Поредната подобна - вярвате ли в: Kаквото ти е писано.

  • 7 061
  • 286
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 518
Никой не харесва перспективата, че животът му не е напълно в негов контрол. Ама животът не се интересува особено от личните ни предпочитания.
Хората са склонни да обвиняват другите за неудачите в живота им измисляйки си всевъзможни обяснения като мързел, тъпота, несериозност, грешни решения..... Но с всеки изминал ден се убеждавам, че най-жестокото е да обвиняваш човек в стечението на живота му, защото той на практика се оказва безсилен и никакви неистови усилия не биха му помогнали. А обвинения път хептем.

Същото важи и за биещите се в гърдите, че са постигнали много и са убедени, че всичко е благодарение на личните им качества и заслуги - ето - те знаят как да си живеят живота защото са много добри, кадърни, интелигентни, образовани, smart, трудолюбиви, красиви... А другите са смотани лузъри и затова не им се получават нещата.

Личният ми опит (а той е мнооого дълъг) показва, че може принципно да ти върви или да не ти върви в живота, но в повечето случаи ти върви/не ти върви в нещо конкретно.

Примерно ако ти е писано да ти върви в любовта, каквото и да правиш или да не правиш ще си ти върви, та ако ще да си далеч от класическата красота, ако ще една манджа да не можеш да врътнеш и домът ти да прилича на бунище,  ако ще да еб...ваш мъжете как ти е кеф... те пак ще си тичат след теб и ще ти свалят звезди.
 Ако ти е писано да не ти върви без значение какъв ти е външния вид или да печелиш милиони или да вземеш нобелова награда... просто няма да ти върви и това е.
Ако ти е писано да ти върви в кариерата, с квото и да се захванеш ще ти върви - без значение дали полагаш големи или малки усилия или никакви. Ако ти е писано да не ти върви никакъв труд,  интелект, знания и образования няма да ти помогнат.  
Ако ти е писано да имаш пари и банички да продаваш пак ще имаш. Даже и банички да те мързи да продаваш една лотария ще пуснеш и ще ти се изсипят на главата.
Ако ти е писано да нямаш, колкото и да бъхтиш и да се образоваш и да си кадърен... все няма да си имаш.
Ако ти е писано да си полулярен и да те харесват хората ще ти се случва естествено без да полагаш особени усилия. И на г...з да ги правиш пак ще те харесват. Ако ти е писано да те хейтват целия свят на тепсия да им поднесеш пак ще си те хейтват.

Изобщо май с всички аспекти на живота е така.

В такъв случай всякакви усилия да промениш предначертаното са труд на вятъра и допълнителни разочарования.

Според Библията уж нямало съдба, а всички житейски неволи се дължат на грехове поколения назад, които ти трябва да платиш щеш не щеш.

Всяко отделно духовно учение или наука си има свое конкретно обяснение за този феномен.
Едни му викат карма, други късмет, астрологията обвинява звездите, нумерологията - числата...
Но без значение в какво вярваш във всяко учение съществува теорията за предначертаното както и за свободната воля, която разбира се ти дава избор да кривнеш от пътя си, но нещо по-силно винаги те бута в твоя си изначално предначертан рано или късно.

Коментари?
За теми като тази, върху която можеш да размишляваш колкото си искаш, можеш да дадеш много примери, но доказателства няма, аз избирам коя версия ме кара да се чувствам добре и живота продължава.
Избрала съм да вярвам, че каквото постигна мое си е, независимо дали е положително или отрицателно. В моя живот хубаво по случайност няма, лошо по стечение на обстоятелствата има, но винаги е било придружено с тъпи постъпки от моя страна.
Не съм особено съгласна, че "писано ти е да ти върви в хххх". Каквото ми е трябвало да стане съм го направила да ми върви. Отказвам да повярвам, че е така.
За религията няма да коментирам.

# 31
  • Мнения: 3 865
Скрит текст:
Никой не харесва перспективата, че животът му не е напълно в негов контрол. Ама животът не се интересува особено от личните ни предпочитания.
Хората са склонни да обвиняват другите за неудачите в живота им измисляйки си всевъзможни обяснения като мързел, тъпота, несериозност, грешни решения..... Но с всеки изминал ден се убеждавам, че най-жестокото е да обвиняваш човек в стечението на живота му, защото той на практика се оказва безсилен и никакви неистови усилия не биха му помогнали. А обвинения път хептем.

