Парфюмни размисли и страсти - 249

  • 56 062
  • 729
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 013
Имам и двата, харесват ми много ( особено Oud Satin Mood), но са много различни. Локумена роза... аз поне не усещам такава.
Подкрепям,и при мен няма локумена роза в Oud Satin Mood за щастие Bowtie Още малко да се захлади и го вадя Nerd

Днес съм с Клое Клое, една от малкото рози,които много харесвам!

Последна редакция: ср, 23 сеп 2020, 09:11 от Ре

# 721
  • Пловдив
  • Мнения: 40 843
А Номан на Клое как го описвате?

# 722
  • Мнения: 10 015
Приближаваме се към нова тема, и ще побързам с моята Септемврийска рекапитулация, въпреки че има още седмица.

При нас е циганско лято, може би силно казано, но хладни сутрини и много топло време през останалата част на деня. В резултат на това се оказа, че не мога дори да погледна сладки аромати като Alien Fusion и Angel EdT 2019.

Моята Великолепна Септемврийска петорка:

1. Jour Absolu, с който се сбогувах
2.  Alien Flora Futura, който беше с мен в много специални и победни моменти TrophyTrophy
3. Hermes L'Ombre des Mervelilles - моят спокоен Зен аромат с прекрасна тонка и настъргани портокалови корички (същите от Еликсира, пренесени в Сянката, но без тъмните гори тилилейски).
4. YSL Libre- началото е великолепно, сочно, но след острия завой в който поема в суха посока, започва един сблъсък на лавандула с портокалов цвят, който възприемам дисхармонично.
Сравних го с друг лавандуло-тонков красавец- J'ose for men, Eisenberg. J'ose е в пъти по-добрият аромат. Libre печели с красивото бутилче, но е прехвален. Остава ми 25/50мл, ще го довърша, и няма да повтарям.
5. Nomade - мисля, че му е топло, бързо се губи, но е толкова хубав, че ми се носи. Засега ще го отложа за октомври.

Ще завърша месеца с безумно красивия Shalimar Sur la route du Mexique.
https://www.fragrantica.com/perfume/Guerlain/Shalimar-Ode-a-la-V … exique-18414.html
Залепи ме за стола това нещо. Имам много мъничко останало, около 5мл. Настърганият шоколад избухва в началото и преминава в пудрено какао до края. Прекрасно нещо, и най-красив в точно това време. Two Hearts
Ще го нося докато свърши.

Така че в този месец отбелязвам 2 дъна- Jour Absolu и Shalimar Mexique.

# 723
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 781
Dez, мексиканския Шалимар и аз го имам, но не можах да го оценя подобаващо.Така и стои, пръскала съм го за проба 2-3 пъти, но  химията я няма между нас  Sad  . Дори не знам защо още го държа ..

# 724
  • Мнения: 6 930
Alien Flora Futura се оказа неочаквано за мен хубав аромат, много женствен. Не мога да се сетя на какво ми напомня и се побърквам направо, някакъв парфюм, който съм душила преди много време и не е нито един от показаните "подобни" във фрагрантика.

# 725
  • Мнения: 5 304
А Номан на Клое как го описвате?
Номад е доста обсъждан, мисля, че и трите му версии. В по-стари теми има полезни мнения, които сигурно ще се намерят с търсачката на форума. Аз мога да се изкажа само за ЕДП, тъй като другите версии не познавам. За мен е красив, изискан и секси едновременно, отчетливо усещам аромат на слива, горска зеленина и фрезия (в този ред).

# 726
  • Мнения: 2
Момичета, пак съм аз с питането за аромата, на който мирише магазина на Scandal в Парадайз мол. Не съм от София, а в магазина нямали телефон ( звънях в мола).Молбата ми е някоя от Вас ако работи, или има път натам да попита. Момичето каза, че е мъжки аромата, каза “Патос”, нещо аква и бях сигурна, че ще го намеря.Изрових всичко в нета с подобно име и не намирам. Дето се вика съня си загубих, но това едва ли е изненада за Вас:)Моля помагайте!

# 727
  • Мнения: 2 248
Да напишем молба до управата на мола за информация:)...все ще ни влезнат в положение хаха...

# 728
  • Мнения: 2 257
Управата на Скандал не са най-приятните хора, изобщо даже.
Но със сигурност магазинът има телефон, обади им се Simple Smile Натисни отстрани контакти, което е под "за магазина"
https://globalbrands.bg/bg/store/scandal

# 729

Общи условия

Активация на акаунт