Център за асистирана репродукция (ЦАР) тема 34

  • 36 352
  • 758
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 910
Здравейте! Искам да попитам за приятелка, която е с Поликистозни яйчници, дали ЦАР финансират дами в нейното положение и ако имате препоръки и съвети, ще се радвам да споделите!
Не, евентуално ако има ЛУФ синдром (да задържа и да не пука фоликулите), тогава може да кандидатства, но трябва проследяване няколко месеца, снимки, становище, за да се докаже, че действително не ги пука. Така или иначе е задължителна цветната снимка на тръбите и спермограма, така че ако смята да кандидатства по фонда, нека същевременно направи тези изследвания. Ако има проблем там.. е по-бързо и лесно от гледна точка на време и средства да се подадат документи с тези фактори.

# 211
  • Мнения: 12
Казаха,че обработват заявлениятя и понеделник най късно сайта ще бъде обновен.И след като бъде обновен до колко време пристига заповетта някой знае ли?

# 212
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 760
Момичета, включвам се във вашата тема, тъй като сериозно обмислям вариант ин витро. С мъжки фактор сме, азооспермия, като нямаме спермогенеза, доказана с хормонални изследвания. До тук сме направили две донорски инсета, но са неуспешни. Имам цветна снимка, всичко е ОК, както и хормонално всичко е ОК за момента.
Въпросът ми е ЦАР финансира ли ин витро с донорски сперматозоиди и изискват ли се 4 неуспешни процедури, за да подадем документи? Аз сама ли трябва да кандидатствам или и двамата като двойка? Нямаме брак, ако трябва да подавам само аз.

# 213
  • Мнения: 726
blue.angel, защо не продължите с инсеминациите, не разбрах защо искаш инвитро, след като при теб не е открит проблем? Инвитрото не е никак лека процедура за теб и пак има само 30% успеваемост (за една процедура).
Няма как да кандидатствате по мъжки фактор, след като мъжа не участва. По женски - нямате основание, при теб всичко е наред. Би могла да кандидатваш с неизяснен (женски) стерилитет след 4 неуспешни инсеминации, но според мен след като няма проблем при теб и сте решили да ползвате донорски сперматозоиди по-добре би било да си действате с инсеминации, които са в пъти по-щадящи за теб от инвитро.

# 214
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 760
Kris_ti, в събота видях отрицателният тест от второто инсе и прогестерон 0.2. Това при положение, че бях на Дуфастон и Естрофем и сутринта преди кръвния тест пих хапчетата. Притеснявам се, че на инсетата сякаш се гледа по-повърхностно и може да имам друг проблем с този нисък прогестерон. Или яйцеклетката да е лоша, или...и аз не знам какво. Освен това съм на 38 почти и времето ме притиска.

# 215
  • Мнения: 77
Здравейте, някой има ли информация кога е заседанието за този месец и кои номера последно разглеждат?  Благодаря ви!

# 216
  • Мнения: 57
Все още няма никаква информация в сайта. На вас какво съобщение точно излиза след въвеждане на вх.номер при проверка на статус? 😔

# 217
  • Мнения: 12
Вече има в сайта обновления проверете

# 218
  • Мнения: 77

И сега колко време долу горе се чака
Извинявам се но не съм наясно
Благодаря ви

# 219
  • Мнения: 233

И сега колко време долу горе се чака
Извинявам се но не съм наясно
Благодаря ви
Около месец.

# 220
  • Мнения: 726
Kris_ti, в събота видях отрицателният тест от второто инсе и прогестерон 0.2. Това при положение, че бях на Дуфастон и Естрофем и сутринта преди кръвния тест пих хапчетата. Притеснявам се, че на инсетата сякаш се гледа по-повърхностно и може да имам друг проблем с този нисък прогестерон. Или яйцеклетката да е лоша, или...и аз не знам какво. Освен това съм на 38 почти и времето ме притиска.

Последното изречение променя нещата. При всички положения нямате друг вариант за финансиране, освен неизяснен женски стерилитет и като документи ще ви трябват 4 неуспешни инсеминации и АМХ, който да е над 0,5
Още 2 инсеминации ще отнемат 2 месеца и можете да кандидатствате.

# 221
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 760
Kris_ti, в събота видях отрицателният тест от второто инсе и прогестерон 0.2. Това при положение, че бях на Дуфастон и Естрофем и сутринта преди кръвния тест пих хапчетата. Притеснявам се, че на инсетата сякаш се гледа по-повърхностно и може да имам друг проблем с този нисък прогестерон. Или яйцеклетката да е лоша, или...и аз не знам какво. Освен това съм на 38 почти и времето ме притиска.

Последното изречение променя нещата. При всички положения нямате друг вариант за финансиране, освен неизяснен женски стерилитет и като документи ще ви трябват 4 неуспешни инсеминации и АМХ, който да е над 0,5
Още 2 инсеминации ще отнемат 2 месеца и можете да кандидатствате.
Благодаря за инфото, пиша ти на лично.

# 222
  • Мнения: 199
Здравейте, днес получих статус в сайта на ЦАР "Издадена заповед за финансиране". Поискала съм тя да бъде изпратена електронно. Знаете ли до колко дни пристига този официален документ? Благодаря

# 223
  • Мнения: 1 294
Здравейте, днес получих статус в сайта на ЦАР "Издадена заповед за финансиране". Поискала съм тя да бъде изпратена електронно. Знаете ли до колко дни пристига този официален документ? Благодаря
До седмица вероятно ще ви я пратят. Успех!

# 224
  • Мнения: 57
Ако вече има информация за издадена заповед, кога горе долу се очаква да я получа в офис на Еконт? Разбрах, че не звънят, че са я пратили, но колко време отнема да ги пратят физически? Благодаря предварително 😇

Общи условия

Активация на акаунт