Поредната подобна - вярвате ли в: Kаквото ти е писано.

  • 7 236
  • 286
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 865
Благодарна съм, не знам що оставаш с други впечатления - не за всичко разбира се.  Но благодарността ако не е искрена и не идва от сърцето, а е просто мантра, която цели да ти внуши, че се чувстваш по начин различен от тоя, по който се чувстваш, това е самозаблуда и е вредна. Трябва да се търси начин да обърнеш нещата в своя полза така че наистина да си благодарен. А да си пасуваш и да благодариш за гадостите в живота си чиста проба идиотизъм, бягство от реалността и от отговорност. Аз вярвам, че винаги има начин и решение - номерът е да го откриеш. Но то никога не е да наденеш розовите очила и да си внушаваш зорлям че всичко е наред

# 76
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Налагаш си да изпълняваш очаквания, реални или въображаеми, които другите имат към теб, но ти реално не желаеш. Затова се самосаботираш.

Его и супер- Его...  вътрешна битка водиш. Съветът ми е да спреш да се преструваш и да започнеш да се държиш както ти идва от вътре

# 77
  • Мнения: 12 473
Е кои гадости?
Имаш 3 читави деца, мъж, който сама си си избрала, голяма къща, образование, че и свободно време доста. ?

# 78
  • София
  • Мнения: 29 105
Така е. Вчера ходих на фитнес, преди това се чувствах като парцал. Но стиснах зъби и отидох. Ти си избрала да не стиснеш зъби, никой не ти е виновен за личния ти избор. Ето това е бягство от личната отговорност.

# 79
  • Мнения: 32 518
Е кои гадости?
Имаш 3 читави деца, мъж, който сама си си избрала, голяма къща, образование, че и свободно време доста. ?

Много хора не оценяват това, което имат и все са недоволни.

# 80
  • Мнения: 14 805
Вярвам,да.Един се ражда с огромен талант в някаква област и се развива въпреки пречки и обстоятелства.Съдбата му помага.Друг е сакат и болен,трети красив и това определя пътя в живота му.Примерно.
Аз пък ненавиждам  приказката,че всеки сам определя съдбата си.Някой се старае,бори и пак не се получава.Имаше упреци към майките на деца с увреждания,че те са виновни,децата им да са болни.Абсолютен идиот,може да се изкаже така.Преди доста години Юлиян Вергов философстваше в някакво тв предаване,в този дух,че всичко си зависи от теб и дрън,дрън.Зависи донякъде.Спомена и хронично билните.Да,ако някой злоупотребява с алкохол,цигари,храна,субстанции и се е довел до болест,ок.Съгласна съм,но за автоимунни заболявания,които също са хронични,каква вина има възрастен човек или дете?Слушах му самодоволното изказване,колко се е борил,все едно другите си лежат.След няколко месеца,същият даваше интервю с гипсиран крак.Олеле!Скъса се от оплаквания,как това му променило плановете.Ами какво да му кажеш освен,че сам си е виновен.Милен Цветков има ли вина,че самозабравило се,презадоволено ла@но го уби на пътя?

# 81
  • Мнения: 5 920
Не вярвам в това, каквото ми е писано. Това означава, че трябва да седя и да чакам това, което съдбата ми е предопределила. Голяма част зависи от нас.

# 82
  • Мнения: 15 619
Ще ме прощавате, но да приравнявате вярата до нищоправене и чакане е  чисто и просто лична глупост.
Скрек, доста противоречива си.

# 83
  • Мнения: 3 865
А ти защо изключваш възможността аз да съм по-невинна от теб?
И какво разбираш под невинни?
В огромна степен животът ни си зависи от нас. Казвам огромна, а не в пълна степен, защото зависим често от решенията на другите хора.
Пример. Пиян шофьор решава да те блъсне. Извън твоя контрол е. Даже и да бягаш, решил е да те забърше.
Или шефа ти реши теб да съкрати.
А описаните надолу случки са толкова смешни, че няма накъде.
Не ти е виновна съдбата.
Ти си решила да имаш деца, сега пък дъщеря ти пречела. Ми родила си я, ще си я търпиш.
Не била спортувала.
Просто те мързи. Не съдбата ти е виновна.
Айде сега и рогатия намеси hahaha    
Ми като не можело да се противиш на рогатия, съюзи се с него.

Нека не обвиняваме измислени приятели или неприятели за собствените си лоши избори и решения.

