Майчинството счетоводно - 86

  • 30 387
  • 746
  •   1
Отговори
# 525
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
Детето ми е на 8 месеца и съм в отпуск по майчинство. Мога ли да запопна на 4 часа при друг работодател и трябва ли да уведомявам основния ми работодател за това? Цяло майчинство ли ще получавам? Благодаря
Да, можете. Не е необходимо да уведожмявате основния, стига в ТД да нямате такава клауза.
Получавате си обезщетение в пълен размер.
https://www.nssi.bg/forusers/faq/243-faqbgbenefits/4509-vypros20

# 526
  • Мнения: 3 730
Аз все още нямам превод за септември...вие имахте ли превод
И аз няма превод за септември!
Майчинството за септември отдавна е изплатено.
Вероятно сте в болничен още след раждането.Там изплащането се случва както при всеки друг болничен.Зависи от кога до кога е,кога сте го дали на работодател,има си срокове за изплащане.

# 527
  • Мнения: 1 042
Имам един страничен въпрос, който не касае обезщетенията и изплащането им. Вчера ми беше издаден 45-дневният болничен, а днес го предадох в личен състав при настоящия ми работодател. Много малко пъти са ми издавани болнични и имам ПИК, като до момента всеки път, когато ми е бил издаван болничен още в същия ден е бил отразяван в електронния регистър на болничните и при справка с ПИК винаги е излизал като издаден всеки болничен лист още в същия момент.

Днес при справка за постъпили данни от издадени болнични листове в електронния регистър на болничните листове обаче установих, че 45-дневният ми болничен не е отразен изобщо като издаден и малко се притесних - това би ли било проблем някакъв? В какъв срок най-късно се отразяват и трябва ли да тормозя някого да го подаде към електронния регистър?

# 528
  • Мнения: 310
Misery, на мен ми се е случвало да се отрази след 3 дни от издаването му. Не знам какъв е срока, в който се отразява в системата, но не се притеснявай. Всичко е наред.

# 529
  • Мнения: 737
Имам един страничен въпрос, който не касае обезщетенията и изплащането им. Вчера ми беше издаден 45-дневният болничен, а днес го предадох в личен състав при настоящия ми работодател. Много малко пъти са ми издавани болнични и имам ПИК, като до момента всеки път, когато ми е бил издаван болничен още в същия ден е бил отразяван в електронния регистър на болничните и при справка с ПИК винаги е излизал като издаден всеки болничен лист още в същия момент.

Днес при справка за постъпили данни от издадени болнични листове в електронния регистър на болничните листове обаче установих, че 45-дневният ми болничен не е отразен изобщо като издаден и малко се притесних - това би ли било проблем някакъв? В какъв срок най-късно се отразяват и трябва ли да тормозя някого да го подаде към електронния регистър?

Здравейте, при мен имаше подобен случай.
Имам издаден болничен на 17ти септември (48 дневен/изравнителен след раждане). Все още не фигурира в Електронния регистър. Но в справката за представени документи излиза, че е подаден в НОИ и е със статус " в момента се обработва".

# 530
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Имам един страничен въпрос, който не касае обезщетенията и изплащането им. Вчера ми беше издаден 45-дневният болничен, а днес го предадох в личен състав при настоящия ми работодател. Много малко пъти са ми издавани болнични и имам ПИК, като до момента всеки път, когато ми е бил издаван болничен още в същия ден е бил отразяван в електронния регистър на болничните и при справка с ПИК винаги е излизал като издаден всеки болничен лист още в същия момент.

Днес при справка за постъпили данни от издадени болнични листове в електронния регистър на болничните листове обаче установих, че 45-дневният ми болничен не е отразен изобщо като издаден и малко се притесних - това би ли било проблем някакъв? В какъв срок най-късно се отразяват и трябва ли да тормозя някого да го подаде към електронния регистър?

Лекари/Медицински заведения имат срок от 7 дни да подадат болничните листи в системата.

# 531
  • Пловдив
  • Мнения: 101
Здравейте, моля ви за помощ!
В началото на септември ми изтекоха с двете години от майчинството, преди седмица се върнах на работа, и ми съобщиха, че няма работа за мен, след дълги разговори се стигна до там като идея (още не е потвърдено) да ме водят във фирмата на работа докато забременея уж за да получавам майчинство.
Интересуваме, след като ми изтече отпуската в началото на ноември и ако успея да забременея идните месеци какво майчинство ще получава. Като няма да се връщам на работа, а ще се водя само че работя и евентуално ще излезна в болничен 180дни

# 532
  • Мнения: 3 730
Здравейте, моля ви за помощ!
В началото на септември ми изтекоха с двете години от майчинството, преди седмица се върнах на работа, и ми съобщиха, че няма работа за мен, след дълги разговори се стигна до там като идея (още не е потвърдено) да ме водят във фирмата на работа докато забременея уж за да получавам майчинство.
Интересуваме, след като ми изтече отпуската в началото на ноември и ако успея да забременея идните месеци какво майчинство ще получава. Като няма да се връщам на работа, а ще се водя само че работя и евентуално ще излезна в болничен 180дни
Майчинството ще ти го изчислят както първото-за 24 месеца назад.Ние не сме гадатели,за да знаем на какви пари те осигуряват.

