С какво ви дразнят мъжете /тема №5/

  • 43 721
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 39 117
При него проблемът е, че ми прехвърля на мен ситуацията. Щото трябва да ходи на работа. Ъхъ. Много ме дразни. И после вика "Нищо не мога да направя".

# 31
  • Мнения: 5 832
Пък аз се оплаквам от моя, че все търси комуникация с мен за всичко и се счупва от работа...Пепел ми на езика!

# 32
  • Мнения: 1 468
Моят току-що ми прати меме с думата "вишист", изредена заедно с други неправилно написани. Аз му викам, какъв е проблемът точно с тази дума? И той ми излезе с аргумента, че се пишело "висшист"! Аз тази дума по друг начин освен "вишист" не съм я виждала написана никога и му казах, че "висшист" не ми харесва и не го възприемам. Да не говорим, че е и трудно за произнасяне. А той посмя да спори с мен! Аз му викам, добре де, ами "вишестоящ"? Той ми разправя в отговор, че от 2012 година била отпаднала формата от речника! Все едно съм готова да се впечатля от мнението на хора, според които трябва да се пише "напът" вместо "на път"! Какво да ви кажа, не беше такъв като се взехме!

# 33
  • Мнения: 12 473
Пък аз се оплаквам от моя, че все търси комуникация с мен за всичко и се счупва от работа...Пепел ми на езика!
Мда. Същото и на мен ми е в повече..
Както и че всичко иска сега и веднага.

# 34
  • София
  • Мнения: 12 026
Моят току-що ми прати меме с думата "вишист", изредена заедно с други неправилно написани. Аз му викам, какъв е проблемът точно с тази дума? И той ми излезе с аргумента, че се пишело "висшист"! Аз тази дума по друг начин освен "вишист" не съм я виждала написана никога и му казах, че "висшист" не ми харесва и не го възприемам. Да не говорим, че е и трудно за произнасяне. А той посмя да спори с мен! Аз му викам, добре де, ами "вишестоящ"? Той ми разправя в отговор, че от 2012 година била отпаднала формата от речника! Все едно съм готова да се впечатля от мнението на хора, според които трябва да се пише "напът" вместо "на път"! Какво да ви кажа, не беше такъв като се взехме!

Подразнил те е с това, че знае как се пише правилно думата висшист?
Или че е имал наглостта да ти покаже твоя грешка?

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Баба ми казваше:мъж ли е-утрепи го Joy И не е казвала,че трябва да има причина за това.. Grinning

# 36
  • Мнения: X
Едно от качествата на моя, които не разбирам, е, че вечно оправдава другите с думите "еее, той/тя си е такъв". Побякога му се качват на главата, но той е много далече от конфликта. Все преглъща, все оправдава.
Даже вчера имахме спор какво ще направим, ако хазяинът ни без предупреждение и със собствен ключ си влезе в жилището на своя глава. За ММ тови не било нормално, но нямало да се подразни и да напраеи проблем...

Ghibli, в твоя случай той наистина явно просто си е такъв Grinning

# 37
  • Мнения: 46 641
Ghibli, това е градивна критика Simple Smile предпочитам да ме поправи близък човек и да науча нещо ново, вместо в друга ситуация да ми се присмиват непознати или да сгафя служебно. 
Скрит текст:
висше
висшестоящ
За "на път" и "напът" не става дума за лично мнение. Те имат съвсем различно значение и неправилното им използване променя смисъла на изречението.

# 38
  • Мнения: 1 008
Баба ми казваше:мъж ли е-утрепи го Joy И не е казвала,че трябва да има причина за това.. Grinning

Дядо ви от какво почина ?

# 39
  • Мнения: 1 468
Подразнил те е с това, че знае как се пише правилно думата висшист?
Или че е имал наглостта да ти покаже твоя грешка?

Второто, разбира се!
И както казах, не го приемам за грешка, защото от хора, които налагат да се пише "напът", акъл не приемам!

Постът ми беше написан с ирония, ако не е станало ясно Stuck Out Tongue Winking Eye



@Не се сърди, човече: по мое време "на път" се пишеше единствено разделено и по тази причина слятото изписване за мен е новоизмислена глупост, която няма да приема до края на живота си, пък ако щат да ме обвиняват в неграмотност.

И точно това му разправям, че "вишестоящ" преди 2012 си е било правилно изписване!

Последна редакция: ср, 12 авг 2020, 15:54 от Ghibli

# 40
  • София
  • Мнения: 12 026

И точно това му разправям, че "вишестоящ" преди 2012 си е било правилно изписване!

Това категорично не е вярно.

# 41
  • Мнения: 3 865
Едно от качествата на моя, които не разбирам, е, че вечно оправдава другите с думите "еее, той/тя си е такъв". Побякога му се качват на главата, но той е много далече от конфликта. Все преглъща, все оправдава.
Даже вчера имахме спор какво ще направим, ако хазяинът ни без предупреждение и със собствен ключ си влезе в жилището на своя глава. За ММ тови не било нормално, но нямало да се подразни и да напраеи проблем...


Правилно ли разбрах, че хазяинът ти има ключ от жилището ви? Редно ли е да е така?

# 42
  • Мнения: 1 468

И точно това му разправям, че "вишестоящ" преди 2012 си е било правилно изписване!

Това категорично не е вярно.


https://kaksepishe.com/tag/%D0%B2%D0%B8%D1%88%D0%B5%D1%81%D1%82% … 0%BE%D1%8F%D1%89/

# 43
  • Мнения: X
Едно от качествата на моя, които не разбирам, е, че вечно оправдава другите с думите "еее, той/тя си е такъв". Побякога му се качват на главата, но той е много далече от конфликта. Все преглъща, все оправдава.
Даже вчера имахме спор какво ще направим, ако хазяинът ни без предупреждение и със собствен ключ си влезе в жилището на своя глава. За ММ тови не било нормално, но нямало да се подразни и да напраеи проблем...


Правилно ли разбрах, че хазяинът ти има ключ от жилището ви? Редно ли е да е така?

Не е редно да е така. И по принцип би трябвало да няма. Но съм сигурна на 1000%, че има.

# 44
  • Мнения: 5 832
Пък аз се оплаквам от моя, че все търси комуникация с мен за всичко и се счупва от работа...Пепел ми на езика!
Мда. Същото и на мен ми е в повече..
Както и че всичко иска сега и веднага.
Явно кой каквото няма това иска. С две думи - няма угодия. Sweat Smile
Просто сме различни в някои отношения и явно затова ме дразни. Той е приказлив, обича всичко да си споделя, дори и най-незначителните неща, може да реши сам, но не, трябва да го обсъди с мен задължително, колкото и незначително решение да е. Още с отварянето на очите почва да бърбори и това ме вади от равновесие. Аз съм малко бурсук, често имам нужда да няма никой около мен, никой да не ми говори, да си стоя сама в тишина, сутрин мразя да ми говорят, не обичам да обсъждам неща в подробности, особено маловажни, то и важните не обичам де, ама се налага. Ама какво да го правя, такъв си е, тва да са му кусурите, че като знам какви изроди има, това си е направо дребна работа. Но ако ми легне вкъщи като бременна булка и не пипва нищо, няма да го изтрая и ден.

Общи условия

Активация на акаунт