Същото важи и за биещите се в гърдите, че са постигнали много и са убедени, че всичко е благодарение на личните им качества и заслуги - ето - те знаят как да си живеят живота защото са много добри, кадърни, интелигентни, образовани, smart, трудолюбиви, красиви... А другите са смотани лузъри и затова не им се получават нещата.

Личният ми опит (а той е мнооого дълъг) показва, че може принципно да ти върви или да не ти върви в живота, но в повечето случаи ти върви/не ти върви в нещо конкретно.

Примерно ако ти е писано да ти върви в любовта, каквото и да правиш или да не правиш ще си ти върви, та ако ще да си далеч от класическата красота, ако ще една манджа да не можеш да врътнеш и домът ти да прилича на бунище,  ако ще да еб...ваш мъжете как ти е кеф... те пак ще си тичат след теб и ще ти свалят звезди.
 Ако ти е писано да не ти върви без значение какъв ти е външния вид или да печелиш милиони или да вземеш нобелова награда... просто няма да ти върви и това е.
Ако ти е писано да ти върви в кариерата, с квото и да се захванеш ще ти върви - без значение дали полагаш големи или малки усилия или никакви. Ако ти е писано да не ти върви никакъв труд,  интелект, знания и образования няма да ти помогнат.  
Ако ти е писано да имаш пари и банички да продаваш пак ще имаш. Даже и банички да те мързи да продаваш една лотария ще пуснеш и ще ти се изсипят на главата.
Ако ти е писано да нямаш, колкото и да бъхтиш и да се образоваш и да си кадърен... все няма да си имаш.
Ако ти е писано да си полулярен и да те харесват хората ще ти се случва естествено без да полагаш особени усилия. И на г...з да ги правиш пак ще те харесват. Ако ти е писано да те хейтват целия свят на тепсия да им поднесеш пак ще си те хейтват.

Изобщо май с всички аспекти на живота е така.

В такъв случай всякакви усилия да промениш предначертаното са труд на вятъра и допълнителни разочарования.

Според Библията уж нямало съдба, а всички житейски неволи се дължат на грехове поколения назад, които ти трябва да платиш щеш не щеш.

Всяко отделно духовно учение или наука си има свое конкретно обяснение за този феномен.
Едни му викат карма, други късмет, астрологията обвинява звездите, нумерологията - числата...
Но без значение в какво вярваш във всяко учение съществува теорията за предначертаното както и за свободната воля, която разбира се ти дава избор да кривнеш от пътя си, но нещо по-силно винаги те бута в твоя си изначално предначертан рано или късно.

Коментари?
За теми като тази, върху която можеш да размишляваш колкото си искаш, можеш да дадеш много примери, но доказателства няма, аз избирам коя версия ме кара да се чувствам добре и живота продължава.
Избрала съм да вярвам, че каквото постигна мое си е, независимо дали е положително или отрицателно. В моя живот хубаво по случайност няма, лошо по стечение на обстоятелствата има, но винаги е било предружено с тъпи постъпки от моя страна.
Не съм особено съгласна, че "писано ти е да ти върви в хххх". Каквото ми е трябвало да стане съм го направила да ми върви. Отказвам да повярвам, че е така.
За религията няма да коментирам.

много хора смятат, че хубавото в живота им е тяхна собствена заслуга, а лошото е стечение на обстоятелства, независещи от тях.
По природа съм много контролиращ човек и точно на мен ми е изключително трудно да приема, че реално нищо не зависи от мен. Буквално тази възможност ми причинява физическа болка.
Но предпочитам да съм реалист и да приема фактите, отколкото тъпо и упорито да тропам с крак ми настоявам че Не искам да ги приема

# 32
  • Мнения: 4 518
Кои факти? Аз факти не видях... Къде има проучване, доказателства?
Не казах, че лошото не е зависело от мен, казах, че не съм виновна за всичко, но винаги е имало И моя вина.