# 533
  • Пловдив
  • Мнения: 101
На 650лв са ме осигурявали.
А в случай, че не се съгласят да ме водят на работа, бихте ли ми казали по кой чл. Да ме съкратят и какво ще взимам от борсата (12 на ден) или трябва да взима обещетение от тях - Колко заплати на куп.
Искам да забременея с второ дете, но не знам при съкращение какво майчинство ще получа. Благодаря

# 534
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
На 650лв са ме осигурявали.
А в случай, че не се съгласят да ме водят на работа, бихте ли ми казали по кой чл. Да ме съкратят и какво ще взимам от борсата (12 на ден) или трябва да взима обещетение от тях - Колко заплати на куп.
Искам да забременея с второ дете, но не знам при съкращение какво майчинство ще получа. Благодаря

Могат да съкратят майка на дете под 3 години само с разрешение от ИТ.Остава ти прекратяване по взаимно съгласие.Ако не си на трудов договор, няма да получаваш 2 години майчинство.Евентуално социално за 1 година по 100лв, ако отговаряш на критерия за доход.

# 535
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 788
Единствения добър вариант според мен е просто “да ви водят на работа”, както го казвате вие. Но за това време, докато забременеете (пожелавам ви да се получи бързо) със сигурност ще се дължат осигуровки и предполагам ще искат вие да си ги поемете.
Друг вариант, ако не се получи да ви освободят с разрешение от ИТ (там не съм сигурна точно как се случват нещата) е да ви освободят по взаимно съгласие и ако имате възможност да работите, докато забременеете да си намерите работа за същото или по-високо заплащане. Може да е за няколко месеца, но все ще вдигне дохода.

# 536
  • Пловдив
  • Мнения: 101
Единствения добър вариант според мен е просто “да ви водят на работа”, както го казвате вие. Но за това време, докато забременеете (пожелавам ви да се получи бързо) със сигурност ще се дължат осигуровки и предполагам ще искат вие да си ги поемете.
Друг вариант, ако не се получи да ви освободят с разрешение от ИТ (там не съм сигурна точно как се случват нещата) е да ви освободят по взаимно съгласие и ако имате възможност да работите, докато забременеете да си намерите работа за същото или по-високо заплащане. Може да е за няколко месеца, но все ще вдигне дохода.

Договорката е те да ми плащат осигуровките, предполагам във вид на обещетение, че искат да ме махнат. За мен това е най - доброто решение. Но не знам ако не се съгласи директора ни какво да предприема, не искам по взаимно съгласие, защото няма да получавам борса. Та затова мисля вариант в който дори да приключа работа с тях отново да забременея, но и да успявам да взимам някакви приходи

# 537
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
При прекратяване по взаимно съгласие имаш право на минималното обезщетение от БТ за 4 месеца.

# 538
  • Мнения: 1 715
Здравейте,

На договор по заместване на служител в майчинство съм назначена от този месец със срок на изпитване 6 месеца. В детеродна възраст съм и много ме вълнува въпросът с бременност при договор по заместване. От това, което прочетох в интернет, няма закрила за бременни на срочни договори, но се обръщам към вас с молба да ми разясните какво точно се случва, ако титулярът се върне, докато съм в болничен за бременност или вече в майчинство. Съкращават ме, това ми е ясно, но как стои въпросът с обезщетенията ми - вземам ли, не вземам ли, докога мога да вземам и в какъв размер...

По-добре ли е при бременност да бъда фиктивно назначена другаде на постоянен договор? Изобщо какви полезни ходове бих имала?

П.п: знам, че не е най-удачният момент да работя на срочен договор, но обстоятелствата с Ковид ме оставиха с вързани ръце. Бременност все още няма, но се надявам скоро да имаме това щастие и да е успешно до финал (след мисед съм, та ми е мн чувствителна тема)

Предватително благодаря на отзовалите се.

# 539
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
Ако е започнат отпуска з абременост и раждане, при прекратяване на ТД, обезщетението се изплаща. За втората година обаче нямате обезщетение при прекратен ТД.

Общи условия

Активация на акаунт