори
# 735
  • Габрово
  • Мнения: 1 017
Момичета ,напоследък много взе да ми харесва La Nuit Tresor.

# 736
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
A от къде ги купувате тези?

Търся от векове парфюм с преобладаващ ветивер и бобена тонка... Убийте ме, не знам защо, но такова чудо няма. Или е едното, или е другото... никога не са заедно в комбинация. Тази Орхидея Нера Уд ми е изключително интересна !
Има, има - Hermessence Vetiver Tonka https://www.fragrantica.com/perfume/Herm-s/Hermessence-Vetiver-Tonka-2672.html

Аз пък искам този Bal d'Afrique Byredo, с който го оприличават. 💜
Ах, Балът, Балът този парфюм е превъзход.Yellow Heart Много е красив La Nuit Tresor, секси, шлейфов, забелязващ се и оставящ приказна диря след себе си най- добър лично за мен от серията.Аз пък не искам вече да е топло, искам студ, обичам зимните месеци.Парфюм за след малко ще бъде самата нежност и изисканост в бутилче, както само Картие го могат за мен, Карат.Purple HeartRevolving HeartsSparkling HeartHeartbeat Не сложен, не натоварващ, силно женствен, в прекрасен бленд, обичам го и ми стои божествено, какво ми трябва повече?Cupid

# 737
  • Мнения: 10 012

Да! Grinning Веднага го позна!
https://www.fragrantica.com/perfume/L-Artisan-Parfumeur/Traverse … sphore-10463.html

FatalSnare, на снимката са захаросани ябълки, но ме подсети, че сега му е времето на LPRN. Нося го малко, въпреки че го харесвам.
Този месец ще нося толкова хубави неща, че е малко вероятно да страдам по нещо ново.

Малко парфюмен хумор:

= Gucci Guilty Absolu
= Hanae Mori
= Balenciaga B Intense

Последна редакция: вт, 01 сеп 2020, 10:11 от Dez

# 738
  • Мнения: 646
Момичета ,напоследък много взе да ми харесва La Nuit Tresor.
Четири поредни дни/нощи бях с него, пръсках по многооо, до такава степен, че в един момент се чувствах мега пренаситена. Вчера нямах търпение да поема глътка свежест с Круизния Ейнджъл.
Скрит текст:
Ама аз съм така - песен, филм, ястие, парфюм... хареса ли ми, вманиачавам се и го повтарям и експлоатирам, докато ми втръсне; после следват дълги паузи.
Много е хубав, дълбок и опияняващ... В началото ми се видя точно като A La Folie версията, а някак не ми е готино да имам два еднакви, но не, различни са.
Има една нотка, която не мога да определя, но много ми харесва - мирише ми на нещо като сусам или печен слънчоглед. 😀 Да, знам, че не звучи особено секси, но на мен така ми мирише и ме побърква от кеф.
Предполагам, че е папируса, кой знае... Виждала съм растението, но нямам спомен да е имало някакъв запомнящ се аромат.
Фийдбекът за La Nuit е жесток обаче, чак странно.
А шлейфът и радиусът на излъчване са нещо като след ядрен взрив, усеща се на метри от носителя; не е за свенливи и интровертни натури.

***
Моята диета отиде по дяволите, ама аз си знаех, че не съм фен на ограниченията.🥳
След като разбрах, че любимият ми Orchid Soleil е спрян вече и наблюдавам как лека-полека цените му растат в ибей, побързах да се запася с още малко.
Сбъднах си и една друга ретро мечта с Dior Addict Eau Fraiche 2004 - искрено се надявам да го харесвам все още, както и да не дойде някой див ментак.
И ей така пак на ретро вълна, бумнах почти на сляпо Ricci Ricci.
После четох, че приличал на Еуфория КК, която аз вече имам и търкалям в шкафа над 5 години; или на Гучи Гилти Абсолю, който също имам. 🙄 Дано не е вярно, ще видим.