Няма смисъл.
Има хора и човек да убият, пак ще кажат - съдбата ме накара, рогатия, аз иначе съм божа кравичка hahaha

Имаш изключително грешна представа за мен и за това как функционира света. За мен ти си обладана толкова силно, че дори няма как да го осъзнаеш. Аз поне си усещам набезите и се опитвам да ги неутрализирам, а ти си готова да се съюзиш с черните сили само и само да не ти пречат.

Така е. Вчера ходих на фитнес, преди това се чувствах като парцал. Но стиснах зъби и отидох. Ти си избрала да не стиснеш зъби, никой не ти е виновен за личния ти избор. Ето това е бягство от личната отговорност.

всъщност не си права - много пъти съм се насилвала да спортувам, защото знам, че е добре за мен. Просто не винаги е възможно

Ще ме прощавате, но да приравнявате вярата до нищоправене и чакане е  чисто и просто лична глупост.
Скрек, доста противоречива си.

и аз се чудя защо съдбата я разбират като да легнеш и да чакаш. То няма и как - все трябва да станеш да се нахраниш, да идеш до тоалетна....
Знам, че изглеждам противоречива. То е защото просто и аз не знам истината. Знам само че има нещо там отвъд което ни управлява живота и е много трудно да му се проривопоставим. Някои неща просто се усещат от по-сенситивните  и отворени хора

# 84
  • София
  • Мнения: 29 105
...
Така е. Вчера ходих на фитнес, преди това се чувствах като парцал. Но стиснах зъби и отидох. Ти си избрала да не стиснеш зъби, никой не ти е виновен за личния ти избор. Ето това е бягство от личната отговорност.

всъщност не си права - много пъти съм се насилвала да спортувам, защото знам, че е добре за мен. Просто не винаги е възможно
...
В какъв смисъл да не е възможно? Защото в примера, който даде, е било напълно възможно да отидеш, но ти си избрала да не отидеш.

Не смятам, че има нещо извън нас, което да управлява живота ни. Ние го управляваме и ние, хората, си взаимодействаме, управлявайки го.

# 85
  • Мнения: 3 865
Скрит текст:
...
Така е. Вчера ходих на фитнес, преди това се чувствах като парцал. Но стиснах зъби и отидох. Ти си избрала да не стиснеш зъби, никой не ти е виновен за личния ти избор. Ето това е бягство от личната отговорност.

всъщност не си права - много пъти съм се насилвала да спортувам, защото знам, че е добре за мен. Просто не винаги е възможно
...
В какъв смисъл да не е възможно? Защото в примера, който даде, е било напълно възможно да отидеш, но ти си избрала да не отидеш.

Не смятам, че има нещо извън нас, което да управлява живота ни. Ние го управляваме и ние, хората, си взаимодействаме, управлявайки го.

Това е само и единствено пожелателно да е така. На нас хората много ни се иска да сме богове и всичко да зависи от нас. Уви реалността е различна - не ни харесва и затова отказваме да я приемем

# 86
  • София
  • Мнения: 29 105
Общи приказки, неподкрепени от научнодоказани факти.

Както и да е, да обобщя – Не вярвам в "каквото ти е писано..." Вярвам в собствения личен избор (правилен или не), както и във влиянието на чуждия личен избор върху нас.

Последна редакция: пт, 14 авг 2020, 11:41 от milenaka

# 87
  • Мнения: 859
Вярвам в Съдбата и "каквото е писано". Това, разбира се, не означава да легнеш и нищо да не направиш с живота си. Но колкото и усилия да се полагат, има ситуации, в които нищо не можеш съзнателно да промениш. Тези деклации, че сами си правим съдбата и едва ли не всичко само от нас зависи, са пожалателни, но и надценяващи, според мен. Правиш, каквото и колкото можеш, което считаш, че зависи от теб и толкова.

# 88
  • Мнения: 3 865
Общи приказки, неподкрепени от научнодоказани факти.

Както и да е, да обобщя – Не вярвам в "каквото ти е писано..." Вярвам в собствения личнен избор (правилен или не), както и във влиянието на чуждия личен избор върху нас.

Демек ако те боли глава, но науката не може да установи защо, значи просто си се объркал, но реално нищо не те боли.
Не е лошо преди да напишеш нещо да помислиш

# 89
  • Мнения: 12 473
Главата най-боли от вътрешните противоречия..))

Общи условия

Активация на акаунт