# 33
  • Мнения: 3 865
Фактите са в живота - трябва просто реалистично да ги погледнеш. Проучване за такива неща едва ли някой ще тръгне да прави и отговорът защо няма да бъде направено се вижда в този тред - защото много от хората просто са убедени, че всичко е в техни ръце и винаги могат да изкопаят доказателства, че това е така

# 34
  • Мнения: 2 749
По-лесно е да обвиниш "съдбата" за неудачите, отколкото да признаеш грешките си. Ама щом това те успокоява - така да е.

# 35
  • Мнения: 4 518
Глупости са това, хайде моля ти се... Дефиницията на "факти" е съвсем различна.
Не тропам с крак, защото не искам да приема нещо, което си казала. Има мноооого място за лична интерпретация в тези теми. Така си живея от край време, на никога не преча, чувствам се добре. Ако искаш да си чешем езиците ок, но накрая само ще ни паднат батериите на телефоните и нищо друго няма да се е променило. Щом си контрол фрийк защо изобщо си се хванала да ги мислиш тези неща. Факти няма, доказателства няма, ти сама решаваш в какво да вярваш (логичното е да вярваш в това, което ти изнася). Има толкова красиви неща, за които да се радваш, толкова лоши неща, които ти отнемат вниманието. За чии *** трябва да мисля, че съдбата ми е решена. Дори и да го повярвам, нищо няма да се промени. А може би съдбата ми е да не вярвам в съдбата Thinking

# 36
  • Мнения: 3 865
По-лесно е да обвиниш "съдбата" за неудачите, отколкото да признаеш грешките си. Ама щом това те успокоява - така да е.

грешки няма, какво да признавам?
Глупости са това, хайде моля ти се... Дефиницията на "факти" е съвсем различна.
Не тропам с крак, защото не искам да приема нещо, което си казала. Има мноооого място за лична интерпретация в тези теми. Така си живея от край време, на никога не преча, чувствам се добре. Ако искаш да си чешем езиците ок, но накрая само ще ни паднат батериите на телефоните и нищо друго няма да се е променило. Щом си контрол фрийк защо изобщо си се хванала да ги мислиш тези неща. Факти няма, доказателства няма, ти сама решаваш в какво да вярваш (логичното е да вярваш в това, което ти изнася). Има толкова красиви неща, за които да се радваш, толкова лоши неща, които ти отнемат вниманието. За чии *** трябва да мисля, че съдбата ми е решена. Дори и да го повярвам нищо няма да се промени. А може би съдбата ми е да не вярвам в съдбата

всъщност най-лесно е да си мислиш, че всичко зависи от теб. Трудното е да приемеш, че не е така. Затова хората избират първото. Както и избират да си баят, че животът е прекрасен - просто щото не е гот да приемеш, че всъщност е гаден.

# 37
  • Мнения: 15 619
Скрек, според мен си достигнала до верните изводи, но защо не ти носят спокойствие, върху това се опитай да помислиш. Интерпретираш ги в негативна посока единствено, а по-скоро са, за да ти послужат за осъзнаване многообразието в живота и да разчупиш човешките схващания за правота, заслуги и прочие. Щом си успяла по този начин /имам предвид първия ти постинг/ да видиш света, би трябвало да разбираш, че няма смисъл да дълбаеш надолу, а да вървиш по пътеката си и да правиш онава, което ти душата иска. Компасът за всяка отделна, човешка карта е вътре в човека.

# 38
  • Мнения: 9 292
По-лесно е да обвиниш "съдбата" за неудачите, отколкото да признаеш грешките си. Ама щом това те успокоява - така да е.
Не по-лесно е да обвиниш съдбата и за доброто и за лошото. Така нищо не зависи от теб, няма нужда правиш нищото. Чудя се тогава, защо хората просто не легнат под едно дърво и да чакат да им падне храната в устата. Защо се мъчат да учат, да работят, да купуват имоти и да се грижат за тях?