# 739
  • Мнения: 2 401
Днес и аз съм на ретро вълна. След едно излизане на кафе с мили дружки и попадането ми за няколко часа в зелен облак, спомен от младежките ми години, импулсивно си поръчах един Eden на Cacharel. Навремето съм изпръскала няколко бутилки от него - харесвах го много и сега, много рядко, веднъж годишно, го усещам по улицата и все още ми е симпатичен.
Странен парфюм, съставен е от всичко, което не харесвам  - пъпеш, мимоза, лотос, сантал, че и водни, дори леко блатни нотки има, а е привлекателен за мен.
Сега отивам да го взема, дано не се разочаровам и ми хареса да го нося отново след толкова много години.

Последна редакция: сб, 05 сеп 2020, 20:03 от bubanka

# 740
  • Мнения: 906
silver pearl, мислех, че в този век само аз нося Eden Simple Smile Усетих го в един магазин и го закупих.Продавачката много странно ме изгледа, явно отлежава отдавна Simple Smile

# 741
  • Мнения: 2 401
Никак не си сама, с мен ставаме три! Green Heart
Взех си го, никак, ама никак не съжалявам. Ароматът е почти непроменен, липсва нещо малко, не мога да преценя какво, което правеше мненията за него толкова полярни. По  - укротен и леееко химичен, но е запазил добре характера си и умопомрачителния си шлейф. На фона на толкова съсипани парфюми, стари и нови, от мен -  похвала за Кашарел.

Последна редакция: вт, 01 сеп 2020, 13:27 от silver pearl

# 742
  • Бургас
  • Мнения: 5 920
Ох silver pearl и tamar, след вашите оди на възхвала за Идън изпадам в ужасТ да не стане новата форумска мода.
Момичета, не купувайте Идън на сляпо! Няма да имате с кого да го размените!
Труден аромат, главоболен /лично за мен/ наистина с умопомрачителен шлейф.

# 743
  • Мнения: 439
Аз пък реших да се запозная с Masaki Matsushima. Поръчах и разносих Shiro и Matsu.
Shiro е уютен и мил парфюм. При мен започна с аромат на лосион за тяло, който се промени до хладен полъх на чистота. Трайността му е удивителна за такъв тих парфюм. Изключително коректен аромат, който не би обидил никой.
Matsu започна с прекрасни люляци, направо ме върна в началото на пролетта, в момента 4-5 часа след нанасянето му доминират мускус и захаросани бадеми. Не мога да си кривя душата , очаквах люляците да продължат по-дълго.
В заключение и двата аромата са с изключителна трайност макар и прибрани. И двата не са ми дзен, но са в хюга стил. Аромати, които човек би носил заради себе си.

# 744
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 153
И аз харесвам Cacharel, имам спомени от преди доста години, харесвах Anais Anais и по-късно Amor Amor. Една колежка разпознавахме винаги с нейния любим Noa. Имам все хубави спомени с марката. Не познавам нищо от по-новите издания, тази марка не съм виждала никъде тук.

Забравих да добавя и Cacharel Promesse, също много приятен парфюм.

# 745
  • Мнения: 2 401
Аааа, Янче, чак оди! То навремето малко хора харесваха Eden, пък сега съвсем няма да се намерят такива, предполагам. Flowers Hibiscus

# 746
  • Бургас
  • Мнения: 5 920
Е, сега. Аз не съм казала че чак не го харесвам. Просто ме разболява /физически/. Иначе аромата е силен, цветен, тубеРОЗАВ, плътен и шлейфов.
Пък преди-сега - то аз сега харесвам аромати, които преди никак не ми допадаха. Пораснах за тях, а и ниаче пораснах Flushed

# 747
  • Мнения: 6 930
Помня отпреди години рекламата на Eden   в списанията, много красиви картини. Обаче, когато най - после го пробвах, нищо райско не открих. Особен аромат си е...Интересно ми е как ли ще ми се стори сега.

# 748
  • Мнения: X
Днес ретрото ни е цапардосало по главите всички май! Grinning Аз бях на един клик от поръчка на... Gucci Rush, но се спрях. Ще взема да си купя едно малко Cat Deluxe на Наоми, за да не изсипя по-голяма сума за нещо, което сигурно няма да нося ... почти изобщо.
А някой познава ли обявеният за по-носим двойник и съименник Azalee Lalique?

# 749

Общи условия

Активация на акаунт