Целулит - 11 тема

  • 68 520
  • 740
  •   1
Отговори
# 480
  • Варна
  • Мнения: 3 248
Понеже доста съобщения имам на лични, ще отговоря направо тук.
Аз бях споделила по-назад страници относно целулита от книгата "Излекувайте кожата си". Не спазвам всичко от нея, но нещата които спазвам са:
1. Без млечни продукти, тесто и захар
2. Приемам Омега 3
3. Приемам колаген (в момента Multi collagen на dr. Axe )
4. Приемам хлорофил
5. Приемам магнезий, мед, цинк, манган
6. И най-важното според мен, което допринесе за последната снимка - потене поне 15 мин на ден - всеки ден. Реално програмата е между 20 и 45 мин на ден с един почивен ден в седмицата. Тя твърди в книгата си, че това има ползотворно действие за кожата като цяло и го препоръчва и в програмата си "Акне". Не знам съвпадение ли е, но този месец пъпка не ми излезе за разлика от всеки друг месец. Преди тренирах само 2, най-много 3 пъти седмично спининг или пилатес и виждате как изглеждах на първата снимка.
7. Сутрин закусвам сок от зеленчуци (тиквичка, селъри, моркови, лимон, пиперка), смесен в блендер с магданоз, 1 авокадо, две дози колаген, хлорофил и детокс микс на Dragon foods (спирулина, хлорела и какво беше още там) . Звучи гадно, но всъщност е много вкусно и засищащо. Обяд и вечеря - богата салата + някакъв протеин - яйца, риба. Бях 1 седмица на почивка и там се хранех с каквото имаше, но не спрях тренировките и резултатите си се запазиха. Като цяло съм намалила калорийния прием за сметка на повече хранителни вещества, но гладна не стоя в никакъв случай. Дойде естествено и не си броя калориите умишлено.
8. Процедури... правих Дермосоник 4-5 пъти и се отказах. Сигурно щеше да даде ефект, но аз съм много нетърпелива.
9. В началото правех често масажи с вендузи, сега много рядко се сещам и ме примързява.

Има още доста съвети от книгата, според мен са полезни. Ако на някого му е интересно, върнете се назад на страница 20, качила съм частта с програмата против целулит. А програмата Insanity workout я има в
Скрит текст:
zamunda

Последна редакция: вт, 03 авг 2021, 15:21 от Didi_Bidi

# 481
  • Мнения: 27
Здравейте, мисля да започна антицелулитни ръчни масажи, но имам доста спукани капиляри по бедрата. Едното как влияе на другото?

# 482
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 416
Не добре.

# 483
  • Мнения: 977
Здравейте момичета,чета ви от известно време. Днес се престраших да пиша,дано приемате нови попълнения Blush
Аз от една седмица започнах борбата с целулита. След като родих ми се натрупа доста и отзад на бедрата е видим без да стисна дори. Confused
Сутрин излизам и тичам около 20 мин(имам куче,тичам с него).Следобед правя тренировка от интернет(долна част,горна част,корем),редувам всеки ден различно. Имам гирички,ластици и велоаргометър вкъщи.
Спряла съм всичко пържено,сладко,тесто(понякога филийка пълнозърнест хляб). Ям основно месо,салати и плодове.
В момента нямам пари за процедури,и се мажа с Кройтерхоф.
Това ми е напитката за горещините,доста е приятна така-зелен чай с много лед и лимон.

Айде стига съм писала,че стана роман..Дано скоро ви се похваля с резултати

# 484
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 416
Включи и вендузи в борбата.

# 485
  • Мнения: 977
Включи и вендузи в борбата.
Нещо не ми се получават нещата Disappointed Преди бях пробвала и положението стана страшно,огромни синини,които стояха по 1-2 месеца и някакви точици като съсирена кръв. Сега малко се притеснявам,бях правила “отлепящия” масаж с мед и сода и отново се посиних доста. Затова още не смея да се  престраша,иначе много ми се иска.

# 486
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 416
Ако се решиш да опиташ пак:

1. Намазвай обилно кожата с мазнина - обилно - вендузите трябва да се пързалят по нея и да не срещат никакво съпротивление.
2. Започвай с лек вакуум - представи си, че можеш да удряш с чук, но можеш и да галиш - гали. Насилието - няма да помогне - дай време на тялото да възприеме новия подход.
3. Захващай вендузата на по-грубо място - например на дупето или бедрата в страни, където кожата е по-груба. Ако захвнеш на нежно място - там ще има синина.
4. Не спирай да движиш вендузата - там, където спреш, ще стане синина. Ако искаш да спреш - отлпвай вендузата. Не бива да стои на тялото без движение.
5. Ползвай силиконовите вендузи за целулит, които правят вакуум със стискане, а не стъклени или други.

