Майчинството счетоводно - 86

  • 30 406
  • 746
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 5 073
Здравейте. Предстои ми раждане в началото на месец март. Пресмятам, че 45 дневен болничен се издава около 20 януари. Въпроса ми е мога ли да изляза по-късно в болничен, например около средата на месец февруари? Или ако не го пусна 45 дни преди раждане, не мога да използвам никакъв болничен преди раждане? Благодаря ви много!
Коментирано е доста пъти в темата - не е задължително да ползвате всички 45 дни. Ще Ви трябва документ от работодателя до кога сте били на работа и ще го представите пред издаващия болничния.

# 736
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Здравейте, за изплащане на болничен 6 месеца осигурителен стаж ли трябва да имам или 6 месеца трудов?
Осигурителен.

# 737
  • Варна
  • Мнения: 556
Благодаря, Ала-Бала bouquet

# 738
  • Мнения: 5 002
Болничния ми беше до 23.10, а още нямам нищо изплатено. Това нормално ли е? Какъв е срокът? В работата да не са оплескали нещо.. Нямам пик в Нои и не мога да видя какво става.

# 739
  • Мнения: 2 013
Болничния ми беше до 23.10, а още нямам нищо изплатено. Това нормално ли е? Какъв е срокът? В работата да не са оплескали нещо.. Нямам пик в Нои и не мога да видя какво става.
работодателя има срок до 10то число на месеца, предшестващ издаването на болничния(зависи кога е издаден) и оттам още 10 или 15 дни не съм 100% сигурна колко дни бяха НОИ има срок за плащане.

# 740
  • Мнения: 465
Болничния ми беше до 23.10, а още нямам нищо изплатено. Това нормално ли е? Какъв е срокът? В работата да не са оплескали нещо.. Нямам пик в Нои и не мога да видя какво става.

Може да не е качен все още от счетоводството. Крайният им срок е 13 ноември или 10 работни дни на месеца следващ този на болничния.
Оттам плащането от НОИ е 10-15 работни дни. Имат си определени дати на изплащане. 🙂

# 741
  • Мнения: 5 002
Значи да чакам средата на ноември.. Добре, благодаря ви, дано всичко е ок.

# 742
  • Мнения: 374
Моят болничен ще е от 09.11.20 година, но ще мога да го занеса на 11.11.20. Това значи ли че няма да се изплати на време, т.е че е след десето число на месеца?

# 743
  • Мнения: 3 735
Моят болничен ще е от 09.11.20 година, но ще мога да го занеса на 11.11.20. Това значи ли че няма да се изплати на време, т.е че е след десето число на месеца?
Кой е казал,че няма да се изплати в срок?През 3 поста се пита едно и също.Има си срокове.
Срока на работодателя да го предаде в НОИ е 10-то число на месеца,следващ месеца,в който сте му го предали,тоест срока му е 10 декември.След това НОИ го изплащат до 10 работни дни.Ако работодателя чака крайният срок пари ще получите края на декември.Дори по-рано да го предаде,първо ще си получите парите за ноември,и чак като изтече болничният ще получите пари за декември (ако болничният обхваща двата месеца).Пари предварително не се дават.

# 744
  • Мнения: 41
дадох на работодатела болничния и номер на сметка за превод,и сега проверявам,че болния=чния го пише,че е регистриран,но номер на сметка пише не е наличен ? № на актуална банкова сметка: не е представена,това пише..дали ще се промени,оправи?

# 745
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Ще се оправи, когато работодателя подаде необходимите документи.
Болничния може да  е регистриран от лекаря само.

# 746
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029

Общи условия

Активация на акаунт