Частни училища-информативно-дискусионна тема 42 - все още ваканционна

  • 35 124
  • 777
  •   1
Отговори
# 45
  • софия
  • Мнения: 4 987
Само ще ти кажа, че всяка майка би избрала мъжа и да спаси детето и!!!!

И второ! Не подценявай и нейната сила-и физическа и духовна!

И ти никой не си оставил! Спасявал си! Не си стоял с биричка, щото мача почва!

Не говори глупости щото ще те фрасна! С тиган! Чугунен! От 500 км!!!

Последна редакция: пн, 17 авг 2020, 12:24 от Амели

# 46
  • София
  • Мнения: 1 752
Начи същото, дет го е написала Амели, го имаш и от мен. Simple Smile

(Модератор, ку може, да ни премести разговора "Мецане, върхът си, стига кахъри!" в Говорилника Simple Smile)) , макар че за мен си има съвсем директна връзка с всичко, което сме нищили за частните училища

# 47
  • Мнения: 7 161
Мецан, ужасно съжалявам за случилото се.
След такива събития установяваме колко сме нищожни и безпомощни пред силата на природата/в случая морето/.
Някои коренно променяме начина си на живот благодарение на такива и подобни случки, завинаги. Знак е това. Нищо повече. И проверка.
Не искам да местя дискусията от уважение към Мецан. Нека си остане тук, но моля нека продължим темата /на Мецан/  в говорилника.

# 48
  • Мнения: 912


Пулиташ, я кажи, с парашут ли скочи? с парапланер?
Браво и на теб за преминаването през това изпитание! Определено е било драматично!
То да беше делтапланер....  Добре.... Ами да стъпиш
 от бордюра на асфалта, за да пресечеш ЦАР Борис и неясно как да тупнеш.... 🤣🤣🤣🤣🤣😀😀😀😀 И два счупени крака. Майсторлък... Иде ми отръки. 2015 - чупя ръка и операция, 2017-чупя същата ръка на друго място, ама качествено и 7 часова операция... 2019 - двата крака и пак операция и пак импланти.... Не човек, а киборг 😀😀😀😀 Иде 2021...
Та така... Абе да сме живи и здрави
П. С. ФРАН, извинявай сега те прочетох. Спирам

# 49
  • София
  • Мнения: 62 595
Мецане, направилси това, което към момента е било най-доброто. Детето като дете е в най-безпомощна позиция, затова инстинктивно човек първо спасява децата. Едва ли някой в тази ситуация би взел по-различно решение, то е нямало време да се решава, всичко е било на ниво родителски инстинкт.

# 50
  • Мнения: 4 030
Татко Мецан, това е последното по важност в този момент, но имай предвид, че на финала на МГ медалите се раздават с широка ръка.
Напълно вероятно е 50 процента от децата в една възрастова група да вземат медал.
Така че, аз залагам на бронз.

Освен това, този турнир е частен, децата се подготвят самостоятелно, не в училище, така че постът си е напълно ОК за темата, мисля аз, без да съм модератор.

Моето дете с МБГ приключи миналата година в четвърти клас, като участва от втори до четвърти. В първи ми се стори, че е много малка. Жалко, че тази година отпадна отборното, то също носи хубави емоции.
Миналата година до последно се чудехме дали да отиде с баща си, тъй като аз и брат й нямаше да можем да бъдем с тях. В деня, в който те летяха от София със самолет, на брат й му правиха една медицинска манипулация.

И така, притеснена заради брат си, ядосана на закъсняващия полет до Бургас, легнала късно, станала рано, но изкара бронз. Което си беше срив с предишните две години, но имаше своето отчасти емоционално обяснение.
Една от причините да отидем беше и поетият ангажимент към двете деца от отбора.

