Поредната подобна - вярвате ли в: Kаквото ти е писано.

  • 7 111
  • 286
  •   1
Отговори
# 15
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не, вярвам, че всеки взема някакви решения и действа според тях. Провалилите се им е трудно да признаят грешките си и затова предпочитат тая мантра.

# 16
  • Мнения: 12 473
Не, Скрег - всеки сам се саботира..)

# 17
  • София
  • Мнения: 38 498
Съгласна съм. Голяма част от картата си я градим сами и после започваме да се въртим като хамстери в нея. А всъщност всичко е картон и гриз гриз можем да отидем където си искаме.

# 18
  • Мнения: 3 865
Не, Скрег - всеки сам се саботира..)

понякога да - така изглежда - но е несъзнателно - външен саботьор те кара да го правиш.

Не, вярвам, че всеки взема някакви решения и действа според тях. Провалилите се им е трудно да признаят грешките си и затова предпочитат тая мантра.

За щастие не във всичко съм се провалила. Получила съм награди и всеки ден благодаря на Господ за тях, въпреки че уж сама съм си ги заслужила. Само дето нямах друг избор освен да ги заслужа Wink

Съгласна съм. Голяма част от картата си я градим сами и после започваме да се въртим като хамстери в нея. А всъщност всичко е картон и гриз гриз можем да отидем където си искаме.

можем много работи. Ама имат ли смисъл в крайна сметка

# 19
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Не, Скрег - всеки сам се саботира..)

Често заради грешни модели, научени през детството. Понякога го саботират и хората от средата му. Или близките му са безгласни свидетели, които не подават ръка за помощ, когато е необходимо.

# 20
  • Мнения: 12 473
Твой избор е дали да се оставиш да те саботират. Ако се оправдаваш, че е несъзнателно - значи знаеш разликата и се оправдаваш, т.е пак доброволно се саботираш..)

# 21
  • Мнения: 3 865
Не, Скрег - всеки сам се саботира..)

Често заради грешни модели, научени през детството. Понякога го саботират и хората от средата му. Или близките му са безгласни свидетели, които не подават ръка за помощ, когато е необходимо.

такъв вид обяснения винаги се намират - все някой понякога практически трябва да реализара плана и да ти пречи - не може все случайно тухла да ти е паднала на главата и затова не си стигнал там накъдето си тръгнал.
Но в основата на всичко е едно: Така ти е било писано

Според астрологията примерно около нас има хора, с които сме взаимодействали в преден живот. Ако тогава примерно си помогнал на този човек и той ще ти помогне в този. Ако си му навредил - ще ти навреди сега. Без самият той да е наясно точно защо го прави - просто усеща, че трябва да го направи.

# 22
  • Мнения: 3 865
Твой избор е дали да се оставиш да те саботират. Ако се оправдаваш, че е несъзнателно - значи знаеш разликата и се оправдаваш, т.е пак доброволно се саботираш..)

много наивно. По твоята логика ако излезеш на улицата и там случайно психопат е решил да стреля наред вината си е изцяло твоя, че си бил прострелян. Все пак доброволно си излязъл на улицата.

# 23
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Твой избор е дали да се оставиш да те саботират. Ако се оправдаваш, че е несъзнателно - значи знаеш разликата и се оправдаваш, т.е пак доброволно се саботираш..)

Битката със себе си обикновено продължава цял живот.

# 24
  • Мнения: 12 473
Не. Ще изляза или по-рано или по-късно на улицата.
Защото знам, че ми предстоят още 30-40 г здрави и щастливи години.

# 25
  • Мнения: 9 361
Кога започва училището в Дания? В понеделник ли?

# 26
  • Мнения: 3 865
започна вече тази седмица

# 27
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Какво да ти кажа, тези астрологии, религии и т.н са просто преразказани на прост език изкристализирани истини за живота, насочени към неграмотни хора...  На тях не можеш да им кажеш да не ядат свинско, защото ще получат инфаркт на миокарда, затова завършваш с прокобното "защото Бог ще те накаже"

Та така и тук.. Дълго време свещените книги са били единствената Конституция, която е ръководела хората... масите от неграмотни хора, които имат вътрешна потребност да вярват в свещения Демиург, който наказва грешните и награждава праведните

Малко се дразня, че съвременни хора, гледат на тези книги като на истински Божие слово... то е точно това, от гледна точка на факта, че представя изконни истини за живота на хората, валидни и до днес и за винаги.....но не реално, нали разбирате, Бог не е човек , нито пък говори или пише  Simple Smile

Аз лично много обичам да чета Библията

# 28
  • Мнения: 3 865
Какво да ти кажа, тези астрологии, религии и т.н са просто преразказани на прост език изкристализирани истини за живота, насочени към неграмотни хора...  На тях не можеш да им кажеш да не ядат свинско, защото ще получат инфаркт на миокарда, затова завършваш с прокобното "защото Бог ще те накаже"

Та така и тук.. Дълго време свещените книги са били единствената Конституция, която е ръководела хората... масите от неграмотни хора, които имат вътрешна потребност да вярват в свещения Демиург, който наказва грешните и награждава праведните

Малко се дразня, че съвременни хора, гледат на тези книги като на истински Божие слово... то е тчоно това, от гледна точка на факта, че представя изконни истини за живота на хората, валидни и до днес и за винаги.....но не реално, нали разбирате, Бог не е човек , нито пък говори или пише  Simple Smile

Аз лично много обичам да чета Библията

ти сериозно ли смяташ, че когато Библията е писана пишешите я са били наясно, че свинското води до атеросклерози и инфаркти?

# 29
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Абсолютно вярвам, че са събирали истини от мъдри хора, лечители най- вече, но и философи и както знаем политици... т.е. управници

Общи условия

Активация на акаунт