Целулит - 11 тема

  • 70 740
  • 740
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 9 605
Едва ли, някаква машинка с бодлички, може да освободи тъканта от дълго трупани мастни депа и клетки с вода.
Спорт. Спорт. Калориен дефицит и пак така -в същата последователност.
Ходих 2х досега на антицелулитни масажи. Нямам големи надежди, но все пак е нещо ново за мен и се радвам, че мога още нещо да направя за тялото си.
Няма да се залъгвам обаче, че проблемът се решава с масажи и процедури. Тренирам Strong (интензивна кардио тренировка) в зала 2х седмично (преди локдауна) и 2х в седмично ме тренира с тежести вкъщи синът ми (има официлен сертификат от JPS HEALTH & FITNESS). Той е много против антицелулитните масажи, защото според него това е маркетинг трик основно, който не променя навиците на хората. А това е главното в битката за стегнато тяло -и без целулит.

# 106
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 448
Привет, имам целулит на бедрата, който не ще и не ще да се маха. Спортувам, храненето ми е изчистено през повечето време (имам залитания от време на време към нещо сладичко), веднъж годишно житен режим, два пъти по 10 дни на плодове в годината. Отслабвам (особено след плодовете), но целулита и отпуснатоста на бедрата са видими и дразнещи, паласките спадат при сериозен режим на хранене. Бедрата и долната част на корема (сланинки) са ми проблем.
До момента не съм правила процедури и от четене се спрях на VENUS LEGACY и на BodyFX.
Моля за съвет, кое според вас ще подийства по-добре; също и колко процедури да направя минимум, за да разбера дали ми действа.
A.l.e.n.a. от много отдавна чета постовете ти ( не само за целулита) и много се надявам да се включиш с мнение.
Благодаря!

Ако нямаш разширени вени, и изобщо такива проблеми - бих те насочила да започнеш с LPG - това, което се прави с трико. То е вакуум и ролков масаж, няма радио честота или затопляне. Ще развижи хубаво тъканите, подобрява много кръвоснабдяването и мускулния тонус, дренира много добре, и не е скъпа процедура. Виждам, че има по-стари и по-нови машини. Някой спомена в другата тема 4 процедури 1000 лв (аз бях в шок). Та - не ти трябва чак такова нещо. Обикновените процедури са до 50 лв., вероятно в пакет са по-евтини. Започни с 2 процедури семично, след което направи 1 процедура Венус. Венус легаси няма механичен масаж - има радио честота, която затопля, пулсиращ вакуум - за да се стигне в дълбочина - но този вакуум е, като потупване с пръсти, не е засмукване. И също има "магнитни полета' - за възстановяване на кр. съдове, което е важно. Така - за 2 седмици ще имаш 2 бр LPG и 1 бр. Venus Legacy. Виж как се чувстваш, има ли ефект, за да прецениш дали и как да продължиш. След като има съобразено хранене и спорт - трябва да има ефект.

Примерна схема: седмица 1 - в понеделник и петък - LPG. СЕдмица 2 - в сряда - Венус. В неделя - оценка.

При мен ефективни и с траен резултат са мезотерапията и криолиполизата.

# 107
  • Мнения: 438
Здравейте мили дами!
Някоя от вас има ли отзив за този тип уреди/машинки, при борба с целулита?
Дали вършат работа?
https://olele.bg/product/elektricheski-antitseluliten-masazhor-innovagoods-36210/


Здравейте, аз имах такъв масажор. Оценявам я като най-глупавата ми покупка изобщо, а аз съм купувала доста глупости. Като натиснеш към зоната, спира да работи. А като работи, те гали едва ли не. Замина на боклука.

# 108
  • Мнения: 2 424
Аз също се бях насочила към такива уреди и в крайна сметка се отказах от тях, спрях се на вендузи.Доволна съм!

# 109
  • Sofia
  • Мнения: 15 623
Аленка, LPG и VelaShape едно и също ли е? Защото в другата тема (4-те процедури за 1000 лв.), доколкото помня, обсъждаха VelaShape, ако не греша.

# 110
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 448
Различни са. LPG е с трико и е само механично - поне старото, има и някакво по-модерно и скъпо, но не съм ги пробвала, и нямам представа какво е добавено. Четох, но съм забравила. Велашейп е подобно, но се прави без трико и има RF - затопля.

Идеята ми беше да не се хвърля на толкова скъпи процедури Simple Smile напр. 4 бр. за 1000 лв.

Обмислям да направя един сайт, в който да си водя записки по тези теми. Цял живот съм отказвала да направя блог или нещо подобно, но тук търсенето е кошмарно, а и за мен ще е добре да си имам мислите и опита, събрани на едно място. Няма да е комерсиален проект, личен по-скоро.

