Парфюмни размисли и страсти - 248

  • 49 641
  • 749
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 005
Този никъде го няма наличен. Иначе точа лиги от отдавна по него.

magicjo, благодаря!  🤗

# 721
  • Мнения: 31 311
A от къде ги купувате тези?

Търся от векове парфюм с преобладаващ ветивер и бобена тонка... Убийте ме, не знам защо, но такова чудо няма. Или е едното, или е другото... никога не са заедно в комбинация. Тази Орхидея Нера Уд ми е изключително интересна !
Има, има - Hermessence Vetiver Tonka https://www.fragrantica.com/perfume/Herm-s/Hermessence-Vetiver-Tonka-2672.html
И то в изключително съчетание.

# 722
  • Мнения: 918
Моля за коментар, който познава и двете версии
La Panthere и La Panthere Legere. Какви разлики намирате в двата парфюма и струва ли си да има човек и двата?
позволявм си да се включа с мнение. Избирах преди време целенасочено между двата и твърдо съм за лежерната пантера. Много як и извън времето парфюм, не е ретро, а просто е класически. Другата пантера нещо не ми е ок. Лежерната е бижу. Няма да изпадам в описания, но ми носи усещане за хубава, поддържана жена:) и никак не е лежерен що се отнася до присъствие, шлейф и трайност. Богат и красив парфюм. Пробвайте и двата. За мен това е един от малкото, купувани след проби.

# 723
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 158
Търся от векове парфюм с преобладаващ ветивер и бобена тонка...

Във Фрагрантика можеш да потърсиш по ноти, макар че нотите които се листват по принцип аз лично не ги приемам като постулат. Ветивера и бобената тонка по принцип се използват в базата, която може да е основа на най-различни аромати - ако разчиташ на Фрагрантика, парфюми с тези ноти са Coco Mademoiselle, Dahlia Divin Le Nectar, Lolita Lempicka, Chanel 19 Poudre и прочие. Сама виждаш че един с един не си приличат. Как ти хрумна всъщност тази идея, може би има нота от средата на парфюма която би ти била по-полезна да търсим..

# 724
  • Мнения: 918
Търся от векове парфюм с преобладаващ ветивер и бобена тонка...

Във Фрагрантика можеш да потърсиш по ноти, макар че нотите които се листват по принцип аз лично не ги приемам като постулат. Ветивера и бобената тонка по принцип се използват в базата, която може да е основа на най-различни аромати - ако разчиташ на Фрагрантика, парфюми с тези ноти са Coco Mademoiselle, Dahlia Divin Le Nectar, Lolita Lempicka, Chanel 19 Poudre и прочие. Сама виждаш че един с един не си приличат. Как ти хрумна всъщност тази идея, може би има нота от средата на парфюма която би ти била по-полезна да търсим.. двете на едно място ли търсите?

# 725
  • На черешатааа
  • Мнения: 1 012
Jollie от физически магазин в Сз

# 726
  • София
  • Мнения: 1 976
Jollie - защо не преслушаш Arabian's Secret Summer Vetiver?
Скрит текст:
Много елегантно и меко, слънчево съчетание на модерен ветивер и изкусителна тонка...

Между другото, забравих преди седмица-две да споделя, че марката има нови аромати - лудница! Amber Blue за феновете на топлия и уютен сочно-плодов амбър, както и прелестния Absolute talisman - изумителна свежест и натурален характер. Absolute talisman го препоръчвам на тези с вкус към цитрусово-мъхестите, чисти и подчертано елегантни парфюми. Имаше и още един от бялата линия - с водещо нероли, но му забравих името.

# 727
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 512
A от къде ги купувате тези?

Търся от векове парфюм с преобладаващ ветивер и бобена тонка... Убийте ме, не знам защо, но такова чудо няма. Или е едното, или е другото... никога не са заедно в комбинация. Тази Орхидея Нера Уд ми е изключително интересна !
Има, има - Hermessence Vetiver Tonka https://www.fragrantica.com/perfume/Herm-s/Hermessence-Vetiver-Tonka-2672.html

Аз пък искам този Bal d'Afrique Byredo, с който го оприличават. 💜

# 728
  • Мнения: 1 005
Благодаря на всички, които се включиха с коментари! Всъщност няма идея защо точно искам ветивер с тонка. Наумила съм си, че би било разкошна комбинация, в случай че и двете нотки се усещат отчетливо и са основен играч, а не просто подложка Simple Smile

P. S. Чудя се каква ще е новата темаа... 😀

# 729
  • Мнения: 10 016
Добро утро в новия месец! Flowers Hibiscus

Днес е първият учебен ден Books, и ще го открия с аромат, който ми е в челната петорка на най-любими аромати на всички времена. Two Hearts Няма начин да не го познаете. Grinning
Ароматна гатанка:
Скрит текст:





И аз съм в нетърпеливо очакване на новата тема. Balloon

# 730
  • Мнения: 36 038
откривам месеца със смокинята на ферари
нови дъна и нови трепети - няма Simple Smile

# 731
  • Мнения: 2 423
Dez, Traversee du Bosphore?

# 732
  • София
  • Мнения: 859
Dez само Black perfecto си представям - кожа и череши Heart Eyes Много любим Heart

# 733
  • София
  • Мнения: 849
Търся от векове парфюм с преобладаващ ветивер и бобена тонка... Убийте ме, не знам защо, но такова чудо няма. Или е едното, или е другото... никога не са заедно в комбинация.
Има, има - Hermessence Vetiver Tonka https://www.fragrantica.com/perfume/Herm-s/Hermessence-Vetiver-Tonka-2672.html
И то в изключително съчетание.

Потвърждавам, един от абсолютните ми любимци за всички времена HeartbeatHeartbeatHeartbeat

# 734
  • Мнения: 8 470
Добро утро и честит ни нов месец. Нека да е колкото се може по-дълго слънчев и топъл, нищо че на тези температури ароматите  изчезват за часове. Да си призная, че наруших парфюмната диета с Tonka Reminiscence, но просто не устоях на описанието. За мен има големи прилики с  Табако ванил на Том Форд и дори е по-хубав от него. Не се натрапва, не ме души, а за цената.... няма какво да коментираме. Иначе ме вълнуват и други нови, но съм решила да не купувам нищо поне, докато не излезе нещо, което много, ама много искам. Чак толкова много, че не мога да се удържа. От размените имам страхотни попадения, за което благодаря на момичетата тук. Flowers Hibiscus

Общи условия

Активация на акаунт