# 487
  • Мнения: 977
Ако се решиш да опиташ пак:

1. Намазвай обилно кожата с мазнина - обилно - вендузите трябва да се пързалят по нея и да не срещат никакво съпротивление.
2. Започвай с лек вакуум - представи си, че можеш да удряш с чук, но можеш и да галиш - гали. Насилието - няма да помогне - дай време на тялото да възприеме новия подход.
3. Захващай вендузата на по-грубо място - например на дупето или бедрата в страни, където кожата е по-груба. Ако захвнеш на нежно място - там ще има синина.
4. Не спирай да движиш вендузата - там, където спреш, ще стане синина. Ако искаш да спреш - отлпвай вендузата. Не бива да стои на тялото без движение.
5. Ползвай силиконовите вендузи за целулит, които правят вакуум със стискане, а не стъклени или други.
Оле,страхотна си! Благодаря ти от сърце за отделеното време,ще опитаам. Чакат и четката да ми пристигне,за да мога да започна и сухо четкане. Ще взема и вендузи. Hug

# 488
  • Мнения: 5 082
Аз ползвам твърди вендузи за гърба и съм свикнала да съм синя като след бурен секс с октопод Joy но с тях е трудно да действам по бедрата. Ще си взема нова силиконова вендуза, че баща ми отмъкна старата Grinning Ползвам фоум ролер и за сега ми върши работа, но той реално натиска, ако взема вендуза ще разтяга и на другата страна  Blush

# 489
  • Мнения: 977
И аз ползвам фоумролера,всяка вечер преди да се намажа с антицелулитния гел. Също така правя скраб с кафе и кафява захар и ексфолирам,доста заглажда краката и стават много мекички.

# 490
  • Мнения: 5 082
А! По въпроса с кафето - какво изпозлвате? Когато живеех при нашите използвах остатъка от кафеварката им, но сега нито аз, нито ММ пием кафе и трябва да си купя специално за това. Знам, че една позната ходеше до близко магазинче за кафе и й смилаха някакво евтино, но й го оставяха малко по-едро. Уви, нямам наблизо, та ако дадете съвет дали има разлика ще е супер. Иначе ще си купя просто някакво евтино Grinning

# 491
  • Мнения: 977
А! По въпроса с кафето - какво изпозлвате? Когато живеех при нашите използвах остатъка от кафеварката им, но сега нито аз, нито ММ пием кафе и трябва да си купя специално за това. Знам, че една позната ходеше до близко магазинче за кафе и й смилаха някакво евтино, но й го оставяха малко по-едро. Уви, нямам наблизо, та ако дадете съвет дали има разлика ще е супер. Иначе ще си купя просто някакво евтино Grinning
Аз купувам от супера някакво евтино кафе и ползвам него,ние също не пием вкъщи. Каквото ми попадне пред очите,като най-приемлива цена. Не мисля,че има някаква разлика.

# 492
  • Мнения: 775
Здравейте, препоръчайте ми място в София за криплиполиза(без дерма акт, там съм правила преди година и половина). Качих 30 кг по време на бременността, след по-малко от година свалих дори повече с диета и ръчни масажи и по две процедури криолиполиза на вътрешната част на бедрата, но покрай пандемията се отпуснах  и съответно пак малко качих в бедрата и корема. Това са ми слабите места, там искам да действам с процедурите. Могат ли да се редуват през седмица зоните или е нужно повече време? Целулит за щастие нямам, съвсем леко при стискане. Не спортувам, защото пък отключих астма след раждането и съм пробвала в зала с инструктор, но ми е трудно, задъхвам се, изморявам се бързо и не ми е ОК. Иначе на ден минавам по 10-15 км с детето, отделно лятото плувам, но и това ме изморява, та не минавам вече големи разстояния, за това основно сега ще разчитам на ограничаване на храната. правя фаст в момента 20:4, лесно ми е в жегите, ям между 1 и 17ч, имам стабилен обяд и към 16ч някакъв плод. Пробвала съм толкова много режими, че вече ме отвращават, единствено фаста ми допада, без пържено и тесто.

# 493
  • Мнения: 1 176
Вчера бях в Pink Opium, но е рано да изкажа мнение.
Двете зони може да направиш и в един ден, но трябва да минат поне 2 месеца преди да повтори зона.

Я кажете за спорта след криолиполиза? Предупредих ме, че не трябвало да тренирам крака (това третирахме) 3-4 дни. Това пък защо? Ще го спазя де, но се чудя 3 или 4 да чакам.

# 494
  • Мнения: 775
Колко време ти беше процедурата на краката? Защото на мен в дерма акт ми беше 90 Мин, 45 на единия крак и 45 на другия, отделно подготовка...направо се схванах цялата, чудех се дали не може и на двата едновременно, но ми казаха, че не можело
Вчера бях в Pink Opium, но е рано да изкажа мнение.
Двете зони може да направиш и в един ден, но трябва да минат поне 2 месеца преди да повтори зона.

Я кажете за спорта след криолиполиза? Предупредих ме, че не трябвало да тренирам крака (това третирахме) 3-4 дни. Това пък защо? Ще го спазя де, но се чудя 3 или 4 да чакам.

Общи условия

Активация на акаунт