# 39
  • Мнения: 2 749
Явно такава ти е съдбата - животът да ти е гаден. 😂 Моят си е ОК, дори и в гадните периоди.

# 40
  • Мнения: 3 865
По-лесно е да обвиниш "съдбата" за неудачите, отколкото да признаеш грешките си. Ама щом това те успокоява - така да е.

всъщност всички вземаме това решение,  което за дадения момент ни се струва правилно или може би единственото, което можем да вземем. Няма как да знаем дали в последствие няма да се окаже грешно. Затова и не можем да окачествим нещо като грешка при положение, че е нямало как да знаем, кое е правилното.
Пример. Купил си кон. Трябва ти каруца - логично е да вземеш решение да я купиш и я купуваш. Да ама коня умира. Грешка ли си напраил или не си?
Вървиш през пустинята и умираш от жажда. Изведнъж вода пред теб. Мислиш си - дали да пия, ами ако е заразена и се разбеля, ами ако и умра, ами ако всъщност нищо и няма и това ми е шансът да оцелея? Няма как да знаеш. Решаваш да не си изпуснеш шанса - пиеш и се разболяваш. Грешка ли си направил и трябва ли да се обвиняваш за нея?

Скрек, според мен си достигнала до верните изводи, но защо не ти носят спокойствие, върху това се опитай да помислиш. Интерпретираш ги в негативна посока единствено, а по-скоро са, за да ти послужат за осъзнаване многообразието в живота и да разчупиш човешките схващания за правота, заслуги и прочие. Щом си успяла по този начин /имам предвид първия ти постинг/ да видиш света, би трябвало да разбираш, че няма смисъл да дълбаеш надолу, а да вървиш по пътеката си и да правиш онава, което ти душата иска. Компасът за всяка отделна, човешка карта е вътре в човека.


Аз съм взела решението в себе си. Остава само да го реализирам. Но е много трудно човек на логиката и мисленето изведнъж да си промени нагласата и да се остави единствено на интуицията си. Остави другото, но първо трябва и да започне да разпознава кое идва от интуицията и кое от мисленето.  Сложно е, но аз съм оптимист

Скрит текст:
По-лесно е да обвиниш "съдбата" за неудачите, отколкото да признаеш грешките си. Ама щом това те успокоява - така да е.
Не по-лесно е да обвиниш съдбата и за доброто и за лошото. Така нищо не зависи от теб, няма нужда правиш нищото. Чудя се тогава, защо хората просто не легнат под едно дърво и да чакат да им падне храната в устата. Защо се мъчат да учат, да работят, да купуват имоти и да се грижат за тях?

защото просто не могат да не го направят - усещат подтик, на който не могат и не искат да устоят Wink

Явно такава ти е съдбата - животът да ти е гаден. 😂 Моят си е ОК, дори и в гадните периоди.

Гаден не бих казала. По-скоро разочароващ. Защото цял живот си правил неща, които си мислел, че са правилни и които хората масово правят и смятат за правилни и изведнъж се оказва, че точно за теб точно тия неща не са били правилни. Дори се обвинявам, защото като се върна назад е имало много знаци от съдбата, които са ми показвали че вървя по грешен път, но аз съм ги игнорирала щото съм си ползвала мозъка повече от необходимото и съм си мислела, че като се насилвам да правя каквото уж трябва то ще доведе в крайна сметка до добър резултат. Но се оказа друго. Ама как да го предвиди човек

# 41
  • Мнения: X
Защото знам, че ми предстоят още 30-40 г здрави и щастливи години.

Блазя ти. Grinning

# 42
  • Мнения: 1 321
Не вярвам, че нещо ми е писано. Аз сама си пиша съдбата.

# 43
  • София
  • Мнения: 38 210
Да, за коня си направил грешка. Болен кон си личи. Мм разбира прекрасно от коли, взе си "болен кон" и наби доста пари в него. Ама сега е здрав, пу-пу.

# 44
  • Мнения: 9 292
Изобщо не знам, какво ме чака в следващите години. Но не искам да прекарам живота си с мисли, как никой не ме оценява, разбира и т.н.  И смятам да се радвам на успехите си, ако ще да са плод на чиста случайност. Обезценяването на чужди успехи и приноси, според мен, е чиста завист.

Общи условия

Активация на акаунт