Отговори
# 90
  • Мнения: 286
Който го е страх от вируса да спазва дистанция и да не се бута по заведения за бързо хранене. Нищо няма да му стане ако преустанови временно консумацията на хамбургери и дюнери, а може и да подобри здравословното си състояние. Същото се отнася и за посещението на фризьори. Ако на някой не му пречи да носи маска докато го подстригват, на фризьорите им пречи да подстригват опаковани и да не могат да дишат.
Мой избор е дали ще ям дюнери и бургери, но тяхно задължение е щом приготвят храна, а и печелят от това да спазват правилата.
Направи разликата, моля.

# 91
  • София
  • Мнения: 38 520
Много институции направиха усилия за преминаване онлайн, но за мен са недостатъчни. Ето, от две седмици се разправям с преподписване във Виваком. Вчера висяхме към час в офиса им.
Също така ДСК все още имат изисквания за документи, които да се попълнят на гише, като тази работа може да се направи и онлайн. Всъщност повечето банки са така. Да, пооправили са си интернет банкирането, но другите неща им висят.

# 92
  • Мнения: 969
Всичко административно може и трябва да стане онлайн, но е необходимо да се направи грамотно, да се съблюдават регулациите за защита на личните данни, да се интегрират множество системи. А това при държавни организации и банки е мега тромаво.. за Covid-v.2030 може и да стане.

Последна редакция: сб, 05 сеп 2020, 10:53 от pooh06

# 93
  • Мнения: 1 011
Някой може ли да сподели наблюдения за мерките при междуградските автобусни превози?
Вчера отново ми се наложи да ползвам влак. Надявах се да се съберем поне в едно купе отговорни хора, но не, във влак от 4 вагона аз бях единствената с маска - а имаше и кашлящи, кихащи и подсмърчащи. На кондукторите не само не им пукаше, не само не правеха забележки, не само и те самите не носеха маски, а и се държаха така, сякаш не е нормално да очаквам някой да спазва мерките, за които има разлепени съобщения навсякъде във вагоните. Написах оплакване, но не очаквам нещо да се промени. Може би ако получат повече оплаквания...
Някой досега подавал ли е сигнал към БДЖ и ако да - доведе ли до нещо, поне отговориха ли?

# 94
  • Мнения: 7 856
Доставчиците от Спиди ги глобяват по 50лв ако са без маска, но въпреки всичко масово не носят.
Не знам дали ги глобяват, но вчера един от тях ми донесе кашон и маската му висеше на врата.А в момента, в който влезна в кооперацията, кашляше. Взех си пратката на стълбите, надлежно маскирана.

# 95
  • софия
  • Мнения: 4 180
За БДЖ не съм наясно, но днес пътувах от София до Ловеч с автобус и от към 30 човека повече от половината пътници бяха или без маски или с носещи ги под брадата. Инак на стъклото на вратата му има бележка,че в автобуса маските са задължително,но реално шофьорът си ги пускаше вътре и без. Освен това и самият шофьор беше без маска.

# 96
  • Мнения: 6 884
Ако властите си вършеха работата би трябвало да се обадиш на РЗИ, да го причакат този автобус в Ловеч и да им напраскат актове на шофьора, фирмата и на пътниците без маски.

# 97
  • Мнения: 110
Някъде има ли данни колко служители има въпросното РЗИ за цяла България? Струват ми се изключително малко.

# 98
  • Мнения: 1 011
Искам да добавя, понеже Г-жа Букет предложи по-рано да се снимат нарушителите. Това в различните ситуации води до различни резултати. В един случай една тинейджърка, която се правеше на много отворена и ми обасняваше, че щом аз съм била с маска нямало какво да се притеснявам, реши да избяга от купето. В друг случай обаче - злополучното пътуване,  за което писах последно, човекът ми се разкрещя и дори замахна към мен. Реших да изляза от купето и чак тогава видях, минавайки през всички вагони, че в целия влак е така.
Интересно е обаче, че са толкова нагли, обаче явно не искат бунтарството им да бъде документирано.

# 99
  • Мнения: 11 569
Не знам сега проверяват ли карантинираните / нали преди полиция ходеше до домовете им/.
Роднини се върнаха от Щатите / там живеят/ и се били карантинирали, но вечер след 12 си излизали на разходка.


Пътувах скоро междуградско, към 300 км.- само трима да е имало с маски- пълен автобус.

# 100
  • Мнения: 1 011
Е, аз за съжаление в крайна сметка не успях да направя снимки, но писах и на РЗИ. От БДЖ засега получих само автоматичен отговор с номерче и че щели да проучват, но няма задължително да се свържат с мен. Аз смятам да им пиша следващата седмица и да питам за резултат. Следващия месец пак ми се налага да пътувам и ако съдя по коментарите тук, за които благодаря, и там е същото и то в по-малко пространство. Няма от кого да взема кола, мислех си за споделено пътуване, но ако съдя по прочетеното в тези групи във фейсбук, никой не се замисля за мерки (аз си представят маски, дезинфектант и отворени 2 прозореца, така че да се сменя въздуха), за всички това е шега, повод да се почувстват много хитри, като преметнат системата и т.н. Все повече се отчайвам, а до края на месеца според мен нещата сериозно ще се влошат с отварянето на училищата.

Последна редакция: сб, 05 сеп 2020, 21:54 от bubanka

# 101
  • Мнения: 13 191
Пък как дезинфекцират вагоните, ако сте виждали... Пръсне на стъпалата и тича през вагона...

# 102
  • Мнения: 1 011
Пък как дезинфекцират вагоните, ако сте виждали... Пръсне на стъпалата и тича през вагона...

Аз си дезинфекцирам сама всичко, до което се налага да се докосна. Ако дезинфекцираха, щеше да мирише на дезинфектант, не на немито и гниещо от 30г.

# 103
  • Мнения: 13 191
Да де, основно на стъпалата пръскат, защото се вижда отвън.

# 104
  • Мнения: 1 865
Днес се прибрах от морето.За 12 дни не видях един човек с маска.На персонала на един магазин дори им беше смешно,че един човек от групата ни влизаше да пазарува с маска,а останалите чакахме от вън.

Общи условия

Активация на акаунт