Последна редакция: пн, 17 авг 2020, 15:03 от blueeyes

# 51
  • Мнения: 239
Аааааа... НЕ! Без такива! Ти си мъж, а не Супермен! Стига със самообвинения!
Спасил си детето, успял си да извикаш за помощ и са помогнали и на съпругата. Ако беше се втурнал назад, изтощен, в това мъртво вълнение не само, че нямаше да спасиш съпругата си, но и щеше да оставиш детето без баща!
Направил си оптималното!
Аз като бургаско чадо имам закон : Август с деца в морето не влизам!

А сега как да го изтрия, като толкова сте коментирали. Всъщност нищо не става от мен, какви са тези суперлативи, Амели - ами че аз просто оставих жена ми да се дави. Вярно, че крещях и успях да накарам да ме чуят хората, които й помогнаха, но реално аз на нея не й помогнах с нищо. Добре, че детето успях да извадя. Нямаше да мога и нея, не съм в добра физическа форма и не знам как и детето успях да извадя от морето. Никакъв мъж не съм, щом не можах на нея да помогна.
А флагът беше жълт, като влязохме. Естествено, ако беше червен, нямаше да влезем, но беше жълт. Не мога да го гледам морето вече, а от хотела се вижда и се чува.

В 14 часа ще излезе разпределението на медалите, само за протокола, въобще не ме интересува, но няма никакъв шанс. От 132 деца първи клас сме някъде на 40-то място, доколкото преброих по списъка с точките. Само с грамотата за участие във финала ще си останем.

# 52
  • Мнения: 6 303
Е хора, няма такъв майтап. Току-що публикуваха резултатите, детето има бронзов медал.

# 53
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 301
Е блуайс ти каза! Браво

# 54
  • Мнения: 4 030
Ура! Познах! Жалко, че отпадна и пищната церемония по награждаването в Стария град, но пустата му корона много злини ни нанесе.

# 55
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
Мецане, щях инфаркт са получа, докато чета, беше ме страх да прочета финала.. добре, че е щастлив! Това е важното. Другото ще избледнее с времето.
А че всичко е суета и аз често си мисля, майната им на оценки и училища, ако децата са здрави и щастливи (и добри) успяли сме като родители!
И ние сме в Несебър, аз го обожавам този град, но и на мен не ми върви тук. Един път една мутра ме фрасна наблизо. Вдигнаха ни колата същия ден и някаква зверска глоба, бяхме спряли за лед. Обадиха ми точно тук, че баба ми е починала.
Но, не вярвам в такива неща, градът пак е хубав и пак ще идваме, живот и здраве. Само ме дразни колко е претъпкано всичко, егати и кризата, на плажа няма място да седнеш.
За да не съм офтопик-БШ от 1-2 години няма испански и руски. Таксата не я качиха заради ковид и е 9600 май, под 10к със сигурност. Ако може Амели да редактира Simple Smile

# 56
  • Мнения: 383
Татко Мецан, добре че сте живи и здрави!
Скрит текст:
И аз тръпнех дали ще е щастлив финалът. Голям кошмар сте преживели. А тези там уж спасители, къде дремят. Нямаше ли забрана за влизане в морето при такива вълни/течения?!
Има ли отворени врати в Питагор и знаете ли горе-долу кога са?

# 57
  • София
  • Мнения: 401
Татко Мецан, сега прочетох и изтръпнах за случилото се с вас. Радвам се, че всичко е наред. Точно миналата седмица четох, че сега точно е времето на мъртвите течения в морето.

# 58
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 335
В този ред на мисли никак не е зле децата да тренират плуване, покрай тях и родителите. А спасителите къде са дремели наистина!

Честито за медала и браво на детенце!

# 59
  • Мнения: 6 303


И много лоша организация на награждаването, тълпа хора един върху друг, всички без маски... Несебърска му работа! GrinningVery Happy:-D Нищо, ние изчакахме отстрани да свърши церемонията и тогава отидохме да си вземем медала. Луда работа, братче, толкова премеждия за едно парче бронз.

Общи условия

Активация на акаунт