С какво ви дразнят мъжете /тема №5/

  • 43 680
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 799
От любопитство прочетох до сега темите и не мога да се сдържа да не попитам:
Как си ги избрахте за съпрузи, когато има толкова неща в тях, които така ви дразнят ?

# 16
  • Мнения: 669
Много просто. Като си ги избирахме не бяха такива, или са били, но умело са ги крили тези си качества.

# 17
  • София
  • Мнения: 38 861
О, айде стига. Да ти нарисувам таблица с положителни и отрицателни качества ли искаш?
Или разбивка с дейности по години?
Нали темата е да се оплачем?

# 18
  • Мнения: 3 865
От любопитство прочетох до сега темите и не мога да се сдържа да не попитам:
Как си ги избрахте за съпрузи, когато има толкова неща в тях, които така ви дразнят ?

Ми аз лично не го избирах - просто така се стекоха събитията - бях убедена, че точно за този трябва да се оженя и не ме интересуваше защо.
Иначе още тогава го видях що за стока е и даже се опитах да и избягам от него. Но не стана - той ме хвана и не ме пусна и ме накара да си мисля, че точно него искам. Дразни ме, но не съжалявам, че избрах него - къвто и да е е това е моят мъж. И децата ми ме дразнят ама си ги обичам и не ги сменям за по-добри

# 19
  • София
  • Мнения: 12 011
Мързела също! От февруари виси вкъщи! Време имаше, имахме и някакви пари. Стаята на децата крещи за ремонт - тапети, таван, гардероб. Не, не можело сега. Едвам го навих да разменим местата на едното легло и скрина.

А ти пари не изкарваш ли?

# 20
  • София
  • Мнения: 38 861
Да, защо?

# 21
  • София
  • Мнения: 12 011

Защото от постовете в тази тема останах с впечатлението, че това е само негово задължение.

И мм така. Сгреши, ама яко. В смисъл - с работата и финансово. Аз му повторих 30 пъти : "Август ще закъсаме". Той седи и мълчи. Като пън! Накрая замина по работа, той има командировъчни, а аз да го духам. И като го питам по телефона пак ми ги мота някакви и не ми отговаря кога ще имаме някакви пари!!!

# 22
  • София
  • Мнения: 38 861
Ох, добре. Давам отчет. Той взе последна заплата края на май. Юни месец карахме с неговите пари. Аз имах спестени, с които изкарахме юли. Аз се водя на работа, но в момента взимам съвсем малко пари, ще ми преведат на 15.08. Септември - октомври ще имам повече работа и пари съответно.
Той работи юни и юли в една печално известна фирма, за която всички му казваха, че ще го прецакат. Е, прецакаха го.
И така, в момента нямаме нищо.

Последна редакция: ср, 12 авг 2020, 14:17 от Rockstar

# 23
  • Мнения: 46 580
От любопитство прочетох до сега темите и не мога да се сдържа да не попитам:
Как си ги избрахте за съпрузи, когато има толкова неща в тях, които така ви дразнят ?
Е, по същата логика - защо има мъже, които се рдазнят от жените си, не са ли гледали като са избирали Simple Smile
На маса всички са готини и в началото, когато е иху-аху не личи. После като дойдат децата и отговорностите, си показват истинските лица.

змия, може би доходите ѝ не стигат да покрива нуждите на 3-ма + куче.

# 24
  • Мнения: 10 799
Цитат
Е, по същата логика - защо има мъже, които се рдазнят от жените си, не са ли гледали като са избирали Simple Smile
На маса всички са готини и в началото, когато е иху-аху не личи. После като дойдат децата и отговорностите, си показват истинските лица.