# 111
  • Мнения: 315
A.l.e.n.a, благодаря за съвета и схемата.
Абсолютно подкрепям идеята ти да си направиш собствен блог, къде да събереш целият си ценен опит и да го споделяш пак с нас.
Чета твоите постове в най-различни теми и винаги съм оставала с впечатлението че зад тях стои една прекрасна, усмихната и много добра жена, която споделя своя опит с всички ни. Благодаря ти!

# 112
  • Мнения: 75
Различни са. LPG е с трико и е само механично - поне старото, има и някакво по-модерно и скъпо, но не съм ги пробвала, и нямам представа какво е добавено. Четох, но съм забравила. Велашейп е подобно, но се прави без трико и има RF - затопля.

Идеята ми беше да не се хвърля на толкова скъпи процедури Simple Smile напр. 4 бр. за 1000 лв.

Обмислям да направя един сайт, в който да си водя записки по тези теми. Цял живот съм отказвала да направя блог или нещо подобно, но тук търсенето е кошмарно, а и за мен ще е добре да си имам мислите и опита, събрани на едно място. Няма да е комерсиален проект, личен по-скоро.

Подкрепям Ви  и аз в това Ви начинание! От години следя различни теми и винаги Вашите постове са изключително полезни! Ще очаквам с нетърпение този Ваш проект Flowers Hibiscus

# 113
  • София
  • Мнения: 9 605
A.l.e.n.a, благодаря за съвета и схемата.
Абсолютно подкрепям идеята ти да си направиш собствен блог, къде да събереш целият си ценен опит и да го споделяш пак с нас.
Чета твоите постове в най-различни теми и винаги съм оставала с впечатлението че зад тях стои една прекрасна, усмихната и много добра жена, която споделя своя опит с всички ни. Благодаря ти!
Точно такава е и на живо! Уверявам ви! Hug

Обмислям да направя един сайт, в който да си водя записки по тези теми. Цял живот съм отказвала да направя блог или нещо подобно, но тук търсенето е кошмарно, а и за мен ще е добре да си имам мислите и опита, събрани на едно място. Няма да е комерсиален проект, личен по-скоро.
Подкрепям! Опитът е ценно нещо и може да спести пари на повечето хора, но се искат много снимки в добавка на такъв проект. Преди. След. Една картинка казва повече от 10000 думи!
В смисъл, хора с наднормено тегло трябва да имат предвид, твоят изходна позиция -да речем 46+кг. Нали не бъркам много?Stuck Out Tongue Да не решат изведнъж, че щом нещо е помогнало на теб, ще се случи и на тях.

# 114
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 448
Благодаря, kopche Flowers Hibiscus

Да, надормено тегло съм имала в детските години, сега съм около 50 кг и спортувам редовно от пролетта на 2004г. Те си знaят, които са ме чели, това не съм го крила Simple Smile

# 115
  • Мнения: 3 576
Алена, както винаги си изключително полезна. С удоволствие бих чела блога ти 🤗

Може ли някой да ми препоръча студио за LPG & Venus из центъра?
Аз такива цени за под 50лв не намирам никъде...

# 116
  • Мнения: 315
Аз се насочих към Естетичен център Нирвана Павлово. Ако някой има опит с този център моля да сподели.
Иначе за център съм чувала добри отзиви за Skin line. Бих ходила там, но ми изва далече.

# 117
  • София
  • Мнения: 9 605
Да, надормено тегло съм имала в детските години, сега съм около 50 кг и спортувам редовно от пролетта на 2004г. Те си знaят, които са ме чели, това не съм го крила Simple Smile
Никога не бих и предположила, че си имала или била с наднормено тегло! Thinking
Аз те помня 46кг +/- като тегло общо!  Satisfied Суууупер слабата!
Скрит текст:
Не е минало чак толкова много време от последния път, когато сме се виждали. Или?

Леле, сега като си прочетох отново написаното, излиза, че твърдя, че ти си с 46кг отгоре. Извинявам се! Nerd
Това, което се опитвах да кажа е, че ти самата си под 50кг, и ако и при теб да е помогнала нещо, то при момичета с наднормено тегло няма да има този ефект. Пък ако ще и да се утроят процедурите! Дано сега съм по ясна...Relieved

# 118
  • Мнения: 315
Поставих началото. Днес направих една криолиполиза на паласките.
Записах си и 5 LPG за цяло тяло, като идеята е да направя общо 10.
Сега чуденката ми е дали да направя и една криолиполиза от вътрешната страна на бедрата. Може би след първите 5 LPG-та.
Оказа се, че заради заболяването на гърба не мога да правя Венус, а зарази ежеседмичните инжекцци в корема не мога да правя и процедури на корема.
Доволна съм Smile

# 119
  • София
  • Мнения: 9 605
Аз пък си взех ваучер от Грабо днес.
https://grabo.bg/sofia/bez-tzelulit-0vwrh

Общи условия

Активация на акаунт