Майчинството счетоводно - 86

  • 30 403
  • 746
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 274
Хюлия, каква е тази еднократна помощ за пелени?
Десислава,това е еднократна помощ,която се дава преди раждане към (7-8ми месец)..Преди 7год.беше 150лв..Сега не знам колко е...

# 61
  • Мнения: 1 038
Хюлия, каква е тази еднократна помощ за пелени?
Десислава,това е еднократна помощ,която се дава преди раждане към (7-8ми месец)..Преди 7год.беше 150лв..Сега не знам колко е...
Къде се търси тази помощ и какви са условията ? Миже ли информация

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 13 472
Да, затова попитах за повече яснота за тези пелени, какво и къде се попълва.

# 63
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 788
Не знам кой е решил, че е точно за пелени... С конкретните линкове не ми се получава прикачване, но ето така може да погледнете втория резултат, който излиза като напишете в Гугъл “еднократна помощ ПРЕДИ раждане 2020”

# 64
  • Мнения: 1 913
Хюлия, каква е тази еднократна помощ за пелени?
Десислава,това е еднократна помощ,която се дава преди раждане към (7-8ми месец)..Преди 7год.беше 150лв..Сега не знам колко е...
Това от държавата или от конкретната община. Моля за линк, откъдето да се запознаем и да видя какви документи, кога и къде се подават.

# 65
  • Мнения: 739
Хюлия, каква е тази еднократна помощ за пелени?
Десислава,това е еднократна помощ,която се дава преди раждане към (7-8ми месец)..Преди 7год.беше 150лв..Сега не знам колко е...
Това от държавата или от конкретната община. Моля за линк, откъдето да се запознаем и да видя какви документи, кога и къде се подават.
Да и аз моля за линк, за да се запознаем с нужните документи. Благодаря!

# 66
  • Мнения: 643
Е нали са ви качили снимка точно как да я намерите!?

# 67
  • Мнения: 698
Напишете на търсачка Еднократна помощ преди раждане!

С две думи : имате право на нея само ако се падат по по - малко от 400 лв. на член от семейството и ако няма да получавате майчинството, защото нямате стаж.

# 68
  • Мнения: 1 274
Момичета,направих молба в соц.помощи на общината .Там ми бяха казали,че се отпуска еднократно за пелени..Тогава бях на 19г..и нямах стаж и не знам дали се полага на работещи..И майчинството ми беше от социалните,1година по 100лв и детски 35лв..Сега как стоят нещата и аз не знам..Сега се водя на работа и не знам дали ще имам право на такава помощ..

# 69
  • София-Младост
  • Мнения: 23 351
Сега е горе-долу същото. Затова има Закон за семейните помощи за деца, към него и Правилник за прилагане. Там са описани всичките помощи, които държавата дава  при определени условия или без такива.

# 70
  • Мнения: 1 038
Здравейте, тези които през бременността бяхте безработни  в кой месец и колко време се осигурявайте  преди 45 дневния за да получите пълното майчинство?много моля споделете , че съм притеснена

# 71
  • Мнения: 1 446
Здравейте!
Имам следната ситуация:
Съкратена съм от работа от месец май,като от тогава съм регистрирана в БТ.Имам право на 6 мес. обезщетение от НОИ.В момента съм бременна.Остават ми още 3 мес. право на обезщетение.Въпросът ми е какво да направя след като регистрацията ми бъде прекратена?Имам около 6-7 год. общ трудов стаж и 2 год. и половина в последната фирма,в която работех.Как стои въпросът с майчинството?Това прекъсване по какъв начин се отразява?
Изобщо не съм наясно.Не очаквах така да се получат нещата... Disappointed

# 72
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
Pantera благодаря ти. За приложение 7 ли става дума?

Не, Приложение 2

Здравейте!
Имам следната ситуация:
Съкратена съм от работа от месец май,като от тогава съм регистрирана в БТ.Имам право на 6 мес. обезщетение от НОИ.В момента съм бременна.Остават ми още 3 мес. право на обезщетение.Въпросът ми е какво да направя след като регистрацията ми бъде прекратена?Имам около 6-7 год. общ трудов стаж и 2 год. и половина в последната фирма,в която работех.Как стои въпросът с майчинството?Това прекъсване по какъв начин се отразява?
Изобщо не съм наясно.Не очаквах така да се получат нещата... Disappointed

Сега нямаш право на майчинство освен социално 1 година по 100лв, ако отговаряш на критериите за доход.
Вариант е да те назначат някъде фиктивно за двете години и да получаваш майчинство.

# 73
  • Мнения: 1 446
Да,този вариант и аз го обмислям и вероятно така ще направя.Но в тази ситуация  как ще бъде изчислен размера на майчинството?Фирмата,в която работех,ме осигуряваше на около 1200 лв.Това добре,но тези 6 мес. на борсата?

Благодаря ти,Пантера! Flowers Bouquet

# 74
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
Да,този вариант и аз го обмислям и вероятно така ще направя.Но в тази ситуация  как ще бъде изчислен размера на майчинството?Фирмата,в която работех,ме осигуряваше на около 1200 лв.Това добре,но тези 6 мес. на борсата?

Благодаря ти,Пантера! Flowers Bouquet

Месеците на борса се включват в изчислението на база МРЗ за периода т.е. 610лв.
Има калкулатор в първи пост и може да си го сметнеш ориентировъчно.
Гледа се дохода за предходните 24 месеца преди започване на 45-дневния без значение дали си била осигурена/на борса/в болничен/отпуск.

Общи условия

Активация на акаунт