Права си, избираш си я, НО после не се оплакваш, защото си си я избрал сам ! И като избираш, гледаш и си преценяваш дали може да свикнеш със някой нейни .... странности. Освен това много от двойките сега живеят заедно преди брака, чака че има време за наблюдения. Е, не че няма и артисти де - има. Но определено отговорностите и мързела си лича във една връзка в самото начало. Дойдат ли децата и двамата се променят.
Simple Smile

# 25
  • Мнения: 3 865
Цитат
Е, по същата логика - защо има мъже, които се рдазнят от жените си, не са ли гледали като са избирали Simple Smile
На маса всички са готини и в началото, когато е иху-аху не личи. После като дойдат децата и отговорностите, си показват истинските лица.

Права си, избираш си я, НО после не се оплакваш, защото си си я избрал сам ! И като избираш, гледаш и си преценяваш дали може да свикнеш със някой нейни .... странности. Освен това много от двойките сега живеят заедно преди брака, чака че има време за наблюдения. Е, не че няма и артисти де - има. Но определено отговорностите и мързела си лича във една връзка в самото начало. Дойдат ли децата и двамата се променят.
Simple Smile

не е задължително след децата мъжът да се промени. Моят не се промени. Иначе да - ако си наблюдателен още в самото начало всичко си личи

# 26
  • Мнения: 46 580
Права си, избираш си я, НО после не се оплакваш, защото си си я избрал сам ! И като избираш, гледаш и си преценяваш дали може да свикнеш със някой нейни .... странности. Освен това много от двойките сега живеят заедно преди брака, чака че има време за наблюдения. Е, не че няма и артисти де - има. Но определено отговорностите и мързела си лича във една връзка в самото начало. Дойдат ли децата и двамата се променят.
Simple Smile
Не личи, за съжаление. Някои черти излизат точно в критични моменти, като раждане на дете, финансови проблеми, здравословни и т.н. И когато се прояви (а това може да стане и 10 г. след съвместно съжителство) всеки има право да изкаже несъгласието си и да търси начин за решаване. Затова е и темата - да сподели човек, когато има нужда и да му олекне.

Аз живях с мъжа ми 4 г. преди брака и после още 3 г. след, докато се роди детето и видях, че е припрян в определени ситуации. Примерно при оправяне на багажа при пътуване, ремонти и други по-сериозни отговорности. Той пък не беше забелязал моята мудност. Преди сме били с по 1 кат дрехи на гърба си, мяташ в сака и тръгваш, няма как да усетиш.
Напаснахме се и го обръщаме на шега в такива случаи, но ако едната страна си прави пас, нормално е другата да се дразни.

# 27
  • Мнения: 3 865
Ако не си го видял какъв баща е няма как да го знаеш преди да се роди детето. Дори да си го видял как се държи с чужди деца изобщо не значи, че със своите ще е същия - обикновено гледат пред хората да правят добро впечатление ама после в къщи е друг човек. Но повечето неща се усещат много бързо дори в дребните на вид реакции. Аз всичко виждам и много хора покрай мен се дразнят, че обръщам внимание и правя проблем от нещо на пръв поглед нищожно. Но това точно нищожното често говори много за човека - просто много хора предпочитат да не се натоварват уж излишно и да не издребняват и така игнорират важни сигнали

# 28
  • София
  • Мнения: 38 861
Въобще идеята, че хората са праволинейни е тотално погрешна. Имам десетки примери на близки хора, които са постъпили различно при различни обстоятелства.
Мм, примерно 3 пъти ми е помагал много. Първият път беше малко след като се запознахме и основна причина да реша, че Той е.
И 3 пъти ме е насосвал в тъпи ситуации без изход или поне без негово желание и действие за изход. Ама за месеци говоря, не за минути.

# 29
  • Мнения: 3 865
Точно тия, дето най-много държат да изглеждат принципни и праволинейни на практика си реагират точно както им изнася на моментa и следват единствено интереса и кефа си директно нарушавайки принципите си.
Аз винаги съм казала, че имам един единствен принцип и той е да действам според ситуацията. Рядко го нарушавам Wink

Общи условия

Активация на акаунт